Риба тон и огромните последици за здравето?!

Фитнес ентусиаст
The Next
  • Тук е от 13 март 2011
  • 1286 мнения

Какво мислите за рибата тон в консерва? Днес четох във фитнеса едно списание,не бях се замислял никога за кое знае какво негативно освен може би малко консерванти и скъпата цена от 3.50 за 130 грама

Главно се споменаваха следните неща и се обосновават с това,че тази риба съдържа много живак:

* Намаляване на тестостерона
* На продуктивността
* Последици за сексуалният живот
* Загуба на сили (така,че дори не можеш да повдигеш от леглото)
* Натравяне
* Смърт

Препоръчва се за човек над 68 кг да не консумира повече от 1 консерва риба тон на 9 дена

Аз мислех да почвам да я ползвам,всеки ден за след тренировка по 1 консерва,обаче това направо ме отказа.

Пускам темата,за да коментирате и обменим идеи

13 юли 2011 16:46
Фитнес ентусиаст
Филип Буцев

Пфф да бе аз тряяше вече да съм умрял 10 пъти тогава при нас има риба тон по 1.20 и сиг сам изял поне 15 за 1 седмица пък самолета го вдигам само като вида някоя по хубава мацка загуба на сила не сам забелязал а за натравянето до сега тряяше да съм пътник

No Pain,No Game

13 юли 2011 17:17
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
The Next
  • Тук е от 13 март 2011
  • 1286 мнения

От колко време ядеш по 15 консеври за 1 седмица,не е кой знае колко много де,говореше се за Арнолд,който е ял по 12 на ден..

А пробвай да ги спреш за месец и после може да вдигнеш самолета,като гледаш и мене axxa

13 юли 2011 17:36
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Deuce

В крайна сметка се оказва(преди време бях чел,мисля,че в stronglifts),че по 1 консерва на ден независимо колко дълъг период от време не е проблем да се яде.Не знам обаче колко ще издържиш,понеже лесно писва рибата тон.А за цената-виж в Лидл-за ок.2 лв има 150 гр отцедено чисто филе във вода-демек е далавера - и това не е на промоция .

"Opinions are like assholes, everyone has got one."

13 юли 2011 17:37
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
The Next
  • Тук е от 13 март 2011
  • 1286 мнения

То тук в града ни няма LIDL Ама ходя до Kauflanda и има най-различни,аз взимам едни,дето ме грабнаха с цена/хранителна стойност,риба тон филе в собствен сос

130 грама  (32.5 протеин,аз го изчислих) [на 100 грама има 25 грама протеин] за по 1.15 , внос,не от България

Иначе пишеше доста плашещи неща бих казал,като гледам и тук има статия за това http://www.bb-team.org/articles/962_ribata-i-neynite-sastavki#axzz1Rvcbbol8

13 юли 2011 17:42
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
NeDD

Аз ям почти всеки ден консерва риба тон филе. Точно тази от Лидл 2 кинта 150гр. За сега не съм усетил нито един от гореспоменатите симптоми

13 юли 2011 17:59
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
boika
  • Тук е от 13 окт 2010
  • 498 мнения

Аве и аз бях чел в някво списание, че повече от 50гр. сирене на седмица водило до рак ама кой знай колко е вярно... сигурно колкото туй за рибата тон..

13 юли 2011 18:56
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Филип Буцев

Пфф тва па за сиренето ако е вярно начииии тряя съм умрял още преди 10 години

No Pain,No Game

13 юли 2011 19:41
1 глас ?
Фитнес ентусиаст
The Next
  • Тук е от 13 март 2011
  • 1286 мнения
казано от igra4o на 13 юли 2011 18:56:

Аве и аз бях чел в някво списание, че повече от 50гр. сирене на седмица водило до рак ама кой знай колко е вярно... сигурно колкото туй за рибата тон..

Я дай да видим статията и за какво сирене горовим?

13 юли 2011 19:43
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
the lone ranger
  • Тук е от 18 фев 2011
  • 299 мнения

Е това за сиренето утрепа рибата вече

13 юли 2011 19:49
1 глас ?
Верен BB-Team-ър
Anthony
  • Тук е от 20 фев 2011
  • 382 мнения

Последната точка от ще я изпитат и тези, които не са изяли нито една консерва в живота си

14 юли 2011 02:10
1 глас ?
Верен BB-Team-ър
Dimzata

Всички ще умрем рано или късно. Неизбежно е.
Мисля, че е малко преувеличено това с консервираната риба тон. И аз преди хапвах редовно, но не съм виждал негативи.

"Strength without balance, agility, coordination and explosiveness is strength that's athletically unusable." - Christopher Sommer

Best way to predict the future is to invent it!

14 юли 2011 10:35
Няма гласове
Лекоатлет
Vintage

Не съм забелязал няк’ви проблеми...много удобен източник на протеини.

And I never walk the streets without the vest and the chrome
Cause all my jewels be rocky like Sylvester Stallone

14 юли 2011 10:58
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Daywalker
  • Тук е от 14 яну 2006
  • 45 мнения

Доколкото знам, живак има в повечето (ако не и във всички) риби, и съответно при много големи дози сигурно има някаква опасност. Но няколко консерви на седмица едва ли представляват проблем, просто всичко трябва да бъде с мярка

Keep Walking..

14 юли 2011 14:11
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
The Next
  • Тук е от 13 март 2011
  • 1286 мнения

Споменаваше за риби,които живеят по-дълбоко,че са по-отровни и имат повече съдържание..

А да видиш,споменаваше се кои риби са подходящи,ама не се сещам,но пък в статията от този сайт ги пише.

14 юли 2011 14:46
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
donsir
  • Тук е от 18 окт 2010
  • 1054 мнения

Толкова ли ви мързи да нащракате в гугъл - mercury in fish или нещо подобно.Много ала бала ...

Хранителната верига предполага,че големи морски хищни риби съдържат повече натрупвания на живак- акула,риба меч,риба тон,кралска скумрия,марлин,треска (черния дроб например) и т.н. Освен живак проблематично е съдържанието на арсен и половината менделеева таблица в рибата тон.
Препоръчителни са рибите - херинга,аншоа,сардини и др. по-дребни,но при тях пък не съм се интересувал за нивото на Арсен и останалите елементи (кадмий мадмий и още други метали и пестициди).
От друга страна в свинското,телешкото,пилешкото казва ли ти някой какво се съдържа.
Но за всеки случай - консервичка риба тон - две хапки - три лева - ? .
Вкусни са.И аз преди си ги хапрвах,но спрях.

14 юли 2011 15:04
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
The Next
  • Тук е от 13 март 2011
  • 1286 мнения

Браво,на мене па ми е отврът,ама е достъпен източник на протеин

Е като наистина има живак и може да има последици,ко праим,не ядем риба тон ? ;d

14 юли 2011 18:24
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Jewelz
  • Тук е от 3 март 2011
  • 264 мнения

Във всичката храна, която консумираме има нещо вредно. Трябва ли да спрем да се храним?

Редовно си хапвам риба тон - вкусна ми е, протеинче, добре ми идва.

14 юли 2011 18:33
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
G33K
  • Тук е от 16 юли 2006
  • 2026 мнения
казано от The Next на 13 юли 2011 16:46:

* Намаляване на тестостерона
* На продуктивността
* Последици за сексуалният живот
* Загуба на сили (така,че дори не можеш да повдигеш от леглото)
* Натравяне
* Смърт

Препоръчва се за човек над 68 кг да не консумира повече от 1 консерва риба тон на 9 дена

Какво ли няма да измислят .. загуба на слух, частично недовиждане с лявото око, тикове с дясното и средния пръст на десния крак и загуба на ерекция ...
Това може да са последствия от живака, но не и от този, който се съдържа в рибата тон. На тоя принцип всеки полуидиот пише в интернет каквото си иска - събира 1 и 2 и получава 5.
Живакът може да доведе до това и това, в рибата тон има живак, значи рибата тон води то това и това. Ама колко, как, какво, защо - кому е нужно да се обременява с информация...

Иначе, аз храна от консерва не барам, а специално тия риби тон няма да си причиня втори залък на устата със сигурност. Живакът обаче е последното което ме притеснява, даже от тая гледна точка са си безопасни консервите, защото я има риба вътре, я има нещо друго

I have come here to chew bubblegum and kick ass… and I'm all out of bubblegum.

14 юли 2011 23:09
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
x_3_mar
  • Тук е от 30 сеп 2004
  • 1464 мнения
  • От НяКъДе В МаТриЦаТА

Бих се прежалил да съм ви бета тестер! Вие ми купувайте само риба тон и сирене(rock)

Последната промяна е направена от x_3_mar на Пон Юли 03, 2006 10:15 am; мнението е било променяно общо 7841 пъти поради огромна доза малоумност и некомпетентност

14 юли 2011 23:21
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
The Next
  • Тук е от 13 март 2011
  • 1286 мнения

@G33k пишеше и колко мг живак ли беше (дори не помня мярката) е била опасна,имаше доста информация в списанието,ама не се сещам,говореше се и за Арнолд,когато в състезателен период ял по 12 консерви риба тон на ден и тва в продължение на 2-3 месеца Направо паднах от стола!

14 юли 2011 23:49
Няма гласове
Бодибилдър
Симеон Михайлов
  • Тук е от 22 март 2008
  • 207 мнения
  • От Stuttgart
  • Дневник

Зимно време е незаменима част от храненето ми рибата тон всеки петък (по закон божи),а често и по 2-3 пъти в седмицата си хапвам 1-2 консерви и никакъв проблем към момента

но да се бориш за маса с растителен протеин е като да копаеш яма със супена лъжица - тоест става, амаа... smile
Зеленчуците и плодовете са храни, които само правят лайното ти по-голямо!

15 юли 2011 00:04
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Yordan Angelov
  • Тук е от 24 юли 2011
  • 1 мнения

Принципно някои от видовете риба тон имат доста живак в тях, но има един вид, който повечето трениращи препоръчват - light flake(не съм сигурен за името на български). Този вид се води с най-добри хранителни стойности и най-ниско съдържание на живак.

8 апр 2013 17:30
Няма гласове