Body & mind log: living in a magical reality

Прескочи до:

16.12.21
20:30

От последния пост насам - МЦ йога,, МЦ храна.
Днес ми е най-лошия ден откакто съм майка. Вики от сутринта повръща (вече 4 пъти) и ака вода - поне 7 пъти. Цял ден пускам перални, пера килими и за втори път си мия косата. Всички одеала и килими са прани и мокри, всичко мирише на ако и на повърнато. Бих го завела до докторката му, но нямаше промеждутък, в който да отидем, а и не исках да го изтощавам с развежда не навън. Ако утре е пак така, ще отидем. Дадох му 2 гр витамин Ц, чай от лавандула и мента с астрагал, рейши и клеева тинктура. Почти не е ял, каквото изяде, го върна. Мислех че е вирус, но забелязах, че май има някаква наченка на нов зъб. Та, нямам идея какво е. Няма температура. 🤯
Ядох същото като него - почти нищо. (а, и един шоколад).

Мнението беше редактирано от Margi на 16.12.21 20:55.

17.12.21
20:17

- йога, 45 мин
Храната: кафе (с обичайните добавки), домашен шоколад, 2 банана,, филия квасен хляб с масло, варено яйце,, още квасен хляб с кашкавал, малко краставица,, вафли ная, какао с уиски и бейлис
Вероятно ще пия аспирин и магнезий преди лягане, стига да не забравя.
Малкия през нощта вдигна температура, около 38. Нищо не съм давала. През деня - пак,, но беше вече по-ниска. Спа почти  цял ден,, когато не спеше,, беше вял. Поиска да си легне малко преди 20 часа.
Пак му дадох 2 гр вит. Ц, шуслерови соли 3 и 8, авирон (изпи само половината от първата доза. Останалите 1.5 дози изпих аз. Вероятно цвета не му допадна), хидратин алфа. Малко астрагал и рейши в сока от ябълки, но и от него не пи много,, не знам дали си струва да ги пиша. Храната му е 2 половинки филийки квасен хляб, малко желе от дренки (заради разстройството), половин вафла хармоника без захар и едно киви, за което той настроя, но пак разстрои коремчето ми. Днес трябваше да пътуваме, но се промениха плановете. Дано утре ната са по-добре.

Мнението беше редактирано от Margi на 17.12.21 20:24.

19.12.21
22:13

От вчера сме в Банско. Отложихме пътуването с един ден заради Вики, но така или иначе, разстройството му продължава и няма много апетит, съответно, е доста вял. Първия възможен час за лекарката му е на 5ти януари, но ако до ден - два не се подобри стомаха му, ще и пиша.
Продължавам с витамин Цто, освен това - ентерол, оризова вода. Навсякъде пише - нещото се разтваря в 50/100/200 мл вода и се пие 2/3 пъти на ден. Добре, ама Вики не иска нищо добавено във водата му и повече от 20 мл трудно изпива наведнъж, ако не е чиста вода.

Движението е йога, разходките са кратки, защото малкия бързо се уморява дори когато се вози в шейната. Днес направихме вечерна разходка в гората, около час.
Храната днес:
- кафе с мака, рейши, кокосово масло, кафява захар, гуарана
- мандарина
- половин банан
- овче мляко с басмати с малко мед (от на Вики менюто), пай с орехи и карамел от рускинята на пазра
- домашна баница (със 7 яйца и козе мляко)
- бейлис кафе
- пак бейлис (доста) , с добавка тинктура от чага
- салата от цвекло, морков, конопено семе, зехтин, оцет, кисели краставички, овче и козе сирене, остатъка от басматито добавих му сол и чубрица, още от пая с орехи

Водата е малко над литър, спахне доста накъсано (както и последните х на брой нощи), добавките май са само магнезий.

20.12.21
21:47

Движение:
- йога, 45 мин, трябваше да излизам. После - разходка в снежната буря. 😆

Храна и добавки:
- кафе с кокосово масло, мака, рейши, гуарана, кафява захар
- тахан с мед, конопено семе, сол
- банан
- мандарина
- овче мляко с мед и ориз (пак от на Вики), пай с орехи и карамел
- домашен шоколад
- банан
- бейлис с тинктура от чага
- салата като вчерашната, кисели краставички, препечени филии квасен хляб с конопено брашно с кашкавал, 2 бисквити, редче шоколад

Вода:
- 5-6 чаши

Малкия все така. Пети ден. Обадих се на докторката, не каза нищо различно от това, което вече правим,,само да не даваме млечни и пресни плодове докато не се оправи. 😔

21.12.21
16:08

Движение:
- разходка в гората с Вики на гръб
Вероятно с това ще си остана, защото пътуваме.

Храна и добавки:
- мандарина
- кафе с кафява захар
- препечена филия квасен хляб с конопено семе с масло и мед
- 3 шоколадови бонбони, 4-5 солети хармоника
- по-късно - каквото има - салата, сирене, хляб...

Водата ще е малко.

Обаче, тази нощ се наспах. 🎉
Вики не се е будил изобщо. Аз само веднъж, за кратко.
Мисля, че вече му мина каквото  беше. Днес е свеж и му се играе.... За разлика от на Слави, който явно прихвана неговия вирус. Само мен не ме хвана. 🤷‍♀️

Мнението беше редактирано от Margi на 21.12.21 16:15.

29.12.21
16:11

Не че имам кой знае какво за отбелязване, но ще се отметна, преди да е свършила годината.
София-Банско-Плевен-Варна. Панорамна обиколка.
Накрая и мен ме хвана вируса на малкия, последна. 2-3 дена следобедна температура, 1-2 дена разстройство. Мина.
Съответно, тези дни йогата беше 20-30 минути възстановителна. Храната също беше малко.
Откакто сме във Варна, доста захар. 🙉

Последните дни изгледах толкова филми, колкото за последните 8 години не съм гледала. 😆 Като нямам какво друго да напиша, поне тях да изкоментирам.

Джуманджи - този от ‘96та и двете по-нови части. Доста развлекателно и разтоварващо филмче.

Коледни хроники, двете части. Също забавно и неангажиращо.

Baywatch 2017 абсолютно безсмислен, но не съм и очаквала нещо различно.

Мартицата възкресение. Точно в десятката!

Don’t look up. През цялото време ми напомняше за idiocracy. Честно казано, приседна ми тооз филм.

Мнението беше редактирано от Margi на 30.12.21 08:37.

14.01.22
22:19

Не ми се пише, но почнах да изтървам някои неща. Пия малко вода, храня се основно с паста, шоколад и кафе и една бутилка бяло вино ми свършва за 4 дни. Изнервена съм от десетки неща извън контрола ми и не си доспивам.
Та,
Движение:
- йога, час

Храна и добавки:.
- МСМ + Ц, магнезий
- кафе с кокосово масло, рейши и кафява захар
- филийка квасен хляб с някакъв веган био течен шоколад - не особено вкусен
- печени бадеми
- кокосов ром с лайм и кафява захар
- бяло вино, чери домати, прясна паста с рикота, спанак и пекорино, с добавен чесън и зехтин, 3 шоколадови бонбона

Вода:
- литър

Сън:
- легнах си към 0.30, заспах доста по-късно, събудих се в 2.30, 4 и нещо и станах в 8.45. Лягам късно, защото гледам филми като заспи малкия. О ми се иска да ставам доста по-рано.

Мнението беше редактирано от Margi на 14.01.22 22:23.

16.01.22
23:50

Вчера
- йога, час
Храна и добавки:
- МСМ + Ц, магнезий
- кафе в чага чай с рейши, кокосово масло, кафява захар
- банан
- мандарина
- шоколад
- 2 лимецови палачинки
- оказахме се на съседско гости: бяло вино, зеленчукова крем супа, салата, нахут с патладжан и спанак, тоблерон

Вода:
- малко над литър

Сън:
- Вики се премести при мен през нощта и се будих

Днес
- йога, час
Храна и добавки:
- МСМ + Ц, магнезий
- кафе, както вчерашното
- мандарина
- киноа с червена леща и зеленчуци, две хапни кашкавал, шоколад
- 2 мандарини
- смути от манго, банан, алое, кокосова вода
- печени бдеми
- бяло вино, зеленчукова крем супа, пармезан, шоколад
Вода:
- литър
Сън:
- без събуждане до 7.30

17.01.22
21:45

Йога, час

Храна и добавки:
- МСМ + Ц, магнезий
- кафе в чага чай с рейши, кокосово масло, мед
- половин ябълка, 1 орех
- шоколад, доста
- 2 мандарини
- половин банан
- лимецово брауни
- бяло вино, салата от спанак, рукола, още някакви зелени, зехтин, дом.я.оцет, пекорино, 2 фпх с кашкавал, шоколад
- печени бадеми

Вода:
- 1.3

Сън:
- малкия ме събуди

Мнението беше редактирано от Margi на 17.01.22 21:48.

19.01.22
15:29

Вчера горе долу същото както предния ден.
Днес
- йога, час + малко допълнително раздвижване със собствено тегло

Храна и добавки:
- МСМ + Ц (ще го спра за малко,  ещо ме приболява корема след него последните 2 дни, и преди така е ставало, когато ми дойде в повече), Д3, омега 3, магнезий
- кафе в чага чай с рейши, кокосова захар, кокосово масло
- банан
- половин банан
- 2 фпх с био течен шоколад
- лимецово брауни
- бяло вино, пери домати, пиперка, крем супа от зеленчуци, омлет, шоколад

Вода:
- вчера около 1.2, днес се надявам малко повече

Сън:
- предната вечер пак ме събуди по никое време малкия, тази вечер спа по-добре

Мнението беше редактирано от Margi на 19.01.22 23:25.

20.01.22
21:59

- йога час + раздвижванесъс СТ

Храна и добавки:
- Д3, активен въглен (сутринта и вечерта)
- кафе с астрагал, кокосова захар, кокосово масло
- кафе с рейши, кокосова захар, кокосово масло
- течен шоколад
- печени бадеми, шоколад
- бяло вино, чери домати, грахова крем супа,сладък картоф с масло на фурна, поръсен с малко пекорино, бисквитена торта

Вода:
- около 1.4

Сън:
- да кажем, че бива

Има спокойни седмици, има такива, в които всеки ден на Вики света му е крив и реве почти без да спре. Днес около 50 минути рева, дра се, търкаля се по алеите в парка и се тръшка (заради неспазено негово обещание). Хората минават и на повечето реакцията им е: “милото дете”. Само една баба с внуче мина и ми каза: “не се поддавай и не обръщай внимание на хората когато те гледат укорително”. Ако не беше тя, вероятно щях да се разрева от отчаяние.
Тъкмо се разплух пред лаптопа да си пусна филм когато го сложих да спи, и се оказа че майсторите от апартамента под нас, са се разработили и режат нещо в 21.45. 😫 Бих го приела по-хладнокръвно, ако този ремонт не се точеше вече една година. То не беше къртене, не беше рязане, не беше спиране на вода и на парно през януари...За толкова време хората цели жилищни кооперации построиха, те 80 квадрата не могат да ремонтират.
Та, нека обобщя - днес имах лош ден.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1