Дневникът на Маданеца ММММ

Прескочи до:

22.09.2020г.
Вторник
Без тренировка.
Цял ден шетах, че имахме гости за вечеря.
Храната следобедно и на вечеря - филии с масло и мед, сухи мезета, бира, салата от домати, краставици, печени чушки и сирене, салата от макарони, шунка, царевица и майонеза, грозданка, свински гърди на фурна, още бира, торта с коняче.

Добавки - цисус.

Забравям да впиша, че от над седмица имаме колан за коригиране на стойката и го слагам от време на време, че да видя как ще ми се отрази на напрежението в раменете и акромиоклавикуларните стави.

Дни без захар 122/143

23. и 24.09.2020г.
Сряда и четвъртък
Без тренировка.
Вечер стоях с колана, ама май само единия ден.
Храната е вечер, че и за ядене не остана време, но не е като да е читав фаст, защото много кафета вървят, а с тях много мляко.
Пия си цисуса.
Нещо стомахът започва да се бунтува и ще започвам да закусвам май.

25.09.2020г.
Петък
Хранене:
Късен обяд - кофичка кисело мляко;
Вечеря - почти цяла консерва консло, две бири, малко печено пиле, салата със сирене.

Добавки - цисус;

Тренировка
12:00 ч.
1. Половин час размотаване, загряване, раздвижване и други подобни. Схванат съм и съм крив. И на лежанка като легна съм крив. Целият труп ми е наклонен леко вдясно и изисква корекция при всяко движение. Това ми изяжда огромен психически и мотивационен ресурс.
2.1 Тяга с 80 кг - 3х10;
2.2 Раменна преса с 12 кг пудовка - 3х10 на ръка;
2.3 Кофи тясно - 3х10;
2.4 Набиране успореден хват 3х10, като последното е на 6+4;
2.5 Лицеви опори - 3х10.
Никакъв тонус и желание за тренировка. Единственото положително е, че правих кофички без болка.
Ще се наложи да се дисциплинирам и да наблегна на пилатес и йога, че с това седене по цял ден няма да го докарам до никъде с кръста.

Дни без захар - 125/146

26.09.2020г.
Събота

Хранене:
Закуска - бананови палачинки с овес;
Обяд - печено пиле, ориз със зеленчуци и лют сос;
Вечеря - сушен врат, хляб, козе сирене с червен пипер и зехтинче, кашкавал, люти чушки, две ракии, пориця мусака, 5-6 бонбона и едно малко коняче за десерт.

Добавки - Цисус.

Тренировка няма.
Терапевтични процедури има - 5 минути японско упражнение и мачкане на глутеусите с двойна тенис топка. По време на лежането ме боли, но след това се подобрява. Мачкането с топката предизвика още повече болка, но и незабавен положителен ефект.

Дни без захар - 125/147

27.09.2020г.
Неделя

Хранене:
Обяд - мусака;
Ранна вечеря - амбарица, люти чушки, малко просо, една малка пържола от бут, две ракии;
Вечеря - две купички булгур с праз и свинско.

Добавки - цисус.

Терапевтични процедури
1. Половин час пилатес;
2. Японско упражнение;
3. Още малко разтягане и мачкане с ролера.

Дни без захар - 126/148

Мнението беше редактирано от Маданеца на 28.09.20 06:34.

28.09.2020г.
Понеделник

Хранене:
Чаша мляко през деня.
Мусака и салата вечерта. Една маненка със салатата за дезинфекцияи две бири с мача по-късно.

Добавки - цисус.

Терапевтични процедури
18:00 ч.
1. Ролер цяло тяло;
2. Тенис топка за г@за и ходилата;
3. Апликатор за ходилата.

Дни без захар - 127/149

20 дни без отчет.
Няма и какво да отчитам.
За хвалене нищо, за оплакване си е старото.
Не съм тренирал, ако не броя спорадичните процедурни раздвижвания и размачквания вкъщи.
В храненето съм дисциплиниран, но доста хляб хапвам последните две седмици.

Дни без захар - 141/169

Месец без отчет, но все още няма нищо за отчитане.
В 5 от 32-та дни ядох и захар. Вероятно е в 32 от 32 дни да съм ял хляб. Много ми е хлебно напоследък, но то не е новост - просто не се старая да спазвам дисциплина по отношение на храната. Интересното е, че без активност и с изцяло неконтролирано хаотично хранене съм свалил три кила, но може би стресът и натрупаното недоспиване да имат нещо общо.
Липсата на физическа активност не се отразява добре на болежките и кръстът е постоянно натегнат и често болезнен.
Доста хора около мен преболедуваха и все още боледуват от коронавирус, но сякаш не успях да го донеса вкъщи или го отметнахме на крак.
Обмислям да си направя тест за антитела, че да си проверя предположенията.
Обмислям и да започна да си обръщам внимание поне на болежките, че хич не са ми малко.
Дни без захар - 168/201

Мнението беше редактирано от Маданеца на 21.11.20 07:29.

23.11.2020г.
Понеделник

Хранене:
Закуска - нямаше;
Обяд - ориз със спанак и грах с конско;
Следобедно - торта;
Вечеря - бекон, пушена сланинка, скумрия и зелева салата, две тъмни бири.

Добавки - магнезий.

Терапевтично раздвижване около тортата, включващо половин час упражнения за кръста, малко за раменете и половин час апликатор.

Дни без захар - 168/203

Мнението беше редактирано от Маданеца на 26.11.20 07:07.

24.11.2020 г.
Вторник

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Обяд - сандвич с някакво модерно сирене и салата от зелении с цвекло и моркови;
Следобедно - ябълка и портокал;
Вечеря - скумрия, зелева салата, ройбос с мляко и мед.

Добавки - магнезий;

Не остана време за раздвижване. Успях само да постоя малко в горна позиция на кобра, което облекчава напрежението.
От няколко дни съм се сетил, че имам магнитен колан и си го слагам като съм вкъщи и докато спя. Чувствам се по-добре.

Дни без захар - 169/204

25.11.2020 г.
Сряда

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Обяд - овесни ядки с кисело мляко, ленено семе и арония;
Вечеря - 190 грама ризото с броколи и заешко, лют сос, че да го прекарам, катък с червена чушка и орехи, половин купа грах с конско, ама без конското, една купа зеленчукова крем супа, купа лимец със сирене, гарниран с праз, моркови и спанак в сметана, две бири, печени бадем и леблебия.

Добавки - няма.

Раздвижване:
Преди обяд - тибетци х5, упражнения за раменете, пилатес за кръста, планк по малко в четири пози. Стандартната планк позиция е болезнена и нестабилна. Носих и каиша за изправяне на стойката около час. Ще си го отбелязвам, че забравям да го слагам, а сякаш има положителен ефект върху дясното рамо.

Дни без захар - 170/205

26.11.2020г.
Четвъртък

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Обяд - две чаши шейк от круши, праскови, грейпфрут, банан, мед и мляко, една чаша фреш от грейпфрут и портокал;
Вечеря - две вратни, две гроздови, катък, паприка у павлаци, лимец, зеленчуци със сметана.

Добавки - няма. Забравям го тоя магнезий, а му изтича срока и е редно да го изпия.

Раздвижване - многосет за рамене, тибетци х7, кобри, малко разтягане за кръста. Сутринта носих каиша повече от час, а упражненията за рамо също бяха с него. Добре се получава.

Дни без захар - 171/206

Мнението беше редактирано от Маданеца на 29.11.20 21:34.

27.11.2020 г.
Петък

Без да искам погладувах до вечерта ако не броим млякото в четирите кафета.
Вечерята - кашкавал, сирене с червен пипер и зехтин, пушена сланинка, една грозданка, зеленчукова крем супа, ориз със зеленчуци;

Добавки - магнезий;

Раздвижване - тибетци х7, многосет за рамото, кобри.

Дни без захар - 172/207

Мнението беше редактирано от Маданеца на 29.11.20 21:34.

28.11.2020 г.
Събота

Хранене:
Обяд - тъмна бира и хрупкави въглехидрати;
Вечеря -свински гърди на фурна с картофи и моркови, хляб, още бира.

Добавки - магнезий.

Раздвижване няма грамотно.
Дни без захар - 173/208

Мнението беше редактирано от Маданеца на 29.11.20 21:37.

29.11.2020 г.
Неделя

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Обяд - ориз със зеленчуци и свински гърди на фурна;
Вечеря - грозданка, паприка у павлаци,  просо на салата, ориз със свински гърди, свински хапки с праз, тъмна бира, хляб.

Добавки - магнезий.

Терапевтично раздвижване:
Многосет за рамото с каиша, тибетци х7, кобри и доста други за кръста.

Дни без захар - 174/209

30.11.2020 г.
Понеделник

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Обяд - мусака;
Вечеря - сушени врат и бут, червено вино, спагети с телешка кайма, майонеза;
Освен от виното, никакви витамини в менюто - лощо!

Добавки - няма.

Посещение в залата:
1. Загрявка с акцент рамене и стави - реално по-голямата част от терапевтичните упражнения;
2.1. Скрипец в надхват х 60 кг - 10+10+8;
2.3 Лег с 60 кг - 10+10+8;
2.4 Дърпане на машина подвхат с по 20 кг на ръка - 10+10+10;
2.3 Бутане за гърди на машина с по 20 кг на ръка - 10+10+10;
2.4 Бицепс с 5 кг дъмбели - 10+10+10 на ръка;
2.5 Трицепс зад врат с 5 кг дъмбели - 10+10+10;
2.6 Трисет за рамо с 5 кг дъмбели - 10+10+10 от предно,странично и задно.
Не успях да понося каиша, но не е фатално.

Дни без захар - 175/210

01.12.2020 г.
Вторник

Само хранене и то неграмотно:
Закуска - тахан с мед;
Обяд - няма;
Вечеря - два банана, мед, зеле с осмянка, една тъмна бира с мача.

Добавки - разтворим магнезий с изтичащ срок в комбинация с кисело мляко и тъмна бира не е добра комбинация. Поне се прочистих лекинко.
Първото полувреме го гледах с каиша, с което се изчерпват полезните действия за деня.

Дни без захар - 176/211

02.12.2020г.
Сряда

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Късен обяд - овес с кисело мляко, арония, ленено семе, орехи и канела, два банана и една ябълка;
Вечеря - кашкавал, паприка у павлаци, варени яйца със зехтинче, сиренце, две грозданки, картофи на фурна;

Раздвижване вкъщи - многосет за раменете с каиша и 5кг ластик, многосет и за кръста. Без тибетци, че сякаш дразнят положението.

Дни без захар - 177/212

03.12.2020 г.
Четвъртък

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Обядът е разпокъсан в следобедните часове - два банана, орехи, тахан с мед, незначително количество овес с кисело мляко;
Късна вечеря -  зелева салата, две варени яйца и сирене със зехтин и червен пипер, пушена сланинка, една ракия, две купи боб.

Домашно раздвижване - многосет за рамото с каиша и ластика,  пилатес за кръста.

Дни без захар - 178/213

Мнението беше редактирано от Маданеца на 05.12.20 21:23.

04.12.2020г.
Петък

Хранене:
Късна закуска - тахан с мед;
Ранна вечеря - банан, круша, пушена сланинка, хлебец, сирене с червен пипер и зехтин, пилешко бон филе на оребрения тиган, зелева салата, две грозданки, помело.

Раздвижване вкъщи - многосет за рамене с каиша и ластика, пилатес за кръста.
Увеличих повторенията за рамото и сега правя по 20.

Дни без захар - 179/214

Мнението беше редактирано от Маданеца на 06.12.20 19:48.

05.12.2020 г.
Събота

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Късен обяд - препечена филийка с едно варено яйце, две филии циганска баница, няколко пилешки филенца с лют сос, още хляб и една бира;
Вечеря - зеленчукова крем супа, свински джолан с картофи на фурна, една бира, зелева салата, едно хлебче, млечна салата, две толумбички.
Късна вечеря - печен бадем, уиски кола.

Раздвижване - многосет за рамото с каиша и ластика.

Дни без захар - 179/215

Мнението беше редактирано от Маданеца на 05.12.20 21:31.

06.12.2020 г.
Неделя

Хранене:
Закуска - тахан с мед и един банан;
Обяд - две купи крем супа, малко пилешко бон филе, две филии хляб;
Следобедно - още една купичка супа;
Вечеря - малко сланинка, хлебец, чаша вино, котлет от сьомга, салата айсберг;
Късна вечеря - две бири и малко печени бадеми;

Раздвижването - кратък многосет за рамото, че спах час и половина на дивана следобед и нямаше време за повече.

Дни без захар - 180/216

07.12.2020 г.
Понеделник

Хранене:
Закуска - нямам спомен;
Обяд - ориз с бутче;
Вечеря - мед, зелева салат, козе сирене с червен пипер и зехтин, една гроздова, маслини, супа, котлет сьомга, хляб, една круша.

Раздвижването е между супата и сьомгата - многосет за рамене х20.

Пих аулин вечерта по препоръка на един доцент - уж като усетя,че се обостря кръстът да го пресека. Тази сутрин май има по-осезаем ефект върху стомаха, отколкото върху болежките.

Дни без захар - 181/217

08-11.12.2020 г.
Вторник - петък

Много работа, че и други задачки, че и някви предложения за още повече работа, чието обмисляне предизвиква допълнителен стрес. На фона на хроничната липса на сън ми идват в повече някои предизвикателства, но това е положението, Минке.

Май само в петък не можах да разцъкам ластика, но е крайно недостатъчно като цяло това движение.
Очертават се малко по-спокойни седмици до празниците, освен ако не приема новото предизвикателство де.

Дни без захар - 185/221

12.12.2020 г.
Събота

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
През деня - банан, кисело мляко със спелта и ленено семе;
Вечеря - кашкавал, бабек, печена пушена сланинка, две ракии и половина, салата айсберг, пържоли телешко филе, тахан с мед, банан, орехи, мляко.

Раздвижване по обяд - пилатес за кръста, малко коремни преси, многосет за рамене с ластика.
Мазах с арника след процедурата и се получи добре.

Дни без захар - 186/222

Мнението беше редактирано от Маданеца на 13.12.20 13:31.

13.12.2020 г.
Неделя

Закуска - тахан с мед;
Обяд - пилешка супа, хляб, люти чушки;
Вечеря - свински врат, картофи в масло, айсберг, хляб, три тъмни бири;

Дни без захар - 187/223

14.12.2020 г.
Понеделник

Закуска - тахан с мед;
Обяд - две пилешки шишчета със зелева салата;
Вечеря - телешко филе, малко сланинка, вратна пържола с горчица и бира, картофи в масло, хляб, айсберг, две тъмни.

Пак без раздвижване.

Дни без захар - 188/224

15.12.2020 г.
Вторник

Закуска - тахан с мед;
Обяд - ориз и кисело мляко;
Следобяд - ябълка;
Вечеря - сирене с червен пипер и зехтин, малко салам, една малка гроздова, ориз, кисело мляко с чесън, баница с праз;

Цял ден ме боля отвратително. Не много силно, но някак странно и гадно. Правих малко кобри и повдигане на краката от лицев лег.
Не си обяснявам как има дни, в които съм вкъщи, ставам като за работа, но не ми остава време да се раздвижа като хората. Не е да не съм работил, че много писах и май това седене на трапезния стол ми разката фамилията.

Дни без захар - 189/225

16. и 17.12.2020 г.
Сряда и четвъртък

В сряда никакво време за нищо. В четвъртък ме боля много. Особено следобяд.
Мажа с ” Перскиндол” по препоръка на колега, но ефектът е моментен.
Храната си е все същата.

Дни без захар - 191/227

Мнението беше редактирано от Маданеца на 18.12.20 06:20.

18.12.20
11:47

казано от Маданеца на 18.12.20, 06:19:

Мажа с ” Перскиндол” по препоръка на колега, но ефектът е моментен.

По-добре моментен, отколкото никакъв.

18.12.2020 г.
Петък
Без движение.
Мазане с “Перскиндол”.
Следобедно арменче с много шоколадови бонбони и ядки.

19.12.2020 г.
Събота

Сутрешна и грамотна сесия пилатес за кръста. Мазане.
За вечеря торта с 10годишно българче, което ме изненада доста приятно.
Приятно ме изненада и Ливърпул с тези 7 гола, които изхгледах  с едно тъмно козелче и хрупкави въглехидрати.

20.12.2020 г.
Неделя

Сутрешна, но не толкова грамотна сесия за кръста. Мазане.
Храната:
Закуска - тахан с мед;
Обяд - филии с кайма и кашкавал, айрян;
Вечеря - свински преден джолан с картофи и моркови, една бира, хляб, айсберг.

Дни без захар - 192/230

Закъсняло за много години на всички!
То напоследък все съм закъснял за нещо, та и за новата година.
Нищо интересно през последните 20 + дни.
Дните без захар останах малко под двеста до 31. Няма да ги броя повече, тъй като навикът да не ям съдържащи захар продукти се върна в мозъка ми и нямам нужда от допълнителна стимулация. Не че ми е било кой знае какво предизвикателство. С хляба и бирата ситуацията е леко по-различна, но на този етап няма да се ограничавам от тях.
Успях да отпочина по празниците от стандартната поза в ежедневието и кръстът е доста по-добре. Успях и да придвижа един стол от родната стряха до работната стряха и за една седмица чувствам разлика в положителна посока. Не е като да е спряло да ме боли, но отпуска от време на време. Планирам тримесечен курс с ензими и цисус и започнах да си набявам лека по лека съставките.
Някой има ли инфо дали от айхърб успяват да доставят до България при тези условия?

Отчитам си вчерашния ден:
12.01.2020 г.
Вторник

Хранене:
Закуска - тахан с мед:
Много късен обяд - кисело мляко с орехи, мед, ленено семе и арония;
Вечеря - червено вино, кашкавал, сирене, малко салам, мусака, зелева салата, миниатюрно количество хляб, банан, тахан с мед и няколко глътки мляко.

Тренировка
1. Раздвижване и загряване - рамене с ластик, стави, екстензии, коремни преси, планк, една серия колелце от коляно.
2.1 Вертикален скрипец х40 кг - 3х10;
2.2 Лег х40 кг - 3х10;
2.3 Дърпане на машина в подхват с 20 кг на всяка ръка - 3х10;
2.4 Бутане на същата машина - 3х10;
2.5 Предно, странично, задно рамо + трапец в позиция с дръпната назад глава с 5 кг дъмбели 3х10.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 14.01.21 06:17.

13.01.2020 г.
Сряда

Без тренировка.

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Обяд - банан и тахан с мед;
Следобедно - половин кофичка кисело мляко с орехи, мед и ленено семе;
Вечеря на три етапа - малко пиле със сметана, чаша вино, хляб, кисела краставичка, мариновани патладжани, две наденички на фурна, картоф в масло.

Планирам комбинация от цисус, серапептаза, натокиназа и бромелаин.
Моля за критики и препоръки относно комбинацията.

14.01.2020 г.
Четвъртък

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Обяд - ябълка и спагети със сметана;
Ранна вечеря - шепа бадеми, филия хляб и малко картофи;
Вечеря - свински далак в собствен сос, чаша вино, три филии хляб, туршия;

Терапевтично раздвижване около 18:00 часа - пилатес за кръста, ластици за раменния пояс;

15.01.2021 г.
Петък

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Ранна вечеря - наденички и картофи в масло;
Вечеря - винце, сирене, кашкавал, салам, пастърмица от свинско бонфиле, туршия, още една наденица и картофи в масло;

Раздвижването пак около 18:00 часа - двайсетина минути пилатес за кръста и малко рамо без ластик, че остана на работа.
Едит: късна вечеря - орехи, тахан с мед, две чаши мляко;

Мнението беше редактирано от Маданеца на 16.01.21 17:24.

16.01.2021г.
Събота

Без раздвижване.

Храната стабилна като количества и в по-голямата си част грамотна като съдържание - бъркоч от прасковен компот, кисело мляко, две лъжици мед и елда, макарони със сирене, козунак, две чаши купешки сок, две ракии, свинска пастърма, извара с печени чушки, малко кисело мляко и праз, патладжани с чушки и чесън,  свински далак, една светла биричка.

17.01.2021 г.
Неделя

Хранене - ябълка, макарони със сирене, лют сос, сланинка, хлебец, люти чушки, една светла и две тъмни, филе от сом, филе от треска.

Раздвижване някъде в следобедните часове - 20тина минути пилатес.

18.01.2021г.
Понеделник

Мнението беше редактирано от Маданеца на 18.01.21 06:19.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1