Въпрос за храненето

10.03.07
15:46

така значи може да ви се стори малко тъп въпроса ама аз да питам :D
вече от около 1 месец спазвам един хр.режим и вече започна да ми писва храната (най-вече ориза) и като го ям гледам да го преглътна колкото мога по бързо(почти цял почти без да го дъвча) та въпроса ми е дали така се усвоява по-малко (въгл. , белт. и т.н.) и дали така повече се натоварва стомаха?

и още един въпрос :) значи гледам че на едно кисело мляко 2% пише че на 100 гр има по 10.5гр. сухо вещество(нали тва беше белтък?) та за 400 грама колкото е млякото стават 42гр протеин тва възможно ли е или лъжат на опаковката ?

10.03.07
16:24

в киселото мляко има около 10-12 гр белтък

10.03.07
19:18

[quote author=“FLY”]в киселото мляко има около 10-12 гр белтък

к значи тва на опаковката не е вярно :)

10.03.07
20:00

[quote author=“vankata10”][quote author=“FLY”]в киселото мляко има около 10-12 гр белтък

Напротив, вярно е. 2 грама мазнини, 4-5 въглехидрати, 3 и нещо белтъци, ето ти ги 10 гр сухо вещество.

10.03.07
21:01

[quote author=”Петко К”][quote author=“vankata10”][quote author=“FLY”]в киселото мляко има около 10-12 гр белтък

Напротив, вярно е. 2 грама мазнини, 4-5 въглехидрати, 3 и нещо белтъци, ето ти ги 10 гр сухо вещество.

е за цялото мляко(400гр.)да :) ама то на кофичката пише че за 100 гр. е 10.5 гр сухо вещество :) така че се пада 42 гр. за цялото мляко което ме съмнява :D

едит:ааааааа аз не бях прочел кво точно си написал sry :) аз си мислех че сухо вещество е само белтък незнаех че и мазнините и въглехидратите се включват :) мерси за отговора

10.03.07
21:06

Абе в една кофичка кисело мляко има около 15 +/- гр. белтък.

10.03.07
21:07

...забравих да кажа - дъвчи си ориза, овкусявай си го, ама дъвчи!

10.03.07
21:10

[quote author=“MOHCTAPA”]...забравих да кажа - дъвчи си ориза, овкусявай си го, ама дъвчи!

ще пробвам ама вече като го ям тоя ориз 1 месец по 2 пъти на ден направо ми се гади от него с каквото и да го правя :) добре че го замествам с картофи отвреме навреме те поне са по-вкусни :D

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1