Фъстъци или Бадеми ? Въпрос А сурови или печени ?

Верен BB-Team-ър
Цветан Радуевш

Предполагам почти всеки би казал бадема е по - вкусен ? Но като чета фъстъка не отстъпва по съдържание на бадема ?

Въпроса ми е заслужава ли си да се дават 4 пъти повече пари за бадеми и защо  ?

Суровите по - полезни ли са от печените ? и пак защо ?

Благодаря на всички А беления слънчоглед има ли много мазнини защото не пишат никъде

Благодаря

17 яну 2011 18:00
Бодибилдър
rush
казано от Gladiator6 на 17 яну 2011 18:00:

Въпроса ми е заслужава ли си да се дават 4 пъти повече пари за бадеми и защо?

Който има - дава. Който няма - яде фъстъци. Фъстъците мисля, че съдържат малко повече ненаситени мазнини, които човешкият организъм не произвежда и сответно разгражда по-трудно (може и да бъркам). Разликата като цяло не е голяма и в ГИто, но трябва да се отбележи, че я има.

Суровите по - полезни ли са от печените ? и пак защо?

За предпочитане са суровите. Самата обработка на ядките независимо дали е печене, пържене или допълнително овкусяване, променя ГИто на определената ядка. Да не говорим за самите механизми на преработка на ядките - многото сол, растителните мазнини, бялото брашно и др.

А беления слънчоглед има ли много мазнини защото не пишат никъде

В основната тъкан, изграждаща семките има специализирани клетки, в които се натрупват мазнини. Според мен отговорът е - да има.
Трябва само да направиш разлика между полезни и вредни мазнини, за да не ме разбереш погрешно.

И един допълнителен съвет - може да хвърлиш един поглед на орехите.

ПП: Мнението ми е лично и неангажиращо. Не гарантирам за достоверността на нещата, които съм написал. Ако има някакви поправете ме за да изясним нещата.

ЦЕЛ ДО КРАЯ НА ЮНИ 2014: 10-12% BF на 90-95кг BW!!!

17 яну 2011 22:12
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
M1r0
  • Тук е от 24 сеп 2008
  • 26 мнения

Предполагам почти всеки би казал бадема е по - вкусен ? Но като чета фъстъка не отстъпва по съдържание на бадема ?

Въпроса ми е заслужава ли си да се дават 4 пъти повече пари за бадеми и защо  ?

Суровите по - полезни ли са от печените ? и пак защо ?

Благодаря на всички А беления слънчоглед има ли много мазнини защото не пишат никъде

Благодаря

И двата вариянта са перфектни. Суровите са по-добър избор. Много от връзките в ненаситените мастни киселини биват развалени след печене и се губи ефекта от ненаситените мастни киселини.Не знаеш 100% дали са печени с брашно, или с олио, или с вода и сол, или само с вода.... Ако е с вода и сол, то тогава може и да зочнеш да задържаш излишна подкожна вода (както при всяка храна с високо съдържание на сол или ако ядетете много сол по време на хранене....).Тази излишна подкожна вода изглежда точно като мазно...

...

17 яну 2011 23:30
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Hvanatema
  • Тук е от 9 ное 2006
  • 501 мнения

И фъстъците, и бадемите са еднакво полезни, въпрос на вкус и финанси е кое ще предпочетеш.
По вторият въпрос - бадемите да са задължително сурови, а фъстъците печени (защото така се увеличава количеството на p-coumaric acid).

Животът е една борба,
борба за живот.

18 яну 2011 14:17
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
Цветан Радуевш

Аз закупих 2 кг сурови фъстъци сега да ги изпека с вода така ли ?

18 яну 2011 19:07
Няма гласове
Бодибилдър
Калоян Цонев

Яж си ги сурови, Гладиаторе

"We like it that while you're eating a candy bar and drinking Mountain Dew, we're sucking down a protein shake. You see, that makes it taste even better to us. While you're asleep we're either getting up early or staying up late, hitting the iron, pushing ourselves, learning, succeeding and failing and rising above the norm with every rep."

19 яну 2011 00:29
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
Цветан Радуевш

Мачкам ги сурови вие докато отговорите олекнаха с 200 грама

19 яну 2011 01:09
Няма гласове
Бодибилдър
koi4o?
  • Тук е от 10 март 2012
  • 2 мнения

абе ти де си чувал сурови фъстъцида се ядят някъде

24 ное 2012 15:18
Няма гласове
Силов трибоец
gazena gadinka

абе не е като да не може да се ядат - стават, ама са малко гадни на вкус, поне за мен

24 ное 2012 22:27
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Петър

Хубавите фъстъци са много вкусни. Гледайте да си взимате български, а не на китайски, много по-различен е вкусът. Към 4,50-5 лв. е килограмът. Иначе да попитам, за да не пускам нова тема, в София продават ли бадеми (сурови) по 12 лв кг (на женския пазар няма). Един приятел ми донесе за толкова, но не искам все да го товаря.

Редактирано на 27 ное 2012 22:16 от Петър
27 ное 2012 21:44
Няма гласове