Програма наченаещ-клякане с щанга "за и против"!

Прескочи до:

13.07.06
16:21

Според мен при абсулютно начинаещи трябва да се замести клякането с лег преса. За вас не знам :?:

13.07.06
19:32

о трябва да се кляка , според вас що е остало като базово упражнение а ?
ако сте женчовци да циврите  че може да ви спре растеже( пълен абсурт) че щял да ви порасте задника и такива ...
трябва да се кляка и тва  , упражнението се е доказало през годините ...

п.п. не иска да засегна никой , но така в гледната ми точка

_ZOB_DOG_

13.07.06
20:37

Клека не е за начинаещи тъй като още нямат техника която да им съответсва на тяхната коста система и височината, а и кръстовете им са още слаби. Аз съм си намерил техниката като клякам докато краката станат успоредно на пода ( не дълбок или полу, а пълен клек) и търкалям щангата назаде зад врата да ми се допира на ЗАДНОТО РАМО. Тогава кръста не се наворва и изобщо не мисля за него и клякам докато могат краката.

Клека е ЕДИНСТВЕНОТО упражнение което развива ГОЛЕМИ БЕДРА. По друг начин не става. Който не мисли така значи краката са му като клечици и никога няма да пораснат - лягайте да спите и тфа е. Според вас тия бедра на аватара ми са станали само с машинчици и напади нали.

13.07.06
20:47

Клякането си е 4истата уснова на добрата тренировка.Аз съм “ЗА”.

13.07.06
22:57

Ами който иска може да си ги прави,но е доказано,че влият поне с 2-3 см на разстежа.

14.07.06
09:53

[quote author=“djpetko”]Ами който иска може да си ги прави,но е доказано,че влият поне с 2-3 см на разстежа.

Я дай да видим къде е доказано?

14.07.06
10:45

Не че нещо ама си оправете поне заглавието на анкетата. 8) писано е наченаещ :shock:

14.07.06
11:17

Много инетересно, защо да влияят на растежа клековете? Това си е до ген, най-вече.
Съгласен съм със ZOB_DOG, няма упражнение, което да развива бедрата/а и не само/ така, както клека. Аз клякам от първия ден, в който тренирам, въпреки че тогава все ми разправяха, че нямало смисъл, че това, че онова... а от тогава съм и пораснал на височина. Както казва един познат, аз ако не правя клек и мъртва тяга, по-добре да не идвам изобщо в залата. Просто няма друго такова упражнение като клека, но само който кляка здраво, знае за какво става дума. За мен всеки начинаещ трябва да го прави.

_ZOB_DOG_

14.07.06
15:02

Тренирам от 2 години и нещо. 6 месеца не кляках в началото, не правих крака. Сегя клякам здравата и краката ми са най-напредващия и внушителен мускул в тялото.
Като почнах на тренирам бях на 15. Бях висок 170. Сега 2 години по-късно съм на 17 съм пак 170 - точно,не съм пораснал нито с милиметър за 2 години и то не кои да са а между 15 и 17 където поне 3 см траа да се дръпнат.
Брат ми (близнаци сме) е 165 и той не е мръднал.

14.07.06
15:34

Това нищо не доказва.
Аз спрях да раста на височина на 14 години. Без да тренирам, още повече да клякам.

14.07.06
15:37

[quote author=”Петко К”]Това нищо не доказва.
Аз спрях да раста на височина на 14 години. Без да тренирам, още повече да клякам.

Разбира се,то си е до човека,но шансът да се смалиш след клекове и тяга е огромен.
Просто няма какво да си говорим моите приятели,които почнаха с мен да тренират и правеха клек и тяга,но аз не правех,бяха с 4 см по-високи от мен,а сега 4 години след това,не са пораснали и сантиметър,а аз съм 5 см над тях...
В момента и аз правя клекове и тяга,защото вече спрях да раста на височина...188 мисля,че е добре де  :wink:

14.07.06
15:41

[quote author=“djpetko”][quote author=”Петко К”]Това нищо не доказва.

Разбира се,то си е до човека,но шансът да се смалиш след клекове и тяга е огромен.
Просто няма какво да си говорим моите приятели,които почнаха с мен да тренират и правеха клек и тяга,но аз не правех,бяха с 4 см по-високи от мен,а сега 4 години след това,не са пораснали и сантиметър,а аз съм 5 см над тях...
В момента и аз правя клекове и тяга,защото вече спрях да раста на височина...188 мисля,че е добре де  :wink:

Абе квото искате правете, това е обсъждано десетки пъти, и още си има хора, дето вярват в тия митове. Аз се отказвам да обяснявам.

14.07.06
21:27

[quote author=”Петко К”][quote author=“djpetko”][quote author=”Петко К”]Това нищо не доказва.

Абе квото искате правете, това е обсъждано десетки пъти, и още си има хора, дето вярват в тия митове. Аз се отказвам да обяснявам.

Е може и да са митове,но фактите показват друго...аз лично не познавам човек,които е почнал в тийнейджърска възраст да кляка и да прави тяга,да е пораснал повече от 2 см от преди да почне да кляка.

15.07.06
11:58

Аз започнах да тренирам на 19, клекът винаги е бил основно упражнение в тренировката ми. Тогава бях 171-2 см, а след почти пет години клекове /и то до отказ, с тежко/ съм 174 санта. А на тази възраст растежът на височина е почти завършил. Така че си е до ген. А дори и да се приеме, че клекът спира растежа, как по-точно тягата прави това? Не се излагайте хора, Рони Колман е 185 санта, тренира от ученически години /и в американския футбол се кляка, както и в нашия, при това яко/, а прави клекове с 360 кг.

JI

15.07.06
17:35

[quote author=”Петко К”]Техниката на клека се учи с клякане. Колко стаж имаш на другите упражнение за крака не е от особено значение. И не виждам защо клека да е по - различен от лежанката например, която всеки почва да изпълнява още от първия ден.

по вярно мнение от тва няма !

21.07.06
12:53

[quote author=“_ZOB_DOG_”] Аз съм си намерил техниката като клякам докато краката станат успоредно на пода ( не дълбок или полу, а пълен клек) и търкалям щангата назаде зад врата да ми се допира на ЗАДНОТО РАМО.

само да добавя, може да не съм те разбрал , но пълен клек - тоест правилен означава да клекнеш до положение в което не може да клекнеш по надоло ...
незнам дали ме разбрано , но аз знам че това е пълен клек , а това което докато са успоредни на земята мисля че побе приклякане или  полу клек ...незнам но пълен клек не е докато краката ти са успоредни на земята...

22.07.06
17:14

[quote author=“PaTriK”][quote author=“_ZOB_DOG_”] Аз съм си намерил техниката като клякам докато краката станат успоредно на пода ( не дълбок или полу, а пълен клек) и търкалям щангата назаде зад врата да ми се допира на ЗАДНОТО РАМО.

само да добавя, може да не съм те разбрал , но пълен клек - тоест правилен означава да клекнеш до положение в което не може да клекнеш по надоло ...
незнам дали ме разбрано , но аз знам че това е пълен клек , а това което докато са успоредни на земята мисля че побе приклякане или  полу клек ...незнам но пълен клек не е докато краката ти са успоредни на земята...

Пьлен клек е когато ьгьльт между краката ти и пода е остьр(по_мальк от 90 градуса),полу клек е когато краката ти са успоредни на пода,а лекия вариант на клека е когато ьгьльт между краката ти и пода е тьп(по_голям от 90 гр.)

RE

23.07.06
13:36

[quote author=”Петко К”]Техниката на клека се учи с клякане. Колко стаж имаш на другите упражнение за крака не е от особено значение. И не виждам защо клека да е по - различен от лежанката например, която всеки почва да изпълнява още от първия ден.

Защото на лежанката дори и да не правиш правилно шанса за контузия-/дълготрайна/ е малак, а на клека може да се контузиш за цял живот, ей за тва става дума.Особенно за нетрениралия , кръста не е заякнал и вероятността от контузия е голяма, докато както казва manson при стаж на пресата и на другите упражнения цялото тяло малко по-малко ще влезе в ритъм и ще му е много по лесно при клека после.

24.07.06
10:51

Абе оправдания ще си намерите хиляди, за да не клякате ;)
Никой обаче не ви кара насила, нали?

:idea:  :idea:  :idea:
Исках да разбера, ако сте инструктор на начинаещ, дали ще му включите клек в програмата?

24.07.06
14:53

Това е първото, което ще го накарам да прави, след загрявката :D

24.07.06
16:08

Не мисля, че трябва да се слага в програмата за начинаещ. Би трябвало първите няколко месеца да тренира за горната част и съответно малко по малко да преминава и към разгъване, сгъване, за прасец и т.н. упражненията за да се изравнят що годе..

Sharp

25.07.06
03:25

Според мен начинаещият трябва да започне с клякане без тежести,за да научи правилното изпълнение.Добър начин е с голяма топка,подпряна на стена и на кръста на клякащият.По този начин тялото се държи изправено и може лесно да се регулира коленете да не се изнасят силно напред при клякането.След като свикне ,топката се маха и се слага най-лекия лост...

25.07.06
09:41

Както бях написал и в една друга тема има един пич в фитнеса който клякаше много от самото начало. Сега задника му е огромен а отгоре още не е натдал за да е хармоничен. Казано с други думи направи масивни крака (задник) а отгоре си е изсъхнал. Да ви кажа предпочитам да съм много дебел отколкото с гъз 120 см и гръб 90 ;)

25.07.06
11:28

о трябва да се кляка , според вас що е остало като базово упражнение а ?
ако сте женчовци да циврите че може да ви спре растеже( пълен абсурт) че щял да ви порасте задника и такива ...
трябва да се кляка и тва , упражнението се е доказало през годините ...

Първо прочети преди да пишеш! Не съм казал. че не трябва да се кляка, а че абсолютно начинаещи не трябва да клякат, защото ще си увредят кръста!

ПП: И аз не искам да засегна никой с гледната си точка.

25.07.06
19:49

[quote author=“Batgogo”]Както бях написал и в една друга тема има един пич в фитнеса който клякаше много от самото начало. Сега задника му е огромен а отгоре още не е натдал за да е хармоничен. Казано с други думи направи масивни крака (задник) а отгоре си е изсъхнал. Да ви кажа предпочитам да съм много дебел отколкото с гъз 120 см и гръб 90 ;)

Признавам че д-то ми е голямо, но пък всичко зависи от симетриятат, на мене гърба ми  е над 120 см, за гръб 90… На голям гъз трябват и големи крака, ако имаш само гъз, а крака не...

БТВ: В щатите на състезания толерират големите д-та, при условие обаче че краката са огромни!

31.07.06
14:44

клякане-силно за товари абсолютно цялото тяло , деиства добре както при младите така и при напредналите , има положително деиствие вурху вътрешните органи и т.н.при липса на акул и техника мойе да те натроши мн здраво като почнем от херния та се свурши с яки фрактури  :roll: но без клека неможе да се драпа кам големите размер:)

07.08.06
01:41

[quote author=“StaRkY”]клякане-силно за товари абсолютно цялото тяло , деиства добре както при младите така и при напредналите , има положително деиствие вурху вътрешните органи и т.н.при липса на акул и техника мойе да те натроши мн здраво като почнем от херния та се свурши с яки фрактури  :roll: но без клека неможе да се драпа кам големите размер:)

Значи аз като съм опериран от херния и май ми крехка стената и сега над хернията да не си мисля за клек или да го правя с малко килца?

RE

07.08.06
19:08

[quote author=“Batgogo”][quote author=“StaRkY”]клякане-силно за товари абсолютно цялото тяло , деиства добре както при младите така и при напредналите , има положително деиствие вурху вътрешните органи и т.н.при липса на акул и техника мойе да те натроши мн здраво като почнем от херния та се свурши с яки фрактури  :roll: но без клека неможе да се драпа кам големите размер:)

Значи аз като съм опериран от херния и май ми крехка стената и сега над хернията да не си мисля за клек или да го правя с малко килца?

Най-добре остави за по нататък когато тялото ти заякне достатъчно.
Рисковано е.Има хора с по-слаби коремни стени, които не издържат на налягането и се получават хернии, а щом вече си имал по-полека.
Мускули се правят и с по-малко кила. :wink:

07.08.06
22:53

[quote author=“realityman”][quote author=“Batgogo”][quote author=“StaRkY”]клякане-силно за товари абсолютно цялото тяло , деиства добре както при младите така и при напредналите , има положително деиствие вурху вътрешните органи и т.н.при липса на акул и техника мойе да те натроши мн здраво като почнем от херния та се свурши с яки фрактури  :roll: но без клека неможе да се драпа кам големите размер:)

Най-добре остави за по нататък когато тялото ти заякне достатъчно.
Рисковано е.Има хора с по-слаби коремни стени, които не издържат на налягането и се получават хернии, а щом вече си имал по-полека.
Мускули се правят и с по-малко кила. :wink:

ОК. Последно едно въпросче. Аз съм опериран преди две години но усещам че от едната страна някак си мускулите са по напред ма пак си е кораво (не съм изсипан). Да наблягам ли много на корем за да ги укрепя ?

08.08.06
08:24

Аз не съм опериран и пак едната ми плочка от дясно е по-голяма от лявата и съседна

[quote author=“Batgogo”][quote author=“StaRkY”]

само лекар може да каже! не ни слушай нас за такива неща!

09.08.06
16:46

Бях на лекар всичко е наред това било мускул там и просто е по-еластичен от същия мускул от другата страна. Докторката каза че от мускул не може да избие херния ами само от съединителна тъкан  (долу до пи*ката, между плочките на корема и др.). Демек ако се съмнявате от херния някаде където е мускул споко ;)

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1