Лост и успоредка - всеки ден?

Street Fitness
Timon
  • Тук е от 26 дек 2007
  • 401 мнения
  • От Palma de Mallorca
  • Дневник

Вчера се зароди един доста неадекватен спор, но тъй като не съм 100% сигурен - реших да попитам тук за по-експертно мнение?

Ако се ограничиш само до лост и успоредка, без да ходиш във фитнес зала и следователно да използваш тежести - можеш ли да си позволиш да тренираш всеки ден ( поради по-малкото натоварване? ) или режима остава отново най-добре през един ден?

18 апр 2008 11:32
Фитнес ентусиаст
sportist
  • Тук е от 28 сеп 2007
  • 185 мнения
  • От София
  • Дневник

А, никакъв проблем няма да тренираш всеки ден на лост и успоредка.....едно време как мислиш са тренирали? Я питай по-възрастните? Лоста и успоредката са фундамент на гимнастиката, а тя все пак е в основата на всички теории за ОФП. Не забравяй и че има фитнес програми предвиждащи всекидневни тренировки.

18 апр 2008 12:59
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
zoben_pitbul
  • Тук е от 24 юни 2006
  • 357 мнения

Може би все пак е удачно ако си абсолютно начинаещ в тренировките да почнеш по-леко-да кажем,три пъти в седмицата,и постепенно ги увеличаваш.И в крайна сметка дори за напреднал е добре да има поне един ден почивка в седмицата.

21 апр 2008 14:12
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
WhatTheFuck
  • Тук е от 10 авг 2007
  • 80 мнения
  • От Vraca Bulgaria

Ден тренировка ден почивка е по-добре, дай възможност на мускулите да починат

Train hard go pro

21 апр 2008 18:23
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
topeto
  • Тук е от 5 фев 2007
  • 310 мнения

През ден е най - добре, за да си сигурен , че си се въстановил. И все пак се наблюдавай - ако не се чувстваш изморен тренирай

НЕ Е ВАЖНО ДА СИ ДОБЪР - ВАЖНОТО Е ДА СИ МАНИАК

21 апр 2008 19:01
Няма гласове
Бодибилдър
Велин Иванов
  • Тук е от 8 май 2007
  • 589 мнения
казано от Amistad на 18 апр 2008 11:32:

Вчера се зароди един доста неадекватен спор, но тъй като не съм 100% сигурен - реших да попитам тук за по-експертно мнение?

Ако се ограничиш само до лост и успоредка, без да ходиш във фитнес зала и следователно да използваш тежести - можеш ли да си позволиш да тренираш всеки ден ( поради по-малкото натоварване? ) или режима остава отново най-добре през един ден?

Да... по принцип може. Има подобна тема, потърси и виж какво е писано там. Но помисли, дали ще можеш да изградиш тялото, което желаеш!

инж. Иванов

21 апр 2008 19:18
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
koki_br
  • Тук е от 10 яну 2007
  • 57 мнения
  • От София

Сам ще прецениш най - добре. Аз лично след добра тренировка на лостове, имам или слаба мускулна треска, или пък нямам сила на следващия ден за упражнения. Като почина, обаче, резултатите на тренировка са много по - добри. Ако се справяш, тренирай всеки ден  ;-)

27 апр 2008 10:29
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
jalokin

от тук можеш да почерпиш опит: http://spidersport.com/forum/viewtopic.php?t=3908

иначе това са мъжки упражнения, добре си се насочил.

28 апр 2008 06:33
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
pelleius
  • Тук е от 6 май 2009
  • 3 мнения
  • От sarbia

za da rastat muskulite trqbva da im davash pochivka te rastat kogato si pochivat ne rastat kogato gi trenirash

6 май 2009 15:31
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
sportist
  • Тук е от 28 сеп 2007
  • 185 мнения
  • От София
  • Дневник

Целите, целите и пак целите! Първо си определи целите. Аз лично съм имал период, в който съм играл на лост и успоредка всеки ден, но определно не съм целил размери. Хората тука ще ти обяснят разликата между видовете хипертрофия и това как се постига тя. Определено не е удачно,ако искаш да растеш да тренираш всеки ден, макар, че все пак всичко зависи от възстановяването, сиреч от възрастта, стреса, храненето, метаболизма, генетиката. Следователно, може да очакваш някакъв прогрес и в тази насока. За абсолщтна сила, гимнастическите упражнения също могат да се използват за основа, макар че отново при тях целта е друга. Общо взето според мен са задължителни за всеки атлет, пък дозиорвката нека да бъде според целите.

6 май 2009 16:00
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
no_smoking

Аз лично незнам,как си представяте,че с лостове неможеш да изградиш едно,повече от перфектно тяло.Трябва ти активна тренировка.Не забравяйте,че тренира ли се мусколът расте.Но незабравяй и хранителният режим,който също е много важен.В седмицата можеш да почиваш поне 1-2(от лостовете) в която твоя почивка,можеш да включиш тичане + корем(аз специално така правя и съм доста доволен).Не 1 път съм го казвал,лостовете ме развиха,както физически така и психически!Лоста те прави жилка,докато от фитнеса излизаш тромав,като робот...(ТОвА Е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ,ПОПРАВЕТЕ МЕ АКО ГРЕША).Извинявайте за грешки ако има бързам и не се съобразявам много,а трябва...Дано съм бил поне малко полезен.

6 май 2009 19:29
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
kilima7
  • Тук е от 3 март 2006
  • 166 мнения
казано от amistad на 18 апр 2008 11:32:

Не съм съгласен ,че натоварването е по-малко.Може да си направиш доста тежка тренировка на лостовете Има писано,има филмчета и тн.Поогледай , но и аз съм против всекидневното трениране.При всеки е различно - при брат ми например ,който прави лостове почти всеки ден (много видове набирания,рядко кофи) има страхотен растеж.

7 май 2009 06:40
Няма гласове
Бодибилдър
Cholakoff III

Абе направо тренирай така..2 дена тренираш, 1 почиваш..колелото да се върти

7 май 2009 11:34
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Цеков
  • Тук е от 14 март 2009
  • 179 мнения

Аз по едно време исках да си кача бройките на набирания, кофички и лицеви и правих всеки ден. Нямах никакви проблеми като претрениране.

8 май 2009 16:57
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
cheFo``
  • Тук е от 17 май 2006
  • 230 мнения
  • От Варна

Според мен зависи от човека.При мен ден трениране ден почивка не дава добър резултат , мускулите за 1 ден не могат да си починат.3 дни тренировка 4 дни почивка или обратното е златната среда за мен.Зависи и от това дали имаш програма и някакви цели все пак.

9 май 2009 04:29
Няма гласове