Хапвате ли охлюви?

Фитнес ентусиаст
Иван Д.
  • Тук е от 15 апр 2010
  • 54 мнения

Вчера се изсипа страшен дъжд в шоплука и след като премина, излязох в софийското равно поле и събрах към 2 кг. охлюви. Днес съм ги оставил в една надупчена 10-литрова пластмасова туба от минерална вода да се изходят, довечера ще ги измия, ще ги пусна в кипяща вода, ще ги сваря, изчистя, ще ги опека в тава, намазана на дъното с малко олио и два дни ще нагъвам печени охлюви с лют червен пипер, сол и много голям кеф

Теглото на зрелите охлюви е около 18 гр. и в 1 кг. има около 55 бр.

100 гр. сварени/печени охлюви имат 136 ккал. и съдържат 19,55 гр. протеини, 4,77 гр. мазнини и 2,43 гр. въглехидрати.

Вие хапвате ли охлюви

26 юли 2011 14:15
Верен BB-Team-ър
Dominic
  • Тук е от 25 юли 2011
  • 341 мнения

Съдейки по хранителната стойност мога да кажа , че това е много добра храна от към съотношение цена-нулева , протеин-въглени-мазнини е просто идеална , опечи си ги с максимално малко олио ако чистиш , ако ли не както ти е вкусно ... Определено си заслужава да ги ядеш щом ги обичаш!Хранителната им стойност е изключително добра!Дано съм бил полезен!
П.с. не ям охлюви , не защото не са хубави , просто нещо като сантименталност към самите животинки , колкото и смешно да звучи.

26 юли 2011 14:21
1 глас ?
Фитнес ентусиаст
Plamen Popov

аз охлюви не ям.Бате ако искаш прати ми ги тия 2кг да ме пробваш.Панирани ги уважавам аз.Юли и август е позволено ми малко мазнинки.
да ти е сладко.

26 юли 2011 16:12
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Иван Д.
  • Тук е от 15 апр 2010
  • 54 мнения

О-о-о, панирани с галета и яйце да не говорим колко вкусни стават, ама аз сега свалям и затова печени ще ги хапна...

26 юли 2011 16:15
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Miss Fight
  • Тук е от 7 яну 2011
  • 1118 мнения

Много добър химичен състав, но не съм опитвала. Как са на вкус? А “месото” им качествено ли е? Защото мидите например също имат добро съдържание откъм Б, В и М, ноо пречиствайки морето не са най-удачния вариант. Други богати на вещества морски обитатели пък бъкат от холестерол.. Та охлювите?

Whatever doesn't kill me, had better start running.

26 юли 2011 19:33
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Marty Sun

Dominic, разнежи ме :-) Не се заяждам, наистина! Предполагам, че ако трябваше да участваш в целия процес по убиване, чистене, одиране и транжиране на прасе/агне/теле пак щеше да бъде докосната тази тънка струна в теб? :-) Жалко, че не си набавяме сами храната... това щеше да промени доста неща :-)

Иначе охлювите доколкото помня са вкусно нещо. Но не би ми хрумнало да изляза да си ги събера за вечеря. Адмирации за успелите в това начинание :-)

Живее и чудо_твори на Планетата на Свободния Избор :-)

26 юли 2011 20:25
Няма гласове
Бодибилдър
Atom

Не хапвам охлюви, нямам и желание - причините са неопределени и все пак доста слузести

“In the depth of winter, I finally learned that within me there lay an invincible summer.”

26 юли 2011 20:27
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
Dominic
  • Тук е от 25 юли 2011
  • 341 мнения
казано от Marty Sun на 26 юли 2011 20:25:

Dominic, разнежи ме :-) Не се заяждам, наистина! Предполагам, че ако трябваше да участваш в целия процес по убиване, чистене, одиране и транжиране на прасе/агне/теле пак щеше да бъде докосната тази тънка струна в теб? :-) Жалко, че не си набавяме сами храната... това щеше да промени доста неща :-)

Иначе охлювите доколкото помня са вкусно нещо. Но не би ми хрумнало да изляза да си ги събера за вечеря. Адмирации за успелите в това начинание :-)

Абсолютно си права Marty

26 юли 2011 20:36
1 глас ?
Фитнес ентусиаст
Marty Sun
казано от Atom на 26 юли 2011 20:27:

Не хапвам охлюви, нямам и желание - причините са неопределени и все пак доста слузести

Силве, майтап, майтап, ама се оказа, че точно тази слуз е едно от най-полезните неща. “Смазва” безусловно повредени стомаси, закърпва язви, изглажда бръчки и кой знае какви още чудеса прави :-)

Само да има някой друг, който да пречука животинките :-) Интересна е моралната дилема - с какво ниво на съзнание е охлюва? :-)))

26 юли 2011 20:46
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
Кольо Пияндето  
казано от Marty Sun на 26 юли 2011 20:46:

Интересна е моралната дилема - с какво ниво на съзнание е охлюва?

Охлювите имат нервна система на далеч по-ниско ниво от това, на което е тя при бозайниците.
За какво съзнание говорим? Хапвай ги смело!

Jedi Consulars channel the power of the Force for strength in combat and wisdom in diplomacy. Years of arduous training and meditation have sharpened Consulars’ minds to cut to the truth as cleanly as their Lightsabers cut through their foes.

26 юли 2011 20:51
1 глас ?
Бодибилдър
Atom

Марти, аз си признавам, че съм доста лицемерна - обичам животните и не бих убивала, но частта с транжиране, рязане и тн. изобщо не ме впечатлява и притеснява.

Но виж, за охлювите ми е мъчно - първо, защото ги солят докато са живи, и ги оставят така цяла нощ. Или пък заради тая прословута слуз - ги ядат живи.

Ако ще е убийство, поне да е бързо и без много, много изтезания.
Ужасен пост

“In the depth of winter, I finally learned that within me there lay an invincible summer.”

26 юли 2011 20:53
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
Димитър Михайлов  

Извинете за лирическото отклонение - дискусията за охлювите ми напомня онзи спор на веганите, дали да се яде мед или не, след като пчелата “страда” по време на добиването му.

26 юли 2011 21:07
5 гласа ?
Бодибилдър
Riko
казано от Atom на 26 юли 2011 20:53:

Марти, аз си признавам, че съм доста лицемерна - обичам животните и не бих убивала, но частта с транжиране, рязане и тн. изобщо не ме впечатлява и притеснява.

Но виж, за охлювите ми е мъчно - първо, защото ги солят докато са живи, и ги оставят така цяла нощ. Или пък заради тая прословута слуз - ги ядат живи.

Ужасен пост

Незнам как и за колко време убиват една свиня/агне/теле/пиле или каквото и да е било, но едва ли като да пускат омари/охлюви и др. който се пускат във вряла вода, т’ва си е изтезание.Сега няколко хора отдолу ще ме наредят, но аз лично ако имаше как, ако имаше заместител на месото,дори и малко вреден, но качествен ще съм против убиването на животни за храна, макар, че нека бъдем честни - те са си затова. Незнам защо мюсюлманите не ядат свине - някой да каже. Малко сменям темата, но съм чувал, че поповете хапват само житни продукти и вода - истина ли е? Та просто наскоро ходих на практика след 11 клас, и в кухнята пускаха омарите живи мамка му, пискаха като малки деца, много жал ме хвана..
@Димитър Михайлов, сега пък за първи път чувам това, че пчелите страдат, докато подбират мед Q_Q, но аз тях ги мразя, че ме жилят ;Д

MARYLAND MUSCLE MACHINE

26 юли 2011 21:10
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Valdis
  • Тук е от 22 окт 2005
  • 3332 мнения
казано от Rikoo на 26 юли 2011 21:10:

Сега пък за първи път чувам това, че пчелите страдат, докато подбират мед Q_Q, но аз тях ги мразя, че ме жилят ;Д

Ако някой ти бръкне в джоба и ти вземе всичките пари, ти няма ли да страдаш? Та и те така, изпадат в депресивни състояния след като им приберат меда.

26 юли 2011 21:21
1 глас ?
Фитнес ентусиаст
Marty Sun

Е, хайде сега, Мите, крайности :-) Аз се пошегувах и си мислех, че си личи :-))
Колкото до пчелите - нямам абсолютно никакви задръжки да консумирам с наслада резултата от къртовския им труд :-) Дори да превишава 144 грама на ден

26 юли 2011 21:32
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
krali_marko
  • Тук е от 31 окт 2010
  • 390 мнения

Незнам защо мюсюлманите не ядат свине - някой да каже.

Мюсюлманската религия се заражда 600 и кусур години след християнството в арабските пустини.Сам можеш да се досетиш,че при тези климатични условия яденето на свинско(богато на холестерол)месо,пиенето на алкохол(виното)води до сериозни заболявания.Същото важи и за обрязването.Малко преди това още в юдеизма са се обрязвали-този ритуал в мюсюлманството е взаимстван именно от тази религия!В съвременната медицина е доказано,че премахването на тази част от пениса води до значително намаляване на полово-венерически болести.
п.п.Съжалалявам за спама малко се отклоних от темата

26 юли 2011 21:34
Няма гласове
Верен BB-Team-ър
Dominic
  • Тук е от 25 юли 2011
  • 341 мнения
казано от Atom на 26 юли 2011 20:53:

Ужасен пост

Незнам как и за колко време убиват една свиня/агне/теле/пиле или каквото и да е било, но едва ли като да пускат омари/охлюви и др. който се пускат във вряла вода, т’ва си е изтезание.Сега няколко хора отдолу ще ме наредят, но аз лично ако имаше как, ако имаше заместител на месото,дори и малко вреден, но качествен ще съм против убиването на животни за храна, макар, че нека бъдем честни - те са си затова. Незнам защо мюсюлманите не ядат свине - някой да каже. Малко сменям темата, но съм чувал, че поповете хапват само житни продукти и вода - истина ли е? Та просто наскоро ходих на практика след 11 клас, и в кухнята пускаха омарите живи мамка му, пискаха като малки деца, много жал ме хвана..
@Димитър Михайлов, сега пък за първи път чувам това, че пчелите страдат, докато подбират мед Q_Q, но аз тях ги мразя, че ме жилят ;Д

Rikooo , абослютно съм на твоето мнение , ако имаше заместител на такива цени и да не е просто прах а някакъв друг вид храна , не бих бутнал месо ... всеки може да е на място на животинките , но какво да се прави , налага се

26 юли 2011 21:41
Няма гласове
Бодибилдър
Riko
казано от krali_marko на 26 юли 2011 21:34:

Незнам защо мюсюлманите не ядат свине - някой да каже.

Мюсюлманската религия се заражда 600 и кусур години след християнството в арабските пустини.Сам можеш да се досетиш,че при тези климатични условия яденето на свинско(богато на холестерол)месо,пиенето на алкохол(виното)води до сериозни заболявания.Същото важи и за обрязването.Малко преди това още в юдеизма са се обрязвали-този ритуал в мюсюлманството е взаимстван именно от тази религия!В съвременната медицина е доказано,че премахването на тази част от пениса води до значително намаляване на полово-венерически болести.
п.п.Съжалалявам за спама малко се отклоних от темата

Ами, мисля, че не съм съгласен, че месото има лош холестерол, но те доскоро се мислиха, че и в яйцата е такъв, така че , но това е друг въпрос, те мюсюлманите са откачени за мен, с извинение..психопати
@Валдис, излгежда аз или ти нещо не съм го разбрал, но по мнението на Димитър Михайлов, разбрах, че пчелите страдат докато правят меда, а пък ако някой ми вземе нещо от джоба, май май него ще го боли повече

MARYLAND MUSCLE MACHINE

26 юли 2011 21:49
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
G33K
  • Тук е от 16 юли 2006
  • 2026 мнения

Незнам как и за колко време убиват една свиня/агне/теле/пиле или каквото и да е било, но едва ли като да пускат омари/охлюви и др. който се пускат във вряла вода, т’ва си е изтезание.Сега няколко хора отдолу ще ме наредят, но аз лично ако имаше как, ако имаше заместител на месото,дори и малко вреден, но качествен ще съм против убиването на животни за храна, макар, че нека бъдем честни - те са си затова.

Принципно, не че ми пука, но животното (не охлюв, малко по-нагоре стоящо животно) знае, че ще го колят. Усеща го и трябва да ти кажа, че според мен очакването е по-голямо изтезание от това, което усеща охлюва във водата Не че ми пука, колил съм и ще коля, но по принцип от позицията ти си личи, че не знаеш за какво става дума. Което важи и за повечето, които “не знаят какво точно е”, ама не ги кефи, защото са много хуманни .. недей така, модерно е, ама ...
Иначе си много прав за едно нещо - една свиня или агне без мен да я отгледам докъде ще изкара? Дивото прасе е едно, ама домашната свиня си е точно домашна - без човека ще е мезе на кой да е хищник. Така че, нейното предназначение е повече от ясно - няма добра причина да я гледам, ако няма да я ям, нито мляко дава, нито нищо А ако не я гледам, оцеляването и като вид ще е доста съмнително.

Иначе по темата, широко скроен човек съм по принцип, що се отнася до яденето, но малко ми се повдигна като си го представих това с охлювите и май бих пропуснал

I have come here to chew bubblegum and kick ass… and I'm all out of bubblegum.

26 юли 2011 21:55
1 глас ?
Фитнес ентусиаст
Miss Fight
  • Тук е от 7 яну 2011
  • 1118 мнения

Само да има някой друг, който да пречука животинките :-) Интересна е моралната дилема - с какво ниво на съзнание е охлюва? :-)))

Аааа Марти, това ме разби!!!

Whatever doesn't kill me, had better start running.

26 юли 2011 22:28
1 глас ?
Бодибилдър
Riko

G33K, принципно именно затова обмисляха, как възможно най-бързо и безболезнено да ги убиват, да може и да не се развалят качествата на храната, от огромния стрес, който те изпитват за кратко време. Но както знаем, в доста от кланиците е удар с чук във кратуната, и ножа в гърлото.

MARYLAND MUSCLE MACHINE

26 юли 2011 22:47
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
G33K
  • Тук е от 16 юли 2006
  • 2026 мнения
казано от Rikoo на 26 юли 2011 22:47:

G33K, принципно именно затова обмисляха, как възможно най-бързо и безболезнено да ги убиват, да може и да не се развалят качествата на храната, от огромния стрес, който те изпитват за кратко време. Но както знаем, в доста от кланиците е удар с чук във кратуната, и ножа в гърлото.

Nothing wrong with that, поне в моите разбирания.
Мисълта ми беше по-скоро за изтезаването на мекотелите, което така те възмути - според мен като ниво на, хмм - нехуманност, е доста под убиването на истински животни

I have come here to chew bubblegum and kick ass… and I'm all out of bubblegum.

26 юли 2011 23:12
Няма гласове
Бодибилдър
Riko

Иначе да си призная, преди 2-3 години хапвах охлюви, вкусни са ... ама сега не бих, въпреки, че разбирам, че са качествена храна въпреки всичко..

MARYLAND MUSCLE MACHINE

26 юли 2011 23:56
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Иван Д.
  • Тук е от 15 апр 2010
  • 54 мнения

Хапнах ги !!!

Обаче много труд. Един час ги събирах и това беше най-леката част. Вчера поне един час съм си играл да ги мия един по един със студена вода, докато са живи. После се пускат в кипяща вода, умират за секунди. След пускането във водата, тя спира да кипи и след няколко минути започва отново. Оставя се 20 минути на тих огън. После се вадят един по един от черупката и се откъсва долната част (мускулния крак), която става за ядене, от вътрешните органи, които са нагоре в черупката. Това също е пипкава и слузеста работа. Счупих два средни зъба на една вилица с клещите и така ги вадих от черупките. После всеки охлюв пак се мие със студена вода, сложих ги в съвсем леко намазана на дъното с олио тава, посолих ги и ги опекох. След опичането ги поръсих с лют червен пипер и още малко сол на вкус. Месото е добро и ако са добре изчистени, и измити, не се усеща никаква слуз.

Стават страхотни, когато са печени с ориз и подправки, обаче съм на НВД и няма как.

27 юли 2011 16:29
Няма гласове