За соевите шницели и хапки

01.12.07
21:08

Според вас стават ли като заместител за източник на протеини. Аз съм си купувал и пише, че имат 53 % протеини още витамини и минерали. На вкус са прилични, не са вкусни ама се понася :)Също са и на добра цена липсва само удоволствието да ядеш нещо, което ти е приятно. :-P Какво ви е менението по върпоса?

Растителния протеин е с доста по - малка биологична стойност от животинския.

02.12.07
08:12

казано от DiCanio на 01.12.07, 21:08:

Според вас стават ли като заместител за източник на протеини. Аз съм си купувал и пише, че имат 53 % протеини още витамини и минерали. На вкус са прилични, не са вкусни ама се понася :)Също са и на добра цена липсва само удоволствието да ядеш нещо, което ти е приятно. :-P Какво ви е менението по върпоса?

Според мен абсолютно НЕ става. НЯма да аргументирам има поне 10 други теми в които това е правено.

Прибързвате със заключенията - а какво да правят вегетарианците? :)

02.12.07
09:51

Според  мене  от 1 вегитарианеца  на4ина му на  хранене винаги ще го дърпа назад

02.12.07
11:48

не се сдържам, за това ще се извиня за оффтопика
знаете ли как се нарича сексът при вегетарианците?
зеленчукане :) :) :)

Мнението беше редактирано от Flask на 02.12.07 11:49.

ИВ

02.12.07
11:51

казано от Георги Гайдов на 01.12.07, 22:01:

Може би, но не и соята. Тя е пълноценен източник на протеин.

МИсля да почвам да си нося соеви кюфтенца за даскало.Не съм запознат със състава на  соята,ще ми обясните ли какаво и е лошото ?

02.12.07
14:15

в даскало  по хубаво фастаци  по редица причини

ИВ

02.12.07
15:42

казано от ivo_the_monster на 02.12.07, 14:15:

в даскало  по хубаво фастаци  по редица причини

Плюс кисело, прясно мляко. Всичко може да се яде на даскало... в смисъл, може да си носите всичко ;).

03.12.07
16:42

казано от Димитър Михайлов на 02.12.07, 08:18:

Прибързвате със заключенията - а какво да правят вегетарианците? :)

Като за начало да се откажат от навика си.

казано от Nosferatu на 02.12.07, 11:51:

казано от Георги Гайдов на 01.12.07, 22:01:

Може би, но не и соята. Тя е пълноценен източник на протеин.

Не... Многократно съм давал аргументи защо соята НЕ Е пълноценен източник на протеин.

казано от alleN на 02.12.07, 13:22:

МИсля да почвам да си нося соеви кюфтенца за даскало.Не съм запознат със състава на  соята,ще ми обясните ли какаво и е лошото ?

Неусвояеми въглехидрати, отделяни като газове, понижава протеиновия синтез, не съдържа всички необходими аминокиселини и още куп причини...

Мнението беше редактирано от DJПетко на 03.12.07 16:47.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1