It’s My Year

Елена
Верен BB-Team-ър

Здравейте!

Връщам се в редиците на BB-team.

Равносметката за 2016 г. в килограми:
- 12 свалени килограма, от които задържах 9. Пробвах нисковъглехидратно хранене и не ми се отрази добре. Мисля да държа въглехидратите до 150 г максимум. (Едит: Всъщност ще се опитам да са до 125 г)

Цел за 2017:
- сваляне на още доста килограми.

Подход:
- 1500 ккал/ден в повечето дни от седмицата. Веднъж в седмицата - леко завишени калории (до 1700 - 1800).
- 20 г фибри минимум
- 2 л. вода минимум
- спорт - какъвто ми харесва

Добавки:
- вит Д
- пробиотици
- комплекс витамини за косата, който ми действа много добре за момента. Взимам ги от 3 месеца.

За днес:
- 2 дребни варени яйца, 25 г пзх, 2 с.л. чия и 150 мл оризово мляко;
- 150 г пилешко от гърба и гърдите, 30 г ориз, фенел на пара, сурова чушка;
- банан
- мусака, кварк и краставица

Ккал: 1626
М: 74 г
Б: 100 г
В: 135 г

Редактирано на 17 яну 2017 22:58 от Елена
11 яну 2017 21:04
Диляна
Фитнес ентусиаст

Привет! Поздравления за резултатите и успех с целите по-нататък! А спортът колко пъти седмично е?

11 яну 2017 21:06
Елена
Верен BB-Team-ър

Благодаря!

Колкото мога.

11 яну 2017 21:11
Т. Тодорова
Верен BB-Team-ър

Елиии

Добре дошла отново!

С радост ще следя симпатичните ти писания!

И да, поздравления за резултатите!

11 яну 2017 22:00
Елена
Верен BB-Team-ър

Точкааа! Благодаря ти!

11 яну 2017 22:39
Mariya Peeva
Верен BB-Team-ър

Елена!!!
Страшно Много се Радвам мисля знаеш

11 яну 2017 22:52
BGDN.
Фитнес ентусиаст

Е-ЛЕ-НА! Така да ме зарадваш. Ако щеш вярвай, но днес се сещах за теб! <3

11 яну 2017 23:25
Елена
Верен BB-Team-ър

Мария, Боги, Точка, Диляна, много ви благодаря, момичета. Радвам се, че отново пиша и че имам вашата подкрепа.
За нула време - 6 препоръки Искам да ги оправдая.

12 яну 2017 09:20
Вероника Налбатска
Бодибилдър

И аз се радвам, че си отново тук!

12 яну 2017 09:36
Дая
Фитнес ентусиаст

Добре дошла и от мен ! Поздравления за резултата и успех.

12 яну 2017 09:56
Елена
Верен BB-Team-ър

Много благодаря, Вероник и Дая!

Забравих да спомена, че си планирам храната от предишния ден и това много ми помага да съм в някакви разумни граници на макросите. Освен това не консумирам захар, нито мед, а и плодовете ограничавам. Да видим какво ще стане ако държа въглехидратите под 125 г.

За днес:
Закуска: 1 филия хляб, авокадо, шунка и 1 яйце, няколко листа айсберг, кафе с оризово мляко
Обяд: салата айсберг и червена чушка; 260 г мусака (150 г картофи, другото е телешка кайма и заливка без брашно);
Вечеря: салата айсберг, боб чорба, пуешко филе на сух тиган

Калории: 1453
В: 108 г
М: 58 г
Б: 133 г
Фибри: 24 г
Вода: малко над 2 л.

Тренировка: вкъщи
- 32 мин pilates butt and thigh workout/fitnessblender
Това е засега. Ако по-късно правя още нещо, ще го впиша.

Ходене: 6 км

Редактирано на 12 яну 2017 19:36 от Елена
12 яну 2017 14:09
Елена
Верен BB-Team-ър

Днес се записах на следващото ниво по френски - сега ще съм B1. Започвам на 24 януари

След малко отиваме на караоке и съм oh so excited about it. В този клуб входът е свободен, но трябва задължително да си поръчаш нещо за пиене. Те са ми свикнали, че винаги поръчвам газирана вода, затова пък пея най-много от всички. Добре, че Хари и брат му отсрамват положението.

Хубава вечер!

12 яну 2017 21:05
Елена
Верен BB-Team-ър

Днес се чудя дали да не направя един боди пъмп. Другият вариант е тренировка във фитнеса + кардио, ама ще видим. Ще реша малко по-късно и ще допиша.

Снощи вечерях в 18 ч. (щото бях умряла от глад) и като се прибрахме от караокето, много трудно заспах. Все пак заспах, де. Още свиквам с режима.

За днес храната ще е следната:
Закуска: бананови палачинки и кафе с оризово мляко
Обяд: салата (айсберг, краставица, червена чушка, чери домати, тиквени семки), сьомга с пълнозърнести макарони
Вечеря: боб чорба и пуешко филе на тиган + айсберг

Калории: 1414
В: 115 г
М: 54 г
Б: 130 г

Тренировка: упражнения за цялото тяло като лег преса, leg curl, chest press, напади на аеростеп, TRX pull-ups, etc. = 25 мин
                крос-тренажор: редуване на 3-та и 7-ма степен наклон при съпротивление 3 и 7 = 20 мин
                + 6 км ходене за деня

Наскоро ми смениха програмата във фитнеса и тази ми харесва повече от предишната.

Редактирано на 13 яну 2017 15:48 от Елена
13 яну 2017 10:18
Диляна
Фитнес ентусиаст

Харесва ми менюто ти, много балансирано и премерено. А банановите палачинки са ми любими. Ти слагаш ли им овес?

13 яну 2017 10:50
Елена
Верен BB-Team-ър

Благодаря, Диляна! Премерено е, защото планирам всичко предварително. Открих, че така ми е много по-лесно.

Не, не им слагам овес, за да не “хвръкнат” въглехидратите. Слагам белтъци, 1-2 цели яйца и банан + 4-5 г кокосово масло.

13 яну 2017 10:53
Green
Фитнес ентусиаст
казано от Елена на 13 яну 2017 10:53:

Не, не им слагам овес, за да не “хвръкнат” въглехидратите. Слагам белтъци, 1-2 цели яйца и банан + 4-5 г кокосово масло.

А не прилича ли така на омлет с банан?
Би ли споделила снимка да видя как изглежда.

13 яну 2017 10:55
Елена
Верен BB-Team-ър

Точно на омлет с банан приличат Но пък са вкусни. Вече ги изядох, но обещавам утре или когато пак правя, да пусна снимка.

13 яну 2017 10:57
Елена
Верен BB-Team-ър

Отчетът ми остана по-нагоре.
Не бяха останали чери домати, затова ги замених с още айсберг. Другото е точно по план.
Вода: 2.6 л. до момента
Фибри: 25 г

Доста се изморих днес, още повече че спах сравнително малко миналата нощ и май ще си легна по-рано.

13 яну 2017 19:24
Елена
Верен BB-Team-ър

Минавам да прикача снимка на банановите палачинки, especially for Green

Снощи пак заспах към полунощ и днес пак станах в 6:30. По едно време четох една от книгите на Е. Е. Шмит, с които се запасих от БГ -  “Десетте деца, които г-жа Мин никога не беше имала”. Любим автор ми е. “Папагалите от площад Арецо” и “Оскар и розовата дама” са уникални книги. Исках да сложа един-два цитата тук, но ако ги извадя от контекста на книгите му, ще се загуби магията. Яд ме е, че ми остава да прочета само още една - “Жената в огледалото”.

Друг любим автор напоследък ми е Фредрик Бакман. “Баба праща поздрави и се извинява” - много ми хареса!

Ето ги и палачинко-омлетите:

14 яну 2017 10:04
Елена
Верен BB-Team-ър

Храната - на картинка. На това “You’ve earned ... calories today” не му обръщам внимание. Просто Pacer-ът ми е вързан за Myfitnesspal и си брои там нещо.
Тренировка: не

“A good habit is just as difficult to break as a bad habit”

Редактирано на 14 яну 2017 17:56 от Елена
14 яну 2017 14:30
BGDN.
Фитнес ентусиаст

Много са удобни скрийншотите, това ми е най-омразното от дневника, изписване на грамове, а виж как прегледно и отчетливо е подредено всичко.

14 яну 2017 15:15
Green
Фитнес ентусиаст

Много благодаря за снимката. Изглеждат много добре и ще взема и аз да пробвам.Правила съм с яйца, банан и овесени ядки, но такива никога. Може пък да ми харесат. Като направя ще снимам и аз.

Относно книгите и аз да се включа. На мен Бакман също много ми харесва. Прочела съм и трите му книги и съм много впечатлена и от трите. Сега е ред да излезе нова. Поне така написа Блажев в групата във фйса. Тя щяла да бъде около 70-80 страници, за едно кафе време, но пък я чакам с интерес.

Хубава неделя!

15 яну 2017 08:38
Елена
Верен BB-Team-ър

@Green:
Да, и аз чух, че ще излиза нова книга на Бакман. Аз съм чела тази за бабата и “Човек на име Уве”, но ще прочета и за Брит-Мари, както и новата. Много ми допада стилът му на писане. Неслучайно е станал сензация и то не само в Швеция.

Мисля, че палачинките ще ти харесат. Благодаря и хубава неделя и на теб!

@BGDN:
Боги, това от теб го видях Всъщност и Светлето качва такива скрийншотове. Значи - от теб и от нея.

Редактирано на 15 яну 2017 08:57 от Елена
15 яну 2017 08:45
Елена
Верен BB-Team-ър

Във Фрибург вали сняг. Току-що се върнахме от разходка около езерото Шварцзее, където беше натрупало много - на места повече от 60 см. Обикновено хората ходят в този район, за да карат ски, но който не кара ски, прави обиколки на езерото. Много освежаващо ми подейства.

Движение за деня: 8.4 км
Храната - на картинка

15 яну 2017 17:34
Елена
Верен BB-Team-ър

- 1.2 кг от миналия понеделник. Не че е малко, но очаквах малко повече. Мисля, че и МЦ играе роля тук.

Не знам дали е от по-малкото калории, но се наспивам за нула време (да се чете “за по-малко от 6 часа и половина”). Апетитът ми осезаемо е намалял. Засега нямам нужда от ден с повече от 1500-1600 ккал. От днес въвеждам и по 1 с.л. ябълков оцет (нефилтриран) на гладно, защото действал като пребиотик. Поставям си за цел да правя над 10 000 крачки на ден в дните, в които не тренирам.

Хубав ден и успешна седмица!

Редактирано на 16 яну 2017 09:47 от Елена
16 яну 2017 07:40
Елена
Верен BB-Team-ър

Човек трябва да каже, че спи по 6.5 часа на денонощие, за да се самоопровергае още същия ден.
По гореспоменатите причини (МЦ), днес ми беше много отпаднало, съответно почти всякаква физ. активност ми беше непосилна. По обед излязох да се разходя - целенасочено, поне крачките да си направя - но направих само половината. Ще изляза по-късно пак, I don’t care, че са минусови температури навън. Към 15:30 си легнах и спах до 17 ч. Ще трябва да поработя довечера.

Храната - на картинка
С триста зора докарвам фибрите до 17-18 г, какво остава за повече.

P.S. Направих си крачките.

Редактирано на 16 яну 2017 20:02 от Елена
16 яну 2017 18:39
Елена
Верен BB-Team-ър

Сън: 7.5 ч.

Тренировка:
20 мин силова
25 мин крос-тренажор интервално
Ходене: 3 км (вятърът навън е убийствен).
Ще мия банята и ще сменям и пера завивки, така че и това се брои за някаква активност.

Храната - на картинка. Не съм сигурна единствено за грамажа на чушките, защото тепърва ще ги чистя и пълня. Предполагам, че 2 средно големи, почистени зелени чушки са около 200 г.

17 яну 2017 13:24
Елена
Верен BB-Team-ър

Обещах на Саня да пусна снимка на пълнените чушки, които сготвих преди малко.

Сложих 500 г телешка кайма, 140 г ориз, 1 малка глава лук, риган, червен и черен пипер, и сол. Получиха се 8 пълнени чушки. Остана ми смес колкото за още една чушка, но нямаше място в тавата и просто я доварих (сместа) на котлона. Ако някой иска точната рецепта, да казва. Аз съм абсолютен гуру, майстор и фокусник на пълнените чушки! Майтап, де.

P.S. Много ми падна батерията, хора. Добавям към храната 1 пилешко крило, останало от вчера и малко от днешния ориз с кайма. Да се знае.

Редактирано на 18 яну 2017 07:27 от Елена
17 яну 2017 19:07
Елена
Верен BB-Team-ър

Честит Атанасовден! Ако има именици във форума - здраве и щастие!

Пак се излюпих в 6 часа. Даже малко преди 6 беше. Не знам какво се случва, но много бързо се наспивам. Дано да не ми се отрази на енергията днес. След малко има групова тренировка (пилатес), но не ми се излиза в това време. Уж е “само” -5 градуса, но се усеща като -50. Не че знам как се усещат -50, но такава зима не е имало от много време. Ще трябва да измисля някаква тренировка в домашни условия. Сигурно пак ще прибегна до fitnessblender. Имам 5 кг пудовка и 2 гири по 3 кг + достатъчно собствено тегло.

Успешен и усмихнат ден на всички!

18 яну 2017 09:36