Съвет за  сваляне на корем и паласки

Фитнес ентусиаст
Joka
  • Тук е от 20 яну 2010
  • 2 мнения

Здравейте,

бих желал съвет от Вас, тъй като имам проблем с корема и братята му паласките. На 30г. 176см. и 76кг. Фитнеса го посещавам само вечер 3 пъти седмично от 3г. От 5м. спрях да пуша и от 71-72кг. станах на 76-77кг. като част от килограмите направо с експреса заминаха към шкембака. Ръце и гърди съм направил а в корема съм станал като тюленче което ме побърква направо. Не спазвам диети, но спазвам няколко прости правила: без сол, пържено и бял хляб. Пия и ям сладко в границите на нормалното. Храня се три пъти на ден.
8:00 кафе със захарин и един фреш от един портокал и един грейпфрут
13:00 салата, пиле или готвено(гледам да не е мазно)
19:00 или 21:00(след фитнеса) салата + месо/риба, но като порция е същото, че и даже повече от обяда, предполагам че тука трябват да намаля количеството.

Знам че храненията трябва да са между 4 и 6 на ден, но не ги спазвам. Също така никакви суплементи не взимам.

Предполагам че ще ме посъветвате да вкарам още едно хранене (по кое време и какво да бъде, ядки или месо или плод или?) и вечерята да бъде лека (1/2 от обяда). Също така за добавките какво ще препоръчате(л-карнитин?)?
Искам да поясня че се стремя да поддържам около 70-71кг.

По-долу съм дал и програмата по която работя във фитнеса. За 3г. съм я сменил няколко пъти и в момента е следната:

Понеделник
  -Корем:
  коремни преси обратен наклон - 3х20
  V-преса на пейка 3х12
  -Гърди:
  гърди флайс-3х8-14кг всеки дъмпел
  гърди повдигане на щанга от тилен лег - 3х8-60кг
  гърди повдигане на щанга от обратен наклон - 3х8-60кг
  пулоувър - 3х8 - 16кг. всеки дъмпел 
  -Кардио:
  Тичане 25мин.
  Ходене с наколон 10мин.

Сряда
  -Корем:
  V-преса на пейка 3х12
  -Гръб:
  Набирания с широк хват на машина - 3х6
  Придърпване на скрипец -3х8 - 55кг.
  -Кардио:
  Тичане 25мин.
  Ходене с наколон 10мин.

Петък
  -Корем:
  V-преса на пейка 3х12
  -Бицепс:
  бицепс сгъване с щанга - 3х8-28кг.
  скотова пейка - 3х8-14кг всеки дъмпел
  -Трицепс:
  кик-бек - 3х8 - 8кг
  машина дърпане - 3х8 - 55кг.
  -Кардио:
  Тичане 25мин.
  Ходене с наколон 10мин.

Ако смятате че може да се подобри, ще съм Ви благодарен.

Чао и със здраве!

Георги.

20 яну 2010 23:47
Верен BB-Team-ър
Иван Шишманов

Едва ли имаш много за сваляне при 76 кг на 176 височина.

Предизвикателство 2012: 1 - 175; 2 - 0; 3 - 540; 4 - 0; 5 - 48; 6 - 20; 7 - 190; 8 -150; 9 -60; 10 - 900; 11 - 18; 12 - 750

21 яну 2010 06:35
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Joka
  • Тук е от 20 яну 2010
  • 2 мнения

Не е много, но си личи, проблема е в корема и паласките

21 яну 2010 08:24
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Biad__

Явно храненето не ти е толкова добро щом тези кг,които си качил са отишли точно там където не трябва.
За мисли се какво и кога ядеш.
Каква е причината да караш на фотосинтеза 5-6 часа след ставане?
Закуската е едно от най-важните хранения и в повечето случаи пропускането и води до качване на кг,а хора които закусват редовно успешно си подържат теглото.
Солта сама по себе си не е вредна(даже е  минералите които се съдържат са необходими на организма всеки ден),а прекаляването с нея.Не я изклювай просто  консумирай в нормални количества.

21 яну 2010 10:41
Няма гласове
Бодибилдър
Велин Иванов
  • Тук е от 8 май 2007
  • 589 мнения
казано от Joka на 21 яну 2010 08:24:

Не е много, но си личи, проблема е в корема и паласките

Какво точно означава - ПРОБЛЕМ?
Съпоставен с личните ти птедставиа за идеална коремна област, или съпоставен с останалата част на тялото!
Храненето - старай се да е разпределено праивлно, без д асе налага натоварване на стомаха. За да не се получава разширяване.
Тренировки за корем и цялата област - има много материали в изданието. Прочети мъничко.
Коремната област понякога трудно реагира, зависи все пак какво точно имаш предвид.
Като гледам ръст/килограми... и аз също, както Иван считам, че е добре балансирано. Но след като ти не си доволен - значи има проблем!
Реши го, като отделиш малко повече внимание на коремната област - в общите ти тренировки, а защо не и да изведеш една само за там в отделен ден!

инж. Иванов

21 яну 2010 13:11
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
fanfan
  • Тук е от 27 сеп 2006
  • 422 мнения
  • От Plovdiv

фотосинтезата е за растенията; нямаш енергоизточници ; махни тоя захарин

Много обичам да разсмивам другите,докато вдигат щанги

21 яну 2010 13:56
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
Кольо Пияндето  

Закуската ти е наистина абсурдна... Тя е изключително важно хранене за деня, помисли как да закусваш качествено и достатъчно.

Jedi Consulars channel the power of the Force for strength in combat and wisdom in diplomacy. Years of arduous training and meditation have sharpened Consulars’ minds to cut to the truth as cleanly as their Lightsabers cut through their foes.

21 яну 2010 15:56
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Joka
  • Тук е от 20 яну 2010
  • 2 мнения
казано от Biad__ на 21 яну 2010 10:41:

Каква е причината да караш на фотосинтеза 5-6 часа след ставане?

Проблема е че, сутрин рано нямам никакъв апетит и единственото което мога да погълна е в течно състояние. Но тъй като наистина е абсурдно човек да не закусва почти нищо ще си променя лошия навик.

казано от Велин Иванов на 21 яну 2010 13:11:

Какво точно означава - ПРОБЛЕМ?

Под проблем имах предвид, че единствения мускул, който в сравнение/съпоставен с останалата част от тялото  е много назад с развитието си. Не претендирам за супер тяло, а за едно добре поддържано тяло.

Благодаря на всички за отговорите!
Чао и със здраве!

21 яну 2010 19:40
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
kilima7
  • Тук е от 3 март 2006
  • 166 мнения

Аз бих коригирал няколко неща - задължително закуска(че ако щеш и един протеинов шейк поне) ,хубав въглехидрат с обяда,ядки следобед, коремът може да го преместиш в края на тренирвката (преди кардиото) и да го тренираш 1,2 пъти.

21 яну 2010 20:24
Няма гласове