Ниска кръвна захар

Фитнес ентусиаст
Владислав Петков

Значи аз от 3 месеца съм на НВД и кардио.Действа безотказано преди тежах 140 кг а сега съм 118 кг.Обаче вчера докато си пътувах в рейса (аз пътувам всяка сутрин по 45 мин. с рейс и после 5-10 мин. с трамвай) изведнъж ми прилоша и ми притъмня пред очите и буквално ослепях за около 2 мин. след което ходих на лекар.Казаха ми че нивото на кръвната захар ми е много ниско и е можело да изпадна в несвяст.Аз обикновено ям по 1-2 плода на ден ама явно мозъка ми иска повече.Та ако може да кажете какво сладко да ям за да не взема да припадна някой път.

15 ное 2010 10:35
Бодибилдър
entwickler
казано от Владислав Петков на 15 ное 2010 10:35:

Значи аз от 3 месеца съм на НВД и кардио.Действа безотказано преди тежах 140 кг а сега съм 118 кг.Обаче вчера докато си пътувах в рейса (аз пътувам всяка сутрин по 45 мин. с рейс и после 5-10 мин. с трамвай) изведнъж ми прилоша и ми притъмня пред очите и буквално ослепях за около 2 мин. след което ходих на лекар.Казаха ми че нивото на кръвната захар ми е много ниско и е можело да изпадна в несвяст.Аз обикновено ям по 1-2 плода на ден ама явно мозъка ми иска повече.Та ако може да кажете какво сладко да ям за да не взема да припадна някой път.

затова не харесвам НВД, защото не може да седиш повече от 12тина седмици на такава диета.
Яж си въглехидрати, но гледай да са по-сложни с повечко фибри и ги комбинирай с белтъчини. Така кръвната захара няма да мърда много много и ще се чувстваш енергичен през цялото време.
Успех!
Ето и малко инфо за въглехидратите: http://www.motiviran.com/2010/03/видове-въглехидрати-и-тяхното-прилож/

15 ное 2010 13:03
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Стоян

аз също имам такива проблеми,много често като стана ми се появяват звездички и ми причернява ,но чак да припадна не ми се е случвало

“Biggest competition is up here.”
— Rich Froning, pointing to his brain

15 ное 2010 13:11
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
Владимир Недков  
  • Тук е от 30 яну 2004
  • 2569 мнения

Владислав, НВД + кардио е не се практикува за повече от месец-два. При всеки 10% от теглото надолу, е хубаво да се направи и кратка (10 дни) пауза с повече въглехидрати (2 гр * кг/ден). Проблемът на комбинацията НВД - кардио, е в това че при кардио тренировките изразходващ доста мускулен гликоген. Мускулатурата в краката, се стреми да свръх възстанови гликогена и тегли глюкоза от тази в кръвта, в конкуренция с всички останали органи, включително и в конкуренция с мозъка.

Накрая мускулите ти са пълни с гликоген, а ти гледаш тъпо, мислиш трудно, боли те главата и черният дроб изнемогва да синтезира глюкоза, понеже мускулите дърпат още и още, но не могат да я върнат обратно в кръвта, ако се наложи. Това може само черният дроб, а той има лимит. Смекчи НВД-то за няколко седмици и се насочи към силови тренировки и по-малко кардио. Ако си в кетоза, нямаш нужда от кардио за да изгаряш мазнини. Кардиото работи с НВД добре за около 2-4 седмици и то, ако работиш ниско енергиен труд на бюро. После или смекчаваш НВД-то, или махаш кардиото или оглупяваш.

"One small step for man, one giant leap for mankind…"

15 ное 2010 13:17
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Мимс Теодорова
  • Тук е от 1 май 2012
  • 17 мнения

Може ли някай да ми помогне моля ви и аз имам същите симптоми като вас ... МОМИЧЕ НА 13Г. 1.60 ТАЗИ СУТРИН СЕ ИЗМЕРИХ НА КАНТАРА 39.90
ОЩЕ ПРОДЪЛЖАВАМ ДА отслабвам сигорно искам да спра ... страх ме е че ще хвана анорексия.. майка ми и баща ми казват че съм станала като скелет .. обаче аз се се виждам мн дебела.. каккто и да е... вече съм решила да спра...
И аз като вас имам ниска кръвна захар обаче ям въгл. до 70 гр на ден 
Днес излезнаха 75 гр... калориите които приемам са гд колкото основните ми метоболични нива (около 1200) ... но мен толкова храна ме засища аз не мога повече.. (  имайте предвит че преди сам приемала много по-малко калории... обаче така си забавях метаболизма и най - накрая почнах да ги увеличавам и калории и въгл.. обаче не се чувствам кой знай колко по различно...

...Моля ви дайте ми съвети какво да правя... преди да се самоунищожа...

Имам 3 живота
Моят, този, който другите си мислят,че имам и този, който майка ми си мисли че водя

20 май 2012 09:13
Няма гласове