За първи път в Фитнес

Фитнес ентусиаст
Alex_bg_sexy
  • Тук е от 4 юни 2009
  • 1 мнения

Много хора изпитват  нуждата и искат телата им и не само да са хубави добре оформени но всеки се притеснява и комплекскира като  си помисли за фитнес ! Аз съм сигурен , че 80 % от хората не знаят какво да правят и как !
Много от хората с който съм говорил изпитват някакъв срам от това  , че те за първи път влизат в фитнес и не знаят какво да правят
НЕКА ВСЕКИ ДА ОБЯСНИ КАК ОТИДЕ ЗА ПЪРВИ ПЪТ НА ФИТНЕС И КАКЪВ МУ Е РЕЖИМА ТАМ ! и нека да разбием  мита ,  че фитнеса комплексира новите посетители от не яснотата

4 юни 2009 17:40
Фитнес ентусиаст
tonu
  • Тук е от 13 май 2006
  • 2632 мнения
  • От София
  • Дневник

http://www.bb-team.org/forums/viewthread/36703/
Има вече подобна тема. Мисля че няма нужда от още една ...

4 юни 2009 17:43
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
kao
  • Тук е от 12 сеп 2004
  • 2775 мнения

Не виждам как фитнеса може да комплексира някого. Виж ако си си комплексиран може по-лесно да ти проличи, но фитнеса не е причината за каквито и да е комплекси.

4 юни 2009 17:59
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Mamularin
  • Тук е от 29 юли 2008
  • 340 мнения

Бе да не ти пука, просто помисли колко хора никога няма да посмеят да стъпят в залата...

4 юни 2009 19:16
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
introducer
  • Тук е от 8 дек 2004
  • 1110 мнения

Предимно хората дето нищо не са спортували през живота си имат тоя проблем по мое мение. В каквато и спортна зала да идеш, на лостове да идеш - като видиш някакви бизони дето блъскат-  естествено, че ще спекат. Те и в боксов клуб да идат и като гледат другите редовни, ще се чувстват неловко и ще им е спек да почнат и те да налагат крушата с неграмотни удари. Най-често това е момента когато се губи мотивация или възниква въпроса “Къв го диря тук, мамка му? “.
Начинаещите като правят някакви общоприети и основни неща , трудно ще се набиват на очи. Аз това казвам на мои приятели които искат да тренират. Нещата често пъти са по-прости отколкото изглеждат (и обратното го има, но за най-обикновена тренировка говорим).
Даже има един друг филм (не знам дали е възниквал из вашите зали) : Някакви супер плахи начинаещи (най-често 15годишни тинейджъри) едвам едвам барат уредите, хората помагат с квото могат... Минават се няколко месеца - тес същите изкачат с 10кг отгоре, погледа е високомерен, почват дори да правят забележки на хора с много по-голям опит, само защото те качили 5см за 2 месеца тренировки, а той си стоял същия 2 години. Абе темата е дълга и широка...
И най-срамежливите с малко отношение бързо започват да се чувстват комфортно в спортните центрове. А да- и да ходят на някакви по-цивилизовани зали, с лъскави уреди, понеже обикновено в ония хардкор ходят мутанти и обстановката не е мноо подходяща (личен опит)

"Ти си длъжен да правиш добро от злото,
защото то няма от какво друго да се прави."
-Р.П. Уорън

5 юни 2009 12:45
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Alex_bg_sexy
  • Тук е от 4 юни 2009
  • 1 мнения

Браво !
Това ми хареса защото явно си го изпитал и знаеш !ОТ ОПИТ
Ами то дай боже всеки му да ходи на по цивилизовани фитнес зали защото тези бунаци  не знаеш  какво те чака !

5 юни 2009 17:15
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
~ DN

Тук си проличава характера на човек. Първите стъпки във фитнеса са най-трудните.

5 юни 2009 17:21
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
ilian27
  • Тук е от 18 май 2007
  • 169 мнения
  • От Sofia

абе вие луди ли сте кво има да се комплексираш и да те е страх първия път даже си е най-яко и кво те бърка че некой е неква машина нали си знаеш че не е станал и той от едно ходене в фитнеса така и че и ти ще станеш некой ден като него като си тренираш

5 юни 2009 17:48
Няма гласове