Премахване на бенки

Фитнес ентусиаст
Ronnie-Coleman
  • Тук е от 6 ное 2005
  • 17 мнения
  • От Бургас

В Бургас също има един “Местен шаман” и той е от моя блок. :lol: Познавам го много добре човека махал ми е над 10 бемки без значение какви просто ги мажи с една течност пари стават на коричка и след 10 дена падат като остава малък белег.Нямам никакви оплаквания и почти всеки пут когато минавам покрай неговия апартамент(живее на 1 етаж) има хора който си чакат реда.До колкото знам няма човек който да се е съжалявал....Но всеки си знае за себе си...както решите

30 май 2006 16:43
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Nikito1
  • Тук е от 14 яну 2005
  • 315 мнения
  • От Пловдив

Така аз искам само да ви кажа на всички тук че съответния човек за когото говорите,онзи шамана от Пловдив,скоро ще бъде подсъдим,защото изгаря бемките с подобна на азот концентрация,която всъщност изгаря само горния слой и след известно време тези пациенти са с карценом,което е едно от най опасните неща за които може въобще да говорим.Няколко негови пациенти вече са починали заради невероятния му метод,така че ви предупреждавам да си нямате работа с него!!!

5 юни 2006 20:21
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
gdimitrova
  • Тук е от 22 юни 2006
  • 1 мнения

От всичко което почетох до момента разбрах че май съм взела най-доброто решение относо бенките си. Аз си ги имам в излишък, но за мое щастие, все по места, на които не правят впечатление. Днес ще си махам една, при проф. Обрешкова в ВМА. Доста съм притеснена, но от отзивите които получих, едва ли има по-добро място да свърша това. Всичко ще ми излезе около 130-140 лева, при положение че аз се разбрах с нея за 2 бенки (цената включва и тестване на бенките +промивки и превръзки). Предполагам, че цената ще падне, когато й кажа че искам да махна само едната.
Иначе и аз имам познат, който почина поради подобна процедура. До колкото ми е извесно (защото не ме е удобно да навлизам в подобна тема с роднините му) той е ходил и си е махнал една бенка. В последствие тя е израснала на ново. Махнали са я 2-ри път, появила се е инфекция в последствие (цялото действие се развива в Димитровград) и така са го приели тук в София, където лекарите са заявили че вече нищо не могат да направят. Така че, хора, ако на вас ви стиска с лазер, така решавайте този проблем. Истината е, че въпреки, че знам, че въпроса да голяма степем, може би, се дължи на недостатъчната компетентност на лекарите, на мен не ми се рискува в козметичен салон и само мога да ви посъветвам: Ако решите да ги премахвате в козметичен салон с лазер, задължително, преди това тествайте бенката в поликлиника при лекар специалист в тази област. :!:

22 юни 2006 13:05
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
bimbim2k
  • Тук е от 8 авг 2006
  • 193 мнения
  • От Бургас

как може да се изследва бемка преди да е махнат?

не се ли прави хистология след като е махнат?

2006 г. = Аз вече знам какво искам,
2009 г. =

27 сеп 2006 15:46
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
bimbim2k
  • Тук е от 8 авг 2006
  • 193 мнения
  • От Бургас

как може да се изследва бемка преди да е махнат?

не се ли прави хистология след като е махнат?

2006 г. = Аз вече знам какво искам,
2009 г. =

27 сеп 2006 15:46
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
forlan
  • Тук е от 22 апр 2006
  • 2 мнения

Аз съм от гр.Варна и имам една малка бенка на носа 1-2 мм като точица как мога да я отстраня,къде,колко пари ще струва,безвредно ли е?

15 окт 2006 23:11
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
karfichka
  • Тук е от 22 окт 2006
  • 1 мнения

къде във варна е този лазер дето маха бемки, дайте координати,моля

22 окт 2006 14:16
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
shadow_
  • Тук е от 8 дек 2005
  • 225 мнения
  • От Бургас

Ами за Варна незнам.За Бургас знам, че има но за Варна...Ще попитам и до 1-2 дена ще се опитам да ви дам информация

по здрави

22 окт 2006 15:15
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
forlan
  • Тук е от 22 апр 2006
  • 2 мнения

[quote author=“shadow_”]Ами за Варна незнам.За Бургас знам, че има но за Варна...Ще попитам и до 1-2 дена ще се опитам да ви дам информация

по здрави

чакам, ти премахвал ли си?

и все още чакам Neo , да влезе и да обясни, не че Бургас ми е далече, но все пак Варна 

23 окт 2006 02:26
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
shadow_
  • Тук е от 8 дек 2005
  • 225 мнения
  • От Бургас

Значи питах вчера доктора дето ги маха дали има във Варна ма той вика, че май нямало или поне той незнаел :roll:  Аз съм си махал една бемка на корема така и сега нямам и белег даже.Ако някой се интересува да ми пише на ЛС ще ви дам координатите му 

по здрави

24 окт 2006 22:33
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
FitNeS-MaNqK
  • Тук е от 1 фев 2008
  • 25 мнения
  • От Русе

на мене преди година ми махаха бемки не е страшно изобщо и изобщо не боли с скалпел ми ги махаха изрязва се самата бемка и малко здраво място около нея след 15 дена си като нов човек няма и помен от бемките моите бяха доста големи и то на гърба ..... махнаха ми ги ся имам белези но се поизчистиха с времето

8 фев 2008 17:10
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Rumen Kamenov
  • Тук е от 22 март 2007
  • 75 мнения
  • От Бургас

Горе-долу за какви пари става въпрос?!?! shadow_

27 фев 2008 09:36
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
nxhnxh
  • Тук е от 8 фев 2007
  • 70 мнения
казано от Nikito1 на 5 юни 2006 20:21:

Така аз искам само да ви кажа на всички тук че съответния човек за когото говорите,онзи шамана от Пловдив,скоро ще бъде подсъдим,защото изгаря бемките с подобна на азот концентрация,която всъщност изгаря само горния слой и след известно време тези пациенти са с карценом,което е едно от най опасните неща за които може въобще да говорим.Няколко негови пациенти вече са починали заради невероятния му метод,така че ви предупреждавам да си нямате работа с него!!!

Глупости , точно този от пловдив гори най ефективно бенките със самият корен и досега незнам за случай който да има недоволни клиенти. Въпросното вещество е патентовано и доколкото знам американска компания му е предлагала около 500 000$ за да може да го ползва.

29 фев 2008 12:23
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
anityyy
  • Тук е от 9 май 2009
  • 1 мнения

здравеите бих искала ако някой е по навътре в нещата да ми каже по подробно в кои градове има дерматолози който да ми помогнат ...  искам да си махна една бемка но ме е страх .. (все пак съм на 14) бемката е изпъкнала и ако някой ми докладва нещичко ще съм му много благодарна

10 май 2009 13:23
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
ozo
  • Тук е от 15 юли 2006
  • 395 мнения
  • От БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО
казано от nxhnxh на 29 фев 2008 12:23:

Глупости , точно този от пловдив гори най ефективно бенките със самият корен и досега незнам за случай който да има недоволни клиенти. Въпросното вещество е патентовано и доколкото знам американска компания му е предлагала около 500 000$ за да може да го ползва.

И един мармот...

You know what I fucking hate? When you search for something on google and all you find are forum pages where someone else is looking for the same thing and the answer is some dumbass saying ‘just search google for it’

12 май 2009 15:58
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
winround
  • Тук е от 6 май 2009
  • 41 мнения

Като чета тука какви неща стават с тея бенки изтръпвам направо,уж всичко точно направено от специалист ама след две три години в иждаш че всичко не е направено като хората и става лошо.....А и тоя шамана от Пловдив.......

12 май 2009 17:31
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
*reni*
  • Тук е от 31 юли 2009
  • 1 мнения
казано от Adi на 6 яну 2006 13:16:

За тези извън България—знам че редовна консумация на сурово (непактьоризирано) мисо (ферментирало соево пюре от япония) премахва бенките по естествен път в рамките на няколко години защото съдържа силно противораково вещество.

Adi,може ли да обясниш подробно?
Търсих още информация,но почти няма...

31 юли 2009 11:24
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
Стояннн
  • Тук е от 4 дек 2009
  • 7 мнения
казано от BIG_BOY_100kg на 30 апр 2005 11:36:

Та нека всеки който знае нещо по тоо въпрос да пише.

Като цяло премахването на бенки не е сложна процедура, но въпреки всичко за извършването и са нужни специалисти.Един от главните въпроси на младежите е дали да си премахнат бенките и как да ги премахнат.Методите са много: лазер, скалпел, азот и прочие.Това от което обаче всички се притесняваме е възможно ли е от едно премахване на бенката да се развие карцином на кожата?Винаги можете да се обърнете към специалисти (дерматолози онкодерматолози и прочие).Ето какво представлява карцинома на кожата.На практика той може да се получи при излагане на силни слънчеви лъчи,солариуми,дразнене на бенки ипрочие.Всяка клетка както знаете има ДНК.То  е подредено по точно определен начин.Когато то бъде променено от тези фактори (светлина дразнене и прочие)(наречени канцерогенни фактори) ДНК се променя съответно и функцията на клетката се променя.Всички клетки започват постепенно да функционират както клетката с променено ДНК поради простата причина, че всички органи, тъкани клетки са свързани функционално в едно цяло и изграждат организма.Поради тази причина тялото образно казано се “разпада”.След промяната на ДНК на клетката започва да се променя и самият орган.Появяват се метастазите (разнасянето на рака от мястото на първоначалното му възникване на други места в тялото - мозък ,черен дроб, бъбреци и тнт.)Ракът на кожата е един от най-често срещаните, но разбира се това не трябва да е повод за  тревога.Та връщайки се на темата за бенките моят съвет е да отидеш при онкодерматолог и хистолог след което да ти кажат дали можеш да я премахнеш или не.Съветът ми е ако я премахваш да бъде оперативно.Така се изрязва цялата бенка,докато лазера гори само повърхността.Това е моят съвет.Желая ти успех!Живи и здрави!

11 дек 2009 00:32
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
radi_
  • Тук е от 27 авг 2010
  • 1 мнения

Еве аз имам бенки много особено по гърба и се образуват от слънцето нз защо сиг кожата ми нещо не понася.И да ги махна те пак ще избиват сигурно.Да имате нещо по въпроса ?

27 авг 2010 12:17
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
4today
казано от nxhnxh на 29 фев 2008 12:23:

На кое да се вярва последно ?

27 авг 2010 15:17
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
burgaskiq_
  • Тук е от 23 юни 2009
  • 113 мнения
  • От Бургас

Здравейте.
Случайно попаднах на тази тема , за мое щастие.И аз имам бемки по тялото и лицето.Не са големи за мое щастие.Чудя се дали и аз да си ги премахна ? Като гледам , че има смъртни случай , заради бемки направоо no comment…
Иначе , като малък ( 1-2 клас ) си спомням една бемка на ръката ме дразнише и без болка я очоплих цялата.Тя изчезна.Сега май още не се е появила и все още съм жив.Дали да не отида на дерматолог да ме види как съм съм  , че нали най - малките бемки били най - опастни ?

Поздрави.

27 авг 2010 23:47
Няма гласове
Фитнес ентусиаст
butterfly
  • Тук е от 27 апр 2012
  • 3 мнения

Познавам една жена, която премахва с лекарство, ако някой се интересува мога да му дам координатите и на ЛС. Тя е в Пловдив, но идва всеки месец и до София. Аз си махнах при нея, доволна съм и други хора познавам, които са доволни. Има в интернет много информация, по принцип за единственият безопасен метод се счита хирургичното отстраняване, но всеки сам си решава

28 окт 2012 23:55
Няма гласове