При дископатия-най-щадящи уреди във фитнеса

Фитнес ентусиаст
iliana_22
  • Тук е от 16 окт 2006
  • 1 мнения
  • От Бургас

Здравейте.Нова съм във форума и бих искала да ме ориентирате по въпроса кои упражнения биха били подходящи за мен.Проблема е,че получавам бъбречни кризи от малка,имам и дископатия,а от глюкозите тялото ми най-много страда.Не мога да бягам и да скачам.На фитнес съм ходила само 2 пъти през живота си и се отказах поради простата причина,че упражненията,които правех ми действаха зле на кръста.Проблема ми е главно в килограмите.Висока съм 163 см и съм 65кг.Не се тъпча,не ям бял хляб от доста години,не ям вафлички и кексове.Вземам само по 1-2 блокчета шоколад,защото имам много ниско кръвно.Въпросът на какви уреди мога да наблегна във фитнеса без това да ми се отразява зле на бъбреците съответна на кръста?Желая лек ден на всички.

16 окт 2006 14:27
Фитнес ентусиаст
bezstrashen
  • Тук е от 23 авг 2006
  • 322 мнения
  • От Варна
  • Дневник

еми не съм чувал за уреди , които да вредят на бъбреците , но щом имаш проблеми с тях просто не ги натоварвай много , те от това се “плашат”  8)  , в добра посока си се насочила (без бял хляб , без сладко или поне не много) изгради си някаква НВД и прави кардио , като то можи да е на велоергометър (колело) , а отностно бъбреците какъв точно ти е проблема , тези кризи от какво се получават от камъчета във бъбреците ли или какво ?

16 окт 2006 15:36
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
iliana_22
  • Тук е от 16 окт 2006
  • 1 мнения
  • От Бургас

[quote author=“bezstrashen”]еми не съм чувал за уреди , които да вредят на бъбреците , но щом имаш проблеми с тях просто не ги натоварвай много , те от това се “плашат”  8)  , в добра посока си се насочила (без бял хляб , без сладко или поне не много) изгради си някаква НВД и прави кардио , като то можи да е на велоергометър (колело) , а отностно бъбреците какъв точно ти е проблема , тези кризи от какво се получават от камъчета във бъбреците ли или какво ?

Благодаря ви за отговора.Проблема ми с бъбреците е,че от малка образувам камъни в бъбреците постоянно,а песъчинки съм имала винаги.При мен е вече хронично образуването на камъни в бъбреците.

16 окт 2006 15:43
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
bezstrashen
  • Тук е от 23 авг 2006
  • 322 мнения
  • От Варна
  • Дневник

дам лоша работа аз съм само до образуване на песачинки и да се надявам да няма по сериозни неща , да чукам на дърво и аз много съм си патил от тез бъбреци , но натоварването не го намалявам (мазохист съм си    ) , много вода (дестилирана) и само наторални храни с органични минерали (натурални сокове от пресни плодове и зеленчуци) , имам една книжна на Пол Брег (май тъй беши) и там има за камъни в бъбреците и пиши , че всяка седмица трябва да се прави една 24 часова гладна диета ( един ден  8)  ) с вода (дестилирана) и ябълков оцет , само това без нищо друго , както казах и аз имам проблем с песачинки в бъбреците и ще ходя скоро на ехограф ще видим как са нещата и ще пробвам да напрая тази диета (тя беши 1-2 месеца немога точно да ти кажа ква е не я помня , но ако се интересуваш пищи на ПС и довечера ще ти отговоря и ще ти я напиша) и ще проверя след това пак ще отида на ехограф да видим дали има разлика от предния път  :wink:

късмет и по-малко кризи  :wink:  , направо се оправяй напълно

16 окт 2006 15:55
Няма гласове