Изоставащ гръб или не ?

06.11.10
21:18

Да се допитам тук до трениращите и по-опитни от мен колеги в залата въобразявам ли си или гърба ми изостава доста. От сега казвам че поради глупост наскоро си догарах травма в кръста и единственните трeнировки за гръб които правя за момента са всякакъв вид набирания но без упражнения като тагя и гребания.
Ето и 1 снимчица
http://www.bb-team.org/gallery/126418/photo/5872/#axzz14XU8eDiD

ебати... незнам може и гърба да е голям ама на фона на тея ръце всичко изглежда малко... супер ген има в ръцете... и от там и гърба и гърдите изглеждат малки :) ходи ли на лекър по слувай травмата ?!

06.11.10
21:44

Да, губят се детайлите и ширината в гърба. Не е болка за умиране, като оправиш травмата включваш гребанията и нещата ще си дойдат на място. Набиранията ще те държат във форма до тогава.
Ръцете са големи, но седят безформени на снимката с двойния бицепс (някак подпухнали ми се виждат). В отпуснато положение седиш много добре обаче (на другата снимка)!

06.11.10
21:49

По принцип отскоро започнах да взимам монохидрат (за първи път ми е) и за седмица качих почти 10 кила та от него може би изглеждам леко подпухнал.

Мнението беше редактирано от Stan на 06.11.10 22:24.

10кг за една седмица... ?! wtf…

06.11.10
22:28

10 кила :O яко си задържал водата.

07.11.10
07:18

казано от St0yan на 06.11.10, 21:18:

Да се допитам тук до трениращите и по-опитни от мен колеги в залата въобразявам ли си или гърба ми изостава доста. От сега казвам че поради глупост наскоро си догарах травма в кръста и единственните трeнировки за гръб които правя за момента са всякакъв вид набирания но без упражнения като тагя и гребания.
Ето и 1 снимчица
http://www.bb-team.org/gallery/126418/photo/5872/#axzz14XU8eDiD

Страхотна физика!
Браво!!!

07.11.10
07:24

Лал какви ръце браво! И според мен изостава мъничко гърба наблегни на мечката и смятам, че ще се оправи!

От снимките в профила личи, че гърдите и гърбът изостават в сравнение с ръцете. Което се среща доста често. Решението е ясно - обръщане на специално внимание на тях :)
Проблемният кръст пречи за изпълнението на много упражнения за гръб, но не бива да е ограничител. Освен различните набирания вкарай и движения тип пулоувър. Ако травмата позволява - може да гребеш от лег по лице на лежанка, на мечка с основа за гърдите и на хамър-машина. При набиранията (и другите упражнения всъщност) гледай да не дърпаш с видимо големите бицепси.
Също така виж дали приемаш достатъчно вода или има друга причина за толкова голяма водна задръжка (сравнявам двете снимки, а и сам каза, че си качил 10кг за седмица). Ако си от тези, на които моното не е идеалният креатин, се ориентирай към някоя от другите му форми.

07.11.10
07:51

Гърдите винаги са ми били болна тема откакто почнах да тренирам (преди около 2 години) опитвах с повече упражнения не става с по малко леко почнаха да се развиват но като цяло доста бавно, за ръце никога не съм наблягал на тях явно си ми върват и смятам че до известна степен даже ми пречат при лежанката ( в момента работните ми серии на тесен хват за трицепс са доста близки до тези на лежанката). Относно гърба за съжаление в залата нямаме машина за гребане иначе бих я използвал а от пуловера го усещам основно в корема може би защото го правя с доста голяма амплитуда.
От монохидрата за момента съм доволен (то аз до сега не съм и взимал друго освен протеин и 1 опаковка jack3d и нямам база за сравнeние) дигна ми работните килограми и издържливоста макар че се по издух (баси вече не мога си пипна рамото с ръка).
Малко по дълъг пост се получи отколкото ми се искаше sry.

Мнението беше редактирано от Stan на 07.11.10 09:45.

Колегите в горните постове те засипаха с правилни съвети, затова мога само да добавя, че ако ти липсват машини и имаш проблеми с кръста нищо не пречи набиранията да ги правиш с допълнителна тежест. Закачи нещо за краката и ще увеличиш натоварването, а чрез различни хватове ще мениш зоната по гърба. Успех! ;)

Мнението беше редактирано от Тихомир Велев на 07.11.10 11:23.

Мирослав

07.11.10
11:58

Да, гърба изостава и гърдите също.

П.П. Зобвал си, нали ? :D

Мнението беше редактирано от Мирослав на 07.11.10 11:59.

07.11.10
12:56

Опитай с изометрични упражнения за гръб. Няма да пречат на травмата, даже ще помогнат да се възстановиш по-бързо.

08.11.10
06:11

казано от Миsh0 на 07.11.10, 11:58:

Aми всъщност това е доста често срещано, при силни/големи ръце/рамене, те поемат голяма част от натоварването при целевите упражнения за гърди/гръб.

08.11.10
08:38

На мен лично ми е много грозно... Ръцете му са толкова странни, прилича на болестно състояние.

08.11.10
10:24

гърба и гърдите малко са изостанали

08.11.10
12:24

казано от bioDNA на 08.11.10, 08:38:

На мен лично ми е много грозно... Ръцете му са толкова странни, прилича на болестно състояние.

х2

St0yan , само не разбирам защо ги пиеш тези лайна като видимо ти вредят ? Тези 10 кила (вода предполагам) са ти се наляли само в крайниците (ръце и прасец).... а и къв е смисълта от такъв обем при положение че не изглежда никак красиво. Надявам се не се засягаш, изразявам мнението си... След като пускаш тема смятам че и ти не си доволен от вида си.. Ако бях на твое място щях да спра да пия тези боклуци както и щях да тренирам за орелефяване на ръцета и като се махне излишната вода и мастна тъкан ще останат около 37-38 санта което ще е добра симентрия на тялото ти ;) Доста по добър вариант отколкото да се чудиш как да направиш тялото като ръцете.

08.11.10
12:25

казано от Миsh0 на 07.11.10, 11:58:

Ами досега не съм зобил eдно че ми е малко стажа и второ не виждам смисал. Ръцете на тая снимка верно ми изглеждат странно може би защото я правих след тренировка за трицепс и цялата кръв е заминала там.
Manigga незнам какво визираш под боклуци в момента взимам само креатин монохидрат 1 мултивитамини и суроватка не очаквах такава водна задръжка от креатина но друг минус за момента не виждам. Ръцете ги бях поизчистил лятото и бях около 75- 76 килограма (2рата снимка)като на ръст 1,76 мисля че беше добре.

Мнението беше редактирано от Stan на 08.11.10 12:37.

08.11.10
13:07

Не мога да повярвам, че такива коментари се оставят неизтрити от админите -
” @bioDNA: На мен лично ми е много грозно... Ръцете му са толкова странни, прилича на болестно състояние.  ”
Айде този биоДНА от другите му теми се разбра, че е заблудено дете, ама за жалост не е само той дето пуска такива коментари..
Моля да вземете някакви мерки, защото е много неприятно да влезнеш тук и да четеш такива неща.

Към St0yan : Да, гърба ти изостава малко, но просто на фона на тея ръце ( за които те поздравявам :) ) се създава илюзията , че изостава повече от колкото трябва. Надявам се, негативните коментари на тея двамата да не те афектират.Имаш много добра физика и със сигурност всичко ще си дойде на мястото :)

08.11.10
13:41

казано от St0yan на 08.11.10, 12:25:

Manigga незнам какво визираш под боклуци в момента взимам само креатин монохидрат 1 мултивитамини и суроватка не очаквах такава водна задръжка от креатина но друг минус за момента не виждам. Ръцете ги бях поизчистил лятото и бях около 75- 76 килограма (2рата снимка)като на ръст 1,76 мисля че беше добре.

Ами именно нещата от които е задържаш тая вода... не ги чаткам изобщо добавките ама след като е очевадно че след приемането им се получа тоя филм с огромната разлика има ли смисъл да се чудиш как да е поправиш.

казано от qwer1234 на 08.11.10, 13:07:

Не мога да повярвам, че такива коментари се оставят неизтрити от админите
Моля да вземете някакви мерки, защото е много неприятно да влезнеш тук и да четеш такива неща.

Нищо лошо не виждам в коментарите ни че чак и мерки да се вземели :D Всеки си казва мнението пич... като не ти харесват просто не им обръщаш внимание и продължаваш :)

08.11.10
13:51

Плажните канарчета веднага ‘’зачуруликаха’‘.Запазете злобата и завистта за себе си.Пазете си пресите и жалките 60-70 килца с 35см.ръчички.Ръцете са си му много добри,даже му пожелавам още по 5см.да качи в тях.

Към Стоян:Тренирал ли си в зала,защото ми се струва,че гърбът и гърдите са ти изостанали в следствие на трениране само на лостове? Може и да греша разбира се.

08.11.10
13:57

@Manigga Ако за теб не е лошо да кажеш на някой , че е болен значи имаме наистина различно разбиране за тая дума.
“Всеки си казва мнението пич” - Ами не съм много съгласен .. трябва да се спазват някакви граници
Не може във всяка тема със снимка да има коментар от рода на - “ти си много грозен” , “приличаш на *****” , “май си болен от нещо” и т.н.
Няма да е хубаво, ако всеки започне да обижда другите.
И не виждам защо даваш съвети за добавките  “Ако бях на твое място щях да спра да пия тези боклуци” като в следващия си пост казваш “не ги чаткам изобщо добавките”
Толкова е глупаво да даваш съвет за нещо което не разбираш колкото са глупави и коментарите ви с bioDNA по нагоре.
Спирам да пиша в тая тема , защото не искам да я развалям допълнително.

Мнението беше редактирано от qwer1234 на 08.11.10 13:58.

08.11.10
14:05

Добре де, как го правиш тоя номер с 10 кила за седмица? Аз от месец и половина взимам монохидрат и съм едно кило от горе (максимум). Ясно, че е вода, ама пак не си го представям.
Относто гърба - не знам какви са му размерите, но на фона на ръцете е слаб. Липсва ти и дълбочина (плътност).
Може би при упражненията дърпаш с бицепсите, вместо с гърба, затова ръцете ти растат, а той не. Опитай се да изолираш максимално ръцете от движението. Почвай с изолиращи движения - придърпване на скрипец с прави ръце, пуловер с дъмбел и след това набирания надхват, скрипец с тесен подхват (при него латисимусите работят повече) и гребания с дъмбел или Т-лост (изолирай кръста ако трябва). При всяко движение трябва да усещаш как дърпаш с гърба, самото повторение почва с плешките и гърба и ръцете само ти довършват.

08.11.10
17:34

До сега тренировката за гръб ми е била набирания, гребане дъмбел, набирания тесен хват, лодка, пуловер. Грешката която може би съм правил е че съм ползвал леки килограми при гребането.
Да спомена че на ренгена който ми правиха се откри лека дископатия въпреки че тя не ме притеснява толкова колкото че болката след кръста премина в левия крак но невроложката вика било разстежение може би и ми каза да не товаря много гърба та така всички видови гребания, чукчета, мечки и т.н ги махнах. В момента правя наберания широк хват, набирания раменен хват и набирания неутрален хват като така дадената тренировка  ме товари доста силно в областа на перките.
А какви циркове трябва да правя в тренировката за трапец не е истина понеже ме е страх за момента да вдигам дъмбели по тежки от 30 кила което за трапец си е смешно.
Пс. ей как ме нападнахте за тия ръце

Мнението беше редактирано от Stan на 08.11.10 17:41.

08.11.10
18:43

казано от qwer1234 на 08.11.10, 13:57:

@Manigga Ако за теб не е лошо да кажеш на някой , че е болен значи имаме наистина различно разбиране за тая дума.
“Всеки си казва мнението пич” - Ами не съм много съгласен .. трябва да се спазват някакви граници
Не може във всяка тема със снимка да има коментар от рода на - “ти си много грозен” , “приличаш на *****” , “май си болен от нещо” и т.н.
Няма да е хубаво, ако всеки започне да обижда другите.
И не виждам защо даваш съвети за добавките  “Ако бях на твое място щях да спра да пия тези боклуци” като в следващия си пост казваш “не ги чаткам изобщо добавките”
Толкова е глупаво да даваш съвет за нещо което не разбираш колкото са глупави и коментарите ви с bioDNA по нагоре.
Спирам да пиша в тая тема , защото не искам да я развалям допълнително.

Какво лошо написах, че нещо не можах да разбера. Наистина не е никак красиво и наистина прилича на болестно състояние, но това си е моя мнение. Да напиша, че е много красиво ли, при положение, че не ми харесва. На него ако му доставя удоволствие и не му пречи не виждам нищо лошо да продължава в същия дух. А може би с теб всички трябва да се държат консервативно да не вземеш да се расърдиш на някой. А и не виждам някъде да съм написал, че е болен. Просто прилича на болестно състояние. И не ти си човекът, който решава да получа ли бан, без да ми се сърдиш.

08.11.10
18:46

Спри временно да тренираш ръцете.

08.11.10
18:56

Бе по-добре голями ръце, от колкото малки нали ? независимо дали е симетричен или не.

08.11.10
21:24

По добре огромни ръце и прилично тяло отколкото голямо тяло със слаби ръце.

08.11.10
21:34

Така е, да! Но погледни му ръцете като на Хълк са, има нещо нередно.

Мнението беше редактирано от bioDNA на 08.11.10 21:34.

08.11.10
21:39

Да ама и аз и ти си мечтаем за такива ръце нали?

08.11.10
22:13

Амии всъшност не, напълно доволен съм от размерите на цялото ми тяло. Мен по ме влече красивото и естествено атлетично тяло, на там клоня :) привърженик сам на огромния релеф :) примерно Ханибалско :D

09.11.10
07:57

казано от bioDNA на 08.11.10, 22:13:

Амии всъшност не, напълно доволен съм от размерите на цялото ми тяло. Мен по ме влече красивото и естествено атлетично тяло, на там клоня :) привърженик сам на огромния релеф :) примерно Ханибалско :D

Дай да видим от какво си доволен!?

09.11.10
09:32

Качвал съм преди стари снимки можеш да ги видиш. Мързи ме да си правя нови, но ако си направя ще кача.

Spirit of Freedom

11.11.10
04:45

казано от St0yan на 08.11.10, 17:34:

Да спомена че на ренгена който ми правиха се откри лека дископатия въпреки че тя не ме притеснява толкова колкото че болката след кръста премина в левия крак но невроложката вика било разстежение

Дископатията(дискова херния) се открива почти винаги само на скенер,на ренген ...малко трудно да не пиша невъзможно,особенно когато е лека тогава мисля че е невъзможно.

Мнението беше редактирано от Spirit of Freedom на 11.11.10 04:46.

11.11.10
08:37

bioDNA, ще ме извиняваш, обаче Ханибал си е и голям, и релефен. А огромен релеф има само на огромна маса. Но нека не изместваме темата. Стояне, пусни една снимка с разперен гръб или просто в гръб в отпуснато състояние, за да добием по-ясна представа :)

11.11.10
09:49

казано от Делев на 11.11.10, 04:45:

казано от St0yan на 08.11.10, 17:34:

Да спомена че на ренгена който ми правиха се откри лека дископатия въпреки че тя не ме притеснява толкова колкото че болката след кръста премина в левия крак но невроложката вика било разстежение

Дископатията(дискова херния) се открива почти винаги само на скенер,на ренген ...малко трудно да не пиша невъзможно,особенно когато е лека тогава мисля че е невъзможно.

ОСТЕОХОНДРОЗА (ДИСКОПАТИЯ)-пространството между прешлените се стеснява и това води до дископатия точно това се вида на рентгена
Въпреки че май повече ми се дискутират ръцете отколкото ми се искаше незнам но във фитнеса където ходя повечето са големи машинки та аз както се вика гледам от батковците в залата и се мъча да правя и аз с големи тежести като на фона на тях съм си дребничък.

Мнението беше редактирано от Stan на 11.11.10 10:34.

11.11.10
10:25

казано от Voyager на 11.11.10, 08:37:

bioDNA, ще ме извиняваш, обаче Ханибал си е и голям, и релефен. А огромен релеф има само на огромна маса. Но нека не изместваме темата. Стояне, пусни една снимка с разперен гръб или просто в гръб в отпуснато състояние, за да добием по-ясна представа :)

Имах предвид, че е красиво голям :) а и няма как да стане грозен, човека си казва в DVD-то, че тренира само със собствена тежест :)

20.08.11
22:52

Вадя я тази дърта тема с цел да споделя някакъв напредък от предишното ми състояние.
Впоследствие ревизирах доста програмата си за гръб и наблягах основни на скрипци  докато се оправи кръста и почна пак да греба.
Тяга така и не се научих да правя като хората та за момента тя не участва в играта
моментното ми състояние е следното
Сорка за кофти снимките

Мнението беше редактирано от Stan на 20.08.11 22:52.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1