Дневникът на Маданеца.

Прескочи до:

11.12.2015г.
Петък

Хранене:
09:00 ч. - протеин, два банана, три мандарини;
21:00 ч. - пица, две тъмни бири, запечени картофки с екстри;

Добавки - Це, ЦМА, хрущял, цисус, серапептаза, омега 3;
Мазила - няма;
Течности - незнайно количество вода, три кафета;

Тренировка:
07:20 ч.
1. В супесерии клек и тяга с минимални почивки:
1.1 Клек с 90 кг - 17х1;
1.2 Тяга със 110 кг - 17х1;
Този път започнах да почивам от самото начало между сериите и запазих темпото до края. Доволен съм.

12.12.2015г.
Събота

Ден без тренировка.
Ходих на планинско спа да си угаждам. Разходка, масажче, сауна( 25+15+10+5 с по минута студен душ между тях).
Хранене:
15:00 ч. - агнешко кюфте, еленско кюфте, пърленка, малко пържени картофи, червени вино;
21:00 ч. - вретено от малка рибица, пълнено с шунка, луканка, кисели краставички, кашкавал и гъби, катък с печени чушки и още червено винце;

Добавки - няма;
Мазила - няма;
Течностите са предимно с червен цвят ;)

13.12.2015г.
Неделя

Ден без тренировка.

Хранене:
14:30 ч. - агнешка чорба, хлебец, люти чушки, две тъмни, пица;
20:00 ч. - свински бут в галета и яйце на фурна, запечени картофи с шунка и други екстри, червено вино и сушен суджук;

Добавки - няма;
Мазила - няма;
Течности - водата ми е много малко;

14.12.2015г.
Понеделник

Ден без тренировка.

След само час сън, пътувах в ранни зори и цял ден нямах търпение да стигна до леглото.

Хранене:
12:00 ч. - пилешко филе на скара със сладко лют сос, малко оризче, три филийки пълнозърнест хляб с парченца орехи;
19:00 ч. - тахан с мед и лешници, домашна консерва от платика, мекичък и пухкав бял хляб;

Добавки - няма;
Мазила - няма;
Течности - 2,5 литра вода, три кафета, два ройбоса.

15.12.2015г.
Вторник

Хранене:
09:00 ч. - протеин, два банан, две мандарини;
18:30 ч. - чаша вино, няколко сладки, малко солети;
20:30 ч. - две чаши вино, рибица, кюфтета, пълнена рибица, пушен врат, пълнена чушка, кисело зеле и малко сирене;

Добавки - Це, ЦМА, хрущял, цисус, серапептаза, омега 3, ензими;
Мазила - няма;
Течности - 3,5 литра вода, един зелен чай, два ройбоса, три кафета;

Тренировка
07:10 ч.
1. Обръщане и изтласкване  - 7х40кг + 5х50кг + 3х60кг + 1х65кг + 1х70кг + 1х75кг + 1х 80кг + 3х60 кг + 3х60кг + 3х60кг + 3х60кг + 3х60кг;
Рамото се държа много добре по време на тренировката. Съвсем лекичко се обади при стабилизирането на щангата на 75 и 80, но иначе никакъв проблем. Тази сутрин обаче си ме боли и май ще ходя да го снимам.

Храната пак е много добре, ако не е виното

Мнението беше редактирано от Маданеца на 16.12.15 07:42.

16.12.2015г.
Сряда

Хранене:
09:00 ч. - протеин, два банана, две лъжички мед;
20:00 ч. - протеин;
22:00 ч. - конско със зелен фасул и кисело мляко;

Добавки - Це, ЦМА, хрущял, цисус, серапептаза, ензими, омега 3;
Мазила - няма;
Течности - 4,5 литра вода, три кафета, два ройбоса;

Тренировка 1
07:10 ч.
1. Клек  - 8х70кг + 3х90кг + 3х90кг + 3х90кг + 3х90кг + 3х90кг + +х90кг + 3х90кг + 3х90кг ;
2. Бедрено разгъване с левия крак - 4х10 с прогресия в тежестта и изометрия в края на всяка серия;

Тренировка 2
18:00 ч.
1. Тяга - 10х70кг + 7х90кг + 5х100кг + 3х110кг + 1х120кг + 1х130кг + 1х140кг + 1х140кг + 0х140 кг. Тук хвърлих ръкавиците и 1х140кг + 1х140кг + 5х110кг +5х110кг + 5х110кг + 4х110кг;
Окончателно затвърдих 140те кила като най-добър резултат за сезона, но чувствам, че мога още, особено без ръкавици ;)

Храната и тя е под контрол. Доволен съм от деня

17.12.2015г.
Четвъртък.

Хранене:
09:00 ч. - един портокал, 50 грама лешници, две лъжички мед;
20:00 ч. - протеин;
20:30 ч. - платика от буркан, вита баница със сирене, люти чушки;

Добавки - Це, ЦМА, хрущял, цисус, серапептаза, омега 3, ензими;
Мазила - няма;
Течности - 3,5 литра вода, един зелен чай, два ройбоса, три кафета;

Сутринта не можах да стана въобще. Едва отлепих в седем и половина. Една настинка, която май не съм споменавал ме мъчи цяла седмица, че и кашлям, че и ибупрофен пия от време на време и не си го отбелязвам. Та цялата тая работа май ми изигра трик с възстановяването и не можах да се събудя овреме за тренировка. Та поради тази причина:
Тренировка
1. В суперсерии с много кратки почивки:
1.1 Обръщане 60 кг - 5+5+5+5+5+5+5;
1.2 Лицеви опори - 40+20+13+10+10+10+8;
Лицевите не са до абсолютен отказ, а до първото бавно повторение :)
2. 15 минути ходене назад под наклон

18.12.2015г.
Петък

Хранене:
09:00 ч. - протеинче, конско със зелен фасул, кисело мляко;
21:30 ч. - две кюфтета, патешки сърца, пържени картофи, две тъмни столични, шоколадов кейк и един коняк;

Добавки - Це, ЦМА, хрущял, цисус, серапептаза, омега 3;
Мазила - няма;
Течности - никаква представа за количествата вода, кафе и ройбос. Май пих и зелен чай на обяд;

Тренировка
1. В суперсерии с 25-30 секунди почивка между тях:
1.1 Клек с 90 кг - 20х1л
1.2 Тяга със 110 кг - 20х1;
Много съм доволен, защото запазих темпото до края, направих три серии повече от обикновено и някак си се чувствах силен ;)

Вечерта омазах храната, но така се получава, когато се срещнеш със стари приятели в любима кръчма :)

19.12.2015г. и 20.12.2015г.
Събота    и    Неделя

Дни без тренировки, без добавки, без достатъчно вода, без достатъчно храна и без алкохол. Въобще, скучна работа, но не и откъм преживявания :)

Ходих да гледам Властелинът на живо със симфоничния оркестър и съм много доволен.  Миналата година пропуснах и сега съжалявам още повече, но пък ми е готино, защото догодина ще отида пак.

21.12.2015г.
Понеделник

Ден без тренировка.
Настинката най-накрая ме повали изцяло.
Цял ден кашлях, кихах, прихах и всичко ме болеше. Лекувах се с чайове, мед, ибупрофен, витамин Це и смучащи гадости.
Цял ден се храня обилно, че да увелича възстановителните сили. Вечерта ударих и няколко ракии, че да се загрея допълнително.
Днес се чувствам доста по-добре.
Даже обмислям един клек малко по-късно, но май все още не е най-добрата идея.
Ще го реша в движение.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 22.12.15 17:19.

22.12.2015г.
Ден без тренировка.

Продължавам борбата с настинката и кашлицата, която с еоказа много упорита. Вероятно заради тъпата мъгла, която не се вдига даже и за час и е пълна с всякакви боклуци.

Храненето е обилно и включва банани, мед, телешки кюфтета, хляб, конско с бобец, още хляб, люти чушки, тахан и още мед.
Много вода и чайове през деня, че и вечерта като последния го подплатих и с едно бърбънче преди лягане.

Продължавам с ибупрофена и си пия и стандартните добавки, като Це-то е в увеличени дози.

Имах идея да отида да поклякам, но взех разумно решение да не изнасилвам ситуацията.

23.-27.12.2015г.
Дни без тренировка.

Преборих настинката и кашлицата, но как да е иначе под родната стряха. Чист въздух и майчини грижи ;)
Менюто е богато и традиционно за периода, но в интерес на истината не съм прекалявал с храната нито веднъж. На няколко пъти прекалих с виното и бирите, но то беше заради атмосферата и хубавата компания.
Дойде ми малко изненадваща доставка на суджук (телешко с конско) и аз взех та накичих три кила на простора, па да видим какво ще му дойде.

Добавки пих тук-там, от което не съм доволен, защото само ги разнасях.

Набързо да споделя една трогателна история.
Вчера колата ми изхвърли всичкото масло на една бензиностанция близо да Пазарджик. Съвсем случайно на същата бензиностанция бай Огнян (както разбрах по-късно) продаваше вино на друг непознат за мен човек. В момента,  в който видя, че имам проблем бай Огнян се приближи с думите “Маслото ли, колега? Я чакай малко.” Върна се до колата си и от същия багажник, от който продаваше виното извади един литър масло в бутилка от кола и вика “Отваряй капачката, кво ме гледаш?”.  Благодарих му като обясних, че ще си купя от бензиностанцията - нали все пак не съм на сред път. Бай Огнян обаче настоя под предлог, че “Тия са кожодери” и отново предложи да ми даде маслото. Съгласих се и с дружни усилия наляхме маслото в двигателя на моята бабичка. Междувременно се заговорихме за виното, което продава и аз го попитах дали има пет литра да ми продаде и на мен. Нямал в него, но до десет минути щял да се върне и да ми донесе. Разбрахме се да го изчакам, че да видя и колко ще се вдигне нивото на маслото. Тръгвайки от бензиностанцията бай Огнян категорично ми забрани да купувам масло от кожодерите и отпраши. Върна се след петнайсетина минути и донесе уговореното вино. Освен виното бай Огнян носеше и десет литрова туба с масло. Напълнихме двигателя и ми сипа и в шишето от кола да имам за из път. Даде ми наставления как да карам, че да стигна до София и ми поиска само 20 лева за виното. Предложих му за маслото някакви пари, но отказа категорично. “20 лева за виното, колега. И бягай, че път те чака”. Хем се  ядосах за колата, хем ми стана едно мило ,че срещнах такъв хубав човек. Чиста и неподправена добрина - даже не ме попита как се казвам или за телефон, или за каквото и да е. Просто не го интересуваше. Не знам какво ще правя с колата, но знам, че имам едни пет литра вино, които ще изпия за здравето на бай Огнян и ще го споминам докато съм жив.

Да се похваля, че получих и прекрасни коледни подаръци, един които дойде изненадващо и ме хвана неподготвен, но пък ме трогна дълбоко и ще си го ползвам ежедневно, като пак ще споминам един добър човек или по-скоро едно добро семейство YNWA ;)

И за да е пълен поводът за завист, ето така изглежда просторът вкъщи:

Мнението беше редактирано от Маданеца на 28.12.15 11:00.

28.12.15
15:17

Дано да подлежи на ремонт колицата!
А за виното и суджука няма да те питам как и дали ще ги комбинираш. :) (beer)

28.12.2015г.
Понеделник.

Хранене:
09:30 ч. - протеин;
12:30 ч. - макарони със сос “Болонезе”, две малки филийки пълнозърнест хляб;
19:00 ч. - свинска пържола от бут с гъби и лук, няколко сармички, люти чушки, половин питка домашен хляб;
21:00 ч. - един гинес. Бях намислил да мина без напитки, но един колега се прибра от Ирландия и ми донесе армаган, та реших да му уважа старанието.

Добавки - Це, ЦМА, БЦА, хрущял, серапептаза, цисус, омега 3;
Мазила - няма;
Течности - 2,5 литра вода, три кафета, три или четири ройбоса;

Тренировка
1. Клек - 5х60кг + 3х80кг + 1х100кг + 1х105кг + 1х110кг + 1х112,5кг + 1х115кг + 3х100кг + 3х100кг + 3х100кг;
Отново подобрих най-доброто постижение за сезона и съм доволен. Борба си беше да ги стана, но без рискови за здравето моменти.
Не съм доволен от тройките на сто - недостатъчно дълбоки и нестабилни повторения.

Вечерта се намачках с ролера за около 15 минути, което ми се отрази доста добре.

Обмислям да прекратя двуразовто хранене на този етап. Не бих казал, че не е ефективно - даже напротив. Свалил съм две кила, възстановявам бързо и се чувствам силен. Бих казал, че експериментът е успешен, но недостатъчно продължителен като време за по-сериозни резултати и генерални изводи.
Тъй като не успявам да тренирам двуразово, а в същото време стомахът ми започва да негодува от всичките таблетки, които пия през деня, ще преустановя двуразовото хранене. Когато ми мине рамото и изпия ставния комплекс може пак да се похраня в прозорци.

Храната, дори и с гинесчето си е добре

29.12.2015г.
Вторник

Хранене:
12:30 ч. - пилешко филе със сладко лют сос и зелена салата;
20:30 ч. - конско, мариновани тиквички, мариновани патладжани и от на бай Огнян винцето;

Добавки - Це, ЦМА, БЦА, хрущял, цусус, серапептаза, омега 3, ензими;
Мазила - няма;
Течности - 3,5 литра вода, три кафета, два ройбоса;

Тренировка
1.  Тяга - 10х70кг + 5х100кг + 1х110кг + 1х120кг + 1х130кг + 1х140кг + 1х145кг + 1х147,5кг + 1х150кг
Много доволен. 145 кг е изравнен личен рекорд, 147,5 е нов личен рекорд, а 150 подобрен нов личен рекорд.
Планът беше да спра на 145 и да върна за тройки на 115-120, но чувствах, че мога още и натиснах.

От храната също съм доволен, въпреки че мазнините са малко

Мнението беше редактирано от Маданеца на 29.12.15 22:57.

30.12.2015г.
Сряда.

Хранене:
12:30 ч. - пилешко с гъби и къри сос, задушени зеленчуци;
23:30 ч. - суджук, пържола, червено винце, салатки най-различни, бонбони и коняче за десерт;

Добавки - Це, ЦМА, БЦА, хрущял, серапептаза, цисус, омега 3;
Мазила - няма;
Течности - неизвестно количество вода, четири кафета;

Тренировка
1. Супесерии с кратки почивки между тях от следното:
1.1. Клек 95 кг - 11х1;
1.2 Тяга със 120 кг - 11х1;
Тежко, та тежко. Особено клекът, за който не съм сигурен дали не беше със 100 кила, че такава ми беше първоначалната идея. Тягата по-стабилна, но също тежка.
Редно е да повторя тази седмица без да увеличавам килата никъде, само дето не знам как ще ми се случи това при липсата на зала.

Картинка на храната няма, че то само виното е близо до неутралния баланс (blush)

31.12.2015г.-04.01.2016г.
Дни без тренировка.

Подобаващо посрещане на новата година високо в планината със сняг, лед, червено вино, много мръвки, капама,  суджуци, кървавици, баници, пити, тиквеници, шкембе чорби, боб с чекане и всякакви други вкусотии. Пих много грамотно и нескъпо малцово уиски Глен нещо си, което беше мой избор и съм доволен ;) Това до 02.01.2016, когато се прибрах под родната стряха и се отдадох на тотален мързел. Ако в предишните три дни ставах от леглото и прекарвах повече от половината време по софрите, то сега тенденцията се обърна  и два дни ставах само да хапна или да се преместя от леглото на дивана. В понеделник 04. свърших и малко домакинска работа, която включваше и мачкане на суджуците от простора. Продължиха да ме глезят кулинарно с мачкан кратох с пръжки на обяд и боб със суджук за вечеря, за който подложих с тъмна биричка и тънко нарязана шарена сланинка. След това пък аз се поглезих с едно десет годишно арменче и няколко шоколадови бонбона.
Картинки за храната разбираемо няма, но въпреки погълнатите количества съм качил само едно кило от миналата сряда до днес.

В последните три дни си пия и добавките.

За много години на всички!
Много спортни успехи и дълги години без контузии!!!

05.01.2016г.
Вторник

Хранене:
17:30 ч. - суджук на фурна, свински гърди на фурна, тъмна бира;
20:30 ч. - тъмна бира, пържени картофи със сирене, свински гърди на фурна. Тамън ми се отвори клапата и се оказа, че моя човек в заведението не е платил телевизията и не мога да гледа мача. Допих си бирата и се прибрах. Не съжалявам, че се прибрах де - най-накрая един хубав мач да изиграят.

Добавки - Хрущял, цисус, серапептаза, омега 3;
Мазила - няма;
Течности - 2,5 литра вода, две кафета с мляко;

И както се казва нова година, нов късмет. Излязох на кафе и разбрах, че другарчето, което държи грамотната зала ще отваря от два часа всеки ден, считано от предния ден. Естествено отложих обяда и заминах да проверя какво е положението.
Тренировка
14:30 ч.
1. Клек - 10х60кг + 5х85кг + 3х90кг + 1х105кг + 1х110кг + 1х115кг + 1х115кг + 1х115кг + 1х115кг + 1х115кг + 5х90кг + 5х90кг + 5х90кг + 5х90кг + 3х90кг;
Много доволен. Не спазих тежестта за петиците, но избора ми беше 90 или 105, че нямам вариант за междинна тежест, а 105 щяха да са ми тежки за петици.

Ако не броя бирата, калориите са в норма(blush)

06.01.2016г.
Сряда.

Храненето е обилно и включва мусака, суджук от простора, сушена рибица два вида, сушено пилешко, пържен сафрид и червено вино;

Добавки - Хрущял, цисус, серапептаза и омега 3;
Мазила - няма;
Течности - поне 2,5 литра вода и три кафета;

Тренировка
17:30 ч.
1. Тяга - 10х90кг + 3х110кг + 3х115кг + 1х135кг + 1х135кг + 1х135кг + 1х135кг + 1х135кг + 1х135кг + 1х135кг + 3х115кг + 3х115кг + 3х115кг + 3х115кг + 3х115кг;
Доволна тренировка.

07.01-10.01.2016г.
Пътувания, софри, маси, емоции и така.
Менюто е разнообразно, но без прекаляване.
Добавки и други екстри няма, както и каквото и да е движение, наподобяващо спорт.

От днес с начале и аз като за новата година ;)

11.01.2016г.
Понеделник.

Хранене:
12:30 ч. - пиле с лют сос и малко салата. Поръчах си порцията без ориз и с повече салата, но кой да ме разбере. Донесоха си ми ориз и два стръка салата, но запазих дисциплина и даже не го и опитах;
21:00 ч. - Суджук от конско и телешко (от простора.) Боднах две парчета, които не бяха досъхнали съвсем, та се наложи да го досуша на тиганчето - много добре се получи. Хапанх и една прясна питка хляб, мариновани патладжани и апетитка, па пих и един гинес;

Добавки - Хрущял, цисус, серапептаза, омега 3;
Мазила - арника за краката с възстановяваща цел;
Течности - 3 литра вода, две кафета, един ройбос;

Тренировка
19:00-20:00 ч.
Футбол  - добре потичах като за след дълга пауза. Много съм доволен от поведението на коляното - играх с леката наколенка и не мръдна в нито един момент. За сметка на това терена беше много твърд и глезените ме заболяха още след първия спринт. Като цяло съм доволен, че въобще играх, но ако трябва да съм честен мачът си беше трагедия.

Храната не е лоша, но като че ли пак са ми малко мазнинките. Ще се поправя в следващите дни

12.01.2016г.
Вторник.

Хранене:
09:15 ч. - протеин;
12:30 ч. - пилешко филе с лют сос и зелена салата с рукола - днес ме разбраха и нямаше ориз в чинията :)
19:30 ч. - половин пиле на грил, люти чушки и едро смляна домашна апетитка;

Добавки - Це, ЦМА, БЦА, хрущял, цисус, серапептаза, омега 3, Наклофен дуо, който пия от вчера.
Забравих да си отбележа, че ходих на лекар за рамото. Заключението е, че проблема не е в самото рамо, а в една мини става между ключицата и рамото, която ” Не е точно става, но е достатъчно става, за да те боли.”. Та тази така наречена става се явява залавно място за едната глава на бицепса  и е свързана и с ротаторния маншон на рамото посредством меки връзки. На този етап нужда от скенери и други подобни няма. Пия Наклофен по половин доза за двадесет дни и мажа Дийп релийф. Тук се наиграх, защото не си го купих като си бях вкъщи, а тук го няма никъде. Даже не са го и чували. Ще взема някакъв заместител докато си набавя истинското.
Мазила - няма;
Течности - 3 литра вода, две кафета, два ройбоса;

Тренировка
1. Клек - 10х60кг + 5х90кг + 1х100кг + 1х110кг + 1х115кг +1х117,5кг + 1х120кг + 3х100кг + 3х100кг + 3х100кг.;
Време 25 минути.

Много доволен. 117,5 са най-добро постижение за сезона, 120 са подобрено такова и изравнен личен рекорд за всички времена.

Храната и тя се получи добре днес

Мнението беше редактирано от Маданеца на 13.01.16 11:51.

12.01.16
21:19

Аз имам една туба от дълбокото облекчение, от която съм църкала малко, годна е до септември месец. Напомни ми, като си в София, да ти я дам :D
И... поздравления за клека! Гониш лекоатлетите!

Мнението беше редактирано от cocobutt на 12.01.16 21:21.

13.01.2016г.
Сряда.

Хранене:
12:30 ч. - адана кебап с гарнитура от гриловани зеленчуци и ориз с фиде, поднесени върху резени прясно изпечена питка, чаша айрян;
20:00 ч. - конско, суджук - купешки, кашкавал, сирене и червено вино, половин чиабата;

Добавки - Це, ЦМА, БЦА, хрущял. цисус, серапептаза, омега 3, Наклофен;
Мазила - Ибутоп - заместител на Дийп рилийф;
Течности - 3 литра вода, три кафета, едно макиато, два ройбоса;

Тренировка
1. Тяга - 10х60кг + 5х100кг + 3х120кг + 1х130кг + 1х140кг +1х145кг + 1х150кг + 1х152,5 + 3х120кг +3х120кг 3х120кг;
Много доволен. Единицата на 152,5 беше точно на ръба на компромиса с техниката, но стабилна, а тройките на 120 тежки, но стриктни.

Едни приятели дойдоха да гледаме мача. Един донесе едно, друг - друго и омазахме положението. Поне поправих положението с малкото мазнини ;)

14.01.2016г.
Четвъртък

Хранене:
12:30 ч. - салата с риба тон;
20:00 ч - Джак, телешка пастърма, кашкавалче, ядки, солети;
Уж да компнесирам вчерашния излишък с по-голям дефицит, то пак стана една. Ама нямаше как - рожден ден. Използваемите калории са малко и това се отразява на възстановяването. Картинката ще я лепна довечера, че от тук не може.

Добавки - Це, ЦМА, хрущял, цисус, серапептаза, омега 3, Наклофен;
Мазила - арника за краката след мача и Ибутоп за рамото;
Течности - нямам никаква представа за водата, но не е малко, две кафета, две макиатота;

Тренировка
18:00-19:00 ч
Футбол - много тичах. Доволен съм, въпреки че много неща не ми се получавах технически и загубихме.

15.01.2016г.
Петък

Ден без тренировка.
Едва станах сутринта. Никакво възстановяване и много умора и така чак до вечерта въпреки обилния обяд. По тази причина реших и да си дам почивка.

Хранене:
12:30 ч. - пилешко филе по турски, с гарнитура като на адана кебапа ония ден.
20:30 ч. - салата зеле и моркови, сушена рибица, чаша розе, че бутилката ми трябва а не е редно да се изхвърля ;)

Да се похваля - един колега ми донесе домашен зехтин от Италия. Много добра стока. Малко скъпо го дава, но си заслужава.

Добавки - Хрущял, цисус, серапептаза, омега 3, ензими, Наклофен;
Мазила - Ибутоп;
Течности - 2,5 литра вода, две кафета, едно макиато, един ройбос;

Калориите са под контрол, но съотношенията пак куцат. Чини ми се тая работа да е явен знак, че трябва да прекратя мързела и да започна да си готвя, че с тия купешки ястия нещата не вървят както трябва ;)

16.01.2016г.
Събота

Хранене:
14:00 ч. - протеин;
15:00 ч. - яйца на очи с микс от италиански сирена, люти чушки;
20:00 ч. - бобец с прясна свинска наденичка, люти чушки, тахан с мед и лешници;

Добавки - Це, ЦМА, БЦА, хрущял, цисус, серапептаза, омега 3, Наклофен;
Мазила - Ибутоп за рамото;
Течности - 2,5 литра вода, литър зелен чай, две кафета. Може би ще мушна и едно ройбосче или едно мурсалско преди лягане;

Тренировка
12:30 ч.
1. В супесерии с почти еднакви почивки до края, но без много бързане и засичане на време:
1.1 Клек с 95 кг - 21х1;
1.2 Тяга със 120 кг - 21х1;
Много доволен. Стабилни повторения с чиста техника.

Днес и храната се получи грамотно, макар че белтъчините са малко за сметка на мазнините, но нали имах да наваксвам :)

17.01.2016г.
Неделя

Хранене:
14:45 ч. - сушена рибица, маринован патладжан и един гинес;
20:00 ч. - свинска наденица на фурна, салата зеле и моркови;

Добавки - Це, ЦМА, хрущял, цисус, серапептза, омега 3, ензими, Наклофен;
Мазила - Бен гей за загрявка и Ибутоп за рамото;
Течности - 2-2.5 литра вода, две кафета, два зелени чая, два ройбоса, вторият придружен с едно малко ямайско ромче. Много силно и много ароматно. Толкова ароматно, че ме вдъхнови да готвя с него, но за това повече утре ;)

Тренировка
12:00 ч.
1. Ролер - 25 минути;
2. Масаж рамо с двойна тенис топка - 5 минути;
3. Раменни ротации - 20 бройки с намаляване на разстоянието между ръцете на всеки пет бройки;

В момента го усещам много добре рамото, но е под въздействие на НСПВС, така че няма да го напъвам изобщо.
Продължавам още една седмица по схемата клек, тяга, клек и тяга, че и без това ми харесва - само рекорди чупя :)

Храната е добре откъм калории, но мазнинките пак са повечко

18.01.2016г.
Понеделник

Хранене:
09:45 ч. - протеин;
12:00 ч. - свински бут на хапки със сос от патлджани, чушки, домати, лук, лешници и ром;
21:00 ч. - пържола от свински бут на тиган, мариновани патладжани, едра апетитка, люти чушки;
Както вече споменах вчера, ямайският ром ме вдъхнови и аз взех, че забърках едно сосче за свинското месце.
Накратко:
Запържих нарязаното на хапки месо с едро нарязан лук на тигана, след което го извадих да си почива в друг съд. В остатъка от мазнината метнах разполовените лешници и ги запекох за няколко минути докато станат хрупкави, след което ги метнах при месото. Отворих един буркан микс от нарязани на едро патладжани, зелени и червени чушки и домати. Оставих ги в тигана да им изври всичката вода и когато започнаха да се пържат добавих черен пипер, кимион и сминдух. Погасих със стотина милилитра ром и след около три минути върнах месото в тигана. Разбърках го за няколко минути, колкото всички аромати да си омешат шапките и готово - вкусна манджа на тиган.
Наистина се получи много вкусно. Зеленчуците имат много плътен вкус, лешниците хрупкат прекрасно между хапките крехко месо, а ромът се усеща все едно съм си сипал в чаша. Май трябваше по-малко да сложа (blush)

Добавки - Це, ЦМА, БЦА, хрущял, цисус, серапептаза, омега 3, ензими, Наклофен;
Мазила - арника за краката и Ибутоп сутрина и Дийп рилийф вечерта (дойде пущината най-накрая) за рамото;
Течности - 3+ литра вода, две кафета, едно макиато, два ройбоса, един зелен чай;

Тренировка 1
1. Клек - 10х80кг + 5х90кг + 3х100кг + 1х110кг +1х115кг + 1х120кг + 1х120кг + 1х120кг + 1х120кг +3х100кг + 3х100кг.
Първата единица на 120 много несигурна, плитка и нестабилна. Втората добре, третата много добре с голяма борба. Четвъртата на косъм от хвърлянето на щангата, което беше и причината да върна за тройки на 100. Те обаче също ми тежаха и третите повторния бяха голяма борба. Второто такова ме изтощи, най-вече психически, разглобих щангата и се прибрах.
Може да се каже, че съм доволен, но можеше и по-доволен да съм.

Тренировка 2
Футбол.
Много тичах - направо се раздадох на терена. Много неща ми се и получаваха технически, от което съм доволен. Лошото беше, че имахме много дупки в отбора и ни биха с разлика, но като цяло съм доволен от поведението на коляното и от играта.

Храната и тя се получи доста добре балансирана, а и добре изглеждаща

19.01.2016г.
Вторник

Хранене:
12:30 ч. - зелена салата с пиле, няколко резенчета мекичка франзела с хрупкава коричка;
21:00 ч. - парче суджук досушено на тигана, малко от бута със зеленчуковия сос, салата от зеле и моркови, тахан с мед и лешници;

Мазила - ДР за рамото;
Течности - 3 литра вода, две кафета, едно макиато, два ройбоса;

Тренировка
18:20 ч. - сутринта се успах и за това отидох вечерта:
1. Тяга  - 10х60кг + 5х100кг + 3х120кг + 1х130кг +1х140кг + 1х145кг + 1х150кг + 1х152,5кг + 1х155кг + 1х155кг + 1х140кг + 1х140кг +1х140кг + 3х120кг +3х120кг 3х120кг;
Доволен съм, въпреки че отидох изморен в залата. 155 са ЛР, но и двете повторения бяха много тегави. Самият факт, че са две обаче ме успокоява :). Хватът отново е най-слабата част от веригата, но предполагам, че ще се заякне - все някога.
Един симпатяга дойде да ме пита дали знам, че тягата може да се прави и със смесен хват, щото било по-стабилно и по-лесно. Аз му обясних, че не искам да вдигам тежести, които не мога да държа в ръцете си и се пошегувах, че предпочитам да не скатавам и хитрувам докато тренирам. Естествено чух дълга лекция за ползите от смесения хват, тъй като явно не разбра, че го засилвам, но ми дойде добре да си почина между двете единици на 155 :)

Рамото се обажда трета поредна сутрин на ставане и май е от ротациите в неделя. Не съм сигурен, но така ми се чини. Обади се и на тягата, което до сега не се е случвало. Няма да напъвам и на тяга докато трае лечението.

Храната е повече от добре, макар че можеше лъжиците тахан да са по-малко (blush)

20.01.2016г.
Сряда

Ден без тренировка.
Дадох си почивка - не знам колко е заслужена, но е със сигурност беше необходима.

Хранене:
08:45 ч. - шоколадов бонбон;
12:30 ч. - салата с риба тон;
19:00 ч. - кисело зеле, паприка у павлаци, сливова, бяла, пълнена, пушена и царска вешалици, хляб;

Добавки - Хрущял, цисус, серапептаза, омега 3, Наклофен;
Мазила - ДР за рамото;
Течности - много вода, две кафета, едно макиато, два ройбоса;

Калориите са много над допустимото, но си имах повод и си отпуснах душата :)

21.01.2016г.
Четвъртък

Хранене:
12:00 ч. - поръчах си пилешка супа, донесоха ми гъбена, хапнах си и хлебец,  в омлета имаше черупки, но поне гарнитурата от истински кренвирш, сиренце и лютеница беше добра;
21:30 ч. - два грейпфрута, тахан с мед и лешници;

Добавки - Це, ЦМА, хрущял, цисус, серапептаза, омега 3. Забравих наклофена и рамото го усещам тази сутрин;
Мазила - ДР за рамото и арника за краката;
Течности - много вода, две кафета, едно макиато, два ройбоса;

Тренировка
18:00-19:00 ч.
Футбол. Пак ни биха като топани. Много воденични камъни се събират нещо напоследък и просто не става игра. Иначе аз много тичах, даже повече от необходимото, пък и добре играх като цяло. Дясната обувка ми направи огромна пришка на възглавничката на големия пръст (1,5-2 см диаметър, тъмно синя и пълна с кръв) и не мога да преценя дали съм изнежил ходилата в последно време или ще трябва да купувам нови обувки. По-скоро е второто, че с тия ритам вече трета година.

Храната не е толкова зле откъм източници, но са ми малко белтъчните

Мнението беше редактирано от Маданеца на 22.01.16 13:36.

22-24.01.2016г.
Петък-Неделя.

Дни без тренировка.
В петък станах рано, но бях тотално разглобен и не отидох до залата. След това пътувах. Събота и неделя се отдадох на социални контакти и почивка. Насладих се на драмата Норич-Ливърпул с няколлко гинеса, а след това наготвих телешки дроб. Останалата част от менюто се състои от баница, лазаня, суджуци, хляб, картофена салата, пилешки бутчета и др.
Пих си добавките и през трите дни и съм доволен.

25.01.2016г.
Понеделник

Хранене:
12:00 ч. - пилешко филе с лют сос и зелена салата, две резенчета франзелка;
21:00 ч. - телешки суджук на фурна, кисели краставички, люти чушки, един банан, тахан с мед и лешници;

Добавки - Це, ЦМА, хрущял, цисус, серапептаза, омега 3, ензими, Наклофен;
Мазила - арника за краката, ДР за рамото;
Течности - 3 литра вода, две кафета, две макиато, един ройбос;

Тренировка
Футбол - хубав мач стана. Накрая се изморихме и ни изравниха, но играхме много добре. Много тичах и съм много доволен. Особено за след пет часа сън на три порции :)

Пришката на ходилото стана още по-голяма и вече е много болезнена, въпреки че играх с обувките за зала.
Рамото продължава да се обажда, въпреки че го обгрижвам съгласно лекарските предписания и ще ходя на снимка тия дни.

Храната е много добре

Мнението беше редактирано от Маданеца на 26.01.16 09:42.

26.01.2016г.
Вторник

Хранене:
12:30 ч. - конски суджук на фурна, кисели краставички;
18:30 ч. - торта и много специално Хенеси, че направихме изненада на един приятел;
21:00 ч. - конски суджук, кисели краставички и люти чушки;

Добавки - Це, ЦМА, БЦЦА, хрущял, цисус, серапептаза, омега 3, ензими, Наклофен;
Мазила - ДР за рамото;
Течности -  литра вода, две кафета, едно макиато, един ройбос и един мурсалски чай;

Тренировка
1. Клек - 10х60кг + 7х80кг + 5х90кг + 5х3х100кг. Тежки, но стабилни тройки на 100, въпреки умората в краката и кръста от футбола предната вечер;
2. Четири серии бедрено разгъване с левия крак с прогресия до 27 кг без никаква болка или напрежение. Килата са смешни, но са двойно повече от тези, с които можех да правя преди нова година.
Бих казал, че комбинацията за ставите е действа и е доста сполучлива.
Като изключим рамото де. Ходих да го снимам и се оказа, че няма абсолютно нищо притеснително. Нито изменения, нито изронване, нито нищо. Ще се опитам в петък да отида пак на консултация, че да я погледне и доктора снимката и мисля след това да си натискам.
Хапчетата ми свършват и се надъхвам да се върна към двуразовото хранене.

Храната е добре, въпреки тортата и коняка

27.01.16
13:37

Това с рамото е проблем с меките тъкани и на снимка няма какво да видиш, освен ако не са скъсани трите връзки на акромиоклавикуларната става и няма някакво разместване в следствие на това. Хубаво разтягане на ротаторния машнон, делтовидните и гръдните мускули иска, за да намали напрежението там.

Знам, ама докторът каза “Искам рентген”, въпреки че му обясних, че мога да си направя ЯМР и скенер и застраховката ще ми го плати независимо от цената. Явно има предвид нещо конкретно - вероятно изменения точно в акромиоклавикуларната става (това е дето не е точно става, но е достачно става, за да боли). Точно там е и болката.
Проблемът е, че след разтяганията ме боли, повече отколкото след раменна преса или кофи да речем. Към разтягането бих прибавил и бицепса, защото същият тоя доктор ми обясни, че залаваното място на едната му глава също се захваща там.
Масажът е съвсем друго нещо и много облекчава положението.
Ще отида в петък при същия доктор, че на тия дето четат рентгена тук им нямам много вяра и ще видя какво ще правя.
За сега положението го виждам така: постепенно преминаване към пълнометражни тренировки, много масажи и мазила.
Не виждам смисъл от повече НСПВС. Ще видим.

27.01.2016г.
Сряда

Хранене:
08:45 ч. - протеин;
12:15 ч. - конски суджук;
20:30 ч. - пълнозърнести макарони със сирене, зехтин и босилек;

Мазила - ДР за рамото;
Течности - 4 литра вода, две кафета, два ройбоса;

Тренировка
07:20 ч,
1. Тяга - 10х60кг + 10х80кг + 8х100кг + 5х110кг + 5х120кг + 5х120кг + 3х120кг + 3х120кг +3х120кг;
Тежки, но стабилни петици и тройки на 120. Доволен съм.

100 грама макарони са изключително малко макарони ако си гладен

28.01.2016г.
Четвъртък

Хранене:
11:45 ч. - едно картофено кюфтенце с бял сос, лъжица кайма с бял сос, миниатюрно солено кроасанче.
Прощално парти на един колега от Турция. Жена му беше наготвила страшни вкусотии, но само опитах по-малко и даже устоях на баклавата 8-)
12:30 ч. - порция телешки дюнер с два вида сос - бял и червен, и питка хляб;
Вечерята ще е след 23:00 часа, че ще пътувам и мисля да се огранича в едно две питиета и леко замезване, ако не заспя веднага с пристигането.

Добавки - Це, ЦМА, хрущял, цисус, серапептаза, омега 3, наклофен,
Мазила - ДР за рамото:
Течности - 2,5 литра вода до сега, две кафета, едно макиато и смятам да си направя ройбос след малко;

Тренировка
1. В суперсерии с приблизително еднакви почивки от началото до края:
1.1 Клек със 100 кг - 11х1;
1.2 Тяга със 120 кг - 11х1;
Тежко ми беше, ама не защото много ми тежат щангите. Тежко ми беше и да стана, и да отида до залата, че и да се върна. Събудих се някъде след душа :) Въпреки това съм доволен от тренировката.

Хрущялът свърши. Имам още малко цисус и серапептаза и ще ще си ги допия. Омега 3 имам яко, но то не пречи :)
Ако трябва да обобщя впечатленията относно комбинацията от горните четири продукта, то бих казал, че съм изключително доволен. Не знам дали от комбинацията от всичките или само от някои от споменатите, но мога да кажа, че ефектът върху ставите ми, най-осезаемо в коленете и кръста) е изключително благотворен. Оставям в страни проблемите с рамото, които, по мое мнение, би трябвало да се бяха повлияли от същите тези добавки. С рамото ще се разправям тепърва.
ЦМА-то също е на свършване и мисля в следващите три месеца да се огранича до витамин Це, магнезий, омега 3 и БЦА.
Планирам леко активизиране в тренировъчен план. Планът все повече се избистря в главата ми, но ще изчакам утрешната среща с доктора преди да го финализирам и ще го споделя.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 28.01.16 17:30.

28.01.16
21:28

Маданец, как може да не си хапнеш от баклавата?!?!? Бива ли такова нещо?!??! ;(

казано от Ilstrong на 28.01.16, 21:28:

Маданец, как може да не си хапнеш от баклавата?!?!? Бива ли такова нещо?!??! ;(

Желязна дисциплина

Мнението беше редактирано от Маданеца на 29.01.16 08:04.

Да взема да се отчета.
Ходих пак при доктора, както си беше и планът.
Оказа се, че няма нищо нередно на рентгена, което е добра новина.
След като с доктора дружно обсъдихме продължителното неповлияване на болката от различни НСПВС, той предложи, а аз се съгласих на инжекция. Честно казано нямах много време да обмисля и проуча нещата, но изхождайки от месеците, в които ме боли всеки ден, взех решение да се подложа на процедурата. Последната се оказа цяла операция, защото оная става със сложното име е много малка, а поставянето на инжекцията трябва да е много прецизно. И така легнах на операционната маса, на която, след необходимите подготовки и под рентген, докторът ми постави инжекция точно в огнището на болката.
Днес, пети ден след инжекцията, продължавам да чувствам напрежение в областта, но смело мога да кажа, че болката я няма или поне старата болка я няма. Все още имам леки болки в крайната точка при вътрешна ротация, но при няколко повторения изчезва и предполагам, че ще отшуми напълно. Възможно е и все още да има ефект от самото убождане.
Надявам се в следващите седмици да успея да възстановя напълно.
За целта се иска търпение, масажи, разтягане и пазене.
Не съм много задоволен от нещата, които мога правя, но съм готов за тях и ще натискам на възстановителни процедури.

Дойде време да подновя писането, че нещо много се отплеснах.
Не, че има какво толкова да пиша, но дет се вика някоя рецепта може да споделя ;)

08.02.2016г.
Понеделник

Ден без тренировка и процедури.

Хранене:
12:30 ч. - салата с риба тон, три филийки пълнозърнест хляб, и лъжица лютеница;
19:00 ч. - пушена сланинка, мариновани патладжани, хлебец, кисела краставчка, бяло вино и конски суджук;

Добавки - няма;
Мазила - ДР за рамото. Реших да си измажа мазилата докато чакам пълното възстановяване. Не вярвам да ми навредят с нещо.
Течности - недостатъчно вода, три кафета, едно макиато;

Мнението беше редактирано от Маданеца на 09.02.16 18:28.

09.02.2016г.
Вторник
Ден без тренировка.
Сутринта станах рано, но не намерих мотивация да отида до залата и да въртя на велоаргометъра. Ще трябва да намеря

Хранене:
12:30 ч. - салата с риба тон, три резенчета хляб;
20:00 ч. - пушена сланинка, конски суджук на фурна, кисели краставички, една сливова, хлебец, две малки тъмни и една голяма светла;

Добавки - Це, ЦМА, омега 3 и цисус;
Мазила - ДР сутрин и вечер и Бенгей преди втората процедура;
Течности -  пак не знам колко вода изпих, но не е много, две кафета и три макиато;
Явно като не тренирам и не ми се пие толкова вода, което е напълно нормално.

Процедура 1
11:30 ч.
В офиса
1. Последователно и по десет повторения с лява ръка отвеждане в страни, отвеждане напред до хоризонтала, отвеждане назад без преминаване на комфортната зона, отвеждане на напред до вертикала със заключване на ставата в горно положение;
2. По 30 секунди разтягане на задната, средната, предната глава на рамото и бицепса от стоеж;

Процедура 2
18:30 ч.
Вкъщи
1. Ролер гръб + двойна тенис топка рамо 20-25 минути - голямо мачкане падна, но много добре ми дойде;
2. Последователно и по десет повторения с лява ръка отвеждане в страни, отвеждане напред до хоризонтала, отвеждане назад без преминаване на комфортната зона, отвеждане на напред до вертикала със заключване на ставата в горно положение;
3. Разтягане на задна, средна, предна глава на рамото и бицепс от седеж - 4 пъти по 30 секунди;

10.02.2016г.
Сряда

Ден без тренировка

Хранене:
12:30 ч. - макарони карбонара;
20:30 ч. - ребърца с каймак, бяла вешалица, царски нещо си, което все не запомням, пържени картофи, филия препечен хляб, кисело зеле, няколко бири;

Добавки - Це, ЦМА, цисус, серапептаза, омега 3, ензими;
Мазила - ДР х 2 и Бенгей, все за рамото;
Течности - 2,5 литра вода, де кафета, едно макиато, два ройбоса, вечерния с ромче;

Процедура
1.Закрепен масаж на ръка - 10-15 минути;
2. Три последователни кръга по 10 повторения от разтваряне в страни, разтваряне в страни от наведен, отвеждане назад, отвеждане на напред х2 с различна позиция на ръката (дланта успоредно и напреко на пода), едностранна раменна преса;
3. Разтягане 3 пъти по 30 секунди - задно и средно рамо от седеж, бицепс на стената, предно рамо от седеж;
Даже се изморих накрая.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1