Сваляне в областта на корема

Фитнес ентусиаст
deathworld

Искам да сваля и оформя малко корема,мисълта ми е следната.
Тренирам 3пъти в седмицата примерно през тренировка да правя кардио ,като преди това съм правил корем и тренирам
с неопренов колан,да подпомага и той с квото може.
Въпросът е дали ще има смисъл от това,при положение че тренирам за маса и не бих искал да прекъсвам спецялно за чистене на корема,но от друга страна не ми се и чака повече и искам да работя и експериментирам и в тая област?
Имам чувството че ще има ефект,какво мислите вие?
Естествено може лека корекция в хранителния режим,но аз така и така сладко не ям,както и газирано не пия.

не оставяй нищо недов

11 яну 2011 01:17
Street Fitness
Timon
  • Тук е от 26 дек 2007
  • 401 мнения
  • От Palma de Mallorca
  • Дневник

Неопреновият колан е много вреден за кожата, тъй като възпира естественият начин на охлаждане на тялото - потенето. В следствие на блокираната функция на потене в областта, където е поставен даденият неопренов колан може да възникнат редица кожни възпаления, а при по-продължителен период може да се получи тежка дехидратация на органите в тази част.

Сладкото и газираното заедно го докарват на калории колкото алкохола. Сам си направи сметките.

Трудно ще оформиш корема, ако в същото време искаш да качваш маса. Избери си един приоритет и го следвай.

11 яну 2011 02:28
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
Тихомир Велев  
казано от Timon на 11 яну 2011 02:28:

Неопреновият колан е много вреден за кожата, тъй като възпира естественият начин на охлаждане на тялото - потенето. В следствие на блокираната функция на потене в областта, където е поставен даденият неопренов колан може да възникнат редица кожни възпаления, а при по-продължителен период може да се получи тежка дехидратация на органите в тази част.

Сладкото и газираното заедно го докарват на калории колкото алкохола. Сам си направи сметките.

Трудно ще оформиш корема, ако в същото време искаш да качваш маса. Избери си един приоритет и го следвай.

Напълно подкрепям мнението. Тия колани с нищо не помагат. Това, че се потиш повече не означава непременно, че гориш повече калории. Някои хора се потят много повече от други. Някои се потят и без да вършат работа, докато други и да тичат като луди не се потят. Всичко зависи от тялото и способността му да се охлажда. Както написа Timon, като сложиш тоя колан създаваш нещо като парников ефект и се получава така, че си мислиш, че се потиш повече, а то всъщност е от натрупалата се влага. За да чистиш, независимо дали искаш да е от корема, гъза, краката и т.н. имаш 2 варианта: 1. Да намалиш с малко дневния си прием на калории и 2. Да запазиш калорииния си прием същия, но да увеличиш разхода (т.е. тренировки, упражнения и т.н.). И както Timon каза, следвай една цел. Обикновено този, който гони два заека едновременно, не хваща нито един. Избери единия заек и го гони докато не го хванеш. После тръгни по дирите на втория Успех!

"Your body really loves you and wants to keep you alive. It's just that what it thinks is the right thing to do to keep you alive is generally contrary to your goals of less weight/fat and more muscle"

~Lyle McDonald ~

11 яну 2011 12:29
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Иван Божанов

Има много теми за това - потърси за найлон, фолио и тн (тук във форума). От всичките извода е един - няма никакъв ефект ... повишаването на температурата на конкретно място не води до абсолютно нищо, освен може би натоварване на бъбреците. Повишеното потоотделяне няма нищо общо с топенето на мазнини ... така че сам си прави изводите.

А относно свалянето от конкретна “зона” - според мен е мит. Много продукти казват, че залагат на това (сваляне от дупе, паласки и тн и тн), но не съм видял едно да е подкрепено с реални тестове. Тренирай цялото тяло балансирано и ефектите върху корема няма да закъснеят ...

Относно целите ти - и аз мисля, че или трябва да оформяш корем или да гониш маса ... струва ми се, че двете неща изискват коренно различен хранителен режим.

11 яну 2011 16:00
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Петър Димитров

Опитай с лек хранителен режим и тренировки в къщи за корем. На мен много ми помага да правя вечер корем 2 часа след ядене. Коремните преси отдавна съм ги отписъл и правя 6 серии по 40 повторения лакътна лицева опора с движение на таза. за 2 седмици изкарах горните плочки. Надявам се до месец да езкарам и долните.

Опитай ако имаш желание - и помни корем без диета не става.

Успех

Ако, не знаеш на къде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде!

14 яну 2011 15:19
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Doberman
  • Тук е от 26 авг 2005
  • 95 мнения
  • От Sofia

Както по-горе споменаха това с отслабването на точно определено място е МИТ.Също и навличането с било то колани,наилони и дрехи.При “навличането” с дрехи се покачва телесната ни темперетура,това възпрепядства нормалната му работоспособност (давам ви пример,когато сте болни...толкова сте отпаднали,че едва може да се доберете до тоалетната),освен че тялото не работи на 100% а и при прекаленото потене се отделят жизнено важни соли,аминокиселини и вода.

“Train hard-but smart !”

18 яну 2011 19:11
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Maria Dimitrova
  • Тук е от 18 яну 2011
  • 3 мнения

Здравей те момчета ,, в женския форум не влкизат често и за това реших да ви питам вас .
Може ли да ми помогнете .
Искам да си стегна корема а незнам как и какви упражнения да правя с които да не засягам кръста че имам проблем с кръста(пресштипън нерв и дископатия) ... но знам че мога да правия упражнения ... А съм сигорна че момчетата могат да ми дадат добър савет и повече разбират от жените и по правилно ще ме опъти те .. Благодаря ви за вниманието и скоро се надявам да ми дадете мнение и др.

22 яну 2011 15:14
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
nemon
  • Тук е от 7 юни 2007
  • 10 мнения
казано от Maria Dimitrova на 22 яну 2011 15:14:

Здравей те момчета ,, в женския форум не влкизат често и за това реших да ви питам вас .
Може ли да ми помогнете .
Искам да си стегна корема а незнам как и какви упражнения да правя с които да не засягам кръста че имам проблем с кръста(пресштипън нерв и дископатия) ... но знам че мога да правия упражнения ... А съм сигорна че момчетата могат да ми дадат добър савет и повече разбират от жените и по правилно ще ме опъти те .. Благодаря ви за вниманието и скоро се надявам да ми дадете мнение и др.

Само за информация ще ти кажа , че единствено в последното изречение нямаш крещящи правописни грешки.
Очевидно си пропуснала материала в началното училище, затова ти давам този линк:
http://www.kakvo.org/pravopis-kak-da-pishem-pravilno/literatura/statia
Също така, е очевидно, че не си особено опитна със форумите и явно си пропуснала основното правило което важи за всички форуми-”преди да пуснеш тема, опитай да намериш това което те интересува чрез търсачката на съответния форум.”
Сигурен съм, че си чувала за Google, по всяка вероятност знаеш за какво служи:
http://www.google.bg/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=упражнения+за+стягане+на+корем
А ако някой слънчев ден се научиш на тези елементарни неща, може би хората ще погледна по-сериозно на въпросите ти.

25 яну 2011 17:16
Няма гласове