ставите на краката ми пукат ли пукат..

Прескочи до:

08.02.05
08:02

кажете как мога да го огранича....

08.02.05
08:02

Първо за самият проблем: Пукането може да доведе до по-сериозни контузи на ставата, която се разпукала. Този звук на пукане и прищракване се получава при движение една спрямо друга на околоставни или ставни структури. Най-често се получава от претоварване или претрениране. Претренирането и претоварването води до остро възпаление и при неправилно лечение то може да стане хронично. Това води до промяна във физологията и анатомията на ставата, което благоприятства за по-сериозна контузия.
Овеличи протеина, вземи си лекарство с глюкозамин. Загрявай добре преди работните серии и прави стрчинг. Трябва упражненията с перфектна техника да ги изпалняваш и може да използваш бинтове или наколенки и налакатници.
по-здрави

08.02.05
10:02

Емо ,ако мога да те поправя.Глюкозамина е добавка ,а не лекарство.Аз имам големи проблеми с коленете и какво ли не съм пил и мазал.Най много ми помогна лекарството DONA.Глюкозамина трябва доста дълго време да се взима за да има ефект

08.02.05

Така е! Но аз казах лекарство с глюкозамин. Щото така ги водят като лекарства тия боклуци.
по-здрави

Да не си в пубертета?

08.02.05
12:02

[quote author=“D3BEP”]Да не си в пубертета?

Аз имам подобен “проблем” и на мен ми припукват някой неща. Но е съвсем лека форма, консултирах се, но нищо сериозно не казаха. Аз съм на 18 и било от наместване на тялото, защото когато се появи това нещо се занимаваш с разтягащи упражнения...

В темата съм и искам да попитам. Трябва ми качествена хранителна добавка/лекарство/ което спомага за ставите и връзките, но го искам на нормална цена, проблема ми не е толкова сериозен, че да изсипя 1 чувал пари за препарат, които на всичкото отгоре няма и да направи нищо сериозно.

Соевия лецитин е доста лекичък и го взимам, но той е по-скоро за тониса... :)
Глюкозамина в какви препарати се котира и каква е цената?

Мерси!

п.п. Не видях други теми където да се отговаря на въпроса ми, моля да бъда извинен, ако съм пропуснал нещо, ако е така, насочете ме.

08.02.05

Лечението, което препоръчват лекарите са мазила, масажи и рехабилитация. Значи понамали тежестите поне за малко и се разтягай.
Глюкозамина го има в артроспота примерно. В целината доколкото знам има глюкозамин та яж яко целина!
Вземи си и желатин пий.
по-здрави

08.02.05
13:02

Мерси за светкавичния отговор, кой казва, че билдърите им се забавяли рефлексите?  :lol:  :P

Желатин си пийвам, да. Бащи ми предлага сега диета с ДЖУЛАНИ, където има доста естествен желатин.

А Артростоп и тем подобните, колко пари са и някой има ли опит, да не е просто обезболяващ ефект или нещо такова, само да замазва положението, искам нещо което да ме лекува “отвътре” така да се каже.

Мерси пак!

08.02.05

Ами има ефект обаче съм забравил колко струваше, не беше ефтино. Иначе го пиех преди 5-6 месеца за около 2 месеца. Тогава бях отслабнал доста и ставите не ми бяха свикнали и почнаха да ме болят и т.н. и след артростопа не съм видял повече проблеми.
по-здрави

08.02.05

Аха, това е добре, а при мен работата е/както е и при доста други/ няма болки, само пукване... Така че, ще видим... как ще направя, малко ще ми е трудно да дам много пари за такова нещо, но здравето ми е преди всичко.

Ще съм благодарен ако някой каже конкретна сума и сподели опит.

Мерси.

Артростоп са профилактични хранителни добавки за ставите. Ако ти се дават пари, дай.

08.02.05
17:02

D3BEP, за колко пари става въпрос?

08.02.05
19:02

артростопа съдържа глюкозамин сулфат....а не само и разни други боклуци и заради тях цената е соленка (поне за мен).
:arrow: купи си Картилазин в него е чист глюкозамин хидрохлорид - по-усвоимата форма, а и 1гр. излиза по-тънко...миналата година май беше около 20лв опаковката ама не помня за колко хапа...

08.02.05
21:02

и аз имам такива пукания.например лежа си и гледам ТВ опана си крака и глезена изпуква.и мартин в пубертета съм

08.02.05

Не Марто а дзверо попита за годините. По този въпрос говори Здравко Петров в интервюто и каза, че непрепоръчва тежки тренировки на подрастващи в побертета и преди него точно зареди овреждането на ставите и спиране на растежа и натуралното развитие на тялото.
по-здрави

08.02.05
23:02

Даа, това с ТВ-то си е редовнен случай.
Абе да ви кажа хора... май това нещо не е на добре, обаче е толкова често срещано, че се приема за нормално. :) Примено суупермного хора си пукат пръстите, еми... к’во да ви кажа. Аз примено ако почна мога да си ги пукам ама никога не го правя, просто мисля, че не е надобре...

Аз почти никога не вдигам с 100% възможна тежест, много нрядко дигам и с над 90% даже. Тренирам за здраве, преди всичко останало. Така че... незнам просто защо така се получава. Също така крака с клекове почти не тренирам, просто са супер тежки за ставите.

Аверчето, мерси за препарата който препоръча, сега като се опарича, ще проуча хубаво и ще взема нещо качетвено.

Айде със здраве и успех!

09.02.05

“Ако в началото на тренировката ви се появи остра болка в рамото , лакътя или коляното и след това постепенно спадне (може дори да изчезне) след няколко серии, за да се появи онтово няколко часа по-късно, най-вероятно имате тендинит.
Всеки сериозно трениращ е имал, има или ще го има в няокй етап от кариерата или жовта си. Тендинитите са най-често срещаната травма на пренатоварването при тренировките с тежести- до 12% от общия брой такива травми. Зареди естеството си такава тренировка е с повторения и може лесно да видите как вазникват те. Но това, че вдигате тежести, не значим че  ще плучите травми. Гаранция за това (освен избягването на пренатоварването и чистото изпълнение) е да се предпазите от тендинити и, ако е необходимо да ги лекувате преди да объркат тренировката ви.
Класическото описание на тендинита е възпаление  на заалавното сухожилие на мускула и/или сврезката. Обикновено се появява постепенно, често в резултат от повторящи се микротравми (микроскопични разкъсвания на тъканта), пречиняващи болена слабост с увеличаваша се дегенерация на тъканта на сухожилието. При тренировка с тежести микротравми на сухожилията и мускулите се случват постоя, но ако оставим това настрана, тендинитът може да се появи от твърде агресивен подход и от недостатъчно възстановяване между отделните тренировки.
По принцип силата на мускула надхвърля силата на сухожилието- т.е. мускулът може да понесе тежест, която сухожилието не може. Но тендинит може и да вазникне и от липсата на пространство. В рамото например мсукулът supraspinatus (част от роторната група) минава през вече стесненото пространство под акромиона-костната изпъкналост/проекция на плешката. При гребане от стоеж и флайс на пек-дек това пространство става малко, създавайки триене  между сухожилието и костната структура, което предизвиква възпалението.”

09.02.05

хмм....искаш да кажеш, че вероятността пукащите стави да са “тендинит” каквото и да е това, е голяма? И че пукането се получава заради възпаленото сухожилие, което е претоварено от тренировки?
Тогава можеш ли да обясниш защо почти всичките ми стави пукаха преди да започна да ходя на фитнес (за коленете и лактите просто няма да говоря - всяко може би 5то движение носеше пукане) и следователно не може да са били претоварени и да е било тендинит...А след като започнах да тренирам това пукане намаля драстично (е, не веднага, 2-3 месеца след началото на свестни тренировки), та даже по едно време за 2 седмици бях забравил какво е да ти пука нещо (кефффффф)
Та по темата - това пукане ако не носи болка или схващане (ставата си да я усещаш някак схваната, сякаш не би могла да извърши пълната амплитуда на движението си преди да изпука) не мисля че е нещо, от което трябва да се тревожим. НЕ казвам че е нормално и че трябва да е така, но е много често срещано, а баща ми си живее така цял живот (както и аз май ще направя ;-)  ), та чак в последно време като мина 45 започна да има проблеми със ставите (но това има и обшо с работата му)

Та като заключение бих казал че ако не те болят и не ти пречат с тея пукания ставите не е проблем...Иди при лекар, ама най-вероятно ще ти каже да спреш тренировките и да си земеш некфо безбожно скъпо мехлемче със съмнителен ефект...

09.02.05
22:02

Абе и аз дота написах по този проблем. Иначе това за тендинита е подуване на ставите, което найстина е често срещано.
по-здрави

10.02.05
00:02

Аз бих препоръчал хруштял от акула трибойците го вземат за хруштялите да се въстановяват по бързо

14.02.05
11:02

[quote author=“djgorgio-ASTOR”]Аз бих препоръчал хруштял от акула трибойците го вземат за хруштялите да се въстановяват по бързо

Такова “дживотно” за първи път “чувам”. Можеш ли да кажеш откъде да се набави и каква е цената му/кеш/ :)

тендинита, хм, ами като гледах описанието горе... При мене е просто Ъпсурд да го има:) Аз никога не съм вдигал с макс тежест, дори може да се каже, че вдигам кардио :P направо... Също така, при мен НЯМА БОЛКА, ако пука, само по звука усещам, че пука... а при ВЪЗПАЛЕНИЕ е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да има болка, просто... Ми... просто нямам идея...

МЕрси за индото иначе,
поздрави

14.02.05
14:02

Най-тънко излиза този на Буров: Шаркол - 6лв (60 капсули по 300мг) - Това е за около 15 дена.
Иначе има и на Walmark - 14-15лв (30 капсули по 740мг) - Пак за около 15 дена.
Оптималния вариант е комбинирането на Глюкозамин с Хрущял от акула.

14.02.05

И в МЛО центъра го има с друго име обаче но като им кажеш веднага ще ти дадат инфо

15.02.05

[quote author=“perlsite”]Най-тънко излиза този на Буров: Шаркол - 6лв (60 капсули по 300мг) - Това е за около 15 дена.
Иначе има и на Walmark - 14-15лв (30 капсули по 740мг) - Пак за около 15 дена.
Оптималния вариант е комбинирането на Глюкозамин с Хрущял от акула.

Ставам нахален, обаче възможно ли ти е да ми дадеш малко по сериозни инфо-наименование, фирма, това онова... Защото в аптеките, прорсто е много зле с намирането... а в фитнес магазините, имат някои други работи, дето са комбинация и ми искат майка си и баща си, за работи, които мога и да ги изакам/ с извинение/ и 30-тина лева да отидат в морето... при акулите :P
Много ще съм ти благодарен, наистина съм заинтересован, а вярвам, че и доста още хора ще имат ползва от тези суплементи/добавки.

djgorgio-ASTOR, не съм от София и не разбрах какво е точно това “място” което казваш... :)

15.02.05

[quote author=“tpd”]djgorgio-ASTOR, не съм от София и не разбрах какво е точно това “място” което казваш... :)

Ами аз само там знам така че няма да съм от полза

16.02.05
01:02

Ами бях максимално изчерпателен:

Фирма: Буров, Продукт: Шаркол
Фирма: Walmark, Продукт: Хрущял от акула
Фирма: Адифарм, Продукт: Глюкозамин

Отиди в някоя голяма аптека и ако ти кажат, че няма, то поискай да ти го доставят с поръчка.

ЧИста проба харчове на пари.
Братле, хрущялите ти пукат най - вероятно не защото си трибоец, а защото си още млад :) Ако си до 20-тина години, нищо чудно растежът на ставите да не ти е завършен и в следствие на това да пукат. Затова те питах и за годините, въпрос, на който още не си ми отговорил.
Шом държиш да си изхарчиш парите давай. Но аз ти казах, че тези добавки не лекуват. Те съдържат вещества, съдържащи се в ставите с идеята да се натрупват там.
Единственият дерт е, че ставите растат ужасно бавно, с години.
А пукането идва най - вероятно не от съдържанието им, а от формата.
Ако се чувстваш по - добре да си дадеш парите в аптеката, дай ги, Поне при мен такива добавки нямаха желания ефект, а и пак казвам - безмислено е. Просто са измислили продукт да продават. Ако инвестираш в ставите си за 5 години напред, може и да има файда, но за да ги лекуваш днес...
Не по - лош ефект можеш да постигаш например като оглозгваш и оръбваш пилешките кости :)
Поздрави.

16.02.05
11:02

[quote author=“tpd”][quote author=“D3BEP”]Да не си в пубертета?

Аз имам подобен “проблем” и на мен ми припукват някой неща. Но е съвсем лека форма, консултирах се, но нищо сериозно не казаха. Аз съм на 18 и било от наместване на тялото, защото когато се появи това нещо се занимаваш с разтягащи упражнения...

D3BEP. въпроса ти по-горе към мен ли беше, че нещо се обърках, ако е така, отговорих ти още по-горе.

Много ти благодаря за мнението, може и да не ми личи, но и аз мисля точно като теб. :)  Аз и за това питам и проверявам кое как стои просто да не давам пари за глупости.
Ех, това с хрущялите, пилешки и т.н. , да же се сеща, и за костен мозък-комомация, е доста качествена идея, нещо не се бях сетил, пък си е бая просто... :)

Още веднъж благодаря и на perlsite.

Не, братле, въпросът ми беше към титуляра Уоу. Може би не ми личи, но аз често така си пиша - право към титуляра. Е както и да е, добре ако и на теб поне малко съм помогнал.
Вметвам само, че повечето лечения/профилактики/ядения на кости за ставите пък имат негативен ефект върху храносмилателния тракт... Не се лъжете, няма кино без пари. “Полезното” за едно е вредно за друго...

16.02.05

ДЗВЕР а при мен пука десния лакът при френското от стоеж а съм свършил с разтежа как би обяснил

Еми човеко, при теб вече говорим за травма/деформация на ставата/загуба на ставна течност... Все пак ти вдигаш от 10 години и на много упражнения 200 кила не са нищо за теб.
Мини на рентген според мен. Ползвай ластичен бинт. Прави си компреси - аз си правех с риванол.
При тежестите, с които работиш, пукането на ставата не е добър знак...

17.02.05

Абе що се хабя да ви пиша там дълги постове като не ги четете?!
по-здрави

17.02.05
16:02

Пукането е само при френското от стоеж при никое друго го няма и то може би когато го слагам като първо (а аз почти винаги го слагам) иначе май ако е като второ не пука (може би нещо свързано с загряването)

01.03.05
01:03

Пукането на ставите е нещо сериозно и трябва да му обръщате внимание.Според мен има едни доста добри медикаменти, поне аз пих такъв, защото ми пукат ставите, скърцат ми капачките и т.н. Препарата се казва ArtroStop поне така се чете, мисля ,че съдържа хрущял от акула, който много помага...поне на мен ми помогна.Медикамента представлява хапчета, които се пият в продължителен период от време, но мисля ,че са безвредни , защото те са хранителна добавка.

08.03.05
02:03

Абе при мен пък само в лявата ръка(която преди 8 месеца ме накара да спра за малко 6тот ме болеше) като права да речем флаис(не при всички упражнения натварваши лакътя) осещям едно такова не точно пукане ами по скоро клйокане :D и леко загубвам понякога равновесие тоест ръката ми за малко отслабва е това много ме шашка!!!

27.11.05
22:11

ако някой все още посещава тази тема моля за помощ
та лакътя ми и моя пука от всякакъв вид упражнения дори като си дигна ръйата над главата и направя разгъване с дъмбел ( тоест самото движение без да имам дъмбел в ръката ) лакътя изпуква , заради този лакът не мога да правяфренско при повечето упражнения усещам че упъване не мога да завърша амплитудата без да изпукам . рамената също пукат , но го няма тва неприятно чувство и най много при мен , което ме притеснява е пукането при кръстта или ябълката на крака не мога точно да преценя като си вдигна коляното докато съм прав и изпуква това е само ако си дигна десния крак при левия нее така ( иамм предвид си свия коляното все едно удрям някой с коляно )
засега няма болка но е много неприятно и ме притеснява незнам какво да предприема .
май ще ходя на чичи доктор

15.12.06
21:12

mom4eta ,pro4etoh zeliat forum,zapisah si niakoi lekarstva no neznam dali bih mogla da gi izpolzvam az sam na 28 godini i imam tendenit ot 3 meseza ne ot trinirovki oba4e no ot gladene i 4istene,vsi4kite stavi ot diasnata 4ast na tialoto mi pukat i me bolat,i nai mnogo diasnata kitka.moliavi ako obi4ate kajetemi kakvo da pravia?blagodariavi predvaritelno

Петко К - кирилица!

17.12.06
16:12

Първо - кирилица!
Второ - не съм много наясно с възможните болести, но ако вече са увредени ставите е трудно да се излекуват (хрущяли, сухожилия, съединителната тъкан изобщо) се развива бавно и трудно.
Най-добре е да се отиде при специалист по подобни неща (например тези които се занимават с изследванията за остеопороза и тям подобни неща би трябвало поне да могат да те насочат при кого да отидеш).
Лекар + намалени натоварвания и внимание. Разните медикаменди може и да помогнат, но ако им се даде шанс...

Ми и на ме кат тренирам ми пукат яко костите, ама за ставите не

18.12.06
11:12

Първо - какъв е смисълът от този коментар?
Второ - кост изпука ли обикновено се чупи;)
Ако пука нещо, то са ставите или сухожилията.
И това не е добър знак. Значи, че най-малко загрявката ти е никаква.
А на 13 да се заемеш да си чупиш ставите не ми се струва от най-добрите идеи. Спортувай нещо до около 16 и тогава се заеми с фитнес, като са ти по-укрепнали ставите, и изобщо организма.

18.12.06
22:12

[quote author=“marzipan”]Първо - какъв е смисълът от този коментар?
Второ - кост изпука ли обикновено се чупи;)
Ако пука нещо, то са ставите или сухожилията.
И това не е добър знак. Значи, че най-малко загрявката ти е никаква.
А на 13 да се заемеш да си чупиш ставите не ми се струва от най-добрите идеи. Спортувай нещо до около 16 и тогава се заеми с фитнес, като са ти по-укрепнали ставите, и изобщо организма.

Много точно казано ми се струва.

Поздрави.

Прескочи до:
apple-placeholderarrowback-arrowbb-hexbb-lettersbeginner-wizardbodyweight-wizardbookmarkGroupcartcheckoutclosecrossdiarydocumentdumbbell-wizardexpert-wizardfacebook-iconfacebookfemale-wizardfemalefootnotesforum-blockforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-new-postforum-recommendforum-subscribeforumgains-wizardghost-image-squareghost-imagegoogle-iconGoogle+gym-wizardhabitillustration-404instagramleft-arrowlogo-smallloss-wizardmail-iconMailmaintain-wizardmale-wizardmaleman-placeholdermeasurementsmedium-wizardmessagesmy-bbnewsletterphotosplaceholderpollprofileread-laterreadingright-arrowsearchservice-1service-2service-3service-4servicestarstoresubmit-arrowticktop-arrowtwitter-iconTwitterwoman-placeholder1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1