Дневникът на Маданеца ММММ

Прескочи до:

22.09.2020г.
Вторник
Без тренировка.
Цял ден шетах, че имахме гости за вечеря.
Храната следобедно и на вечеря - филии с масло и мед, сухи мезета, бира, салата от домати, краставици, печени чушки и сирене, салата от макарони, шунка, царевица и майонеза, грозданка, свински гърди на фурна, още бира, торта с коняче.

Добавки - цисус.

Забравям да впиша, че от над седмица имаме колан за коригиране на стойката и го слагам от време на време, че да видя как ще ми се отрази на напрежението в раменете и акромиоклавикуларните стави.

Дни без захар 122/143

23. и 24.09.2020г.
Сряда и четвъртък
Без тренировка.
Вечер стоях с колана, ама май само единия ден.
Храната е вечер, че и за ядене не остана време, но не е като да е читав фаст, защото много кафета вървят, а с тях много мляко.
Пия си цисуса.
Нещо стомахът започва да се бунтува и ще започвам да закусвам май.

25.09.2020г.
Петък
Хранене:
Късен обяд - кофичка кисело мляко;
Вечеря - почти цяла консерва консло, две бири, малко печено пиле, салата със сирене.

Добавки - цисус;

Тренировка
12:00 ч.
1. Половин час размотаване, загряване, раздвижване и други подобни. Схванат съм и съм крив. И на лежанка като легна съм крив. Целият труп ми е наклонен леко вдясно и изисква корекция при всяко движение. Това ми изяжда огромен психически и мотивационен ресурс.
2.1 Тяга с 80 кг - 3х10;
2.2 Раменна преса с 12 кг пудовка - 3х10 на ръка;
2.3 Кофи тясно - 3х10;
2.4 Набиране успореден хват 3х10, като последното е на 6+4;
2.5 Лицеви опори - 3х10.
Никакъв тонус и желание за тренировка. Единственото положително е, че правих кофички без болка.
Ще се наложи да се дисциплинирам и да наблегна на пилатес и йога, че с това седене по цял ден няма да го докарам до никъде с кръста.

Дни без захар - 125/146

26.09.2020г.
Събота

Хранене:
Закуска - бананови палачинки с овес;
Обяд - печено пиле, ориз със зеленчуци и лют сос;
Вечеря - сушен врат, хляб, козе сирене с червен пипер и зехтинче, кашкавал, люти чушки, две ракии, пориця мусака, 5-6 бонбона и едно малко коняче за десерт.

Добавки - Цисус.

Тренировка няма.
Терапевтични процедури има - 5 минути японско упражнение и мачкане на глутеусите с двойна тенис топка. По време на лежането ме боли, но след това се подобрява. Мачкането с топката предизвика още повече болка, но и незабавен положителен ефект.

Дни без захар - 125/147

27.09.2020г.
Неделя

Хранене:
Обяд - мусака;
Ранна вечеря - амбарица, люти чушки, малко просо, една малка пържола от бут, две ракии;
Вечеря - две купички булгур с праз и свинско.

Добавки - цисус.

Терапевтични процедури
12:00 ч.
1. Половин час пилатес;
2. Японско упражнение;
3. Още малко разтягане и мачкане с ролера.

Дни без захар - 126/148

Мнението беше редактирано от Маданеца на 28.09.20 06:34.

28.09.2020г.
Понеделник

Хранене:
Чаша мляко през деня.
Мусака и салата вечерта. Една маненка със салатата за дезинфекцияи две бири с мача по-късно.

Добавки - цисус.

Терапевтични процедури
18:00 ч.
1. Ролер цяло тяло;
2. Тенис топка за г@за и ходилата;
3. Апликатор за ходилата.

Дни без захар - 127/149

20 дни без отчет.
Няма и какво да отчитам.
За хвалене нищо, за оплакване си е старото.
Не съм тренирал, ако не броя спорадичните процедурни раздвижвания и размачквания вкъщи.
В храненето съм дисциплиниран, но доста хляб хапвам последните две седмици.

Дни без захар - 141/169

Месец без отчет, но все още няма нищо за отчитане.
В 5 от 32-та дни ядох и захар. Вероятно е в 32 от 32 дни да съм ял хляб. Много ми е хлебно напоследък, но то не е новост - просто не се старая да спазвам дисциплина по отношение на храната. Интересното е, че без активност и с изцяло неконтролирано хаотично хранене съм свалил три кила, но може би стресът и натрупаното недоспиване да имат нещо общо.
Липсата на физическа активност не се отразява добре на болежките и кръстът е постоянно натегнат и често болезнен.
Доста хора около мен преболедуваха и все още боледуват от коронавирус, но сякаш не успях да го донеса вкъщи или го отметнахме на крак.
Обмислям да си направя тест за антитела, че да си проверя предположенията.
Обмислям и да започна да си обръщам внимание поне на болежките, че хич не са ми малко.
Дни без захар - 168/201

Мнението беше редактирано от Маданеца на 21.11.20 07:29.

23.11.2020г.
Понеделник

Хранене:
Закуска - нямаше;
Обяд - ориз със спанак и грах с конско;
Следобедно - торта;
Вечеря - бекон, пушена сланинка, скумрия и зелева салата, две тъмни бири.

Добавки - магнезий.

Терапевтично раздвижване около тортата, включващо половин час упражнения за кръста, малко за раменете и половин час апликатор.

Дни без захар - 168/203

Мнението беше редактирано от Маданеца на 26.11.20 07:07.

24.11.2020 г.
Вторник

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Обяд - сандвич с някакво модерно сирене и салата от зелении с цвекло и моркови;
Следобедно - ябълка и портокал;
Вечеря - скумрия, зелева салата, ройбос с мляко и мед.

Добавки - магнезий;

Не остана време за раздвижване. Успях само да постоя малко в горна позиция на кобра, което облекчава напрежението.
От няколко дни съм се сетил, че имам магнитен колан и си го слагам като съм вкъщи и докато спя. Чувствам се по-добре.

Дни без захар - 169/204

25.11.2020 г.
Сряда

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Обяд - овесни ядки с кисело мляко, ленено семе и арония;
Вечеря - 190 грама ризото с броколи и заешко, лют сос, че да го прекарам, катък с червена чушка и орехи, половин купа грах с конско, ама без конското, една купа зеленчукова крем супа, купа лимец със сирене, гарниран с праз, моркови и спанак в сметана, две бири, печени бадем и леблебия.

Добавки - няма.

Раздвижване:
Преди обяд - тибетци х5, упражнения за раменете, пилатес за кръста, планк по малко в четири пози. Стандартната планк позиция е болезнена и нестабилна. Носих и каиша за изправяне на стойката около час. Ще си го отбелязвам, че забравям да го слагам, а сякаш има положителен ефект върху дясното рамо.

Дни без захар - 170/205

26.11.2020г.
Четвъртък

Хранене:
Закуска - тахан с мед;
Обяд - две чаши шейк от круши, праскови, грейпфрут, банан, мед и мляко, една чаша фреш от грейпфрут и портокал;
Вечеря - две вратни, две гроздови, катък, паприка у павлаци, лимец, зеленчуци със сметана.

Добавки - няма. Забравям го тоя магнезий, а му изтича срока и е редно да го изпия.

Раздвижване - многосет за рамене, тибетци х7, кобри, малко разтягане за кръста. Сутринта носих каиша повече от час, а упражненията за рамо също бяха с него. Добре се получава.

Дни без захар - 171/20

Мнението беше редактирано от Маданеца на 27.11.20 06:45.

27.11.2020 г.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 27.11.20 06:44.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1