Box, box, box!

Прескочи до:

10.10.21
23:01

А, защо изобщо не си дадеш”почивка”  седмица,две...три,от каквито и да е схеми и пр. ?!
Отиваш в залата и правиш каквото, и колкото ти е кеф.
Със сигурност,ще разтовариш психически относно тренировките, а и не вярвам да загубиш, каквото и да било.

11.10.21
12:02

казано от Гюлето на 10.10.21, 23:01:

А, защо изобщо не си дадеш”почивка”  седмица,две...три,от каквито и да е схеми и пр. ?!
Отиваш в залата и правиш каквото, и колкото ти е кеф.
Със сигурност,ще разтовариш психически относно тренировките, а и не вярвам да загубиш, каквото и да било.

Да, затова ги правя тия “контролни” веднъж на два-три месеца. Мислех да ти отговоря колко ми е трудно да направя такова нещо, защото липсата на структура ме стресира, вместо да ме разтоварва. Но защо пък да не опитам - ще ида за една-две силови тренировки, после ще пробвам упражнения, които ми причиняваха болка преди, ще завъртя малко пудовки с леко за техника и през това време ще мисля какво ми се прави.

12.10.21
00:41

11.10.2021 г.

Без тренировка

Добавки:
1. Преди лягане (план)  - 1 гр магнезий бисглицинат, 5 гр рибено масло.

Обобщение за деня:
Добре като за понеделник. Няколко срещи, някои отменени, следобед ходих до Медиамаркт да сменя една докинг станция, а вечерта най-сетне измислих и как да монтирам лампите в кухнята - разглобих старите и използвах външния им пръстен заедно с пружините. Новите лампи точно се наместват вътре и на практика не личи, че не е една цяла лампа. Наложи се да срежа с ножовка един от алуминиевите профили, на които е окачен гипсокартонът на тавана, защото новата лампа е по-висока и не влизаше, но преди това внимателно прецених къде са винтовете и къде е захванат профилът за тавана. В крайна сметка лампата влезе, всичко работи, а таванът не падна.
Това има косвена връзка с разговора по-горе за предвидимостта в тренировките. Много ме тормози да планирам нещо и то да не се случи - готов съм да рискувам да ми падне таванът, за да наместя третата лампа, вместо да ползвам само две, които са повече от достатъчно да осветяват кухнята. Чак заболяване не бих го нарекъл, но е доста отвъд това, което се приема за нормално.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 12.10.21 00:48.

12.10.21
13:31

казано от Boby_ на 10.10.21, 14:28:

Време е за някаква промяна, а от ТСЛ се отказах - няма как да мина пак на седмичен сплит.

ТСЛ не е задължително да седмичен сплит. 4 различни тренировки през ден, даже може и през 2. Тъкмо няма да ти омръзват.

По-скоро ще се върна към един от по-ранните варианти на интервали, които правех - с покачваща се в няколко стъпки работна тежест и намаляващи повторения във всяко упражнение. Трябва да поровя назад в дневника да си припомня какво точно беше. Там най-добре се балансираше силовата издържливост с изграждането на сила, макар че Сашо не е съгласен с мен и казва, че не била силово ориентирана тогавашната схема. :)

Има съвсем силово ориенитран вариант на интервалите, но не е този, да.

12.10.21
14:29

казано от James Hinks на 12.10.21, 13:31:

Време е за някаква промяна, а от ТСЛ се отказах - няма как да мина пак на седмичен сплит.

ТСЛ не е задължително да седмичен сплит. 4 различни тренировки през ден, даже може и през 2. Тъкмо няма да ти омръзват.

Значи трябва по-внимателно да ти прочета статията за ТСЛ и да си структурирам нещо, че ми се почива от интервал, а изцяло силови тренировки трудно ще вместя в работно време.

12.10.21
14:53

Мога да ти спестя четеното.

12.10.21
15:00

12.10.2021 г.

Тренировка Б

Загрявка.

Работни серии:
  1. Мъртва тяга (до 140 без палец, до 170 без магнезий) - 2х140, 2х150, 2х160, 2х170, 2х180, 1х190, 0х200, 1х200, 5х140, 5х140 кг.
  2. Раменна преса с прав лост от стоеж - 4х60, 2х70, 2х74, 1х80, 1х84, 6х60, 5х60 кг.
  3. Пендлей гребане с прав лост от земя - 5х80, 3х100, 2х110, 1х120, 1х130, 5х90, 5х90 кг.
  4. Кофички на халки с доп. тежест - 4х15, 3х20, 2х30, 1х40, 1х50, 5х15, 5х15 кг.

Допълнителни упражнения:
  5. Повдигане на тяло от вис с главата надолу с допълнителна тежест - 6х15, 5х15 кг.

Разтягане за тренираните мускули и сухожилия.

Обобщение за тренировката:
Иииии.... час и петдесет минути в залата.

На тягата 200 кг ме спънаха при първия опит, при втория ги вдигнах с лекота - не знам що така стана. Обикновено като направвя нула на дадена тежест, после не мога да се събера за успешен опит, дори да ми е по силите, но днес бях се зарекъл 200 да ги дръпна, че тяга за едно повторение с единица на килограмите не е нещо, заради което тренирам.

В четвъртък мисля да ида малко да поразмятам пудовки да си припомня как се контузих, а за после ще видим. ТСЛ пак се върна в менюто за избор. :)

Положително:
  - Последните експериметни с раменна преса с лост завършиха с обостряне на болката в лакътя, но днес нямаше и следа от това. Май наистина ще се възстанови напълно, макар че имаше моменти, когато ми се струваше невъзмножно това.

Отрицателно:
- Умряла работа - уж трябваше да е силово контролно, а то пенсионерска работа се получи. Времето продължава да е доста топло за сезона дори като за тук, ако това изобщо е някакво оправдание, след като вече два месеца съм в Португалия и трябваше вече да съм свикнал. 

Добавки:
1. Преди лягане (план)  - 1 гр магнезий бисглицинат, 5 гр рибено масло.

Обобщение за деня:
Днес малко по-спокойно ми върви денят. Дано не изскочи нещо неочаквано следобед.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 12.10.21 15:03.

14.10.21
00:24

13.10.2021 г.

Без тренировка

Добавки:
1. Преди лягане (план)  - 1 гр магнезий бисглицинат.

Свърши ми и рибеното масло и вече съм се докарал само до насъщния магнезий. Тия дни трябва да поръчам рибено и креатин поне.

Обобщение за деня:
Започвам да обмислям логистиката на пътуването до София другата седмица и леко да се притеснявам за идване в това епидемично гнездо там, въпреки че всички вече ще сме ваксинирани. При все това едва ли е най-разумното нещо, което съм правил. Единствената реална причина (освен, че не съм си идвал от миналото лято) е да извадим лична карта на малката щерка, защото глътналото милиони електронно правителство не позволява да се регистрираме по постоянен адрес от чужбина и трябва да ходя при лели-герб в община Студентска на крак да им нося цветя, бонбони и пет бланки под индиго.

14.10.21
00:32

Не може ли да го направите в консулството ?

14.10.21
00:39

казано от ISB на 14.10.21, 00:32:

Не може ли да го направите в консулството ?

Картата може, адресната регистрация - не. Параграф 22.

14.10.21
09:10

казано от Boby_ на 14.10.21, 00:24:

Започвам да обмислям логистиката на пътуването до София другата седмица и леко да се притеснявам за идване в това епидемично гнездо там, въпреки че всички вече ще сме ваксинирани.

Притеснителното е, че ваксинираните като вас не подлежат на тестване на границата и пренасят ковид.

14.10.21
10:17

Боби, филмираш се малко, аз 1-2-ма познати (включително колеги) имам които се разболяха последните месеци... Също така аз не съм хоумофис от април миналата година и сме над 40 човека в офиса.

14.10.21
12:51

Въобще не се филмира човека, може да се вземе мнението на работещите лекари, както и нивото на заразяване. Това че ние сме в някакви що годе по различни колективи, не изключва другото. Все едно това че откакто е корона кризата, не съм кихнал нито един път 2 години, да значи че няма вируси или корона и аз съм супермен. Ами не е точно така, аз също ходя в офиса и кво?

14.10.21
13:02

Просто не е толкова драматично, колкото го “пише в интернет”.

казано от kaloyan на 14.10.21, 12:51:

Все едно това че откакто е корона кризата, не съм кихнал нито един път 2 години, да значи че няма вируси или корона и аз съм супермен. Ами не е точно така, аз също ходя в офиса и кво?

Евала, добро сравнение. Всеки си знае, не мисля да разводнявам повече. Не съм добър в споровете :)

14.10.21
13:10

казано от Витан на 14.10.21, 13:02:

Просто не е толкова драматично, колкото го “пише в интернет”.

Да,не е толкова драматично.
Повече е.
И при мен на работа и при съпругата има болни...

14.10.21
16:24

Хайде да не започваме темата тук - има си говорилня за нея. Мисля, че знам повече за пандемията и как се разви от почти всички тук и по-голямата част от него не е от Интернет и медиите, а от първа ръка. Aко искате, се ваксинирайте, а ако не щете, не се ваксинирайте. Само не си правете илюзии, че изборът ви е информиран.

14.10.21
17:02

Да, има болни, има болни ваксинирани, има и болни заразени от ваксинирани. Моят първи братовчед е ваксиниран, зарази себе си, а после и родителите си, а баща му не можеше да се ваксинира, заради други болести и сега е в тежко състояние, което просто не вярвам, че ще прескочи.

14.10.21
17:38

14.10.2021 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Сутринта излязох от нас в седем и половина и изкарах над час в задръстване на магистралата. Трябва да тръгвам преди седем, ако ще ходя по-често до офиса.
Следобед трябваше да мина през залата за контролно, но ме домързя много и реших да заместя контролното с бира.

За да закрием темата, ето нещо интересно за гледане от Джон Оливър - на пръв поглед се говори за дезинформацията сред чуждоезичните малцинствени групи в САЩ, но с такава сила важи за една немалцинствена и нечуждоезична група в една средноголяма източноевропейска държава, че е направо плашещо:

15.10.21
14:04

15.10.2021 г.

Без тренировка

Малко раздвижване до залата все пак:
1. Набирания с тесен надхват - 12
2. Кофи на успоредка - 21
3. Лицеви опори на пейка с успореден хват - 22
4. БГ клек със собствено тегло - 17 (ляв крак), 16 (десен крак)
5. Десетина минути обръщане и изхвърляне с една и две двупудовки.

Мислех повечко неща да правя с пудовките, но лакътят се обади и реших, че не искам да се връщам там, където бях миналата година по това време. Пудовките остават в мазето за неопределен период от време.

Добавки:

Обобщение за деня:
Сутринта направихме втората доза на щерката, после минах през залата да хвърля някоя пудовка на пода и кажи-речи чак сега сядам да си погледна работата. Нещо ме мързи тотално тия дни и ми се почива повече, отколкото ми се полага.

16.10.21
23:26

16.10.2021 г.

Без тренировка

Добавки:

Обобщение за деня:
Днес лежане и бира от обяд. Още няколко такива дни и ще започнат да ме питат дали тренирам все още.

Преди време бях казал нещо за Android Auto и сравнението им с Apple CarPlay:

казано от Boby_ на 05.08.21, 22:00:

Това Android Auto било много хубаво нещо! Знаех си аз, че на нищо, свързано с Apple, не може да се разчита да е в крак с новите технологии, но не очаквах да са толкова изостанали от Google. А с тия BMW-та, които карах последните години, някак съм изпуснал докъде е стигнало развитието.

Днес “открих”, че Volvo всъщност поддържат и двете и Apple CarPlay е дори по-удобен за употреба от Android Auto (например позволява търсене на адрес от приложението за навигация от телефона, докато той е свързан с колата, реагира доста по-добре при натискане на икона на тъчскрийна и други дреболии). Разликата не е голяма и на моменти, докато шофираш, можеш да забравиш кое от двете използваш, но е в полза на огризката. Целият проблем е идвал от БМВ и това, че те не поддържат директен интерфейс, а искат да се купуват допълнителни аксесоари, за да си дерат клиентите.
Рядко казвам нещо хубаво за Apple, затова в случая се налага да го направя. :)

Мнението беше редактирано от Boby_ на 17.10.21 10:09.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1