нужда от съвет

Plamen Paskov
Фитнес ентусиаст
  • Тук е от 25 яну 2013
  • 4 мнения

Здравейте колеги,
От няколко месеца насам имам болки в едната плешка,която тръгва към рамото и стига до горния край на гърдата. Свързано с това получавам сковаване и на врата. Болката се изостря след тренировка. Не знам дали има общо с това , но и един зъб, на който са извадени нервите има някаква тъпа болка. Ходил съм многократно при кинезитерапевт, който смята, че проблемът го прави трапеца. Слагали сме тейпове, ток и какво ли не без особен ефект. Болката изчезва при пиене на диклак,но спра ли го започва наново. Магнезия ми е в норми - 0.99mmol. Дълго време беше само на лявата плешка, а сега се премести от дясно.
Моля ви дайте идея към какъв специалист да се обърна, защото ми омръзна да няма резултати от лечението!!!

Мерси предварително

25 яну 2013 20:25
introducer
Фитнес ентусиаст
  • Тук е от 8 дек 2004
  • 1113 мнения

Звучи ми като радикулит (възпаление на коренче на нерв) и/или миозит (възпален мускул с повишен тонус). Твоят човек е невролог и после евентуално рехабилитатор.

Това е едно от най-честите оплаквания в здравните теми. Много разпространено е в студените месеци. Повлиява се добре от нестероидни противовъзпалителни (като Диклака), витамини от група B, затопляне (топли дрехи, топли душове), почивка, неизкривена поза при спане и ежедневни дейности. Мисля, че и акупунктурата и хомеопатията могат да намерят място в лечението, освен консервативната терапия.

Аз съм страдал по горе-долу същия начин и ми е познато усещането. Освен всичко горе-изброено го отдавам и на слабост + пренатоварване+ лоша загрявка на мускулите в съответната анатомична област.

Може да се направи и рентгенография на шийни прешлени в профил, за да се отхвърлят “шипове” и всякакви притискания на коренчетата.

25 яну 2013 20:53
Plamen Paskov
Фитнес ентусиаст
  • Тук е от 25 яну 2013
  • 4 мнения

Благодаря за насоките! Ще съм благодарен, ако някой даде контакти на доказани специалисти! Не съм попадал на читав невролог към момента

25 яну 2013 20:58
introducer
Фитнес ентусиаст
  • Тук е от 8 дек 2004
  • 1113 мнения

Ако си от София може да се консултираш в 3то ДКЦ при д-р Стоянов или невролозите от болница Св.Наум (4ти км). На мен са ми помагали.

25 яну 2013 22:27
Max Power
Фитнес ентусиаст
  • Тук е от 6 окт 2012
  • 48 мнения

introducer е много прав имаш нещо възпалено. И аз имах подобни проблеми от тренировките.
Моя съвет е да отидеш на масажи, нагревки, аз така се оправих сега няма болки. Спри фитнеса щом от него има болка от него. И гледай да не стане хронично !!!

26 яну 2013 10:03
Plamen Paskov
Фитнес ентусиаст
  • Тук е от 25 яну 2013
  • 4 мнения

3 месеца почти не бях тренирал и болката намаля чак към края на 3тия месец! Смятам да последвам съветите ви започвайки с невролог.

26 яну 2013 10:51
Plamen Paskov
Фитнес ентусиаст
  • Тук е от 25 яну 2013
  • 4 мнения

от няколко дни пия Малгама Н и за сега повлиява доста добре

28 яну 2013 11:23