Коремни преси - изгаряне на мазнини? (спор)

Верен BB-Team-ър
Георги Гайдов  
  • Тук е от 3 фев 2005
  • 5675 мнения

Днес по време на тренировка с едно момче от моята зала отворихме дума за коремните преси. Той беше твърдо за идеята, че с коремни преси не можеш да свалиш и грам мазнини защото така му казал доктор. Аз пък си мисля, че въпреки всички теории, че само с добро кардио и малко калории се горят мазнини коремните преси също вършат някаква работа. Интересно ми е вашето мнение по въпроса.
Не казвам само, че с преси ще сваляш. Това да се има предвид.

28 фев 2007 23:10
Фитнес ентусиаст
kris4AN
  • Тук е от 13 яну 2006
  • 167 мнения

аз мисля че също с коремни преси се свалят .Преди имах доста распуснато шкембе  8)  сега само от коремни преси се е намалило доста, напипвам и плочки  :twisted: Е  има какво да свалям още в областа на корема но се пак мисля Jorku е прав

28 фев 2007 23:15
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
emzo  

Коремните преси могат да развият коремните мускули, но за мазнините основното е диетата, даже кардиото не е задължително.Има хора тук във форума, които са чистили/чистят без кардио.

28 фев 2007 23:19
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
kirios
  • Тук е от 10 фев 2007
  • 91 мнения
  • От Варна,България

Мисля,че имат минимален ефект за топенето на мазнини коремните преси.Най-основно май е кардиото и диети.

1 март 2007 08:34
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
MAK060
  • Тук е от 8 фев 2007
  • 63 мнения

кардиото е 100% в основата. едно мом4е от класа по пълничко искаше да си изчисти корема, но коремните му преси го затрудняваха адски много, затова преди всичко правешо вело и малко степер за по 30-40мин всеки ден. За 4 месеца ей сега го видях след сесията супер изчистен и то корема.

1 март 2007 09:14
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
tpd
  • Тук е от 7 фев 2005
  • 3240 мнения

Относително...

Ако си с много заседнал начин на живот, и нещо малко като коремни и лицеви да започнеш да правиш пак ще имаш прогрес...

Но като цяло, пресите не играят повече от 5-10 процента в това да свалиш мазнини от корема.

1 март 2007 15:03
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
capos
  • Тук е от 12 яну 2007
  • 57 мнения

Според мен релефът е 100% зависим от диетата, а коремните преси сами по себе си са разход на енергия. Стига да поддържаш отрицателен калориен баланс с времето, нормални тренировки, с изчистена от излишни калории храна ще те направят също толкова релефен, колкото и бягането.

няма нищо лошо в това да пишеш правилно

5 март 2007 10:48
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Пуека
  • Тук е от 27 фев 2007
  • 30 мнения

[quote author=“Jorku”]Днес по време на тренировка с едно момче от моята зала отворихме дума за коремните преси. Той беше твърдо за идеята, че с коремни преси не можеш да свалиш и грам мазнини защото така му казал доктор. Аз пък си мисля, че въпреки всички теории, че само с добро кардио и малко калории се горят мазнини коремните преси също вършат някаква работа. Интересно ми е вашето мнение по въпроса.
Не казвам само, че с преси ще сваляш. Това да се има предвид.

Вършат ама си трябва и диетка.

5 март 2007 13:19
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
topeto
  • Тук е от 5 фев 2007
  • 310 мнения

Абсурд да се направи видима коремна преса без диета поради 2 причини:

- 1во - в коремната област (и седалището) се складират най - много мазнини, което значи , по пътя на логиката , че ще си трупате мазнини , и макар да имате преса тя няма да се вижда

- 2ро - коремните преси ТРЕНИРАТ И ОТЦЕПВАТ плочките , а не горят мазнини , за горене на мазнини е нужна вече споменатата диета и кардио , много кардио

НЕ Е ВАЖНО ДА СИ ДОБЪР - ВАЖНОТО Е ДА СИ МАНИАК

5 март 2007 21:36
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
6th

Според мен, ТПД го е написал най-точно.
Могат да спомогнат, но малко.

5 март 2007 22:28
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Fitness Freak
  • Тук е от 10 фев 2007
  • 2208 мнения

Зависи от начина на живот, а иначе при по - напредналите номера е бягане, аеробика и диета Друг вариант нема

8 март 2007 00:14
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
mastarpan
  • Тук е от 22 яну 2007
  • 48 мнения

ако правиш коремни преси без диета ефектат е обрате - отдоло образуваш мускулатура и тя само избутва мазнините и така корема ти изглежда даже по голям.

8 март 2007 20:02
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Стоянчо  

Аз съм свалил 25 килограма с диета, колело, много коремни преси и колкото и да звучи тъпо с много продължително и интензивно ходене вечер (около 3 часа). И тъй като темата е за коремните преси - според мен те НЕ са фактор или ако са - то той е минимален. Просто защото откакто свалих тези 25-28 килограма аз спрях диетата, колелото и “разходките”, а коремните преси НЕ и сега съм качил 8-10 кила.

9 март 2007 16:30
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Jay
  • Тук е от 28 яну 2007
  • 139 мнения
  • От Монтана

да кажа че преди няколко години гледах едно “Фитнес с Недик” и там се обади зрител и го попита със коремните преси изгарят ли се мазнини и той каза:
-Коремните преси само стягат коремните мускули,а за изкарването им трябва диета и тичане!
така че по пътя на логиката според мен не изгарят..

10 март 2007 10:15
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
limonata
  • Тук е от 19 март 2007
  • 1 мнения

мда. Луда работа е пресата. Аз бях 112 кила, ама гранде кюфте, сега съм 75 и имам доста прилично тяло.Пресата без диета не става.То нищо не става без диета.Храненето и тренировките са по 35%,останалото е за съня (почивката).Така че единствения вариант да имаш преса и да се вижда, е с кардио и/или  диета. Иначе -тц.

29 март 2007 11:54
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Kevin_Kostner
  • Тук е от 30 юни 2006
  • 387 мнения
  • От Благоевград

Те стягат коремните мускули като цяло и оттам идва илюзията,че изгарят малко мазнини,защото самият корем стои по-стегнат,а не отпуснат (както ако не се правят). Може би ако мускулът привикне към това упражнение и човек започне да го прави в много повторения,може да изгори малко (на принципа малко тежест и много повторения)

DEADLIFT

7 апр 2007 21:00
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
AcTivE
  • Тук е от 12 окт 2004
  • 99 мнения
казано от limonata на 29 март 2007 11:54:

мда. Луда работа е пресата. Аз бях 112 кила, ама гранде кюфте, сега съм 75 и имам доста прилично тяло.Пресата без диета не става.То нищо не става без диета.Храненето и тренировките са по 35%,останалото е за съня (почивката).Така че единствения вариант да имаш преса и да се вижда, е с кардио и/или  диета. Иначе -тц.

ОК де, кажи каква диета използваш...

16 апр 2007 12:34
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Zealot
  • Тук е от 19 май 2005
  • 156 мнения

До голяма степен плочките на корема са ген (както и всичко друго0) .  Така познавам няколко човека с добре очертани плочки и всички са убедени , че с повече преси вършели работата и не са споменавали за кардио. Аз лично нямам плочки , но според мен след като почн да свалям всичко ще излезне на яве .

16 апр 2007 19:11
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
BOR

Ако съдим от рекламата на  EasyAb може ама иначе незнам

17 апр 2007 13:12
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
_vesi_
  • Тук е от 17 март 2010
  • 4 мнения

Аз лично съм доволна от коремните преси. Може би от части всичко е индивидуално, но на мен ми помагат и то доста. Просто трябва мотивация и постоянство.

10 апр 2010 15:50
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Della Atanasova

Без диета 100% ли е сигурно, че не може да се изчисти.. дали няма някаква минималка възможност... Изобщо не ми се спазват диети ((

Life is too short to wake up in the morning with regrets. Live your life with happiness, just love and be loved in return

20 окт 2010 09:43
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Юлиян Тодоров
  • Тук е от 17 дек 2008
  • 5388 мнения
казано от Dizzi на 20 окт 2010 09:43:

Без диета 100% ли е сигурно, че не може да се изчисти.. дали няма някаква минималка възможност... Изобщо не ми се спазват диети ((

Зависи какво разбираш под диета. За мен е хранене поне по 5 пъти на ден, за други е най-много 5 ябълки на седмица...

20 окт 2010 09:56
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Della Atanasova

диети с по 5 ябълки на седмица не ми допадат )
Но пък 5 хранения на ден ако са пълноценни .. е върха
Ако реша да спазвам даден хранителен режим просто не искам организма ми да отслабва ..

Life is too short to wake up in the morning with regrets. Live your life with happiness, just love and be loved in return

20 окт 2010 12:32
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Юлиян Тодоров
  • Тук е от 17 дек 2008
  • 5388 мнения

Тогава не разглеждай нещата като диета=мъчение=изтезание=инквизиция и т.н., а като хранене с Х калории за деня и трениране за изразходване на (Х+200) калории за деня
Настроиш ли и приемът на храна да е когато трябва с каквито трябва нутриенти - може да имаш плочки и всеки ден да си услаждаш с по шоколад за закуска, че и няколко сладки неща покрай времето на тренировка.
Например аз довечера няма да хапна мед, каквото обикновено използвам за въглехидрат перитренировъчно, а един много вкусен сладкиш.

20 окт 2010 12:40
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Judo
  • Тук е от 28 май 2007
  • 710 мнения

От моето лично наблюдение,най важно е гена.При моето тяло съм забелязал,че само с коремни преси омазнявам леко без да спазвам диета.Като включа кардио дейност изчиствам пак без диета.Заключение при мен работи коремни преси+кардио дейност.

20 окт 2010 14:24
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
dr.dolittle
  • Тук е от 20 апр 2007
  • 72 мнения

Само с коремни преси не става, основно е диетата. Но при спазване на приличен режим на хранене може да се свали и без кардио, без ходене на зала. Упражненията каквито и да са увеличават енергоразхода и стягат тялото. Например тренировката на Долф Лунгрен е добър пример за едно добро натоварване при което се гори много енергия.
http://www.youtube.com/watch?v=sm1K_pdVX0s&feature=related

20 окт 2010 15:41
Няма гласове
Street Fitness
Timon
  • Тук е от 26 дек 2007
  • 401 мнения
  • От Palma de Mallorca
  • Дневник

Интересно ми е да ми покажете какви точно коремни преси правите, които горят толкова много енергия, че да причинят отрицателен калориен баланс на организма Ви

Около 1000 коремни преси са еквивалентни на 4 клякания с 100кг щанга, като разход на енергия. Дори може би 3 клякания. Стандартните коремни преси нанасят трайни вреди върху прешлените в долната част на гръбначния стълб. Доказано е десетки пъти вече, чрез редица медицински изследвания.

Продължителното тичане предизвиква нищожен разход на подкожни мазнини от организма. Интервалното кардио е около двадесет пъти по-рационално и ползотворно относно топене на мазнини в сравнение с продължителното тичане.

Основната природна функция на мъже и жени е репродукцията и продължаване на поколението. Поради тази причина мазнини се трупат най-лесно в областта на корема, защото там се намират двете най-важни за нашата първична функция органи - семенната течност / матката. Природата е измислила мазнините, като защитна реакция, защото без днешните съсипващи ни “открития” - студът е най-големият враг за нашите органи. Натрупването на мазнини в тялото Ви се определя от редица фактори, като един от водещите от тях е качеството и количеството храна, което ядете всеки ден. Вторият основен фактор е стресът, под който сте подложени или не сте всеки ден.

Коремните преси ще оформят мускулатурата Ви, но ефекта им върху топенете на мазнини е минимален, тъй като само по себе си упражнението не изисква големи количества енергия за да бъде изпълнено.

“Гена” може да ви е виновен за ръстта ви, за ширината на раменете ви, за дължината на мускулните влакна, за големината на пениса/гърдите Ви, но да се извинявате с липсата на Ген за коремна мускулатура, при положение, че още не се е родило човешко същество, което да НЯМА коремна мускулатура, е просто трагикомично.

21 окт 2010 00:56
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Judo
  • Тук е от 28 май 2007
  • 710 мнения

Под ген аз имах пред вид типа тяло(ектоморф,мезоморф,ендоморф)и склоността му  да трупа/сваля мазнини.

21 окт 2010 07:14
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
Иван Шишманов

Всъшност за много неща е виновен гена не само по отношение на тялото ами и на сивото.
Не виждам спор.

Предизвикателство 2012: 1 - 175; 2 - 0; 3 - 540; 4 - 0; 5 - 48; 6 - 20; 7 - 190; 8 -150; 9 -60; 10 - 900; 11 - 18; 12 - 750

21 окт 2010 07:26
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
bioDNA
  • Тук е от 9 май 2010
  • 181 мнения

Коремните играят някаква роля в свалянето на килограми, но не трябва и неможе да се разчита само на тях въпреки че, аз познавам индивиди, отслабващи само с упражнения за преса както е написано по горе всичко е ГЕН, правете експерименти с тялото си и вижте кое как ви се отразява, всеки човек е индивидуален

Какво е по-лошо от дете в кофа за буклук?
- Дете в 6 кофи за буклук.

21 окт 2010 08:25
Няма гласове