За кетозата

Фитнес ентусиаст
rositza87
  • Тук е от 10 май 2009
  • 2 мнения

Ще излезна ли от състояние на кетоза ако:
1.Един ден изям голямо количество въглехидрати 500-600гр?
2.Ако си превиша дневните калорий но с храни които са ми позволени в диетата?

Утре майка ми има рожден ден и ще я уважа,но ме е страх да не стопирам процеса на отслабване.От месец съм на Дюкан и свалих 4 кг.

10 май 2009 15:01
Фитнес ентусиаст
tra^la^la

Не смяташ ли,че една тема е достатъчна?
Да ще излезеш от кетозата.500-600гр въглехидрат е огромно количество храна.Сигурна ли си,че не се бъркаш нещо?

ако не изпитвате удоволствие от секса...значи сте ръка !!

10 май 2009 15:11
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Wrestling_pro
казано от tra^la^la на 10 май 2009 15:11:

Не смяташ ли,че една тема е достатъчна?
Да ще излезеш от кетозата.500-600гр въглехидрат е огромно количество храна.Сигурна ли си,че не се бъркаш нещо?

Според мен има предвид  500-600 грама въглехидратна храна

ХРАНАТА ПРАИ БОРБАТА!!!

10 май 2009 18:05
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
newgirl90
  • Тук е от 1 март 2009
  • 539 мнения
  • От Стара Загора

не мисля че ще излезнеш от кетоза..най много за 2-3 дни да няма ефект от диетата докато организма се съвземе от стреса с въглеходратите.но не мога да ти кажа точно какво става защото и аз не знам със сигурност

може и 500-600 гр въглехидрати да има в предвид аз съм яла по 1,5кг сладко на ден(торта,бисквити,шоколад..) и да речем че са 60-70 гр карбс на 100гр продукт и стават супер мн въглехидрати :ahhh:

10 май 2009 18:15
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Yoanka
  • Тук е от 5 март 2009
  • 118 мнения
  • От София

Ами ако след това пак си продължиш диетата нищо няма да стане. Дори може и по този начин и да стресираш организма, но това е малко индивидуално, зависи си от метаболизма ти ;-) Но не смятам, че ще е толкова пагубно

10 май 2009 19:49
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Wrestling_pro

Аз пък съм чувал че като излезнеш от кетозата , ти трябва ч седмица пак д а влезнеш

ХРАНАТА ПРАИ БОРБАТА!!!

11 май 2009 07:54
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
newgirl90
  • Тук е от 1 март 2009
  • 539 мнения
  • От Стара Загора

аз мн трудно навлезнах в кетоза-адските болки в главата,сънливост и кво ли още не,бях в мноооого гадно настроение,без никаква сила за около месец.сега вече ги нямам тия симптоми но другия месец имам рд и ще се натъпча като за световно без да ми пука дали ще излезна от кетозата.направи си кефа и хапни каквото ти се яде,после пак ще си влезнеш в кетоза ако си спазваш режима

11 май 2009 09:25
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Yoanka
  • Тук е от 5 март 2009
  • 118 мнения
  • От София
казано от newgirl90 на 11 май 2009 09:25:

аз мн трудно навлезнах в кетоза-адските болки в главата,сънливост и кво ли още не,бях в мноооого гадно настроение,без никаква сила за около месец.сега вече ги нямам тия симптоми но другия месец имам рд и ще се натъпча като за световно без да ми пука дали ще излезна от кетозата.направи си кефа и хапни каквото ти се яде,после пак ще си влезнеш в кетоза ако си спазваш режима

Съгласна съм. Иначе първите 2 седмици са най-трудни при кетонните диети, та може и адаптирането да продължи повече. Иначе това са симптомите- аз повреме на такива диети не съм толкова изтощена, но съм нервна и в по-кофти настроение.

11 май 2009 11:06
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
The Prowler
  • Тук е от 29 окт 2005
  • 560 мнения
  • От Пазарджик
  • Дневник

Ако си от тези дето “зареждат веднъж седмично изобщо не си  в кетоза.

20 юни 2009 23:38
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
tonu
  • Тук е от 13 май 2006
  • 2632 мнения
  • От София
  • Дневник
казано от The Prowler на 20 юни 2009 23:38:

Ако си от тези дето “зареждат веднъж седмично изобщо не си  в кетоза.

x2
Влизането в кетоза не е толкова лесно както го представяте.... И ако хапнеш зеленчуци, ядки или млечни - веднага излизаш

21 юни 2009 08:42
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Wrestling_pro

Начи според тебе, ако не си на нуала въглехидрати няма да си в кетоза така ли?Въщност тва че не си в кетоза не значи че сваляш...

ХРАНАТА ПРАИ БОРБАТА!!!

21 юни 2009 14:14
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
The Prowler
  • Тук е от 29 окт 2005
  • 560 мнения
  • От Пазарджик
  • Дневник

За да си в истинска кетоза трябва да си под 30 гр въглехидрати и то за дълъг период от време.Самата кетоза изобщо не е толкова добро нещо ,защото си постоянно в катаболно състояние и това може да доведе до различни проблеми.Когато става дума за диети за отслабване кетозата изобщо не е добър избор.

21 юни 2009 15:54
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
tonu
  • Тук е от 13 май 2006
  • 2632 мнения
  • От София
  • Дневник
казано от Wrestling_pro на 21 юни 2009 14:14:

Начи според тебе, ако не си на нуала въглехидрати няма да си в кетоза така ли?Въщност тва че не си в кетоза не значи че сваляш...

Ами за да влезеш в кетоза трябва доста дълъг период да си на 0… 4-5 дни не са достатъчни...
Кетозата която е един от процесите за преработването на мазнини не бива да се бърка с кетоацидозата.
И пак казвам за да си в кетоза трябва 1-2 месеци да не ядеш никакви въглехидрати / дори зеленчуци, ядки, млечни../ ...

21 юни 2009 16:05
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Sparxter
  • Тук е от 25 ное 2006
  • 359 мнения
  • От София
казано от tonu на 21 юни 2009 16:05:

И пак казвам за да си в кетоза трябва 1-2 месеци да не ядеш никакви въглехидрати / дори зеленчуци, ядки, млечни../ ...

не си прав пич, ама въобще грам не си прав http://www.bb-team.org/articles/905/

21 юни 2009 16:21
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
tonu
  • Тук е от 13 май 2006
  • 2632 мнения
  • От София
  • Дневник

Хайде малко поинтересувай се и тогава да коментираме м ? Знам какво е писал Владимир Недков.

21 юни 2009 16:25
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Sparxter
  • Тук е от 25 ное 2006
  • 359 мнения
  • От София

не виждам с какво 50 грама слънчоглед ще ти изкарат от кетоза, като тва са 5 грама въглехидрат?? Да не говорим за зелена салата краставици и пр. В графата млечни влиза и маслото, което е ако не основна, то добра алтернатива за набавяне на нужните мазнини.
Не може само свинско със сланина и вода да се набива?? Пък може и да бъркам знам ли, ти като си по-запознат ни просветли, няма лошо

21 юни 2009 16:30
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
G33K
  • Тук е от 16 юли 2006
  • 2026 мнения
казано от The Prowler на 21 юни 2009 15:54:

Самата кетоза изобщо не е толкова добро нещо

Именно !
И затова май не е толкова важно дали ще стане за 10 или за 20 или за 50 дни - като цяло, да си в кетоза значи или че си праисторически ловец, който освен животните, които убива, няма какво друго да яде, или че нещо не ти е съвсем наред в главата (в смисъл на фикс идеи и такива неща, а не че като се побъркаш и изпадаш в кетоза). Но ако така или иначе искаш да си я поддържаш наистина е добре да няма въглехидрати. А маслото не е типичния млечен продукт, защото все пак е почти само мазнина и вода - няма ги нещата, които правят млечните лош избор, така че то не е проблем за кетозата.

I have come here to chew bubblegum and kick ass… and I'm all out of bubblegum.

21 юни 2009 16:55
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Лазар Радков
казано от rositza87 на 10 май 2009 15:01:

Ще излезна ли от състояние на кетоза ако:
1.Един ден изям голямо количество въглехидрати 500-600гр?
2.Ако си превиша дневните калорий но с храни които са ми позволени в диетата?

Утре майка ми има рожден ден и ще я уважа,но ме е страх да не стопирам процеса на отслабване.От месец съм на Дюкан и свалих 4 кг.

Този въпрос е добре да се разгледа от няколко страни.

Опитът ми с хранене и трениране на хора сочи следното - при при кетогенно хранене често се допускат следните 2 грешки:
- намалят се твърде много калориите
И/ИЛИ
- намалят се и твърде много мазнините

На диета лишена от или бедна на мазнини в повечето случаи е трудно да се изкара психически за по-дълъг период от време, независимо дали диетата е ниско- или високовъглхидратна. Даже бих казал, че ниско-мазнинното ниско-въглехидратно хранене е най-тежкия вариант и е необоснован от здравословна гледна точка.

Нисък прием на мазнини значи нисък прием  на мастноразтворими витамини, а има ясно установена връзка между ниските нива на витамин Д в огранизма и напълняването. А начините да си набавим витамин Д са 2:

- слънцето! Но набавяне на достатъчно витамин Д в нашите ширини в възможно за около 6 месеца в годината, при това е нужно да се покажем на слънце по банско между 12 и 14 часа по обед - Да! точно тогава, когато се препоръчва да стоим на сянка.

- храната. Минимални количества витамин Д има в маслото и яйцата. Доста по-сериозни количества има в маслото от треска.

А относно въглехидратите - цикличното зареждане или въртене на въглехидрати според опита и наблюденията ми не е най-добрият възможен избор. Защо? Защото доста често хората имат различна заетост, различни нива на стрес, понякога им се налага да тренират в различни дни от седмицата и ... понякога тези неща не пасват добре с с цикленето.

Аз съм по-скоро фен на това човек да познава добре тялото и нуждите си. Да, това не става лесно и бързо, но стане ли - е изключително ценно. Тогава може да се прави интуитивно зареждане. А то е много по-добро понеже задоволява нуждите на организма в точния момент и с точните количества.

поздрави

21 юни 2009 22:24
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Лазар Радков

Относно това, дали организма остава в кетоза при зареждане - тук нещата също могат да се разгледат от няколко страни.

Първо, ако организмът се намира в:
- състояние на отрицателен калориен баланс
И
- нисък въглехидратен прием

то след около 7 до 10 дни нивата на хормона лептин падат.
За какво ни е лептина? Лептинът е отговорен за използването на мазнините за енергия както и за контрол на апетита.
Какво става ако лептинът ни е нисък? Ниските нива на лептин водят до повишен апетит и желание за сладко.

Коя е добрата новина? Добрата новина е, че дори само едно солидно хапване с повечко въглехидрати и мазнини - т.е. такова, което да вдигне инсулина - успява да го вкара отново в норма.

Това казват изследванията с хора.

Личният ми опит казва следното - понеделник дойде едно момиче, което тренира от около 2 месеца, оправи си храненето и започна да сваля добре. Понеделник обаче ми се стори още по-отслабнал. Не съм я мерил с кантар или с калипер, но и го споделих. Попитах я какво е правила уикенда и тя ми разказа, че е плющяла сърмички, пълнени чушки, баници и т.н. ... сподели освен това, че и няколко от колегите на работа са и споделили същото, което и на мен ми направи впечатление.

Това, което искам да кажа е следното - добре е да следите инсулина, но също така е добре да обърнете и внимание на лептина. Без да се увличате, разбира се

поздрави и наздраве

21 юни 2009 22:35
1 глас ?