Манджи

Фитнес ентусиаст
Стоян

Може ли в хранителен режим да се включат домашни манджи като Кюфтета по чирпански,Кюфтета в бял сос и т.н типични български манджи и да не се притеснява човек от излишни мазнини ?
Какво мислите? : )

“Biggest competition is up here.”
— Rich Froning, pointing to his brain

12 дек 2010 23:31
Фитнес ентусиаст
Biad__
казано от brusakch на 12 дек 2010 23:31:

Може ли в хранителен режим да се включат домашни манджи като Кюфтета по чирпански,Кюфтета в бял сос и т.н типични български манджи и да не се притеснява човек от излишни мазнини ?
Какво мислите? : )

Ако не спазваш българската традиция,манджите да се ядат с 11 филии хляб,не би трябвало да има проблем.

13 дек 2010 00:29
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
Кольо Пияндето  

Принципно мисля, че този тип храни не са проблем. Разбира се, важно е с какво количество мазнини се приготвят и какви са всъщност тези мазнини, естествено определящ фактор е и целта на съответния хранителен режим. Категорично съм на мнение, че консумирането на течни и полутечни храни (супи, въпросните специалитети) са един от факторите, определящи храненето като здравословно.

Jedi Consulars channel the power of the Force for strength in combat and wisdom in diplomacy. Years of arduous training and meditation have sharpened Consulars’ minds to cut to the truth as cleanly as their Lightsabers cut through their foes.

13 дек 2010 00:38
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Петко К  

Относно натрупването на излишни мазнини, всичко зависи от количеството
Иначе, аз лично не виждам нищо здравословно в супа, пълна със олио, фиде и бяло брашно. Или в сос, правен от брашно и пълен с транс мазнини (това за кюфтетата в бял сос).
Не че не ям и аз нездравословни неща, но поне съм наясно и не се самозаблуждавам.

Not designed for jogging.

13 дек 2010 01:42
Няма гласове
Бодибилдър
entwickler

Всичко е до количеството и до това, колко протеин си набавяш. Друго, че за да е устойчиво доброто хранене според мен не трябва да се лишаваш от нищо. Много хора започват от раз с една камара ограничение (без захар, без шоколад, без мазно, газирано и т.н.) и приключват след 2 седмици в МакДоналдс със XL меню + пай и т.н. Много по-важно е да хванеш и да държиш посоката.

13 дек 2010 13:15
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Стоян

Мисля ,че вместо олио може да се сложи и зехтин и така става по приемливо,а и има и други гозби,които не са толкова опасни даже никак като - леща,боб,мусака,пълнени чушки,кюфтета с доматен сос.
Всички манджи могат да се приготвят по здравословен начин като се замени ,някоя съставка с нещо друго или като се премахне няма да се промени ястието .

“Biggest competition is up here.”
— Rich Froning, pointing to his brain

13 дек 2010 13:27
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Callo
  • Тук е от 13 яну 2005
  • 113 мнения
  • От varna / Durham, UK

Лещата и боба са си направо фитнес храни.

“Of all the things I am not very good at, living in the real world is perhaps the most outstanding.”
— Bill Bryson

14 дек 2010 01:47
Няма гласове
Бодибилдър
korpusito
  • Тук е от 30 май 2006
  • 5073 мнения

Наистина всичко е до количеството. Нека не забравяме, че българите сме на първо място по сърдечно-съдови заболявания в ЕС, а храната е един от важните фактори. Традиционната българска гозба е мазна и солена, но ако не се прекалява е ок.

14 дек 2010 02:51
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Бойко

И за сметка на това върви с много хляб...

Инак мнението ми се води от максимата за количествата и отровата... тъй че в умерени количества не виждам проблем, не може да ядем само варени картофи и печено месо...

изтрит подпис

14 дек 2010 03:11
Няма гласове
Бодибилдър
Мирослав Исикийски
казано от CKOTA на 14 дек 2010 03:11:

И за сметка на това върви с много хляб...

Инак мнението ми се води от максимата за количествата и отровата... тъй че в умерени количества не виждам проблем, не може да ядем само варени картофи и печено месо...

Оооо само ми дай 1 пакет овес на ден и пилешко и нямам грижи, не може, просто защото сега я нямам тая възможност

14 дек 2010 16:33
Няма гласове