Какво ми има?

24.02.09
19:16

Тренирам от близо 2 години и нещо но с прекъсвания.Още от самото начало когато почнах си направих травма на лявата китка 2 дена испитвах страшна болка неможех да я движа ходих на лекар тои ми изписа 2 седмици физеотерапия която намали болката но тя не изчезна на цяло.След което при тренировките си доста внимавах с нея и не правех упражнения които я натоварват много слагах и накитници.Както и да е спрях да тренирам за известно време болката изчезна само при някои определени движения когато я въртя ме болеше но не беше фатално.След това почнах да тренирам отново болката пак се появи но се тарпеше просто ме беше страх да не си направя пак травма или нещо сериозно в същото време почнаха да се появяат и болки в кръста и във врата които бяха постояни и не спираха.Спрях отново малко тренировките но болките не изчезнаха просто намаляха и врата ми пука постояно.и ето стигаме до сега когато пак почнах да тренирам.Почнаха да ме болят и двете китки като се има на предвит че не правя нищо натоварващо за тях болят ме при упражнения като: прав с щанга за бицепс(правя го дори с крив лост да намаля натоварването) при растваряне с дъмбели в страни за рамо.Те не само ме болят но и страшно много пукат.Това не е всичко почна да ми пука и лакатя на лявата ръка и да ме боли когато правя повечето упражнения за трицепс(на скрепец , прав с дъмбел зад врата и френско)също и при лежанка пак ме боли и прештраква.Кръста все още ме боли доста както и целия гръб..капачките на колената ми дори започнаха да пукат също и глезенът ми(десния)...амии това е всичките ми стави са просто незнам с каква дума да ги опиша - доста зле.Ходих на лекар правиха ми изследвания за ревматизъм и артрит но нямам нищо от това лекарката ми исписа да пия калции за костите и каза че възрастта ми е такава че още не са ми изградени на цяло ставните хрущяли (17 годишен сум).Една кенезотерапевтка пък ми изписа да пия картилазин за хрушялите . И това е общо взето мисля че имам доста сериозен проблем така че помагаите незнам какво ми е и какво да направя знам че тренировките са основния фактор които пречинява всички тези  проблеми макар че гледам да не се натоварвам много и въпреки това знам че нещо не е наред.От Бургас съм ако знаете някои добър специалист към които да се обърна кажете .. пишете какво мислите по моя проблем мерси предварително

Темата беше редактирана от asdddd на 24.02.09 19:18.

Хм, градски....
Моят съвет.
Ако ситуацията те стряска:
Пусни си пълни кръвни и общи хормонални изследвания - предимно на надбъбречни и полови хормони(все пак консултирай се с лекар за по - голяма сигурност, това е общата идея, но при вас в пубертета може нещата да стоят по друг начин), за да отхвърлим други заболявания, при които ставите и невралгията са само симптом.

Понеже заболяванията, които ми идват на акъла, едва ли ще ги имаш, след като минеш изследванията, приеми общата диагноза.
Това са т.нар. “болки на растежа”. Най  вероятната диагноза.
Всички сме ги минали.

Но болката има емоционален характер. Някои пациенти почти не я усещат, други писват при най - малкото й проявление.
Та, ако отхвърлиш другите прблеми, които според мен са малко вероятни, просот се опитай да търпиш болката, да не се притесняваш и да не мислиш за нея. Защото това възпитава в теб страх и параноя. И защото от това боли повече.

Нормално е в пубертета ставите да пукат и малко да болят. В крайна сметка растат, променят нормалното си положение.

25.02.09
07:57

май има някаква епидемия от хипохондрия напоследък. 16-17-18 годишни момчета се чудят какво ги боли, пука, пращи и тнт. почти на 40г съм и като дърпам тяга или клякам всичко ми пращи и пука. сигурно нямам става, която да не ме боли при някакво движение в някаква степен. в тоя спорт без болка не става - няма го тоя филм. правете разлика между контузия и нормалните неща. ако не можете да търпите - сменяйте спорта - има по-безопасни - шах, дартс и тнт
в случая - като те болят китките от лостовете - прави бицепс с дъмбели или намали килограмите.

25.02.09
12:08

Сещал ли си се да си направиш една почивка и да се разнообразиш с друг вид спорт? Като плуването :)

Колеги съгласен съм,че някой преиграват,но не може така да се отнасяте към момчето (по моему).Все пак не можем да знаем какво изпитва даден човек и не може да сме на 100% дали преиграва или не.
@автора направи си една почивка от да речем седмица наспи се както трябва почивай,аз лично така като гледам ми се струва,че е някакво бясно претрениране и организма ти е изнемощял.
Тъй като си ми набор ще ти кажа,че и аз пукам (особенно сутрин),но не е нещо с което не се свиква.За китките и мен ме болят при скотовото и при други упражнения натоварващи китките,но по-скоро го усещам като натоварване от колкото болка.А щом натоварвам се радвам,че ще има развитие в последствие :))))))
За това не бързай да се отписваш,а си направи хубава почивчица и най-вече гледай да се наспиваш (поне по 8ч) поне при мен не съм ли се наспал нищо не върви като хората.
УСПЕХ!

25.02.09
16:14

Ами незнам може и да сте прави че нищо ми няма но според мен не е така понеже попринцип не обращам внимание на болката и такива работи но този пат незнам нещо много ме притеснява най вече постоянната болка в кръста и гърба както и пукането там а също и пукането на лакатя ми .... защото имам познати които тренират от също толкова време колкото мен дори тренират по интензивно но нямат проблеми като мен...всъщност никои познат няма такива проблеми най много да има болки в китките което си е напълно нормално..

казано от asdddd на 25.02.09, 16:14:

Ами незнам може и да сте прави че нищо ми няма но според мен не е така понеже попринцип не обращам внимание на болката и такива работи но този пат незнам нещо много ме притеснява най вече постоянната болка в кръста и гърба както и пукането там а също и пукането на лакатя ми .... защото имам познати които тренират от също толкова време колкото мен дори тренират по интензивно но нямат проблеми като мен...всъщност никои познат няма такива проблеми най много да има болки в китките което си е напълно нормално..

ами болки в кръста и гърба нямам но на мен левия лакет сутрин ми пука,но не му обръщам особенно внимание :)

Казах ти, иди и си пусни изследвания, щом си притеснен.
Имам идея какво ти предлагам. С почивка само няма да стане, трябва да почиваш през целия пубертет.

Всеобща ставна болка е симптом например на някои видове левкимия, които са именно в младежка възраст, както и на всеобщи дегенеративни заболявания.
Ти според мен определено нямаш което и да е от тея неща, защото работата щеше да е много по - сериозна и болящите стави щяха да са ти малкия проблем, но щом толкова те притеснява, върви и провери.
Почти съм сигурен обаче, нема шанс.
И най - вероятно е това, което ти написах в първия пост накрая. Просто много се вглъбяваш в болката.

Все пак въурви и се изследвай, това са сериозните проблеми кото можеш да имаш, останалото е просто пубертет и нетърпимост към болката.

Поздрави!

25.02.09
20:29

FRANKO 1, евала приятел...много добър пост...има си доста по-приятни занимания...примерно табла, гоблени...не знам кой за какви контузии говори...аз лично съм се занимавал около 9 години с лека атлетика и то силови дистанции...дето почти минават за тежка атлетика и честно да ви кажа, сега фитнеса ми се струва песен...някой пукал, боляло го, бла бла бла...стой си у вас и прави лицеви опори......
сори, ако някой съм обидил, ама тва са си мъжки спортове..!!!!...take it or leave it…

MA

25.02.09
20:49

казано от slavko на 25.02.09, 20:29:

FRANKO 1, евала приятел...много добър пост...има си доста по-приятни занимания...примерно табла, гоблени...не знам кой за какви контузии говори...аз лично съм се занимавал около 9 години с лека атлетика и то силови дистанции...дето почти минават за тежка атлетика и честно да ви кажа, сега фитнеса ми се струва песен...някой пукал, боляло го, бла бла бла...стой си у вас и прави лицеви опори......
сори, ако някой съм обидил, ама тва са си мъжки спортове..!!!!...take it or leave it…

Недей така, има огромна разлика от това за което ти говориш и автора ;)

25.02.09
21:03

Момчета, вярно е, че напоследък доста потребители пускат теми в тоя раздел за щяло и нещяло, но недейте така!
Дзвер много хубаво отговаря на абсолютно всички в този раздел, не смятам, че трябва да нападате който и да било по такъв начин, освен пича, дето “Дарвин би го убил”.  :lol:

25.02.09
21:17

Момчета,стискайте зъби и се дръжте като мъже.За най-дребните неща не се оплаквайте.И все пак тялото си има някакъв лимит за натоварването, което може да понесе.Не трябва да се минава тая граница.Всеки сам да се пази и тренира разумно.Едно нещо е какво желаем да направим от себе си,друго нещо са физическите възможности и сили.Всеки сам да прецени колко издържа неговия организъм и съответно да адаптира своите тренировки и режим на възстановяване.

26.02.09
04:46

Я кажи с какво се храниш :) Не е нормално да ти пукат кокалите, мъж-не мъж, не е нормално просто! Моите ‘що не пукат?

казано от Winnie на 26.02.09, 04:46:

Я кажи с какво се храниш :) Не е нормално да ти пукат кокалите, мъж-не мъж, не е нормално просто! Моите ‘що не пукат?

Уини,
Твоите не пукат, щото не си момче в пубертета, затова. Както вече казах  :vampire:
Пукането и болките в пубертета  са нещо нормално. Бумът на хормони предизвиква много ускорен растеж на костите именно в района на ставите, а когато костта постоянно променя формата си, хрущялът естествено не е веднага готов да поеме промените във форма и натоварване и пука. След някоя година отминава.

26.02.09
07:20

не знам дали има нещо общо с храната .... отдавна съм спрял да раста ..... обаче като клякам или дърпам тяга (особенно със сериозни килограми) целия пукам и пращя. а сутрин за какво става дума - все едно слон играе ръченица върху сухи клонки - няма място, което да не пращи и пука .... поразкърша се малко и всичко спира  ..... и учудващо - жив съм и в относително добра форма

MA

26.02.09
09:28

казано от FRANKO1 на 26.02.09, 07:20:

не знам дали има нещо общо с храната .... отдавна съм спрял да раста ..... обаче като клякам или дърпам тяга (особенно със сериозни килограми) целия пукам и пращя. а сутрин за какво става дума - все едно слон играе ръченица върху сухи клонки - няма място, което да не пращи и пука .... поразкърша се малко и всичко спира  ..... и учудващо - жив съм и в относително добра форма

При теб пукат от друго бре човек, стана ти ясно но си като кон с капаци :d
момчето колкото да се раздвижва си го боли и “Дзвера” каза възможните причини за това

26.02.09
13:47

казано от D3BEP на 26.02.09, 06:28:

казано от Winnie на 26.02.09, 04:46:

Уини,
Твоите не пукат, щото не си момче в пубертета, затова. Както вече казах  :vampire:
Пукането и болките в пубертета  са нещо нормално. Бумът на хормони предизвиква много ускорен растеж на костите именно в района на ставите, а когато костта постоянно променя формата си, хрущялът естествено не е веднага готов да поеме промените във форма и натоварване и пука. След някоя година отминава.

Да, знам че е нормално за пубертета  :vampire:
Но, може да си вземе рибено масълце и да вземе да хапва повечко сусамец, а? Лошо ли ще му е? Има разни бабини деветини, в които рецептата е рибено масло + натрошени айчени черупки.
Невралгията и болките в ставите често са сигнал за липса на калций. Ако преклява с белтъчната храна, може и тя да създава проблем.

26.02.09
17:53

Ми дано да е така дано това да е само от възрастта и да го израстта дано дано много се надявам да е само това ... :) Защото много искам да тренирам някак си разпускам докато тренирам и незнам какво ще правя ако спра да тренирам ...

26.02.09
21:14

Ами какво? Ще си учиш уроците и ще повишиш успеха :)

27.02.09
13:13

Наистина не мисля, че някой тук бу могъл да ти каже нещо конкретно. Търси мнения от лекари ако наистина се притесняваш. Но не забравяй, че колкото повече го мислиш, толкова повече ще го мислиш :)

И на мен ми пукат това онова от време на време... нищо повече не мога да ти кажа. До колкото е нормално това, питай лекар.

27.02.09
17:04

казано от FRANKO1 на 26.02.09, 07:20:

...а сутрин за какво става дума - все едно слон играе ръченица върху сухи клонки...

Ахахахахахах :lol: Т’ва изказване сцепи!
  Аз също имам известни проблеми с раменете, понякога чувам как дясното пука докато слизам по стълбите... а пубертета го минах ми се струва, на 20 съм.  ;-P Дали разгрявам или не - все тая, затова за себе си смятам да реша проблема с Animal Flex - доста добри неща чух за него.
  Имам един приятел - не спортува нищо, а хрущи адски много и то целия - аз само като го чуя и ме заболява..
  Обаче като слушам автора моето нищо не е - така че, не лекар, а лекари... да чуеш поне 2 мнения. Успех! ;)

Мнението беше редактирано от Madman_ на 27.02.09 17:06.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1