Роси търси баланса :)

Роси
Фитнес ентусиаст

Green, мерси за включването! Аз съм скептично настроена към мултикукъра като чета рецептите от книжката му. Точно това със слагането и забравянето при голяма част от рецептите не е така, а напротив. Например рецептите за супи - винаги първо слагаш някакви зеленчуци да се запържат на програма за пържене, после добавяш бульон и избираш програма за варене. Тези две неща (запържване и варене) мога да си ги направя и в нормална тенджера. Единствено при по -прости неща за ядене, които изискват само една термична обработка, мога да си представя да сложа продуктите и да оставя машинката сама да готви. Например, има рецепти за някаква задушена риба, месо във вакуум или зеленчуци на пара.

Сряда, 21.12.2016

Храна:
- 2 палачинки* от овесени трици; йогурт
- лешници; банан
- 2 палачинки* от овесени трици; ябълка
- супа* от печен карфиол и чедър; сирене; 3-4 царевични вафли* с пастет* от пащърнак; 3-4 сушени сини сливи
- телешки суджук; 3-4 фурми
- супа* от печен карфиол и чедър; 1 варено яйце* М; сирене; 2 филии пълнозърнест хляб* от спелта; извара* с рожков и мед

Движение:
- Сутринта: комплекс за ядро + предизвикателство
- Следобед: Разходка 5км

Комплекс за ядро (Седмица 2/Тренировка 2):
2 кръга:

- лакът-коляно от планк - х20
- plank hip dip - х15 на страна
- супермен - х10 със задържане от 10сек
- alternating plank toe tap - х20
- side plank hip raise - х10 на страна
- 90 degree reverse crunch - х20

Предизвикателство (Ден 6)
75 клека СТ

- Имам напредък с plank hip dip-овете - вчера успях да направя по 15 повторения на страна. Alternating plank toe tap го правих с изнасяне на крак встрани - така е начинът, който се върти най-много из интернет, до колкото виждам.

- Малко преди да родя започнах един курс в Coursera, на който завърших само първата седмица по обясними причини. От понеделник са пуснали курса отново и мога да продължа директно от втора седмица. Опитвам се от тогава да свърша нещо по него, но уви - не ми се получава. Много ми се иска да го изкарам, но не виждам как ще стане От една страна мозъкът ми е закърнял, а от друга разполагам с много малко време на спокойствие, в което мога да се концентрирам. Май по-добре да забравя...

Редактирано на 22 дек 2016 11:53 от Роси
22 дек 2016 11:20
Роси
Фитнес ентусиаст

Четвъртък, 22.12.2016

Храна:
- каша* от овесени ядки, малко орехи, сушени сини сливи, чиа
- лешници
- топка моцарела; 2 варени яйца* М; маслини; 2 филии грилован патладжан (доста мазничък); банан
- банан с лешников тахан
- 3 парченца телешки суджук; 2 резена ементал
- пуешки шницел* на тиган; салата от червено цвекло, ябълка, морков, лимон; сирене; извара с рожков и мед; банан

Движение:
- Сутринта: 5 А + 3 Б + предизвикателство

Предизвикателство (Ден 7)
80 клека СТ

- Цял ден ме мъчи гърбът От една страна нещо се е схванал покрай кофти стойката при кърмене, а от друга сутринта като си правих клековете някакъв мускул се изметна или поне нещо такова усетих и от тогава имам болка в лявата част. Общо взето много напрегнат си усещам гърба.

- Постоянно съм гладнa

- Маги днес пак е доста неспокойна. Не знам какво й става, но в момента, в който я оставя легнала започва да плаче. Яде и по доста дълго време. Изобщо днес само съм я носила в слинга и кърмила и сега пак е киселяк Чудя се дали не си дояжда. Ох, и аз не знам. Утре може да въртя телефони.

Редактирано на 23 дек 2016 11:23 от Роси
22 дек 2016 23:50
Роси
Фитнес ентусиаст

Петък, 23.12.2016

Храна:
- йогурт* с овесени ядки, чиа, малко орехи, сушени сини сливи
- лешници; ябълка
- къри от ориз, тиква, моркови и пащърнак; десерт от йогурт, овесени ядки и настъргана ябълка
- капучино (без кофеин)
- малко телешки суджук; 2 резена ементал; ябълка
- банан
- филе от сьомга на пара с подправки и орехи; салата - фелд, радичио, цикория, дресинг* (зехтин, ябълков оцет, портокалова кора, мед, сол, червен пипер)

Движение:
- Сутринта: комплекс за ядро
- Следобед: Разходка 8.6км

Комплекс за ядро (Седмица 2/Тренировка 3):
2 кръга:

- лакът-коляно от планк - х20
- plank hip dip - х15 на страна
- супермен - х10 със задържане от 10сек
- alternating plank toe tap - х20
- side plank hip raise - х10 на страна
- 90 degree reverse crunch - х20

Предизвикателство (Ден 8)
Почивка

- Днес гърбът ми е доста по-добре от вчера.

- Днес Маги също е много по-добре от вчера. Всъщност днес тя изобщо не е бебето от вчера и ще се побъркам. Цял ден е супер спокойна и общо взето спи. Тъй като днес половинката е отпуска излизахме тримата и къде ли не ходихме - обядвахме навън, ходихме в един магазин, после пихме кафе и всичко това в центъра, до който стигнахме и се върнахме пеша. Маги къртеше през цялото време Както вчера се притеснявах защо е толкова неспокойна, днес се притеснявах защо е толкова спокойна. Няма угодия . Просто на моменти мисля, че не си познавам детето достатъчно Чудя се дали не е имала някакъв период на растеж последните дни. Нещата, с които се сблъсках са доста сходни с това, което чета в една книга...Ще видим

24 дек 2016 01:01
Роси
Фитнес ентусиаст

Весела Коледа, мили хора! Бъдете преди всичко здрави и се обичайте! Всичко останало рано или късно си идва на мястото

Събота, 24.12.2016

Храна:
- каша* от овесени ядки, малко орехи, сушени сини сливи, чиа
- хапване от сушени плодове и плънка от ориз за чушки
- 3 резена сирене
- чушка, пълнена с ориз; 1-2 лъжици боб на фурна; парче питка с орехова разядка (орехи, чесън, зехтин); 2-3 лозови сармички; салата от червено цвекло, ябълка, морков, лимон и орехи; 1/2 парче ябълков сладкиш

Движение:
- Сутринта: 5 А + 3 Б + упражнения за тазово дъно  + предизвикателство

Предизвикателство (Ден 9)
100 клека СТ

- Мисля, че на последните клекове развалих техниката, защото усетих напрежение в коленете.

- Вчера денят мина в готвене и чистене. За първа година ни се налага да си организираме всичко сами за празника и затова имахме доста работа, но пък се справихме и то навреме Както се вижда храната ми през деня не е много читава, защото хапвах от тук и от там, но пък вечерта вечерята си беше като хората. Тъй като тази година ние си измисляме менюто, си позволих малко “фриволности” Тиквеника заместих с Коледния ябълков пай от сайта. Много вкусен стана. Тъй като нямам стевия, сложих на вкус “Демерара”. Другото отклонение беше салатката от червено цвекло. Като цяло гледахме да си направим лесни и бързи неща, защото не знаехме как ще се справим с всичко. Вечерта мина чудесно, макар и без подаръци, но за какво са ми като си имам един 4-5 килограмов гукащ подарък

25 дек 2016 11:48
Роси
Фитнес ентусиаст

Неделя, 25.12.2016

Храна:
- парче ябълков сладкиш*; 2-3 сушени сини сливи*
- лешници; банан
- 2 чушки* с ориз; 2 лозови сармички; 1-2 лъжици боб* на фурна; парче содена питка*
- парче ябълков сладкиш*; малко щолен
- чушка* с ориз; 2 лозови сармички*; 3 резена сирене; 1 варено яйце*; маслини

Движение:
- Сутринта: Предизвикателство
- Следобед: Разходка 8.5км

Предизвикателство (Ден 10)
105 клека СТ

- Мързелив ден с приятна семейна разходка Хареса ми. Нямам друго интересно за отбелязване

Редактирано на 27 дек 2016 10:25 от Роси
26 дек 2016 11:16
Роси
Фитнес ентусиаст

Понеделник, 26.12.2016

Храна:
- овесена каша* с настъргана ябълка, червени боровинки, малко бадеми, “Демерара”
- лешници; банан
- 3-4 хапки от някакво сладко печиво, което половинката си купи докато се разхождахме
- 2 чушки* с ориз; 2 лъжици боб* на фурна; сирене; извара* с рожков и мед
- чушка* с ориз; 2 варени яйца* с пастет* от пащърнак; маслини; салата* (фелд, радичио, цикория, дресинг*)

Добавки:
- А-Z Doppelherz
- Желязо, Йод, Фолиева киселина Doppelherz

Движение:
- Следобед: Разходка 4.6км

Комплекс за ядро (Седмица 3/Тренировка 1):
2 кръга:

- exercise ball crunch - x20
- swiss ball elbow oll out - x10
- swiss ball V-up with foot pass - x10
- swill ball 90 degree toe reach - x20
- swiss ball “Stir the pot” - х10 във всяка посока

Предизвикателство (Ден 11)
110 клека СТ

- Упражненията от новия комплекс отначало ми се сториха трудни, но що-годе се справих и още от вечерта ми се появи мускулна треска. Тази тренировка завършва с хиперекстензия на топка, но не успях да я направя. По-скоро щях да се пребия.

- И вчера денят мина мързеливо, въпреки че успях да свърша и нещо, което съм запланирала от близо месец. Направих си крем за тяло. Съставките са кокосово масло, какаово масло, бадемово олио, масло от ший и малко лавандула като етерично масло. Всъщност самата смес я направих предната вечер на водна баня, но не ми остана време да я довърша. След това трябваше малко да се втвърди и да се избие с миксер, за да стане бяла и пухкава като крем. Това го направих вчера сутринта и мисля, че се получи доста добре. Оценявам срока на годност на около 6 месеца и се надявам да изхабя количеството до тогава - малко повече ми се получи. Може би, ако го съхранявам в хладилник ще издържи и повече.

- Пак забравих да пия вода.

Редактирано на 27 дек 2016 10:42 от Роси
27 дек 2016 10:40
Роси
Фитнес ентусиаст

Вторник, 27.12.2016

Храна:
- овесена каша*  със сушени сини сливи, бадеми, кокосови стърготини
- лешници; банан
- 1 пълнозърнесто хлебче* с тиквени семки; 50г царевични вафли
- топка моцарела* със зехтин; 1 варено яйце*; маслини; малко овесена каша* (дояждане)
- ябълка
- банан
- телешки гулаш (ако стане) с кнедли; салата* (червено цвекло, ябълка, морков, лимон) и/или извара с рожков и мед

Течности:
- Вода към 1л + малко чай (Ужас!!!)

Добавки:
- Doppelherz A-Z
- Doppelherz Желязо, йод и фолиева киселина

Движение:
- Сутринта: 5 А + 3 Б + упражнения за тазово дъно
- Следобед: Разходка 7км

Предизвикателство (Ден 12)
Почивка

- Имам мускулна на корема от вчера.

- Нищо интересно за отбелязване днес.

Редактирано на 28 дек 2016 00:51 от Роси
27 дек 2016 20:18
Роси
Фитнес ентусиаст

Сряда, 28.12.2016

Храна:
- овесена каша* със сушени смокини* и бадеми*
- топка моцарела*; 2 варени яйца* с пастет от пащърнак; маслини; банан
- капучино + ябълков щрудел; 1 лебкухен
- телешки гулаш* с 1 кнедла; салата* (червено цвекло, морков, ябълка, лимон, зехтин); парче царевичен сладкиш*

Течности:
- Малко над литър вода  + около 500мл чай

Добавки:
- Забравих ги

Движение:
- Следобед: Разходка 8км

Комплекс за ядро (Седмица 3/Тренировка 2):
2 кръга:

Предизвикателство (Ден 13)
130 клека СТ

- Вчера като трябваше да продължа с предизвикателството имах съмнения дали ще успея, но стиснах зъби и ги напраих тези 130 клека. А ще стават и повече

- Храната я оплесках яко.

- Вчера имах и друго “предизвикателство”. Маги огладня навън и ми се наложи да кърмя на място различно от вкъщи. Аз съм си виновна де, защото предприех дълга разходка и не си давах зор. Ходихме до работата на половинката и седнахме в едно заведение наблизо (оплескване номер 1 - щрудел). Малката още там се ококори и я дундуркахме докато си тръгнем, което не беше много време, но достатъчно, за да осъзнае, че е гладна Чудих се дали да не кърмя там, но решихме, че е по-добре в офиса на мъжа ми - там имат нещо като кухня с диванче и е малко по-закътано. Ок, съгласих се. Ноооо не ми се получиха нещата Маги стана неспокойна и хич не се хранеше нормално, а само скърцаше и викаше и общо взето от петнадесет минути само пет се кърми, а в останалите викаше и се въртеше, а аз започнах да се притеснявам, че хората в съседното помещение чуват всичко това. И така набързо се изнесох, след което последва редовното пищене от обличане на космонавт и отново разтърсих сградата, и на бегом към вкъщи По пътя мъничето се успокои и вкъщи нещата си дойдоха на мястото, но явно съм я постресирала повече вчера

29 дек 2016 10:46
Роси
Фитнес ентусиаст

Четвъртък, 29.12.2016

Храна:
- ябълка* със сусамов тахан* и малко канела
- лешници; банан
- 3 резена сирене; 3-4 парченца телешки суджук
- Roobar; около 50г печени бадеми
- 3 царевични вафли*
- 2 бъркани яйца* М с масло; сирене; извара* с рожков и мед

Течности:
- Вода - малко нас литър + 500мл чай

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:
- Следобед: Разходка 6км

Предизвикателство (Ден 14)
135 клека СТ

- Вчера беше много динамичен ден и затова храната ми е тип “щипни от тук и боцни от там”. Нямах време за нормален обяд. Чак на вечеря половинката като се прибра ми направи яйца, но да си кажа честно, бях поизгладняла и дояждах яко със сирене и пак си бях гладна. Въртяха ми се  и мисли за шоколад

30 дек 2016 10:48
Роси
Фитнес ентусиаст

Утре не знам дали ще имам време да си попълня нещата за днес, затова сега Днес се върнах година назад и си прочетох какво съм написала за отиващата си 2015. Радвам се, че 2016 за мен беше определено една в пъти по-добра година. Може би за първи път изпращам година, изпълнена с толкова приятни емоции. Освен най-голямата емоция, за която непрекъснато ви надувам главите тук, си имам и други по-малки, но пък важни за мен, които правят картинката още по-пъстра Пожелавам си 2017 да е поне толкова добра колкото изминалата

На всички съфорумници пожелавам преди всичко здраве, много спортни, лични и професионални успехи! Весело посрещане на новата година!

Петък, 30.12.2016

Храна:
- овесена каша* с настъргана ябълка, канела и малко “Демерара”
- лешници; 1/2 банан
- крем супа* от праз; сирене; малка филия пълнозърнест хляб* от спелта; банан
- капучино; фокача
- извара* с рожков и мед; ябълка
- крем супа* от праз; пълнозърнест хляб* от спелта; 2 плочки шоколад* 85%

Течности:
- Пет капки вода  и 1 чай

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:

Комплекс за ядро (Седмица 3/Тренировка 3):
2 кръга:

Предизвикателство (Ден 15)
140 клека СТ

- Днес ми е ревлив ден и не искам да изпадам в подробности, за да не се превръщам в мрънкало Храната е тестяна и също не ме кефи особено, но са ми слаби ангелчетата днес и малко го карам през просото. Лека и спокойна вечер!

30 дек 2016 23:13
Роси
Фитнес ентусиаст

Събота, 31.12.2016

Храна:
- Не си спомням точно

Течности:
- ?

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:

Предизвикателство (Ден 16)
Почивка

Неделя, 1.01.2017

Храна:
- баница, сладкиш от нахутено брашно, виенски шницел, салата

Течности:
- Към 2л вода + 500мл чай

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:
- Предизвикателство

Предизвикателство (Ден 17)
150 клека СТ

- Започнах новата година със 150 клека Добро начало Иначе няма кой знае какво движение от последните дни. Беше студено и не излизахме вчера.

- Както в петък писах, беше ми много ревливо и продължи така. Някакъв хормон ме е треснал здраво. Никога не съм била толкова зле Сега гледам да се събера и да подкарам пак напред. Дано се получи

- Не съм доволна особено от храната си, но каквото такова. Поне беше домашно приготвена.

2 яну 2017 12:38
Роси
Фитнес ентусиаст

Понеделник, 2.01.2017

Храна:
- палачинка* от жълтък и 2 белтъка, банан и овесени ядки* (в масло)
- лешници; ябълка
- банан
- малко антипасти (остатъци); сирене; 1 филия и 1 краишник ръжен пълнозърнест хляб*; извара с рожков и мед
- таи къри* с пиле и зеленчуци и оризови спагети; ябълка

Течности:
- 1.5л вода + около 500мл чай

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:
- Сутринта: Предизвикателство + 2 пъти: 15 скачащи клека + 20 curtsy lunge (напад-реверанс?)
- Вечерта:  Трен със СТ

Трен СТ (Фаза 1/Седмица 1/Трен 1):

3 пъти:
- скачащ клек - х15
- напад-реверанс - х20 (с редуване)

3 пъти:
- напад с ритник напред - х15
- напад-реверанс - х10 (с редуване)
- plank push-up - х10

3 пъти:
- скачащ напад - х12 (с редуване)
- напад-реверанс - х10 (с редуване)
- side plank hip dip - x10 на страна

3 пъти:
- лицеви опори - х5
- катерач - х15
- bicycle crunch - х20

Предизвикателство (Ден 18)
155 клека СТ

- Днес започнах със следващата част от тренировъчната програма за раждали, която намерих преди време. Първата беше 3-4 тренировки за корем на седмица + разходки. Сега следва редуване на ден с упражнения със собствена тежест с ден с упражнения за корем. Шест дни в седмицата е така и продължава 4 седмици. Ще видим до къде ще я добутам Разходките за мен, разбира се, си остават. Предизвикателството също. Днешната тренировка я започнах сутринта, но не ми се получи, защото мъничето имаше нужда от внимание и нямаше как да я оставя. Затова вечерта се пробвах и ми отне малко по-малко от половин час. Доста пот се изля, а не съм правила някои упражненията със зададените повторения, а по-малко. Лицевите опори, например, са 15, а аз правих само 5, защото толкова избутвам засега като хората. Вече имам мускулна на Дто, но си я обяснявам с клековете. И те вече си казват думата с тези бройки Мисля, че имат и някакъв стягащ ефект вече или поне така ми се иска “Пораженията” от бременността може би понамаляват, но много по-бавно от колкото ми се иска Основните проблеми са бедрата и коремът, а имам и нещо като паласки, които никога не съм имала. Общо взето не се харесвам, но работя по въпроса да се харесам

- Днес най-накрая заваля сняг. Знам, че бързо ще се стопи, но дано не ми развали разходките

2 яну 2017 22:27
Роси
Фитнес ентусиаст

Вторник, 3.01.2017

Храна:
- банан с 2 ч.л. лешников тахан
- лешници; ябълка
- салата* от риба тон*, авокадо, зехтин, балсамико; 2 филии ръжен пълнозърнест хляб* с пастет* от босилек и домати; банан;’ 3 сушени сини сливи
- мъфин* (овесени трици, кашу, фурми, рожков)
- таи къри* от пиле и зеленчуци с оризови спагети

+ няколко парченца сладък картоф на пара

Течности:
- 1л билков чай; 500мл чай за кърмачки; вода - към 500мл

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:
- Сутринта: Предизвикателство + Комплекс за корем

Комплекс за корем (Фаза 1/Седмица 1/Трен 2):

2 пъти:
- double crunch - x10
- flutter kick - x20
- oblique crunch - x20
- butterfly crunch - x20
- 90 degree reverse crunch - x20
- plank push up - x10
- plank thrust - x20
- spiderman plank jack - x20

Предизвикателство (Ден 19)
160 клека СТ

- Тренировката от вчера се оказа много добра..или аз много слаба Днес съм с мускулна треска, с каквато не съм била от много отдавна - разбирайте, че не мога да ходя. Най-силна е в долната част - Д, бедра, прасци. Като робокоп съм. На гръб и корем също имам, но по-слаба. Днешната тренировка беше също натоварваща, но по-кратка и лека.

- Днес пропуснах разходката, защото ми беше много студено, но всъщност май не беше толкова студено Сутринта водих Маги на имунизация и като се прибрахме ми беше толкова студено, че реших, че може да не излизаме днес. После изгря слънце, но тя пък така открърти, че не исках да я будя и така слънчевата част от деня си замина. Поне и аз се възползвах от необичайния й следобеден сън и полегнах за час

3 яну 2017 20:57
Роси
Фитнес ентусиаст

Сряда, 4.01.2017

Храна:
- 2 мъфина* (овесени трици, банан, рожков, фурми)
- ябълка
- къри* от вчерашното (дояждане); 4-5 телешки кюфтенца*; сладък картоф на пара с подправки; банан
- извара* с рожков и мед; няколко печени бадема; 4 сушени сини сливи*
- крекер* от спелта със семена; 2-3 царевични вафли*; 3-4 сушени кайсии*
- гъбена супа*; сирене; ябълка

Течности:
- 1.5л вода; 1/2л чай

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:
- Сутринта: 15 Minute Workout
- Следобед: Разходка 5.6км

15 Minute Workout (Фаза 1/Седмица 1/Трен 3):

Засичат се 15 минути на таймер и до където се стигне със следните упражнения:

jumping jack - x50
коремни преси (при мен къси) - х50
jumping jack - x45
клек СТ - х45
jumping jack - x40
коремни преси (при мен къси) - х40
jumping jack - x35
ходещи напади (при мен редуващи се) - х35
jumping jack - x30
клек СТ - х30
jumping jack - x25
лицеви опори -х25 - направих 3х5 с малки почивки
jumping jack - x20
скачащ напад - х20
jumping jack - x15
скачащ клек - х25
jumping jack - x10
bicycle crunch - x10
jumping jack - x50 - стигнах до тук
бърпи - х5

Предизвикателство (Ден 20)
Почивка

- Сутринта все още имах ужасната мускулна треска и петнадесет минутното тренче ми беше ад. Отделно не бях спала много...И все пак почти до край го добутах, но това, защото реших да правя по-малко лицеви. 25 на куп ми се вижда за момента блян   Сега вечерта съм с по-лека мускулна, но утре идва пак предизвикателството, та яко да ми е  дупе

- Както се зарекох да не отпадат разходките, май баш ще си отпаднат в следващите дни, защото се задават студове от -10 и май няма да се престраша да излезна с малката Днес беше 1 градус, но пък имаше вятър и пак я мислих през цялото време.

Редактирано на 4 яну 2017 22:00 от Роси
4 яну 2017 21:22
Роси
Фитнес ентусиаст

Червъртък, 5.01.2017

Храна:
- 1 мъфин* (овесени трици, банан, рожков, фурми); банан
- лешници; ябълка
- крекер* от спелта
- топка моцарела с малко зехтин; сладък картоф на пара; 2 варени яйца* М с пастет* от босилек и домати; банан; 4 сушени сини сливи*
- 2 бъркани яйца* с масло; салата* от червено цвекло, ябълка, орехи, сушени кайсии, зехтин и балсамико; мандарина

Течности:
- Към 1л вода; 500мл билков чай; 500мл чай за кърмачки

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:
- Сутринта: Предизвикателство + Swiss Ball Circuit
- Късен следобед: 5х планк върху швейцарска топка до отказ; малко лицеви опори за оправяне на техниката

Swiss Ball Circuit (Фаза 1/Седмица 1/Трен 4):

- swiss ball squat and reach with twist - 3x10 на страна (при мен - 20 редуващи се)
- swiss ball lunge - 3x10 на крак (при мен обикновени редуващи се напади за простосмъртни )
- swiss bal V-up with foot pass - 3х10
- swiss ball ab roll-out - 3х10 (правих elbow roll out по погрешка, но и то си заслужава)
- swiss ball pike - 3х10 (това го пропуснах - не съм дорасла)
- swiss ball bird dog - 3х10
- swiss ball superman - 3х10

Предизвикателство (Ден 21)
180 клека СТ

- Такаа..днес не съм особено доволна от тренировката, защото видях колко съм кекава. Горе се вижда какво съм правила.Напад на топка изобщо не можах - изключително трудно ми е. Нищо не става и трябва да хвана и да го упражнявам само това движение, за да стане. Pike-ът изисква доста здравички коремни мускули, които при мен липсват на този етап. Гледах филмче как точно се изпълнява и препоръката беше да се започне от планк върху топка. Затова следобяда като имах малко време направих няколко до отказ. Те поне ми се получават макар и да не издържам много дълго. Правих и лицеви, защото се снимах и не ми хареса как ги правя. Сега май са малко по-добре, но 3 наведнъж И тук слабият пояс си казва думата според мен.

Редактирано на 5 яну 2017 21:55 от Роси
5 яну 2017 21:36
Роси
Фитнес ентусиаст

Петък, 6.01.2017

Храна:
- овесена каша* с настърана ябълка, канела, малко “Демерара” и орехи - двойна порция
- 4 резена сирене; 2 крекера* от спелта със семена; 3-4 сушени кайсии
- 2 банана
- парче тарта* (блат - пълнозърнест пшеничен; плънка - рикота и домати); няколко коледни сладки; мандарина
- парче тарта*; 3 коледни сладки

Течности:
- Около 1л вода и около 250мл чай

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:
- Сутринта: Предизвикателство + трен

Трен СТ (Фаза 1/Седмица 1/Трен 5):

3 пъти:
- скачащ клек - х15
- plank jack - x15

3 пъти:
- напад с ритник напред - х15 на крак
- напад-реверанс - х10 на крак
- plank push-up - х10

3 пъти:
- скачащ напад - х12 (с редуване)

3 пъти:
- лицеви опори - 6, 4, 4
- катерач - х12 (само 2 пъти)
- bicycle crunch - х20

Предизвикателство (Ден 22)
185 клека СТ

- Днес още имах мускулна на Дто и за да не минава по-скоро си я удължих със 185 клека и тренчето от понеделник Пак бях вир вода. Откакто започнах в понеделник с тези тренировки, осъзнах колко ми е паднала издържливостта. Нищо, надявам се да я подобря малко, за да се върна и към бягането скоро Много ми се бяга, но искам още малко да изчакам, а и сега така или иначе бая застудя. От последната поредица упражнения повторих катерача само 2 пъти, защото ми се появява някаква болка ниско в корема и реших да спестя движението в последния кръг.

- Днес съм много гладна. Снощи си легнах леко гладна, но не исках да ям преди лягане. Сутринта се събудих гладна, тренирах и вече бях озверяла. Може да се дължи и на недоспиването. Тази нощ ме будиха в 4.30, а бях свикнала по цяла нощ да си спя. Маги, според мен, е много добро бебе - през деня е що-годе спокойна. Не спи, но мога да я оставя да си се занимава сама до мен с нещо, а аз да правя нещо. През нощта спи непробудно по 7-8 часа. Има само един проблем, който ужасно ме гложди и тормози напоследък - не мога да я приспивам вечер. Става или с люшкане и носене, или с кърмене и аз все се притеснявам, че ако я свикна така, няма отвикване. Четох какво ли не, говорих и с една приятелка с момиченце на почти същата възраст. Мненията са толкова различни - едни твърдят, че е хубаво възможно най-рано детето да привикне да се приспива само, други казват, че до 6-7 месеца бебетата имат нужда само от близост и няма как да привикнат към нещо. Адски раздвоена съм и не знам какво да правя. Уж бях решила да я уча да се успокоява сама, сега пак не знам. Лягаме си към 22.30 и до 1.00 се приспиваме. Може би е грешка и, че толкова късно лягаме...

- Продължавам с домашната козметика Свърши ми кремът за лице и сега си забърках един

Редактирано на 7 яну 2017 21:48 от Роси
6 яну 2017 20:13
Vess
Верен BB-Team-ър

Роси, моята пикла е същата. Съвсем от скоро започна да заспива сама, смятаййййй На 1 год.и 3 мес. е нали. Просто децата са различни. С баткото нямах такива грижи, но тая дребната направоооо
И все още вечер като се буди понякога я вземам да я гушкам и така заспива по-лесно. А и така и аз дремя някак си
Здрави да сме само!

6 яну 2017 20:19
Роси
Фитнес ентусиаст

Веси, тъкмо ти писах лично Да, може би твърде много ги мисля нещата.

6 яну 2017 20:21
Роси
Фитнес ентусиаст

Събота, 7.01.2017

Храна:
- банан с 2 ч.л. лешников тахан*
- салата* (червено цвекло, гулия, ябълка, морков, лимон, орехи); 3 филии хляб* от спелта; доста сирене; малко маслини; сушена кайсия* и сушена смокиня*
- банан
- огретен* от пащърнак с яйца, сирене и бразилски орех; маслини; салата* от горната; извара* с рожков и мед

Течности:
- 1.5л вода; 1/2л чай

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:
- Сутринта:  Предизвикателство + 15 Minute Workout

15 Minute Workout (Фаза 1/Седмица 1/Трен 6):

jumping jack - x50
коремни преси (при мен къси) - х50
jumping jack - x45
клек СТ - х45
jumping jack - x40
коремни преси (при мен къси) - х40
jumping jack - x35
jumping jack - x30
клек СТ - х30
jumping jack - x25
лицеви опори -х25 ( при мен 5, 3, 4)
jumping jack - x20
скачащ напад - х20
jumping jack - x15
скачащ клек - х25
jumping jack - x10
bicycle crunch - x10
jumping jack - x50 - стигнах до 30
бърпи - х5

Предизвикателство (Ден 23)
190 клека СТ

- Шестата тренировка принципно е с бебешка количка или бебе в слинг, но я замених с петнадесетминутната поради две причини - първо не излизах и второ някои от упражненията или няма как да ги направя, или не ми допадат особено. Може, обаче, да се направи подобна тренировка с упражнения без бебе, но нямах време да я мисля. Както и да е. Днес за петнадесет минути малко по-зле от предния път - стигнах само до 30 jumping jack-a, но довъших за една минута отгоре цялата тренировка - така или иначе бях скапана. Нямаше накъде повече да се скапвам Предизвикателството няма какво да го коментирам - Дто ми от 100 нагоре вечно се подпалва. Утре е почивка и от предизвикатлество, и от тренировки. Ден за готвене

- Сутринта излезнах с колелото за малко до пазара и така се намръзнах, че реших да се залостим вкъщи цял ден и да не излизаме. Беше около -10, а мен, както не карам сега редовно колело, ме беше страх по снега. Други години съм ходила и в по-кофти време с колело на по-голямо разстояние. 

Редактирано на 7 яну 2017 22:07 от Роси
7 яну 2017 21:47
Роси
Фитнес ентусиаст

Неделя, 8.01.2017

Храна:
- овесена каша* с бадеми и сушени смокини
- мъфин*(киноа, яйца, маслини, кисела краставичка, доматен сос)
- голяма порция бистра зеленчукова супа* с картоф и морков; доста сирене; маслини; филия хляб със семена; 2-3 сушени смокини*; банан; 4 плочки шоколад*...може и още нещо да има. Бях ужасно гладна
- огретен* от пащърнак с яйца и сирене; салата* (фелд, цикория, радичио, портокал, дресинг*); кисели краставички; ябълка

Течности:
- Малко над литър вода; 250мл чай

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:
- Привечер: 5 А + 4 Б; малко разтягане

Предизвикателство (Ден 24):
Почивка

- Днес беше доста по-топло от вчера - около нулата и затова реших да се поразходим на мрачното време. Малко свеж въздух винаги е добре. Накрая заваля суграшица, а обувките ми се оказа, че пропускат вода колкото джапанките ми и се прибрах с абсолютно мокри краци Заради разходката имах голяма пауза между закуската и обяда и бях много гладна. Затова е и дългият списък с какво ли не.

Редактирано на 9 яну 2017 20:33 от Роси
8 яну 2017 21:44
Роси
Фитнес ентусиаст

Понеделник, 9.01.2017

Храна:
- ябълка с 2 препълнени ч.л. сусамов тахан* и канела
- капучино
- бистра зеленчукова супа*; сирене - към 100г; маслини; 3 мъфина* (киноа, яйца, маслини, кисели краставички); банан
- ябълка
- малко парче хляб* от кокосово брашно (кокосово брашно, яйца, мед, кокосово олио)
- зеленчуци на фурна със зехтин; просо с малко зехтин; сирене; извара* с рожков и мед; 3 сушени смокини

Течности:
- Към 1л вода + 250мл чай

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:
- Сутринта: Предизвикателство + Комплекс за корем
- Около обяд: Разходка 6км

Комплекс за корем (Фаза 1/Седмица 2/Трен 1):

2 пъти:
- double crunch - x10
- flutter kick - x20
- oblique crunch - x20
- butterfly crunch - x20
- 90 degree reverse crunch - x20
- plank push up - x10
- plank thrust - x20
- spiderman plank jack - x20

Предизвикателство (Ден 25)
220 клека СТ

- След сто седемдесет и някой си клек имаше бебе-пауза. Не беше голяма - 2-3 минути. После набързо завъртях и двата кръга за корем. Както се хвалех преди два дена, че Маги е добро бебе, от вчера е решила да ме прави на маймуна и хич не мога да я оставя за мъничко дори в шезлонга.

- Правих някакъв кокосов хляб, или по-скоро кекс, но не много сладък. Добре се получи и мисля, че е идеален за закуска.

Редактирано на 10 яну 2017 18:28 от Роси
9 яну 2017 20:43
Роси
Фитнес ентусиаст

Вторник, 10.01.2017

Храна:
- кокосов хляб*; ябълка
- бистра зеленчукова супа*; 3 мъфина* от киноа; към 70г сирене; няколко маслини; банан
- 50г микс ядки и сушени плодове; ябълка
- омлет* от 2 яйца и масло; сирене; филия хляб със семена и ядки; банан

Проблемът е, че още съм гладна.

Edit: Ядох още банан и 3 фурми.

Течности:
- Към 1.5л вода и 500мл чай

Добавки:
- Doppelherz A-Z
- Doppelherz Omega 3

Движение:
- Сутринта: Предизвикателство + трен

Трен СТ (Фаза 1/Седмица 2/Трен 2):

3 пъти:
- скачащ клек - х15
- plank jack - x15

3 пъти:
- напад с ритник напред - х15 на крак
- plank push-up - х10

3 пъти:
- скачащ напад - х14 (с редуване)

3 пъти:
- лицеви опори - 5, 4, 4
- bicycle crunch - х20

Предизвикателство (Ден 26)
225 клека СТ

- Още малко ми остава от предизвикателството и приключвам. Честно си казвам, много ме мързи да ги правя тези клекове, но съм се хванала вече Тренировката я свърших пак за малко под 30 минути. Пропуснах пак катерача в последния сет упражнения. Лицевите май се подобряват.

- Първата играчка на Маги - кърпа. Кокосовия кекс и пица-мъфините от киноа.

Редактирано на 12 яну 2017 20:35 от Роси
10 яну 2017 22:16
karfi4ka
Верен BB-Team-ър

Роско, относно тия мъфини - киноата в какво състояние я слагаш в сместа? Сурова, кисната, варена?

10 яну 2017 22:36
Роси
Фитнес ентусиаст
казано от karfi4ka на 10 яну 2017 22:36:

Роско, относно тия мъфини - киноата в какво състояние я слагаш в сместа? Сурова, кисната, варена?

Варена. Ето рецептата Слагам маслини, кисели краставички и доматен сос и подправям с малко риган.

11 яну 2017 10:18
Роси
Фитнес ентусиаст

Сряда, 11.01.2017

Храна:
- кокосов* кекс; ябълка
- салата* от пълнозърнести спелтови макарони* с пушена сьомга, тученица, зехтин, горчица; пуешко филе*; маслини; банан
- извара* с рожков и мед
- около 50г сирене*
- банан
- Следва нещо ново и странно: тиква на фурна с маскарпоне, чесън и салвия; фелд салата с портокал и зехтин

Течности:
- Към 1л вода (надявам се да добутам до 1.5л); 250мл чай за кърмачки

Добавки:
- Doppelherz A-Z
- Doppelherz Omega 3

Движение:
- Сутринта: Предизвикателство + Swiss Ball Circuit
- Преди обяд: Разходка 3км

Swiss Ball Circuit (Фаза 1/Седмица 2/Трен 3):

- swiss ball squat and reach with twist - 3x10 на страна
- swiss ball lunge - 3x10 на крак (при мен обикновени редуващи се напади)
- swiss bal V-up with foot pass - 3х10
- swiss ball elbow roll-out - 3х10
- swiss ball pike - 3х10 (при мен - планк с крака върху швейцарска топка - 3х до отказ)
- swiss ball bird dog - 3х10
- swiss ball superman - 3х10

Предизвикателство (Ден 27)
230 клека СТ

- Стиснах зъби и ги направих тези 230 клека колкото и да ми се спеше и мързеше. После последва гадният трен с швейцарска топка. Отне ми към 30 минути, но какро да направя - трябва много баланс и затова правя упражненията бавно.

- От 2-3 дена имам едни странни болежки, които днес си обясних. Имам пак цикъл Някак не го очаквах толкова рано, но при всяка жена можел да дойде по различно време след раждането и това зависи от много фактори. Четох тези дни по темата и си обяснявам нещата с липсата на нощно кърмене при мен. Съответно е нужен по-малко пролактин и съответно това дава възможност на цикъла да се възвърне. Аз така си го обяснявам. Сега разбирам и защо съм малко по-заспала и мудна последните 2-3 дни, въпреки че спя не по-малко от други дни и имам не по-малко задачи. Ще видим. Доста е слаб за момента.

11 яну 2017 21:37
Диляна
Фитнес ентусиаст

Страхотно е, че намираш желание да експериментираш в кухнята! Всичко звучи много вкусно! Поздрави и за тренировките, определено не скучаеш с тях.

Редактирано на 11 яну 2017 21:49 от Диляна
11 яну 2017 21:45
Роси
Фитнес ентусиаст

Благодаря, Диляна Желание имам, защото обичам да готвя, но нещо не намирам време Рецептата за тиквата е много лесна, но на мен ми отне няколко часа, защото беше прекъсвана от кърмене, смяна на пелени и други бебешки занимания Така е с всичко напоследък, но ти знаеш със сигурност Аз пък искам да те поздравя за последователността и търпението ти, които виждам в дневника ти. На мен за съжаление ми липсват тези качества и може би затова още не мога да се реша да започна с йога. Не знам търпение ли трябва или тя самата учи на търпение

Четвъртък, 12.01.2017

Храна:
- овесена каша* с банан, малко орехи, кокосови стърготини и малко какао*
- 2 спелтови крекера* със семена; ябълка
- 40г бял шоколад*
- 2 бъркани яйца* с пуешко филе* и малко масло; сирене; няколко маслини; банан; 6 фурми*
- 60г бял шоколад*
- тиква с маскарпоне на фурна; филия хляб; ябълка

Течности:
- 1.5л вода; 250мл чай

Добавки:
- Doppelherz A-Z
- Doppelherz Омега 3

Движение:
- Сутринта: 15 Minute Workout

15 Minute Workout (Фаза 1/Седмица 2/Трен 4):

jumping jack - x50
коремни преси (при мен - глутеус мост) - х50
jumping jack - x45
клек СТ - х45
jumping jack - x40
коремни преси (при мен - глутеус мост) - х40
jumping jack - x35
jumping jack - x30
клек СТ - х30
jumping jack - x25
лицеви опори -х25 ( при мен 5, 5, 5)
jumping jack - x20 - стигнах до тук
скачащ напад - х20
jumping jack - x15
скачащ клек - х25
jumping jack - x10
bicycle crunch (при мен - преси за страничните коремни мускули) - x10
jumping jack - x50
бърпи - х5

Предизвикателство (Ден 28)
Почивка

- Днес почивка от клекове и остават още два дни до края, но не искам да ги мисля Днес бяха мнго по-бавна от предните пъти, но довърших за още 4 минути отгоре. Както се вижда, малко измених упражненията. Вчера имах разговор на тема възстановителна гимнастика с една приятелка, която роди месец преди мен. Тя вече е минала един курс. Четох и доста по темата - става въпрос за тазовото дъно. Истината е, че 90% от нещата, които правя са противопоказни. Вярно, аз започнах със скачащите и коремните преси 2 месеца след раждането, но май е хубаво още да се изчака или да правя по-щадящи упражнения, ако не искам да си докарам проблеми по-нататък. Затова разкарах крънчовете. Ще гледам да преработя и другите тренировки. Тъй като не мога да си държа Дто на едно място и да се задоволя само с разходки, ще рискувам и ще си продължа с тези тренировки с кардио елементи - джакс, скачащи напади и клекове. Паралелно мисля да правя и разни възстановителни упражнения, а от края на януари, ако имам късмет, ще тръгна и на възстановителна гимнастика.

- Храната ми днес е под всякаква критика. От много отдавна не ми се беше случвало да изям цял шоколад

12 яну 2017 22:22
Диляна
Фитнес ентусиаст
казано от Роси на 12 яну 2017 22:22:

Аз пък искам да те поздравя за последователността и търпението ти, които виждам в дневника ти. На мен за съжаление ми липсват тези качества и може би затова още не мога да се реша да започна с йога. Не знам търпение ли трябва или тя самата учи на търпение

Сетих се за тазки картинка по-долу. Истината е, че само ако пробваш, ще разбереш. Има много клипчета за напълно начинаещи, които са по около 20-ина минути. В канала на Кино има доста такива.

13 яну 2017 09:44
Роси
Фитнес ентусиаст

Петък, 13.01.2017

Храна:
- ябълка; крекер* от спелта със семена
- 2 бъркани яйца* с малко масло и пуешко филе; филия хляб; няколко маслини; 3 резена сирене; 2 моркова; ред шоколад* с нуга
- извара* с рожков и мед
- пилешко бутче* на фурна с малко масло; печени картофи с подправки и зехтин; зелена салата с репи и дресинг* от зехтин, мед, горчица, сол, пипер; няколко маслини; ябълка

Течности:
- 1.5л вода; 250мл чай за кърмачки

Добавки:
- Doppelherz A-Z
- Doppelherz Omega 3

Движение:
- Сутринта: Предизвикателство + упражнения за корем

Предизвикателство (Ден 29)
240 клека СТ

- След като доста четох по темата за тазовото дъно и какво е удачно да се прави, заключих, че съм много глупава и нетърпелива Първо, след като родих сравнително скоро започнах с разни упражнения, за които не ми беше ясно дали не натоварват дъното или не. Ок, началните ми не са от най-натоварващите, но може би щеше да е по-добре, ако си бях кротувала. Добре че родителите ми дойдоха и нямаше къде да тренирам Два месеца след раждането започнах с една програма за възстановяване на формата след бременност, която намерих в bodybuilдing.com. Следвах я до вчера. Първо правих едни тренировки за корем 3 пъти седмично. После започнах фаза 1, която продължава 4 седмици. В тренировките за корем имаше доста планкове, а също и крънчове  - кофти избор. В тренировките от фаза 1 има много скачане. За това ми беше ясно, че не е хубаво, но реших все пак да пробвам. Защо дълбая по темата? Защото като правех планинския катерач усетих някаква болка ниско долу в корема. Отделно при планк или подобията му усещам леко напрежения пак там. За мен това си е знак, че явно все още не съм във форма и не бива да минавам дори към този тип леки тренировки. Трябват още по-леки. Затова днес се рових и намерих модификации на доста от упражненията, така че да не оказват натиск върху тазовото дъно. Сутринта правих такива за корем, защото така или иначе си беше ден за корем. Правих и предизвикателство, което с начина, по който правя клекове също не е удачно,  но аз изкляках света. Както и да е - вижда се, че от както съм родила се чудя какво да правя и скачам от едно нещо на друго без много да си ползвам главата (нали писах и за закърнелия мозък). Малко след дъжд качулка са нещата, но по-добре късно отколкото никога. Все пак не мисля, че имам някакви проблеми с дъното, а просто е заслабнало от бременността и раждането и не бива да го товаря. Последното му по-сериозно натоварване ще е утре, защото искам да си довърша предизвикателството - поне едно завършено нещо да имам. Модификации на клек, напади, планк, лицеви, както и други подходящи упражнения намерих тук. Жената е физиотерапевт и добре обяснява. Мисля така да си структурирам тренировките, че да правя модифицираните упражнения, но ще ми трябва малко време. Затова утре само противопоказни клекове

- Днес и разходка няма, защото времето беше много ветровито и съответно променливо - цял ден се редуваха сняг и слънце. Поне успях да свърша доста задачи вкъщи.

- Храната днес е доста по-добре от вчера. Не знам дали не е много, но не искам дори едно нещо да премеря, за да не попадна в капана на изчисленията както преди няколко години. Ще гледам да си намаля по усет порциите. За два месеца и половина не съм мръднала. Седя 52кг Много ми бърка в здравето тоя кантар, въпреки че знам, че не бива.

Редактирано на 13 яну 2017 23:03 от Роси
13 яну 2017 21:46
Роси
Фитнес ентусиаст

Събота, 13.01.2017

Храна:
- овесена каша* с ябълка, канела, орехи и малко “Демерара”
- малко пилешко бутче* на фурна (от снощните) с печени картофи с подправки и зехтин; 4 парчета сирене; няколко маслини; 20г шоколад*
- капучино (без кофеин)
- извара* с банан и рожков
- зеленчукова супа* (с бульона от пилето, защото го варих преди печене); 2 филии хляб*(овес и ръж); 4 резенчета сирене; няколко маслини; ябълка

Течности:
-Около 1л вода; 250мл чай за кърмачки

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:
- Сутринта: Предизвикателство + упражнения

Предизвикателство (Ден 30)
250 клека СТ
Завършено!

Упражнения:
- лицеви опори от колене - 3х10
- нещо като френско разгъване с дъмбел - 3х12@5кг
- планк от колене - х3 до отказ
- страничен планк - х2 до отказ
- супермен - 3х10
- още едно упражнение за гръб - ляга се по корем и се повдигат ръцете нагоре като се свиват лопатките - 3х10

- Днес завърших предизвикателството с клекове и съм доволна Мисля, че допринесе доста за тонизирането не Дто ми - постегна се и се понадигна След 250 клека реших да не правя днес други упражнения за долна част.

- Адапираните упражнения са естествено по-лесни и съответно не са ми така интересни. Липсва някакво предизвикателство или по-скоро трябва да понаправиш бая бройки или да поседиш доста дълго в планк, за да усетиш нещо. Затова ми е малко скучна такъв тип тренировка, но ще приема това като предизвикателство - известно време да тренирам съвсем леко. Предполагам, че ще си тренирам донякъде търпението В крайна сметка за никъде не бързам, а не знам защо така съм се разбързала.

Редактирано на 14 яну 2017 22:38 от Роси
14 яну 2017 21:45
Роси
Фитнес ентусиаст

Неделя, 15.01.2017

Храна:
- извара* с овесени ядки, маслини и лъжичка мед
- зеленчукова супа*; филия хляб* (овес и ръж); сирене; кисели краставички; 1-2 ч.л. пастет*(овче сирене, варении яйца, подправки); ябълка; 3 фурми
- протеинов кекс (яйца, банани, малко извара, подправки)
- ризото* с такива гъби; зелена салата със зехтин - това е планът

Течности:
- Малко над 1л вода; 300мл

Добавки:
- Doppelherz A-Z

Движение:
- Сутринта: Упражнения за мобилност
- Около обяд: Плуване - бруст - 14х50м

- Така Онзи ден се подсетих за IFS и Инес от дневника на Маргарита и пак се зачетох там Попаднах на упражненията за мобилност и реших да се пробвам някой път и това стана днес, тъй като нямах планове да тренирам сутринта. Оказа се, че съм голямо дърво. Наистина голямо дърво! Много ми харесва идеята за започване на деня с такива упражнения и мисля да го правя - ето ми ново предизвикателство Проблемът е, че не им знам имената (ако имат такива), за да си отбелязвам забележките и напредъка.

- От много отдавна - още докато бях бременна, обмислях да се върна към плуването. В гимназията имах един период, в който плувах по-често. После спрях за дълго. После пак в студентските години. Пак голяма пауза и после пак малко за кратък период.  Общо взето никога не съм била редовна, а сега от 3 години живея на 5 минути с колело от басейна. Реших най-накрая да се възползвам, защото е наблизо, а и защото мисля, че е добро раздвижване. Даже досто добро Та днес отидох за първи път пак след пауза от 2-3 години. Не знам за колко време ги изплувах дължините, защото нямах часовник, а много късно видях къде е стенният на басейна. Имах сила за още, но ми беше малко терсене да не се забавя за вкъщи и Маги да изтрещее от глад. В последствие се оказа, че съм й сметнала следващото хранене с половин час по-рано и изобщо не е трябвало да бързам Ще се опитам да ходя 2 пъти седмично. Поне планът е такъв засега. Единият път ще е събота или неделя, а другият - някоя вечер през седмицата като ще трябва да разчитам половинката да се прибере по-рано. Това малко ме притеснява, но както се получи Плувам бруст, защото на кроул имам много трески за дялане и почти мога да кажа, че не го мога.

- Днес и готвенето ми се получи доста успешно. За около 2 часа успях да направя следните неща: пица с блат от кайма, протеинов кекс, пастет от овче сирене и яйца, 2 омлета. Това са все неща за през седмицата. Междувеременно успях и да закуся и то спокойно, гледайки снега през прозореца

15 яну 2017 19:54
Роси
Фитнес ентусиаст

Понеделник, 16.01.2017

Храна:
- извара* с овесени ядки, маслини и лъжичка мед
- омлет от 2 яйца* с малко масло; сирене; 2 кисели краставички; 2 спелтови крекера* със семена и пастет* от овче сирене и варени яйца; 20г шоколад*
- протеинов кекс*; ябълка
- ризото* от снощното; 2 кисели краставички; ябълка

Течности:
- Малко над 1л вода; 500мл чай

Добавки:
- Doppelherz A-Z
- Doppelherz Омега 3

Движение:
- Сутринта: Упражнения за мобилност + Трен
- Около обяд: Разходка 8км

Трен:
- лицеви опори от колене - 3х12
- pull over - 3x12@5kg
- повдигане на дъмбели от хоризонтален лег - 3х12@2х5кг
- супермен - 3х10
- side plank hip lift - 3x10
- плитък клек - 3х30
- редуващи се напади - 20, 30, 30

- Днес пак започнах деня с мобилност...или вдървеност Най-голямо затруднение ми преставляват четвъртото упражнение и мостът. Мостът всъщност още изобщо не е мост Тренировката след това ми отне около тридесет минути.

- Целият ми гръб е в мускулна от вчера На Д и крака е по-малка. Много съм доволна

- На обяд може би ядох повече от необходимото, но бях прегладняла. Закусих около 9.00, а стигнах до обяд в 14.30

Редактирано на 17 яну 2017 12:04 от Роси
16 яну 2017 22:18
Роси
Фитнес ентусиаст

Вторник, 17.01.2017

Храна:
- 2 рулца* (свинска шунка с бъркани яйца с чушка, лук и маслини); 3 царевични вафли*
- пица* с блат от кайма; краишник ръжен пълнозърнест хляб*; салата* (рукола, червено цвекло, морков, сусам, зехтин); 20г шоколад*
- 2 мъфина* (овесени трици, банан, ядки, фурми); извара*
- зеленчукова супа*; 1 рулце* от горните; сирене (40г); маслини; 2 царевични вафли*; ябълка

Течности:
- Малко над 1л вода; 500мл чай

Добавки:
- Doppelherz A-Z
- Doppelherz Омега 3

Движение:
- Сутринта: Упражнения за мобилност + Трен за ядро

Трен за ядро:
- страничен планк - х3 до отказ
- хиперекстензии на швейцарска топка - 3х10
- повдигане на коляно от седеж върху швейцарска топка - 3х12
- alternate arm leg raises - 2х5 със всяка двойка ръка-крак

- Знам, че още е рано, но днес забелязах прогрес при моста - успях да се вдигна за няколко секунди. По принцип ме е и шубе да не си падна на главата. Много ми е любопитно с редовна практика до къде ще ги докарам тези упражнения Много приятно раздвижване за начало на деня са

- Днес правих основно упражнения за корем. Хиперекстензиите ги правя като опра крака в стената. Видях го от едно видео. Много ми харесва повдигането на срещуположни крак и ръка - изисква баланс и същевременно усещам как добре се напрягат коремните мускули.

- Не знам дали се забелязва, но се опитвам да се храня малко по-различно. В  смисъл, че отделям по-голямо внимание във всяко хранене да имам въгхлехидрат, протеин и мазнина. Не меря храната, но гледам да не прекалявам с порциите и се опитвам да се храня 4 пъти - закуска, обяд, следобедна закуска и вечеря. Режа си и по-тънки парчета сирене Не знам дали не ми е много, но не искам да се захващам със сметки. Не знам дали и ще сваля някое кило, но основната ми цел е да не стигам до преяждания като с шоколада миналата седмица.

17 яну 2017 21:12