гумени мечета (желирани мечета и т.н.)

13.11.09
01:50

Става въпрос за така наречените “gummy bears”
Наскоро бях прочел някаква тема за тях тук и видях само лоши изказвания
и наистина ги отписах от режима си
Преди 5 минути гледах едно клипче : http://www.youtube.com/watch?v=0mJVGD-bv7g
може ли някой да ми даде някакъв коментар
постоянно по форумите се говори колко лоша храна са а човекът от клипчето избира тях
ако беше някоя добавка щях да си кажа че я рекламира но едва ли прави реклама на мечетата : )
та ако може някой след като изгледа клипчето да ми каже стават ли или не защото с тоя спорт всичко ми е толкова объркано и общо взето почти за всичко срещам по 2 теории и са с пълна противоположност повечето пъти
благодаря

Не съм на ти с англииския, нито със спорта като цяло, но доколкото разбрах, човека просто се опитва да каже, че не е чак толкова смъртоносно ако хапнеш нещо сладко след тренировка когато кръвната ти захар и гликогеновите нива са изчерпани. Вярно няма да влезеш в тройката на Олимпия, но и няма да те убие.
И да всичко е объркано, но малко хора притежават реални екстрасенски способности за да ти кажат, това което работи оптимално при теб.

13.11.09
08:59

казано от qwer1234 на 13.11.09, 01:50:

постоянно по форумите се говори колко лоша храна са а човекът от клипчето избира тях
ако беше някоя добавка щях да си кажа че я рекламира но едва ли прави реклама на мечетата : )
та ако може някой след като изгледа клипчето да ми каже стават ли или не защото с тоя спорт всичко ми е толкова объркано и общо взето почти за всичко срещам по 2 теории и са с пълна противоположност повечето пъти
благодаря

Първо, силно ме съмнява човекът от клипчето да има достатъчни познания по темата, за да ти е мерило. Даже съм сигурен, че няма.
Второ, силно ме съмнява точно здравословността на храната да му е в топ-приоритетите, по-скоро ми изглежда като един от хората, за които храната е мазнини, протеини и въглехидрати + малко сметки и нищо повече.
Така че, това клипче не би трябвало да променя възгледите ти - гумените мечета съкс ( а не вкус не ги знам как са, ама не изглеждат като нещо за ядене). И наистина, няма да те убият, ама не е храна със сигурност.
А на много хора, и на теб конкретно, им е объркано, защото мислят, че всеки с малко по-големи бицепси е специалист на теми като хранене, трениране и т.н. А всъщност далеч не е така.

Мнението беше редактирано от G33K на 13.11.09 09:00.

13.11.09
09:52

казано от G33K на 13.11.09, 08:59:

благодаря

Първо, силно ме съмнява човекът от клипчето да има достатъчни познания по темата, за да ти е мерило. Даже съм сигурен, че няма.
Второ, силно ме съмнява точно здравословността на храната да му е в топ-приоритетите, по-скоро ми изглежда като един от хората, за които храната е мазнини, протеини и въглехидрати + малко сметки и нищо повече.
Така че, това клипче не би трябвало да променя възгледите ти - гумените мечета съкс ( а не вкус не ги знам как са, ама не изглеждат като нещо за ядене). И наистина, няма да те убият, ама не е храна със сигурност.
А на много хора, и на теб конкретно, им е объркано, защото мислят, че всеки с малко по-големи бицепси е специалист на теми като хранене, трениране и т.н. А всъщност далеч не е така.

Не че се заяждам ,но преди да говориш така за него прочети малко кой е и какъв е.

Към Автора:Ако гледаш кличето всичко е обясненое с детайли,Какво,Защо и Кога.
Нищо не е объркано в този спорт,просто иска малко да прочетеш повечеко.

Мнението беше редактирано от Biad__ на 13.11.09 09:59.

13.11.09
10:19

казано от Biad__ на 13.11.09, 09:52:

Не че се заяждам ,но преди да говориш така за него прочети малко кой е и какъв е.

Знам кой е и какъв е, даже съм му чел част от нещата преди време. Въпросът е, че подходът и вижданията му са почти изцяло класическите и общоизвестни (и най-продаваеми, като най-прости и най-лесни за приемане според общата нагласа и “познания” на хората) бодибилдинг неща, в които голяма част от здравословният аспект се губи. В това видео също.
Ако приоритетите са такива, нещата са горе-долу ок, но иначе силно подценява много неща, в това видео конкретно - произхода на калориите и хранителните вещества (но не само тук). Работи с фрази, които средностатистическите “билдъри” разпознават, макар и да не знаят точно какво значат и говори предимно общи работи. Сигурно и се продава добре, заради това. Така че, да - за бодибилдинг може да го слушаш, за здраве - аз лично бих избягвал не само гумените мечета (oatmeal-а също в тоя ред на мисли), ако и да не са фатални (или дори да са полезни) за физиката ти :)
В моите очи точно той не е кой знае какъв авторитет, а и muscle and fitness като цяло не ми е от “любимите” сайтове. Което не пречи за някой да е обратното, разбира се.

Мнението беше редактирано от G33K на 13.11.09 10:20.

казано от G33K на 13.11.09, 08:59:

благодаря

Към Автора:Ако гледаш кличето всичко е обясненое с детайли,Какво,Защо и Кога.

-Нещата от клипчето са верни и когато тренираш културистично особено за ММ наистина ти трябват бързи въглехидрати за след тренировка до 1гр/кг.Друг е въпросът ,колко здравословен източник на бързи въглехидрати са  желираните мечета  ,но все пак човек не е машина и ако изобщо му се яде такова нещо, вместо да е като чийт мийл през деня,ако е след тренировката няма да бъде чийт мийл, дори напротив.Има адски много подходящи за следтренировка храни,аз лично предпочитам плодовете,ако няма тогава взимам глюкоза/фруктоза на пудра,но има страшно много алтернативи.

Мнението беше редактирано от Велико Иванов на 13.11.09 10:24.

13.11.09
11:44

Един познат работи в фирма прозиводител и слагат свинска мас във въпросните мечета. :sick:

13.11.09
11:56

Мисля, че просто искаше да даде пример с гумените мечета - че бързия въглехидрат веднага след тренировка е необходимо (според диетата). Друг е въпроса, че не си е подбрал добре речника (въпреки, че съм съгласен с G33K, заради семплия речник хората го разбират и дават пари), нито пък храните.

казано от AlexK на 13.11.09, 11:44:

Един познат работи в фирма прозиводител и слагат свинска мас във въпросните мечета. :sick:

Може пък пича да се снабдява отнякъде с по-качествени gummy bears ;) :P

Мнението беше редактирано от Велико Иванов на 13.11.09 12:50.

13.11.09
13:01

Там е работата че колкото повече чета повече се обърквам : )
Не само за мечетата ами и като четох темата за 10х10 където пише че трябва да тренираш с към 50% от макса си за обем
в повечето чужди сайтове като чета много често я има фразата “big lifts for big mass” и общо взето не знам колко време ще ми трябва да пробвам всичко че да видя кое работи най-добре за мен

13.11.09
14:51

““Big lift for big mass”” идеята е да тренираш с възможно най-голямата тежест,която ти позволява да направиш 10 повторения.
Макар че за маса 6-8 е по-добър рекндж,съответно и кг ще са повече.

Абе хораааааа, гумените мечета се ядат, заради желатина..моеш се наблъскаш със сникърси,ако ти е само за въглехидратите..те поне имат и фъстъци.
Единственото бързо нещо в магазина с желатин са именно те. Майната й на свинската мас, кво като я има?!- от десет мечока няма да умрете от инфаркт. Пък и на вас мъжете малко холестерол (малко казах) няма да ви е излишен...

01.12.09
20:00

казано от vanillka на 01.12.09, 19:34:

Абе хораааааа, гумените мечета се ядат, заради желатина..моеш се наблъскаш със сникърси,ако ти е само за въглехидратите..те поне имат и фъстъци.
Единственото бързо нещо в магазина с желатин са именно те. Майната й на свинската мас, кво като я има?!- от десет мечока няма да умрете от инфаркт. Пък и на вас мъжете малко холестерол (малко казах) няма да ви е излишен...

\

Да ама не.Не се ядат заради желатина,заради декстрозата в тях-прости захари.Сникерса не е добър вариянт,тъй като съсъдржа доста мазнини точно заради ядките.

Декстроза можеш и от други сладки неща да си набавиш, а желираните мечки се ядат не заради това.Ако се правеха с подсладители, пак щяха да се препоръчват. Даже сега се чудя що толкоз време не съм си взимала..

Впрочем, чак сега го изгледах- да, пича твърди, че е заради декстрозата, обаче той можеше да вземе и друг сладкиш вместо мечките. Наистина, желатинът ги прави много полезни за спортуващите!

Мнението беше редактирано от Голямата Русалка на 01.12.09 21:10.

01.12.09
21:11

казано от vanillka на 01.12.09, 21:02:

Декстроза можеш и от други сладки неща да си набавиш, а желираните мечки се ядат не заради това.Ако се правеха с подсладители, пак щяха да се препоръчват. Даже сега се чудя шо толкоз време не съм си взимала..

Моля ? Да се препоръчват тея боклуци освен силно да искаш да се разболееш от диабет, за друго не ги виждам.

Мнението беше редактирано от tonu на 01.12.09 21:11.

Да беее, диабет от 20г мечки 3 пъти седмично! Велико! Боклуци можеш да им кажеш, понеже имат всякви Е-та. Я кажи,кое е добре за зареждане след , от което не се лови диабет!??

01.12.09
22:02

Банан?
И стига с това зареждане, да не сте билдери? :lol:

казано от Петко К на 01.12.09, 22:02:

Банан?
И стига с това зареждане, да не сте билдери? :lol:

Аз се чувствам по-добре просто след нещо сладко след тренировка, че все се изсилвам :С Най- добре стафиди, че тъкмо имам време да се замотая да си направя вечеря без да съм пригладняла и съвсем отмаляла. ИУ все пак, айде някой да го спомене тоя желатин най-накрая! Супер ценен е!

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1