Корем

SHLR!

10.11.08
19:24

Ех с тоя корем ще се побъркам X_X От всичко най-много “сакам” плочки и съм се вманиачил :) Инструктора от залата ми каза че съм слабичък(по-принцип не съм слаб,но така изглеждам,ген :) 172 висок / 66-67кг) и че корема ми бързо щял да стане(т.е. плочки).Голямото ми чудене обаче е,че когато стегна корема се получават някакви “образувания” и горе-долу изкачат 2 плочки(най-горните).Дали това е защото имам мазнина и тя покрива плочките,или защото не са достатъчно натренирани?[

Снимки:

http://i.data.bg/08/11/11/1240309_orig.jpg
http://i.data.bg/08/11/11/1240310_orig.jpg
http://i.data.bg/08/11/11/1240311_orig.jpg
http://i.data.bg/08/11/11/1240312_orig.jpg
http://i.data.bg/08/11/11/1240313_orig.jpg
http://i.data.bg/08/11/11/1240314_orig.jpg

Темата беше редактирана от SHLR! на 11.11.08 11:57.

10.11.08
20:39

Ми аз като си стегна корема ги напипвам просто натисни ако като си праж не става легни и си вдигни главата и се опитай да ги напипаш :)

11.11.08
07:22

най-вероятно и двете - и не са тренирани, и са покрити с мазно

SHLR!

11.11.08
12:00

Снимките са сложени,във първия пост.На второ мислене,май нямам плочки ^^ Вижте всички снимки и кажете какво да правя-да почвам да топя,или да си правя пресите.На някой снимки има стегнат,вижте го xD

P.P>Някой ще кажат че имам шкембе-Нямам.Просто това ген ли е какво тая част на корема ми е по напред(изпъкнала).Оребрен ли как му се викаше...

11.11.08
16:13

казано от SHLR! на 11.11.08, 12:00:

Снимките са сложени,във първия пост.На второ мислене,май нямам плочки ^^ Вижте всички снимки и кажете какво да правя-да почвам да топя,или да си правя пресите.На някой снимки има стегнат,вижте го xD

P.P>Някой ще кажат че имам шкембе-Нямам.Просто това ген ли е какво тая част на корема ми е по напред(изпъкнала).Оребрен ли как му се викаше...

Не, нямаш. Нямаш и някакво голямо количество мазнини. Проблемът е, че нямаш и някаква мускулатура по пояса (че и по цялото тяло, на тия кила...). А ако започнеш да “топиш” какво очакваш, колко по-лек от това искаш да станеш? На доста повече от наличните ти кила спокойно можеш да имаш идеална преса, просто трябва да има мускули. Затова - тренирай тежко, храни се добре и мисли за показването на плочките едва когато ги има в наличност (а и когато няма опасност да се стопиш след свалянето на още някое и друго кило). Трениране му е майката и ще стане. И търпение, разбира се.

SHLR!

11.11.08
20:01

казано от G33K на 11.11.08, 16:13:

казано от SHLR! на 11.11.08, 12:00:

Не, нямаш. Нямаш и някакво голямо количество мазнини. Проблемът е, че нямаш и някаква мускулатура по пояса (че и по цялото тяло, на тия кила...). А ако започнеш да “топиш” какво очакваш, колко по-лек от това искаш да станеш? На доста повече от наличните ти кила спокойно можеш да имаш идеална преса, просто трябва да има мускули. Затова - тренирай тежко, храни се добре и мисли за показването на плочките едва когато ги има в наличност (а и когато няма опасност да се стопиш след свалянето на още някое и друго кило). Трениране му е майката и ще стане. И търпение, разбира се.

Е благодаря ти,ще си позволя да кажа приятелю ;) Точно такъв отговор ми трябваше.Значи продължавам да си тренирам яко,а за търпението-отначало си мислех че всичко става бързо,но сега осъзнах че трябват минимум 2-3 месеца за видими резултати.

За корем какви упражнения да правя,да са ефикасни?Аз правя 4х20 повдигане от вис и 4х35 машината за корем(не и знам името,нещо като преса).Има ли още какво да добавя?

11.11.08
20:17

Тая машина за корем я разкарай и си прави класически коремни преси от наклон и с допълнителни тежести, според физ. ти способности. Не е нужно да правиш толкова много повторения. Най-добре ги тренирай макс до 15 повторения. Като казвам 15 разбирай със зор 15, а не да имаш сили за 30, но да спираш на 15. Освен за натрупване на маса в плочките,тренирането на корема с по-голяма интензивност допринася за укрепването и предпазването от травми при рискови упражнения като тяга и клек. И не е нужно като полудял всеки ден да правиш корем, не помага особено...

11.11.08
20:21

Оооо,много си далече още от плочките и фаянса.  ;-)  Ще минат години преди да придобиеш тая екстра.Ако въобще някога ги имаш.Най-добре се насочи към нещо по-лесно и реално осъществимо.Например да направиш ръцете 30-35 см.

11.11.08
20:34

казано от Миро на 11.11.08, 20:21:

Оооо,много си далече още от плочките и фаянса.  ;-)  Ще минат години преди да придобиеш тая екстра.Ако въобще някога ги имаш.Най-добре се насочи към нещо по-лесно и реално осъществимо.Например да направиш ръцете 30-35 см.

Чак пък години,ако се хване сериозно до пролетта-лятото ще е идялен.

SHLR!

12.11.08
05:13

казано от Миро на 11.11.08, 20:21:

На мен ръката ми е 35 стегната,вече е постигнато ;) Колкото до корема-до лятото 100% ще стане,ако тренирам редовно.

Колкото до упражненията,продължавам с повдигането от вис и заменям машината с коремни(и тях 4х20 примерно)?

DiscoveryCold

12.11.08
06:01

Ах тази мания с плочките :) в твоя случай не са тренирани не толкова че имаш мазнини..

Мнението беше редактирано от DiscoveryCold на 12.11.08 06:01.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1