Травми

Фитнес ентусиаст
terryy
  • Тук е от 4 март 2010
  • 7 мнения
  • От Варна

Искам да питам дали някой друг има същия проблем като мене.
Значи тренирам футбол и наскоро почнаха страшно много да ми щракат краката, предимно капачката и адукторите,
не ми пречи толкова на тренировките ,до колкото самото чуство как ми щракат краката , на левия крак на скоро започнах да изпитвам леки болки(предимно под капачката при отскок ,сякаш ми омалява крака),ако някой е имал същия проблем и се е излекувал, ако може да ми помогне.Друто което е наскоро почнах да ходя на фитнес и почнаха да ми пукат и рацете спрях за 1-2 седмици и всичко е наред,обаче не мога да спра да ходя на тренировки, за да ми мине пукането на крака ,ако има някой които може да ми помогне

5 март 2010 22:27
Фитнес ентусиаст
Миро
  • Тук е от 16 юни 2006
  • 2203 мнения

Това става от много често натоварване на краката и недостатъчно възстановяване.На първо време трябва да спреш трена за крака във фитнеса.Освен може би за прасец и то изправен,без прегъване в коленете.В залата ще тренираш всичко останало.Вземи си и глюкозамин.Според възможностите от най-евтиния по аптеките до по-скъпите комбинации.Вземай по една капсула на ден седмица-две до три до намаляне и изчезване на оплакванията.Сетне карай с по-малки тежести за някое време.До адаптацията на крайниците.Предварителното загряване е също важно за избягване на травми.

Обаче не си писал къде играеш.В Спартак или в Черно море?    За да знаем.Да ти помагаме ли? Или да ти пречим.  ;-)

Съвети давам всякакви!

6 март 2010 17:40
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
terryy
  • Тук е от 4 март 2010
  • 7 мнения
  • От Варна

мерси че ми каза,обаче не съм правил аз крака във фитнеса от вече 1 месец ,ще направя това което ми каза и ще видим мерси

6 март 2010 18:11
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
terryy
  • Тук е от 4 март 2010
  • 7 мнения
  • От Варна

a относо за спартак или морето за спартак, съм обаче съм 93 набор и съм в аксаково при мъжете

6 март 2010 18:12
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Миро
  • Тук е от 16 юни 2006
  • 2203 мнения

Пази си коленете от сериозни травми.Футболисти и лекоатлети често късат менискуса в коляното.После се налага да се премахне напълно с малка операция.Аз през лятото на 2008-а бях много нахъсен във фитнеса.Правех 3 пъти седмично за крака бедр. разгъване и сгъване,щото са ми по-слаби.И след няколко месеца имах прищракване,а после десният крак взе да блокира в коляното.Спрях да тренирам краката почти една година.И се оправиха.Сега  ги тренирам веднъж седмично и нямам проблем.

Съвети давам всякакви!

6 март 2010 19:36
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
LosT_xt
  • Тук е от 20 фев 2010
  • 61 мнения

Глюкозаминът трябва да се натрупа в тялото, затова ти препоръчвам да го пиеш 2 месеца. Повечето препарати са с по 30таблетки с различна разфасовка. Дневният прием гледай да е около 1-1.5г.
На много места чета за хрущяла от акула. Не искам да си ми опитно зайче, но можеш да го пробваш и да кажеш дали има някакъв ефект. Аз ще го пробвам чак след 3 седмици. Гледах някакъв американско производство струва около 50лв. Накратко се създава защитен слой върху ставата. Прочети в нета подробно за действието му.

6 март 2010 21:10
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
terryy
  • Тук е от 4 март 2010
  • 7 мнения
  • От Варна

Мерси и на двамата

6 март 2010 22:34
Няма гласове