Травми

05.03.10
20:03

Искам да питам дали някой друг има същия проблем като мене.
Значи тренирам футбол и наскоро почнаха страшно много да ми щракат краката, предимно капачката и адукторите,
не ми пречи толкова на тренировките ,до колкото самото чуство как ми щракат краката , на левия крак на скоро започнах да изпитвам леки болки(предимно под капачката при отскок ,сякаш ми омалява крака),ако някой е имал същия проблем и се е излекувал, ако може да ми помогне.Друто което е наскоро почнах да ходя на фитнес и почнаха да ми пукат и рацете спрях за 1-2 седмици и всичко е наред,обаче не мога да спра да ходя на тренировки, за да ми мине пукането на крака ,ако има някой които може да ми помогне

Темата беше редактирана от terryy на 05.03.10 20:29.

06.03.10
15:03

Това става от много често натоварване на краката и недостатъчно възстановяване.На първо време трябва да спреш трена за крака във фитнеса.Освен може би за прасец и то изправен,без прегъване в коленете.В залата ще тренираш всичко останало.Вземи си и глюкозамин.Според възможностите от най-евтиния по аптеките до по-скъпите комбинации.Вземай по една капсула на ден седмица-две до три до намаляне и изчезване на оплакванията.Сетне карай с по-малки тежести за някое време.До адаптацията на крайниците.Предварителното загряване е също важно за избягване на травми.

Обаче не си писал къде играеш.В Спартак или в Черно море?  :)  За да знаем.Да ти помагаме ли? Или да ти пречим.  ;-)

06.03.10
16:03

мерси че ми каза,обаче не съм правил аз крака във фитнеса от вече 1 месец ,ще направя това което ми каза и ще видим мерси :)

06.03.10
16:03

a относо за спартак или морето за спартак, съм обаче съм 93 набор и съм в аксаково при мъжете

06.03.10
17:03

Пази си коленете от сериозни травми.Футболисти и лекоатлети често късат менискуса в коляното.После се налага да се премахне напълно с малка операция.Аз през лятото на 2008-а бях много нахъсен във фитнеса.Правех 3 пъти седмично за крака бедр. разгъване и сгъване,щото са ми по-слаби.И след няколко месеца имах прищракване,а после десният крак взе да блокира в коляното.Спрях да тренирам краката почти една година.И се оправиха.Сега  ги тренирам веднъж седмично и нямам проблем.

06.03.10
19:03

Глюкозаминът трябва да се натрупа в тялото, затова ти препоръчвам да го пиеш 2 месеца. Повечето препарати са с по 30таблетки с различна разфасовка. Дневният прием гледай да е около 1-1.5г.
На много места чета за хрущяла от акула. Не искам да си ми опитно зайче, но можеш да го пробваш и да кажеш дали има някакъв ефект. Аз ще го пробвам чак след 3 седмици. Гледах някакъв американско производство струва около 50лв. Накратко се създава защитен слой върху ставата. Прочети в нета подробно за действието му.

06.03.10
20:03

Мерси и на двамата :)

apple-placeholderarrowback-arrowbb-hexbb-lettersbeginner-wizardbodyweight-wizardbookmarkGroupcartcheckoutclosecrossdiarydocumentdumbbell-wizardexpert-wizardfacebook-iconfacebookfemale-wizardfemalefootnotesforum-blockforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-new-postforum-recommendforum-subscribeforumgains-wizardghost-image-squareghost-imagegoogle-iconGoogle+gym-wizardhabitillustration-404instagramleft-arrowlogo-smallloss-wizardmail-iconMailmaintain-wizardmale-wizardmaleman-placeholdermeasurementsmedium-wizardmessagesmy-bbnewsletterphotosplaceholderpollprofileread-laterreadingright-arrowsearchservice-1service-2service-3service-4servicestarstoresubmit-arrowticktop-arrowtwitter-iconTwitterwoman-placeholder1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1