Тежест в черния дроб

Фитнес ентусиаст
Dimitar_ivanov
  • Тук е от 17 юли 2010
  • 77 мнения

От около две седмица усещам тежест в черният дроб, която се усилва, в началото дори не го сварзвах с черният дроб но сега е все по-усезаемо. Преди две седмици си правих изследвания и всичко ми е в норми, не съм имал проблеми с дроба храня се правилно и много се учудвам от какво може да се е причинила тази тежест, предполагам че е увеличен. Въпросите ми са възможно ли е да се получава от тежките тренировки, защото не виждам друга причина ?

6 окт 2011 17:06
Фитнес ентусиаст
momentum .
  • Тук е от 4 яну 2011
  • 50 мнения

Сигурен ли си че е дробчето а не бъбреците. Остра болка отстрани има вероятност да е камъче.

6 окт 2011 17:25
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
100il
  • Тук е от 19 авг 2010
  • 1717 мнения

Употребяваш ли някакви орални медикаменти ?

6 окт 2011 18:08
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Dimitar_ivanov
  • Тук е от 17 юли 2010
  • 77 мнения

Не усещам болка, по скоро тежест точно където свършват ребрата отдясно.

Ползвах допел херц за стави, комбинирано с рибено масло, но преди 2 седмици приключих приема им, сега приемам само витамини а-я на допел херц но ги спрях от 3 дни.Друго което съм приемал е едни таблетки за гърло, тантум верде май бяха преди 5-6 дни, това е всичко.

6 окт 2011 19:21
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Миро
  • Тук е от 16 юни 2006
  • 2196 мнения

В профила ти няма инфо колко си тежък. Може би си натрупал мазнини в черния дроб,нарича се стеатоза и той се увеличава и разширява. Ако си направил само изследвания на кръв и урина,можеш да се прегледаш и на видеозон(ехограф). Там ще огледат и жлъчния мехур за някакви проблеми и отклонения от нормата. Тези изследвания,които си правил специално за черен дроб ли бяха или само кръвна картина и подобни по-общи?  Ако не изчезне проблема,може да се консултираш с гастроентеролог.

Съвети давам всякакви!

6 окт 2011 21:05
2 гласа ?
Фитнес ентусиаст
Dimitar_ivanov
  • Тук е от 17 юли 2010
  • 77 мнения

Не изследванията бяха общи, тогава още не бях съзрял проблема. На болница ще се ходи но няма кка преди понеделник, утре мисля да пропусна тренировката. Иначе съм тежък към 90-93 килограма 184см. но преди година и половина бях 115, видях че екстремното сваляне товари здраво дроба, но от половин година съм във фаза качваня не знам защо сега се появявя лошото е, че само пречки ми се явяват тъкмо отшумя много сериозна траяма в рамото сега и това :/

6 окт 2011 22:39
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Помпеску
  • Тук е от 11 окт 2010
  • 50 мнения

Аз също имам тежест в областта на черния дроб с неустановен засега произход. За първи път я усетих през април. По това време съм приемал само мултивитамини и минарали (100% RDA), рибено/ленено масло. Стремя се да се храня здравословно, приемам доста течности (вода, мляко). Не съм пушил никога, алкохол рядко. Тренировки в домашни условия по 30-40 мин. 3-4 пъти в седмицата. В останалите дни тичане/качване на стълби.

След като тежестта не премина за 9-10 дена отидох при гастроентеролог, прескачайки личния лекар. Питаха ме за хранителния режим, дали приемам течностти, проблеми при ходене по голяма нужда и т.н., прегледаха ме с ехограф и заключението беше, че няма нищо нередно. По моя инициатива ми направиха изследвания ASAT и ALAT и бяха перфектни. Докторката каза, че са вероятно газове и щяло до седмица две да мине. Изписа ми ензими и още нещо не го помня в момента. След като изгълтах ензимите и онова другото ефекта беше нулев. Два месеца по-късно друг гастроентеролог също не откри нищо нередно при преглед на ехограф. “Ииии те така” . Обаче след 4-5 месеца усетих тежестта и отляво, което според мен изключва неподвижните вътрешни органи. Тежестта си остава, не я усещам постоянно, най-вече когато съм седнал пред компютъра или когато шофирам по-продължително и по-често вечер. Не я усещам когато съм в движение. Скоро ходих и при личния и според него причината била в мускулатурата на корема или някакви нейни нервни окончания и било нормално да се усеща като вътрешна тежест/лека болка. На 31 години съм, 190 см, 88 кг (никога не съм бил повече).

Ще следя с интерес развитието на проблема. Дано при теб отшуми от самосебе си. Аз лично съм леко отчаян от ефективността на докторите. Извинявам се, че нахълтах в темата ти.

7 окт 2011 14:25
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Георги Димитров
  • Тук е от 11 дек 2010
  • 128 мнения

Твоят случай по-скоро отива към проблем на психическа основа.Има доста такива.Едни ги стяга сърцето,друг го стяга черния дроб,трети стомаха,всички са с постоянни болки,неповлияващи се от медикаменти,без отклонения в нормалната анатомия и физиология на съответния орган.Затова те съветвам да посетиш психиатър като за начало,паралелно с което може да си правиш и други изследвания.Имай предвид,че черен дроб не боли,така че не е коректно да говорим за болка.Тежест,да.Ако изпитваш болка в дясно подребрие,то там има други анатомични структури,които са по-вероятни като евентуален болков дразнител,така че може да наблегнеш на ехгограф и кръвни изследвания,като от тях за твое успокоение да добавят амилаза,билирубин,триглицериди,лдл,лдх и други по преценка на лекаря.

7 окт 2011 15:21
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Dimitar_ivanov
  • Тук е от 17 юли 2010
  • 77 мнения

Tака е, аз не усещам болка, а тежест и дискомфорт.

7 окт 2011 15:55
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
introducer
  • Тук е от 8 дек 2004
  • 1110 мнения

АЛАТ и АСАТ са белези на цитолиза. Трябват и ГГТ, АФ и билирубин (белези за холестаза), албумин, протромбин (маркери за производство на белтъци) и вирусни маркери за изключване на хроничен хепатит.

За изключване на повече болести- повторна абдоминална ехография и КАТ!

"Ти си длъжен да правиш добро от злото,
защото то няма от какво друго да се прави."
-Р.П. Уорън

7 окт 2011 15:58
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Георги Димитров
  • Тук е от 11 дек 2010
  • 128 мнения

Асат и Алат са били в норма.КАТ по каква причина,кой е показателя според теб,който го налага ? Като подхвърли хроничен хепатит,пита ли дали е прекарал остър хепатит преди това,защото първичните хронични хепатит са много рядко срещано явление.Лицето също така не вярвам системно да употребява алкохол.Както каза,правена е ехография,така че холостаза трудно ще се пропусне,особено екстрахепатална,докато интрахепаталната е малко вероятна.Един иктер е видим и с просто око.
Както ти казах,прочети пак съвета ми за консултацията със съответните специалисти.

7 окт 2011 20:06
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Dimitar_ivanov
  • Тук е от 17 юли 2010
  • 77 мнения

Днес си направих изследвания, оказа се че кръвния билирубин  е завишен - 25.6, утре ще се ходи на болница

9 окт 2011 11:03
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Dimitar_ivanov
  • Тук е от 17 юли 2010
  • 77 мнения

Вчера ходих до болницата, от всички изследвания само общия билирубин ми е завишен, гледаха ме на ехограф - всичко е нормално. Казаха ми, да спря яйцата можело да е от тях. Напоследък ям по 6 белтъка сутрин, за сега ги спрях  както и тренировките тази седмица. Тежестта под ребрата от дясно все още си я има, казаха ми да не пия нищо, но си взех карзил и пия мед със лимон на гладно. Общо взето личната лекарка гледаше как да ме изгони по-бързо със голям зор ми даде направление за ехографа, абе не ми се говори за здравната ни система.

ппс: извинявам се, че темата не беше в правилният раздел.

11 окт 2011 21:07
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Миро
  • Тук е от 16 юни 2006
  • 2196 мнения

Да,неприятна история. Щом не са открили нищо,още по-неприятно. Изследванията на урината също ли са в норма? Билирубин,уробилиноген в урината? А хемоглобина ти нормален ли е? Добре щеше да е,ако ти изследваха холестерола и липидите в кръвта.

Съвети давам всякакви!

12 окт 2011 00:23
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Помпеску
  • Тук е от 11 окт 2010
  • 50 мнения

Как точно се появи при теб тежестта? Усети ли момента от когато я имаш или нямаше точно определен начален момент?

При мен много ясно го усетих началния момент, а самото усещане след това - като че ли голям камък застана под ребрата. Както си седя пред компютъра късно вечер гледайки филм.

12 окт 2011 00:40
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Dimitar_ivanov
  • Тук е от 17 юли 2010
  • 77 мнения

Ами не зная какви точно изследвания ми направиха, пише някакви съкращения който няма как да разчета, изследванията ги правих в една частна лаборатория на познат, само ми казаха, че всичко друго е в норма. Билирубина в урината е в норми.
Болката се появи постепенно, за първи път осетих като легнах на една страна и първо помислих, че ме болят ребрата но след това се усили.

12 окт 2011 13:39
Няма гласове