Дневникът на Маданеца ММММ

Прескочи до:

За много години, Тома!
За около 20-тина дни. Моите са покрити с хартия да не ги кълват пилетата и не са в най-проветривия квартал, така да се каже. При малко по-добри условия може и за две седмици да са готови. В общи линии това са границите 15-20 дни.
Като купуваш питай дали стават за сушене, защото някои не са предвидени за тази цел и солта, както и останалите подправки са в различни, неподходящи количества.
Ако решиш да сушиш пиши за подробни инструкции ;)

04.01.2017г.
Сряда

Хранене:
19:00 ч. - два вида суджук, червено вино, пилешки дробчета с лук, сирене, кашкавал, луканкови пръчици, картофена салата, млечна разядка, домашни сладки с пълнеж от шоколад, заляти със сладолед. Малко по-късно лют шоколад с коняче.

Добавки - няма;
Мазила - няма;
Течности - 2 литра вода, две кафета с мляко;

Тренировка
12:30 ч.
1. Тибетци х7;
2. Терапевтична сесия за рамото с ластика и колана, че и без тях;
3. Лицеви опори + суинг с пудовка - 10+10, 10+10, 10+10, 10+10, 10+10;
4. Планк 5х30 секунди през 30 секунди;

05.01.2017г.
Четвъртък

Хранене:
След 19:00 ч. - баница със сирене, тарама, домашен суджук, тъмна бира, малко рибица за проба (рано ѝ е още), бистро телешко варено с моркови и лук, ръжено-пшеничен хляб;

Добавки - няма;
Мазила - няма;

Тренировка и други активности няма.

06.01.2017г.
Петък

Хранене:
След 19:00 ч. - домашен телешки суджук, червено вино, туршия, телешко варено, хляб, маслини, чипс, тъмна бира;
Значи, суджука е станал един път. Браво на майстора.

Добавки - няма;
Мазила - няма;

Тренировка
16:00 ч.
1. Тибетци х9;
2. Гигантска сесия за рамото с ластика;
3.1 Обръщане с пудовки - 5+5+5+5+5;
3.2 Изхвърляне с пудовки - 5+5+5+5+5;
3.2 Лицеви опори - 10+10+10+10+10;
На обръщането в негативната фаза ме опъваше лявата гърда. Старо познато и неприятно чувство. След това ме боля рамото до вечерта, но след два масажа на трапеца ме отпусна и тази сутрин не ме боли.

07-09.01.2017г.
Играх един мач в неделя. Много беше студено, ама много. Отоплението на балона не работеше и температурата вътре беше много близка до тази вън. Освен студа не искам да си спомням този мач с нищо друго и то защото няма как да забравя студа. Много нерви, много тъпотии, още повече пропуски и тъпа загуба като краен резултат.

Менюто продължава да изобилства от домашно сушени прелести и червено вино. Ходих и на Иванов ден, където натисках на капама и на червено вино. В неделя натисках и на гинесче, но това не помогна особено на Ливърпул да си спечелят уж лесния мач, та може да се каже, че неделята си беше напълно разочароваща във футболен план. Вечерята беше конско, хляб, люти чушки, туршия, чай, витамини и ибупрофен. Гореща баня и загряващ гел на целия гръб в комбинация с описаното меню се оказаха достатъчни да се стопля някъде към девет вечерта.
В понеделник си стоях на топличко като изключим, че ходих да си прибера колата и да напазарувам. Сдобих се с нова тенджера под налягане и днес ще я изпробвам - ще споделя резултатите естествено. Между другото взех и малко филе от треска, което се превърна в прекрасна вечеря след като го наредих в тавата с гъби и кашкавал. Гарнирах с картофено пюре, Лефе - светла и тъмна, гинесче за десерт, а предястието беше от простора. Рибицата също е почти готова и ще я почвам и нея тия дни.
Май друго няма.

10.01.2017г.
Храненето е след 16:00 ч. и включва:
Солети с фъстъчено масло, телешки суджук, сушена рибица, туршия, червено вино, боб с телешки пръжки, люти чушки, хляб.
Първото готвене на херметика се получи отлично. Варих малко повече от необходимото, че уж тоя боб не увирал бързо, но явно тенджерата ми е грамотна :) Крайният резултат беше прекрасен.

Добавки - няма;
Мазила - няма;
Течности - 1,5 литра вода, едно кафе, две кафета с мляко, един ройбос;

Тренировка
15:30 ч.
1. Двойна гигантска серия за рамото с ластика;
2. Тибетци х11;
3. 3х10 на ръка ренегатско гребане с лицева опора с 9 кг дъмбели - уж да пробвам дали ще ми е комфортно за рамото.
Още чувствам напрежение в рамото, но с ренегатското нямах проблем.

11.01.17
11:30

Маданец,
Сериозно се замисли за български канал в Youtube “Манджи и разядки за истински мъже” :). На мен са ми казвали, че обичам да готвя и да си угаждам, но като чета дневника ти завиждам НЕблагородно (благородно само лъжа).

11.01.2017г.
Сряда

Без тренировка и други активности.

Хранене:
13:00 ч. - два банана;
21:00 ч. - боб с телешки пръжки, хляб, туршия, маслини, телешки суджук, тъмна бира;

Добавки - няма;
Мазила - няма;
Течности - две кафета с мляко, не знам колко вода;

12.01.2017г.
Вторник

Без тренировка и други активности

Хранене:
14:00 ч. - ръжено-пшеничен хляб с тарама, един банан;
18:00 ч. - телешки суджук, свинска рибица, червено вино, катък с цедено мляко, сирене и червени чушки, телешки джолан с картофи и моркови, който сварих в херметика и запекох във фурната след това - направо се топеше в устата.

Добавки - няма;
Мазила - няма;
Течности - малко вода, кафе и кафе с мляко;

Нещо се отпускам да спя на лявата страна в последно време и имам чувството, че ми се отразява отрицателно на рамото. Студеното време също не ми помага и лекичко се изнервям. Ще видим тая работа.

13.01.2017г.
Петък

Хранене:
14:00 ч. - супа от телешки бульон с фиде, катък като от предната вечер. Остана ми много бульон от варенето на джолана и аз какво да го правя - сложих му малко фиде, треснах му и една застройка и то взе, че стана страхотна супичка.
20:00 ч. - рибица, суджук, домашна ракия, хляб, супа, майонеза с къри, катък с класическа майонеза;
23:00ч . - баница с праз;

Добавки - няма;
Мазила - няма;

Процедурно раздвижване около 16:00 часа.
Намерих едно клипче с упражнения за врата и взех, че ги направих.

Последва гигантска серия за рамото с ластика.
Ще пробвам да натисна малко и на врата, та белким да отпусне рамото повече. Не вярвам да ми навреди.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 14.01.17 14:15.

14.01.2017г.
Събота

Хранене:
13:00 ч. - баница с праз;
18:00 - пилешка пържола от бут, свинско със сос за кебап, кюфтета, хляб, туршия;
21:00 ч. - пуканки и кола;
24:00 - резенче руло с ягодов на пълнеж;

Добавки - вирамин Це;
Мазила - няма;

Терапевтично раздвижване - абсолютно същото като от предния ден.
Тези упражнения за врата сякаш ми се отразяват добре, но рамото все още е болезнено при някои позиции.

15.01.2017г.
Неделя

Хранене:
12:00 ч. - два банана;
16:00 ч. - бяха останали две кори от баницата и се чудих какво да ги правя та стъкмих два броя тикълник или по-скоро подобие на такъв. Добре се получи. Нарязах си и суджуче, ей така за следобедна закуска, гарнирах с малко майонеза с къри и катъче. Пробвах и телешката пастърма от простора, но е засъхнала само в края. Хапнах няколко резенчета, а другите ги изсуших на тигана. Ще стане, но иска още време. Пийнах и тъмна биричка със закуската, че и след това с мача, който аха да спечелим и не можахме - равенството си е честен резултат де, но на мен ми се искаше друго. 
20:30 ч. - телешки джолан, картофи, катък,  а малко по-късно и лют шоколад;

Добвки - витамин Це,
Мазила - няма;
Течности - 2 литра вода, две кафета, един чай;

Тренировка
12:30-13:30 ч.
Футбол. Много тежък мач на много високи обороти. Раздадох се на 110 % и съм много доволен, че изиграхме целия мач без нито една грешка. За съжаление и противниците ни не допуснаха такава. При положение, че и спасяванията на вратарите ни бяха по равно, то 0:0 си е справедлив резултат, като може да се каже, че ние можем да съжаляваме малко повече - ударихме и една греда.

16.01.2017г.
Понеделник

Хранене:
12:30 ч. - пет ущипци, една плескавица с айвар и кашкавал, хляб, зелева салата, люта чушка;
19:30 ч. - канелони със спанак, пиле на грил, чаша червено вино;
22:30 ч. - две лъжици тахан с мед;

Добавки - омега 3;
Мазила - няма;
Течности - 1,5 литра вода, ройбос, две кафета;

17.01.2017г.
Вторник

Хранене:
12:30 ч. - две бутчета от пиле на грил;
21:00 ч. - лимец със сирене, две малки светли, салата от печени чушки, сирене, лук и зехтин;

Добавки - Це, магнезий, омега 3, БЦА;
Мазила - репарил за десния глезен;
Течности - 2,5 литра вода, три кафета, един ройбос;

Тренировка
18:00-19:00 ч.
Футбол. Не стана хубав мач, но пък аз потичах много добре и съм доволен от себе си. В края на мача усетих остра болка в десния глезен без осезаема причина. Просто започна да ме боли и да не мога да стъпвам добре. Излязох и догледах последните минути с превантивна цел. Няма подуване, само болка. За това е и репарилът.

18.01.2017г.
Сряда

Хранене:
12:30 ч. - лимес със сирене;
18:00 ч. - няколко лъжици тахан и малко мед;
19:30 ч. - конско месо, салата от печени чушки, сирене, лук и зехтин, Гинесх3;

Добавки - омега 3; Май пих два пъти на обяд и следобед ми беше едно дискомфортно по стомаха. Гадеше ми се на няколко пъти. Пих повечко вода и ми размина, а като се прибрах посегнах към тахана и се оправиха нещата. Не съм сигурен дали е от това, но нямам друго обяснение. Двойна доза на ден сякаш ми е добре, но двойна доза на веднъж - не.
Течности - много вода, три кафета;

Тренировка, че и терапевтични няма. Бях намислил да ида да поклякакам в залата, но с тоя глезен не става. В крайна сметка гаденето предотврати всякакви други опити за раздвижване и се отдадох на мързел. Поне Ливърпул биха най-накрая, с клизма, но биха. YNWA

Мнението беше редактирано от Маданеца на 19.01.17 12:59.

19.01.2017г.
Четвъртък

Хранене:
12:30 ч. - четири малки телешки кюфтенца, питка хляб, няколко вида салати;
18:00 ч. - сливова, туршия, паприка у павлаци, едно яйце, малко сирене, изобилие и разнообразие от свински мръвки, препечен хляб с мас  и подправки;

Добвки - омега 3;
Течности - 3 литра вода, три кафета;

20.-22.01.2017
Няма тренировки или каквото и да било друго движение.
Глезенът продължава да ме боли и не знам какво ще го правя. Почнах НСПВС ( в случая ибупрофен), па да видим какво ще му дойде. Ще продължавам да мажа репарил и дийп рилийф и те така. Притеснявам се да не е някакво вътрешно възпаление, защото няма оток, няма луксация, не усетих и да съм го наранил. Възможно е просто да се е понаместил от някое предишно навяхване или изкълчване, но пък вече ме боли цяла седмица. 
Иначе пак яко път и много ангажименти, между които успях да сготвя едни уникални талиатели с телешко, гъби, лук и домашна апетитка с преобладаващо чушков вкусов. Прилагам снимка на соса.
Телешката пастърмичка е почти готова, а свинската рибица напълно. Имам си още вино, тъй че не съм за жалене. Само да се добера до простора пак.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 23.01.17 11:54.

23.01.17
12:04

казано от Маданеца на 23.01.17, 11:53:

Телешката пастърмичка е почти готова, а свинската рибица напълно.

Aааа браво,мъките ни край нямат!Аз закачих вчера поредната порция...

23.01.2017г.
Понеделник

Хранене:
12:30 ч. - рибена чорба, малко хляб;
17:30 ч. - пиле на грил, хляб с праз;
21:00 ч. - сладко от смокини, от хлебеца с праз, малко тахан;

Добавки - само ибупрофен;
Мазила - репарил за глезена;
Течности - много вода, три кафета;

Тренировка и други активности няма. Прилагам малко снимки, защото бях впечатлен от ефекта от комбинацията между кучешки студ и тежка мъгла. Няма по-добър художник от природата, която от две гадни неща успява да създаде това

24.01.2017г.
Вторник

Хранене:
12:30 ч. - порция дюнер, зелева салата, сос, питка прясно изпечен хляб;
19:30 ч. - една гроздова да си уважа салатата от печени чушки, сирене, лук и зехтин, две бутчета от пиле на грил, една малка бира;
22:30 ч. - парченце черен шоколад;

Добавки - ибупрофен;
Мазиал - репарил за глезена;
Течности - малко вода, три кафета;

Процедурно раздвижване:
18:00 ч.
1. Упражнения за врата и гигантска сесия за рамото;

25.01.2017г.
Сряда

Хранене:
12:30 ч. - суджук на скара, питка хляб, люта чушка, зелева салата;
20:00 ч. - херинга в сметанов сос по стара полска рецепта, доставена директно от Полша, ръжен хляб, печени чушки със сирене, лук и зехтин, една ракия, солети с фъстъчено масло, чипс, две малки тъмни;

Добавки - ибупрофен.
Мазила - репарил за десния глезен. Сякаш нещата вървят към оправия, но още чувствам глезена некомфортно.
Течности - не много вода, три кафета;

26.01.2017г.
Четвъртък

Хранене:
12:30 ч. - малко супа, прясно хлебче, телешки дроб, зелева салата;
19:00 ч. - две малки тъмни и малко чипс;
21:00 ч. - сиренце с олио, салам, суджук, маслини, кисели краставички и червено вино;

Добавки - ибупрофен;
Течности - 1,5 литра вода, три кафета;

Много лошо стомашно неразположение имах от сутринта. Събуди ме преди алармата, после ме повтори, а след обяда ме и потрети. Не съм сигурен дали е от полската херинга или от дозите на ибупрофена, но ми беше много лошо на стомахчето. Естествено можеше да не ям дроб на обяд, ама като го сложили в едно глинено саханче, ей така на витрината и не устоях. Имах и киселини в късния следобед и надвечер. Така или иначе нямам повече херинга, а и спирам ибупрофена, тъй че би трябвало да се нормализират нещата.

Тренировка и други активности няма. Налегнала ме е някаква апатичност, нали си тръгвам от тук, та може би е нормално. Имам да довърша няколко неприятни задачки тази и другата седмица и се занимавам с тях по цял ден, та съм и изтощен психически. Не си обяснявам обаче защо не намирам мотивация за тренировки. Това пък от своя страна ще рече, че ще намеря мотивация - нали не намирам причина да я няма ;)

27.01.2017-30.01.2017г.
Много път, много нещо. Финални напъни и приключвам.
Иначе между пътуванията се глезя с домашни и не само мезета и напитки или по-скоро, както беше в конкретния случай,  ме глезят. И аз давам своя принос де - ще прикача снимки.
Физическата активност през уикенда се ограничава с чистене на сняг - два пъти по около половин час.

В понеделник тичах по задачи, а следобед разфасовах един свински бут, че само свинско нямах в хладилника като запаси. Междувременно пристигнаха и пет килца конско суджуче, та съм доволен. Поиграх си и на майстор между готварските занимания, та си спретнах едно стелажче за терасата. Облякох го с дебел найлон от всички страни и му направих и шатра, че и най-горния рафт да е покрит. Джоланът от разфасования бут сварих в херметика, след което го наредих с картофки във фурната. Останалото бульонче се превърна в чудесна супичка след като му добавих настърган морков, фиде и застройка. Тази комбинация ще ми дойде много удобна - хем спестявам много време за печене, хем остава и бульон за супичка.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 31.01.17 17:29.

31.01-04.02.2017г.
Бърз седмичен отчет. Не, че има какво да отчитам де. Един мач, веднъж терапевтична сесия и много път. Храната е под контрол със занижени нива на алкохола и калориите - без особена цел. Може би малко прочистване.
Хубавото е, че глезенът не ме боля на мача, а и след него. Възможно е да е защото теренът там е много мек, но пък ме боля доста време и не вярвам да е само това. Днес ще пробвам нови обувки да видя какво ще е положението.
Друго няма. Последни напъни в работата и другата седмица почвам предаването.
Някак си нямам търпение вече - сигурно щото му се вижда края.

05.02.17
12:39

Ефо, к’во ще ги правим тия нашите момчета, а? С Клоп или без, не щат в топ 4 и туй то! :)

Направо не знам какво да кажа.
Все едно са друг отбор от началото на годината.
Става нещо, но не знам какво. Договори се преподписват, което нарушава малко или много концентрацията и атмосферата като цяло. Контузии се насъбраха.  Някои анализатори имат теория, че Клоп ги е претоварил с предсезонната физическа подготовка, защото системите му са съобразени с немското, където има пауза и сега изнемогват заради това и стила на игра като цяло. Няма достатъчна ширина на състава и Юри продължава да залага на една и съща схема във всеки мач, като много рядко се опитва да я променя в движение, което не му се и получава де - дали пък не е защото промените идват прекалено късно?
Имам някои конкретни идеи как да се подобрят нещата и ще ги споделя, ама надали Клоп ми чете дневника :)
Накратко - 4-4-2 в диамант с Фирмино/Мане и Стъридж/Ориги напред, Коутиньо на върха на диаманта, Хендо, Лалана и Вайналдум зад него. Изхвърляне на усташа (да се чете Ловрен) от титулярния състав и стабилизиране на защитата с налагане на двойка Матип - Гомес. Ще има повече работа за бековете, но те и така са с най-високо КПД.
Досегашното 4-3-3 също работи или по-скоро работеше преди нова година, но задължително с Вайналдум и Лалана пред Хендерсън в средата. Проблемът е, че няма план Б, а както каза Кара, вече целия свят знае как да победи Ливърпул.
Нещото, което най-много ме вбесява са статичните положения. Всеки корнер пред нашата врата е като дузпа, да не говорим за фалове от по-близка дистанция. Всъщност статистически Миньоле има повече спасени дузпи отколкото хванит центрирани топки. Лошото е, че Кариус не ги хваща по-добре. Този проблем го има от години и не знам защо не успяват да го преодолеят. Другото нещо е , че се защитават зоново при статичните положения, без хора до гредите, което е модерно, красиво и ефективно, ако имаш вратар, който да координара защитата - няколко примера има в световния футбол в момента. При положение, че нямаш такъв вратар си трябва опълчение - персонална защита, хора на гредите и човек пред дъгата, защото всяка изчистена топка в последните поне два сезона попада у противников играч. В общи линни откато Роджърс изгони Агер по необясними за мен причини са пълна трагедия в защита.  Още по-зле са нещата като заговорим за ефективността в атака от статични положения. Като го видя Мильо да вдигне двете ръце до флагчето и почвам да се моля - дано да не ни вкарат при контрата. Просто е недопустимо да изпълняват по над 10 корнера всеки мача и това да не доведе до нито един удар във врата. Даже се сещам за няколко мача с повече корнери и без удар въобще, камо ли точен такъв.
Далеч съм от мисълта, че ги разбирам нещата повече от Клоп, но щом аз ги виждам тия неща, значи и той ги вижда. Яд ме е, че не променя нищо.
Не съм загубил вяра в него и все още смятам, че той е правилният избор за Ливърпул, но негативните емоции в последния месец ми идват в повече. Всичките тия неща дето ги изписах не са от тоя месец - дъвча ги от години, ама пусто като никой в Ливърпул не ми чете писаниците ;)

Мнението беше редактирано от Маданеца на 06.02.17 10:46.

05.01.2017г.
Неделя

Хранене:
19:00 ч. - домашна телешка пастърма, конски суджук на фурна с картофи, бира, кисели краставички, печени чушки с лук и зехтин, по една хапка от две различни понички, колкото да ги пробвам. Никога не бях ял “Дънкин Донътс” и реших да пробвам. Влача на американците като пътувам, че тук няма и те им се радват, та викам я и аз да пробвам. Както те казват - со фар ай ам нот импресд ;)

Добавки - няма;
Мазила - арника за десния глезен;
Течности - доста вода, три кафета;

Тренировка
16:30-17:30 ч.
Футбол - както казаха момчетата от другия отбор, изнесохме им лекция по футбол на малки вратички с краен резултат 8:2.

06.01.2017г.
Понеделник

Хранене:
12:00 ч. - два банана;
17:30 ч. - речна риба от буркан, топъл хляб, бира;
20:30 ч. - доядох хляба с малко пастърмица и още една бира;

Добавки - няма;
Мазила - няма;
Течности - не много вода, три кафета;

Активности няма, че спах само около три часа и цял ден бях жив труп. Въпреки това успях да си свърша доста неща и съм доволен от деня.

Активно участвам в кампания за набиране на средства за едно болно детенце. Племенник е на мой приятел. Който желае може да се включи
https://www.facebook.com/groups/BazarzaNikola/?fref=nf

Мнението беше редактирано от Маданеца на 07.02.17 09:31.

06-12.01.2017г.

Седмицата отлетя в последни неща. Последен обяд в закусвалнята с фасула, последна вечеря в любимия ресторант, последен мач с другарчетата, последни бири след мача, прощална торта в офиса, прощален късен обяд с по-близките колеги, който се проточи до полунощ и много други последни неща. Нали пък е последна седмица - сигурно е нормално. Получих много подаръци и много хубави думи на изпроводяк и ми стана едно мило. Щастлив съм, че хората оценяват нещата, които съм направил.
Иначе времето ми минава в най-различни организации, предаване на оборудване и други такива дейности, та съм яко зает през деня.

Освен футбола, други активности няма. Планирам да направя и една прощална тренировка днес или утре, че да се сбогувам и със залата.

12.02.2017г.
Неделя

Хранене:
15:00 ч. - пиле на грил, хляб, една тъмна биричка;
18:00 ч. - лимец с овче сирене, още една биричка и солетени хрупанки;
21:00 ч. - конско, лимец с овче сирене, хрупанки, кисело мляко;

Добавки - няма;
Мазила - няма;
Течности - 1,5 литра вода, две кафета;

Тренировка
13:45 ч.
1. Клек - 10х50кг, 5х60кг, 3х70кг, 1х80кг, 1х85кг, 1х90кг, 2х5х60кг;
2. Тяга - 10х60кг, 5х80кг, 3х100кг. 1х110кг, 1х120кг, 3х3х100кг;
3. Разтягане и висене на лоста;
На клека краката могат още много, но коремът и кръстът изпускат;
На тягата не съм напъвал много, но май нямам много аванс от 120 нагоре.
В общи линии съм доволен, защото се оказа, че не съм толкова атрофирал, колкото си мислих преди да вляза в залата.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 13.02.17 08:34.

13.02.17
11:37

В София ли се връщаш или пак ще духваш нанякъде? :)

За сега ще си кротувам из нашите ширини и дължини.
Даже ако трябва да дам категоричен отговор днес, кротуването в България ще си е за постоянно. Не знам дали ще мисля така след година, две или пет, но на този етап не планирам повече миграции.
Като си идвате обозначавайте се за по бира :)

Мнението беше редактирано от Маданеца на 13.02.17 13:51.

13.02.2017г.
Понеделник

Хранене:
13:00 ч. - конско, лимец с овче сирене;
17:30 ч. - солети;
19:00 ч. - салати, печено прасенце, бира, хляб;

Добавки - няма;
Мазила - няма;
Течности - 2 литра вода, три кафета;

Без активности. Върнах последните неща, които трябваше да върна взех си подписаният отчетен лист и цял следобед си събирах багажериите в очакване на прасенцето. На изпроводяк от българската общност ми подариха прекрасно барбекю на “Уебер” и нямам търпение да го напаля като се прибера. Естествено ще приложа снимки от първите резултати ;)

14.02.-19.02.2017г.
Без особени активности в изминалата седмица. Пътувания, багажи, пак пътувания и още багажи. Изиграх и един мач между другото, с което ми се изчерпват физическите занимания.
Вече съм си вкъщи и съм щастлив.
Нещата лека полека започват да си идват на мястото и смятам да възстановя активностите или поне да съм активен доколкото ми позволява моментното състояние. Бях на прегледи и се оказа, че съм здрав по всички показатели. Захарта ми е 5,9, което не е болка за умиране или повод за притеснение, но е повод за наблюдение. Ще направя едно контролно след месец два да видим как се движат нещата.

И за да не съм голословен, че възстановявам каквото и да било:
20.02.2017г.
Понеделник

Хранене:
20:30 ч. - боб с кожички от свински джолан, туршия, домашна телешка пастърма, чаша червено вино, сладкиш от овесени ядки и компот от дюли;

Добавки - Це, магнезий, омега 3;
Мазила - диклак за кръста, че нещо се сецнах с багажите ония ден;
Течности - 1,5 литра вода, три кафета с мляко;

Тренировка или по-скоро лечебна гимнастика:
18:30 ч.
1. Упражненията за врата от руското клипче;
2. Ластик за рамото - всички посоки, за които се сетих + раменни ротации с ластика. Не съм узрял още за кърпа или по-твърд уред, но и с ластика ми се отразяват много добре;
3. Ролер цяло тяло;
4. Тибетци х21;
5. Разтягане на илиопсоаса х1 от всяко упражнение от статията на Марги.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 22.02.17 07:28.

21-23.02.2017г.
Уж поднових, ама пак съм си на същото положение.
Три дни без тренировка или друга организирана активност.
Във вторник тичах по задачи и буквално не ми остана време. Успях да свърша супер много работа и не съжалявах, че не ми остана време за удоволствия. В сряда път и носене на дивани, легла, машини и други подобни. Не беше организиран спорт, но още вечерта ми се схвана гърба от умора и мускулна треска. Нараненото място на кръста пак се обади и то още от сутринта. Въпреки умората в края и на този ден не съжалявах и бях доволен, че всичко си дойде по местата. В четвъртък обаче ме налегна такъв мързел, че даже не съм и готвил. Не мога да кажа, че не бях и изморен, но чак толкова мързел не е на добре.  Даже с абсолютно нежелание излязох да отида на концерт вечерта. Поне концерта си заслужаваше и се разтоварих.

24.02.2017г.
Петък

Хранене:
14:00 ч. - микс зърнени ядки с кисело мляко и канела;
20:00 ч. - домашна телешка пастърма, червено вино, кисели краставички, свински джолан с моркови и лук, булгур със зеленчуци, кекс с портокали и айрян. Неудачен опит за кекс с портокали. Стана много хубав на вид с два цвята тесто и портокали на дъното, но портокалите започнаха да горчат след като се изпекоха. Сега ги отстранявам и си хапвам от останалата част.

Мазила - няма;

Тренировка
1. Упражнения за врата;
2. Гигантска серия за рамото с ластика;
3. Ролер цяло тяло;
4. Тибетци х21;
5. Планк 5х40 секунди с 20 секунди почивка;
6. Разтягане на илиопсоаса;

25.02.2017г.
Събота

Без тренировка или други активности .

Хранене:
13:00 ч. - микс зърнени ядки с кисело мляко и канела;
17:30 ч. - булгур със зеленчуци, маслини;
20:30 ч. - булгур с праз и конско, сланинка, червено вино, кисели краставички, телешка пастърма, млечен шейк с банан и нескуик;

Мазила - няма;

26.02.2017г.
Неделя

Хранене:
10:00 ч. - булгур с конско и праз, маслини;
15:00 ч. - протеин с мляко;
18:00 ч. - сланинка, телешка пастърма, тъмна бира, зелева салата, конски суджук на оребрения тиган, чаша вино, две парченца баница с праз, четири бонбона “Рафаело” с едно малко коняче;

Добавки  - Це, магнезий, омега 3, мултивитамини, БЦА;
Мазила - няма;

Тренировка
14:00 ч.
1. Приблизително 3 километра на писта за приблизително под 20 минути. Може и по-бързо да е било, но не съм засичал. Леко опипващо откриващо бягане без кризи, драми и напъване. Приятно съм изненадан въпреки бавното темпо.
Завърших с малко разтяжки, на чийто резултат се радвам днес.

27.02.2017г.
Понеделник

10:00 ч. свински желатин с мляко и мед;
13:00 ч. - ябълки;
18:00 ч. - сланинка с лук и сминдух, маслини, козе  сирене, кисели краставички, баница с праз, домашна грозданка, айрянче. Докато се наслаждавах на така описаното мезенце (ще приложа и снимка) разфасовах едно пиленце, че да му извадя гърдите и останалото изпекох във фурната с бира, масло и подправки (и за него има снимка). Спретнах и едно оризче с къри за гарнитура и се получи доста грамотна вечеря :)

Добавки - Це, магнезий, омега 3, БЦА, мултивитамини, свински желатин;
Мазила - няма;
Течности - 1,5 литра вода, две кафета с мляко;

Тренировка:
16:00 ч.
1. Гигантска серия за рамото с ластика и не само;
2. Ролер цяло тяло;
3. Тибетци х21;
4.1 Ренегатско гребане с лицева опора с 9кг дъмбели - 10+8+6+4+2 (общо за двете ръце);
4.2 Ве-образни коремни преси - 10+10+10+10+10;
5. Разтягане на илиопсоасът и не само;

Взех си свински желатин да видя как ще ми се отрази, че само това не съм пил за ставите. Яко е гадничък, но с мляко и мед в блендера се получават нещата. Ако някой има опит и впечатления относно приема на желатина ще се радвам да ги сподели, че още не мога да си избистря по колко на ден и колко дни.

Ето ги и обещаните снимки

28.02.2017г.
Вторник

Хранене:
09:30 ч. - свински желатин с мляко, БЦА и мултивитамини;
На няколко пъти през целия ден - тахан с мед, лешници, бадеми, сушени плодове, банани;
20:00 ч. - ориз с къри, печено пиле;

Добавки - Це, магнезий, омега 3, мултивитамини, свински желатин, БЦА, ибупрофен 3х2;
Мазила - диклак, загряващо и лепенка за през нощта. Всичкото за кръста;
Течности - много вода, едно кафе с мляко;

Тренировка
07:30-08:30ч.
Футбол. Хубав мач се получи, а на мен ми се получаваха доста неща.

По време на мача спрях една топка на гърди, при което отведох тялото доста назад и в същото време усуках гръбнака. От тая работа кръстът, от който се оплаквах предната седмица се намести, но още веднага започна една остра постоянна болка. Доиграх мача, но след това лека полека си ме стегна и откъм 10:00 ч., въпреки горещия душ, мазилата и хаповете, ме повали на легло. Така изкарах цял ден - в болки и безброй смени на неестествените пози, в които болеше по-малко.

01.03.2017г.
Сряда

Втори ден под знака на болката и лежането в различни пози. Кратка разходка вечерта ми се отрази добре на психиката, но не толкова на кръста.

Менюто е същото през деня, а за вечеря хапнах пилешки гърди в сметанов сос, хлебец, остатъците от печеното пиле( желираната мазнинка от тавата), козе сирене и малко маслини;

Добавки - ибупрофен 3х2; За съжаление не събрах сърце да си правя желатин, че и без това ми се гадеше от болка;
Мазила - диклак, загряващо и лепенка за кръста;
Течности - не много вода, че ставането до тоалетната не беше най-лесното упражнение;

02.03.2017г.
Четвъртък

В общи линии същата работа, но малко по-поносимо. Даже след обяд се чувствах достатъчно добре, за да натоваря багажериите на бабичката (така наричам колата си, ако не съм го споменавал) и да тръгна за село, където пристигнах около 22:00 ч.

Хранене:
13:30 ч. - бъркани яйца с домашна апетитка и масло;
22:00 ч. - сухи мезета, пилешки бутчета, кебапчета, домашна гроздова и компот. Новата реколта вече е готова за консумация и е станала още по-добра от старата. Двойна преварка на букет от 4-5 различни сорта грозде - красотЪ.  Имам и за продаване ако не съм споменавал преди - ако има интерес на лично.

Добавки - ибупрофен 3х2;
Мазила - диклак, загряващо, лепенка за кръста;
Течности - 2 литра вода, две кафета;

03.03.2017г.
Петък

Хранене:
14:30 ч, - картофи на фурна с наденица и хлебно кюфте, две бири. Докато чакахме картофите да се изпекат смелихме малко каймица от телешко и свинско в съотношение на око : на око, а за почистване на машинката прокарах и едно голямо парче хляб, от където дойде и хлебното кюфте.
Около 16:00 часа сглобих новото барбекю и го запалих - ще приложа снимка. Събира две кила пържоли на едно зареждане - как да не е щастлив човек. Отидоха и няколко бири докато сглобявахме и пекохме. Продукцията от барбекюто консумирахме малко по-късно с домашна гроздова, туршийка, кисели краставички и компот. За десерт имаше торта, която гарнирах с едно малко пет годишно малцово.

Преди да се отдам на кулинария обаче се наложи да посадим малко картофи в двора, та покопах около два часа за раздвижване на кръста. В интерес на истината ми се отрази много добре докато копах, но след това ме стегна пак и обръщах пържолите леко приклекнал, че ми беше трудно да се навеждам над скарата.

Добавки - няма;
Мазила - диклак, загряващо и лепенка;
Течности - 1,5 литра вода, едно кафе;

04.03.2017г.
Събота

Малко задачки до обяд, но без физическа активност. Наложи се да покарам бабето за около час, което никак не ми се отрази добре на иначе позаздравелия кръст, но нямаше как. След обяд опънахме нов найлон на оранжерията и напънахме барбекюто отново.
Менюто е свински врат, кюфтета от гореспоменатата смес, свинска прясна луканка, салатка домати и репички, ракия, препечен хляб;

Добавки - няма;
Мазила - диклак и загряващо;
Течности - литър вода, едно кафе;

05.03.2017г.
Неделя
До към обяд търках и боядисвах металните части на конструкцията на част от лозето та се поразпънах малко, което се отрази добре на кръста. Безбройното качване, слизане и местене на стълбата обаче не беше толкова благосклонно към болежките.
Последва обилен обяд включващ салата от марули, кюфтета, пържоли и препечен хляб. След това кратка дрямка, събиране на багажериите и айде обратно.

Добавки - няма;
Мазила - диклак и загряващо;
Течности - литър вода, две кафета;

Кръстът е малко още по-добре, но още не е добре.

Да се похваля и с придобивката накрая

06.03.2017г.
Понеделник

Хранене:
14:30 ч. - свински желатин, портокал, лъжица мед. Всичкото на блендера заедно с малко вода, бца и мултивитамини на прах;
19:30 ч. - ябълка и малко орехи;
20:30 ч. - ориз с пилешки сърца, свински вратни, сладко-лют сос, още малко орехи, мед и тахан;

Добавки - БЦА, желатин, мултивитамин, “Волтарен”. Никой не каза нищо за желатина. Доза, продължителност, полза, комбинации?
Мазила - загряващо и лепенка за кръста. Уж ме беше отпуснал, но пак ме стегна лошо. Продължавам със загряващите процедури и малко по-сериозно НСПВС;
Течности - 2 литра вода, две кафета;

И ако за желатина е приемливо никой да не се обозначи, то съм много изненадан, че никой не проявява интерес към домашната ракийка ;)

Dizzy

07.03.17
13:09

казано от Маданеца на 06.03.17, 10:10:

Взех си свински желатин да видя как ще ми се отрази, че само това не съм пил за ставите. Яко е гадничък, но с мляко и мед в блендера се получават нещата. Ако някой има опит и впечатления относно приема на желатина ще се радвам да ги сподели, че още не мога да си избистря по колко на ден и колко дни.

Нямам впечатления от желатин (последно се спрях на и пия профилактично Orange Triad) но преди доста време гледах някакво кратко документално филмче (май беше на DW), в което германски щангист разказваше, че приемът на желатин е било основна част от възстановяване на коляното му за да успее да участва на една Олимпиада.

казано от Маданеца на 06.03.17, 10:54:

.... да натоваря багажериите на бабичката (така наричам колата си, ако не съм го споменавал)

Моята се казва “Синята стрела” 8-)  :D

07.03.17
14:29

Аз пия желатин от 4 години, като единственият, който ми харесва е този на Grate Lakes.
Зелената опаковка е телешки желатин, изключително добро качество, но най- добрата му страна за мен е, че няма никакъв аромат и не се желира, така че мога да го пия с вода, да го разтварям в кафето си, или да го смесвам с храна.
Оранжевата опакавковка я ползвам да правя желирани бонбони, но купувам рядко от нея.
В момента ползвам и желатина на Bulk powder, който е смесен с ВСАА. Правя си много готини желирани десерти, като им добавям разни плодове. Само разбиваш и слагаш в хладилника да стегне. Хапвам ги след тренировка.
Аз ползвам желатина за моите проблеми, но купувам и  на родителите си да пият.
Майка ми още първият път, когато им взех, каза,че още на втората седмица е усетила огромна разлика. Обаче им купувам и борон да пият едновременно с желатина. Можеш да прочетеш за ползите от този минерал. Много хора не подозират, колко може да помогне при ставни проблеми.
Откакто родителите ми пият и двете, не се оплакват от болки в ставите. Много са доволни и двамата.
Надявам се, да съм ти била полезна.
Поздрави :)

П.П. Забравих да напиша, но който ми следи дневника, знае че всяка седмица варя костен бульон и пия по чаша-две на ден. Правя и пача от свински крачета и уши. По-добър начин за естествено набавяне на колаген, май няма. :D

Мнението беше редактирано от Mara Croft на 07.03.17 14:35.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1