Манджи

Фитнес ентусиаст
Стоян

Може ли в хранителен режим да се включат домашни манджи като Кюфтета по чирпански,Кюфтета в бял сос и т.н типични български манджи и да не се притеснява човек от излишни мазнини ?
Какво мислите? : )

“Biggest competition is up here.”
— Rich Froning, pointing to his brain

12 дек 2010 23:31
Фитнес ентусиаст
Biad__
казано от brusakch на 12 дек 2010 23:31:

Може ли в хранителен режим да се включат домашни манджи като Кюфтета по чирпански,Кюфтета в бял сос и т.н типични български манджи и да не се притеснява човек от излишни мазнини ?
Какво мислите? : )

Ако не спазваш българската традиция,манджите да се ядат с 11 филии хляб,не би трябвало да има проблем.

13 дек 2010 00:29
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
Кольо Пияндето  

Принципно мисля, че този тип храни не са проблем. Разбира се, важно е с какво количество мазнини се приготвят и какви са всъщност тези мазнини, естествено определящ фактор е и целта на съответния хранителен режим. Категорично съм на мнение, че консумирането на течни и полутечни храни (супи, въпросните специалитети) са един от факторите, определящи храненето като здравословно.

Only a Sith deals in absolutes.

13 дек 2010 00:38
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Петко К  

Относно натрупването на излишни мазнини, всичко зависи от количеството
Иначе, аз лично не виждам нищо здравословно в супа, пълна със олио, фиде и бяло брашно. Или в сос, правен от брашно и пълен с транс мазнини (това за кюфтетата в бял сос).
Не че не ям и аз нездравословни неща, но поне съм наясно и не се самозаблуждавам.

Not designed for jogging.

13 дек 2010 01:42
Няма гласове
Бодибилдър
entwickler

Всичко е до количеството и до това, колко протеин си набавяш. Друго, че за да е устойчиво доброто хранене според мен не трябва да се лишаваш от нищо. Много хора започват от раз с една камара ограничение (без захар, без шоколад, без мазно, газирано и т.н.) и приключват след 2 седмици в МакДоналдс със XL меню + пай и т.н. Много по-важно е да хванеш и да държиш посоката.

13 дек 2010 13:15
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Стоян

Мисля ,че вместо олио може да се сложи и зехтин и така става по приемливо,а и има и други гозби,които не са толкова опасни даже никак като - леща,боб,мусака,пълнени чушки,кюфтета с доматен сос.
Всички манджи могат да се приготвят по здравословен начин като се замени ,някоя съставка с нещо друго или като се премахне няма да се промени ястието .

“Biggest competition is up here.”
— Rich Froning, pointing to his brain

13 дек 2010 13:27
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Callo
  • Тук е от 13 яну 2005
  • 113 мнения
  • От varna / Durham, UK

Лещата и боба са си направо фитнес храни.

“Of all the things I am not very good at, living in the real world is perhaps the most outstanding.”
— Bill Bryson

14 дек 2010 01:47
Няма гласове
Бодибилдър
korpusito
  • Тук е от 30 май 2006
  • 5073 мнения

Наистина всичко е до количеството. Нека не забравяме, че българите сме на първо място по сърдечно-съдови заболявания в ЕС, а храната е един от важните фактори. Традиционната българска гозба е мазна и солена, но ако не се прекалява е ок.

14 дек 2010 02:51
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Бойко

И за сметка на това върви с много хляб...

Инак мнението ми се води от максимата за количествата и отровата... тъй че в умерени количества не виждам проблем, не може да ядем само варени картофи и печено месо...

изтрит подпис

14 дек 2010 03:11
Няма гласове
Бодибилдър
Мирослав Исикийски
казано от CKOTA на 14 дек 2010 03:11:

И за сметка на това върви с много хляб...

Инак мнението ми се води от максимата за количествата и отровата... тъй че в умерени количества не виждам проблем, не може да ядем само варени картофи и печено месо...

Оооо само ми дай 1 пакет овес на ден и пилешко и нямам грижи, не може, просто защото сега я нямам тая възможност

14 дек 2010 16:33
Няма гласове