Дневникът на Маданеца ММММ

Прескочи до:

Е*а го, изморих се!

Нищо съществено за отбелязване в периода, в който се изморих. Много работа, съответно много седене на стол по цял ден, което хич не се харесва на гръбнака и въобще на цялата задна верига. Ако някой ви каже, че даскалъка е лесна работа не му вярвайте.
Успявах да се раздвижвам вкъщи от време на време и да полежавам на апликатора. Спомням си и няколко стабилни размчквания с ролера. Купих си и още допивам златен корен и ашваганда. Бях скептичен към ефекта им, но вече не съм.
Като цяло не са добре нещата с кръста и болежките. Почти всяка сутрин ставам със схванати гръбни мускули и болки в кръста, които често се спускат по левия, по-рядко и по десния крак. Когато стъпя сутрин ми изтръпват ходилата, а вечер ме болят краката от коленете надолу. 
В последните десет дни имам три посещения в залата и поне още пет стабилни раздижвания вкъщи, което ще рече пилатес и ластик. Често лежа и на паликатора и ходя по него, което ми се отразява добре.
Пристигнаха ми илачите и даже вчера 04.02.2021 г. ги започнах.
Ще пия следната комбинация в следвашите три месеца:
1. Серапептаза - 3х120000 единици;
2. Натокиназа - 3х2000 единици;
3. Бромеилаин - 3х500 мг/2400 единици;
4. Цисус - 1х2 таблетки вечер.
Ще трябва да настроя и храненето според хаповете, че да са на гладно и да не ям час след тях, та ще го мъдря кога ще ям и кога ще тренирам. Имам чуденка относно млякото в сутрешното кафе и дали няма да активира ензимите още в стомаха, та не знам дали не го махна изцяло и да си улесня графика на хаповете.
Очертава се значително по-спокоен период, в който се надявам да имам време и за тренировки и за малко творческа дейност.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 14.02.21 08:31.

14.02.2021 г.
Неделя

Тегав ден откъм болка и ограничения в движението.

Хранене:
Обяд - филе от хек, туршия, лютеница;
Вечеря - три конски кюфтета, марулена салата, лютеница;

Добавки - златен корен с ашваганда, серапептаза, натокиназа, бромелаин и цисус;

15.02.2021 г.
Понеделник

Обяд - тройка кебапчета и зелева салата;
Вечеря - филе хек, картофи в масло, червено вино, препечен хляб с крема сирене, салата печени чушки и патладжани с чесън;

Тренировка
12:30 ч.
1. Дълга загрявка, включваща пилатес за кръста, ротации за рамене и останалите обичайни неща;
2.1 Вертикален скрипец надхваъ с 42 кг- 4х10;
2.2 Лег с дъмбели 12.5 кг - 4х10 кг;
2.3 Машина за гръб подхват с 10 кг на ръка - 4х10;
2.4 Избутване за гърди на машина с 10 кг на ръка - 4х10;
3. Висене на лост 4х30 секунди;

15.02.2021 г.
Понеделник

Обяд - тройка кебапчета и зелева салата;
Вечеря - филе хек, картофи в масло, червено вино, препечен хляб с крема сирене, салата печени чушки и патладжани с чесън;

Тренировка
12:30 ч.
1. Дълга загрявка, включваща пилатес за кръста, ротации за рамене и останалите обичайни неща;
2.1 Вертикален скрипец надхваъ с 42 кг- 4х10;
2.2 Лег с дъмбели 12.5 кг - 4х10 кг;
2.3 Машина за гръб подхват с 10 кг на ръка - 4х10;
2.4 Избутване за гърди на машина с 10 кг на ръка - 4х10;
3. Висене на лост 4х30 секунди;

Няколко пъти се опитвам да си впиша дневния отчет, но сякаш сайтът не е много е съгласен.
Във вторник бях в залата и пораздвижих малко краката - плие, бг клек, поликин и други.
В сряда ластик и пилатес вкъщи. От четвъртък до неделя без полезни активности. Даже няма и апликатор.
Пия си хапчетата, но още е рано да коментирам ефект.

23.02.2020 г.
Вторник

Храна:
Обяд - свинско каре, зелева салата и салата от цвекло;
Вечеря - вратна пържола, две чаши вино, картофи в масло, мариновани чушки и патладжани;

Добавки - серапептаза, натокиназа, бромелаин и цисус.

Последните три дни ме боля повечко и бе съм тренирал. От време на време се поразтягам в различни посоки и в понеделник полежах на апликатора, та ми олекна временно.
В процес на търсене на рабитен стол съм. Ако някой има препоръки за подходящ и пробван конретен модел при дискови хернии в лумбалната област, сега е моментът да ги сподели.
Взех назаем един геймърски стол от колега и ще го тествам в следващите дни.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 24.02.21 06:35.

24.02.2021 г.
Сряда

Хранене:
Обяд - боб със свинско, зелева салата;
Вечеря - две вратни, картоф в масло, малко пилешко месо от бутче, туршия, чаша вино, банан, орехи, мед, мляко;

Добавки - забравих цисуса.

Тренировка все още няма, но със заетия стол са много по-добре нещата.
Вечерта разцъках лекичко за кръста.

25.02.2021 г.
Четвъртък

Хранене:
Обяд - две кюфтета с пълнеж от гъби и кашкавал с гарнитура краставица;
Вечеря - три наденички на фурна, хляб, горчица, чаша вини, салата айсберг;

Добавки - всички налични;

Движение няма, но не беше лош ден откъм болка.

26.02.2021 г.
Петък

Обяд - пилешка пържола в було, задушени моркови и броколи;
Вечеря - боб, хляб, амбарица, туршия, една ракия, пилешка пържола от бут, газирана вода, коняк и няколко бонбона;

Добавки - пълна шепа;

Апликатор вечерта. Болката е поносима, въпреки че пак цял ден писах.

27.02.2021 г.
Събота

Обяд - боб с наденица, хляб, люти чушк;
Вечеря - луканка, една тъмна, едно хлебче, много мусака, бисквити с кисело мляко;

Добавки - от всичко;

Апликатор и ролер - днес имам мускулна на гърба от мачкането.

28.02.2021 г.
Неделя

Обяд - мусака;
Ранна вечеря - една светла, една тъмна, хляб, сланинка, луканка, салам, люти чушки;
Вечеря - крем супа от тиква, моркови и картофи, торта с маскарпоне, заквасена сметана и блат от бисквити, коняче и още една светла с мача.

Добавките си пих.

Малко апликатор си отбелязвам.

Две седмици откак пия добавките и мисля, че започвам да усещам ефект. Кръстът лекичко отпуска, за което принос има и столът в работата, но и вкъщи се чувствам по-добре. Последните два дни уринирам със страшна сила - често и мощно. Не е като да съм имал проблем с тая работа, но има разлика и го отдавам на илачите. Не знам дали е страничен ефект и дали не е дефект, но си го отбелязвам да се знае.

01.03.2021 г.
Понеделник

Закуска - шоколадов бонбон;
Обяд - пилешки дробчета в масло, кисели краставички;
Вечеря - лимец с кайма, праз, пресен лук и моркови, лютеница, кофичка кисело мляко;

Добавки - без пропуски.

Само апликатор вечерта. Имах време да сляза до залата, но не се чувствах добре и не събрах сърце.

02.03.2021 г.
Вторник

Вечеря - три котлени пържоли, зелена салата, лютеница, хляб, горчица, една бира, една кифличка с мармалад;

Добавките си пих.

Друго няма.

03.03.2021 г.
Сряда

Вечеря - ябълка, крем супа, пушена сланинка, амбарица, кашкавал, една филия хляб, червено вино, конски суджук, зелена салата, два малки банана, шепа бадеми, мляко;

Добавки - серапептаза, натокиназа, бромелаин и цисус;

Ролер, тенис топка и ластик са компонентите на терапевтичната гимнастика.

04.03.2021 г.
Четвъртък

Храната след 18:00 ч. - ябълка, половин конски суджук, извара с праз и зехтин, една котлетна пържола със зеленчуково-сметанов сос, един цял конски суджук, хляб, туршия, горчица, три бири и хрупкави въглехидрати.

Добавки - всичко по план.

Движението не е по план и липсва.

05.03.2021 г.
Петък

Храната е след 17:20 - конски суджук, два свински котлета със сметанов сос, хляб, туршия, мляко;

Добавки - пълен комплект;

Движение няма. Болка имаше вечерта и слизаше надолу по целия ляв крак.

06.03.2021 г.
Събота

Хранене след 17:20 - пушена сланинка, люти чушки, хляб, крема сирене, луканка, кашкавал, вино, пилешка пържола от бут, ориз със зеленчуци, салата айсберг.

Добавки - обичайната шепа + златен корен с ашваганда. Ходих до аптеката и взех та си купих пак, да видим как ще ги усетя втория път.

Ролер и апликатор сутринта и апликатор вечерта.
Мазане на гърба със загряващо с конски кестен и перскиндол.
Сутринта, малко след ставане, получих зверско схващане на целия гръб - горните две трети бяха в болезнен спазъм. Апликатора и ролера облекчиха положението, мазилата също. Имам чувството, че нещо се откачи в кръста и затова се схванах нагоре. Напрежението в лумбалната област сякаш изчезна. Все още не мога да преценя дали реално има подобрение в кръста или просто силната болка в съседната област ми създава такава илюзия, но сякаш не ме болят мускулите чак като за илюзия. Силна беше болката през първия половин час от схващането От тогава се търпи.

07.03.21
09:26

казано от Маданеца на 07.03.21, 07:54:

05.03.2021 г.
Сутринта, малко след ставане, получих зверско схващане на целия гръб - горните две трети бяха в болезнен спазъм. Апликатора и ролера облекчиха положението, мазилата също. Имам чувството, че нещо се откачи в кръста и затова се схванах нагоре. Напрежението в лумбалната област сякаш изчезна. Все още не мога да преценя дали реално има подобрение в кръста или просто силната болка в съседната област ми създава такава илюзия, но сякаш не ме болят мускулите чак като за илюзия. Силна беше болката през първия половин час от схващането От тогава се търпи.

Пробвай да намалиш болката с ибупрофен. Да речем 400 мг - едно хапче през 4-5 часа, но не на гладно. Щото дразни стомаха. Действието на първото хапче ще се усети може би след 2-3 часа. Сам по себе си ибупрофена няма да реши проблема, но обезболяването ще ти позволи нормални движения в кръста и гърба, което ще даде възможност за естествено отпускане/разблокиране ако нещо се е прищипало.

Мнението беше редактирано от Svetoslav на 07.03.21 09:51.

казано от Svetoslav на 07.03.21, 09:26:

казано от Маданеца на 07.03.21, 07:54:

05.03.2021 г.

Пробвай да намалиш болката с ибупрофен. Да речем 400 мг - едно хапче през 4-5 часа, но не на гладно. Щото дразни стомаха. Действието на първото хапче ще се усети може би след 2-3 часа. Сам по себе си ибупрофена няма да реши проблема, но обезболяването ще ти позволи нормални движения в кръста и гърба, което ще даде възможност за естествено отпускане/разблокиране ако нещо се е прищипало.

Чувал съм го това лекарство, но не знам дали е много надеждно - гледам не го рекламират много ;)

По принцип мелоксикам и пероксикам ми действат значително по-добре, но и тях ги избягвам, тъй като единствения траен ефект е върху стомаха, а той не е много желан.
При мен не става въпрос дали нещо се е прищипало, а колко интензивно се излива ставната течност и притиска нервните окончания. В горния пост по-скоро се хваля и съм обнадежден, отколкото да се оплаквам, но явно отстрани не изглежда като оптимизъм.
Благодаря за включването.

07.03.2021 г.
Неделя

Храната след 16:00 часа - тъмна бира, луканка, салам, кашкавал, люти чушки, крема сирене, хляб, пържола свински бут, салата айсберг;

Добавки - от всичко по реда си.

Два пъти апликатор и веднъж ролер.
Не смея да кажа нищо положително, че следобяд кихнах лошо, а след това спах на дивана и все още не знам какви са последствията.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 08.03.21 07:49.

08.03.2021 г.
Понеделник

Храна след 18:00 ч. - ябълка, тахан (сусам и лен) с мед, шепа бадеми, пилешка супа, люти чушки, хляб, кисели краставички, ориз със зеленчуци, микс компот ягоди и праскови на нектар.

Добавки - серапептаза, натокиназа, бромелаин, цисус, златен корен с ашваганда;

Само апликатор вечерта.

09.-11.03.2021 г.
Вторник - четвъртък.

Нищо ново под слънцето.

Храната е вечер, добавките са по цял ден. Бира пих само в сряда с мача и два пъти ядох по два бонбона.  Менюто е ориз, със зеленчуци, пилешка супа, филе от сом, туршии, айсберг, хляб, мезелъци, банани, орехи, мляко.

Движение няма грамотно.
Уж трябваше да е по-спокоен период, а пак се напрегнах нещо тази седмица. Сън няма и това ме мори много.

12.03.2021 г.
Петък

Храна след 18:00 ч. - кашкавал, турши, бадеми, тахан с мед, зелен фасул с конско, сирене, кисело мляко, хляб.

Всичките добавки.

Раздвижване 15:30 ч.
1. Пилатес за кръста, планк и раменни ротации;
2. Набиране успореден хват - 10+7+6+5;
3. Кофи - 10.
4. Лег с 60 кг - 4х10;
5. Трисет за рамо с петичките три пъти;
6. Разтягане малко.

13.03.2021 г.
Събота

Храна след 16:30 - ябълка, ръжен хляб, сланинка, луканка, кашкавал, пресен лук, мариновани чушки и патладжани, една маненка, малко елда на салата, пица, една тъмна бира.

Добавките пих, но май забравих цисуса вечерта.

От няколко дни мажа загряващо и перскиндол на кръста и гърба и има положителен ефект.

14.03.2021 г.
Неделя

Храна след 17:00 ч. - круша, хляб със сланинка, филе от сьомгова пъстърва на ореберения тиган, макарони с песто, салата айсберг, една тъмна бира;

Добавките без пропуск.

Цял ден ми беше натегнато положението. Отдавам го на мускулната треска, която съм си докарал със смешното раздвижване в петък.
Апликатор и ролер по обяд си отбелязвам като полезни действия.

15.03.2021 г.
Понеделник

Храната след 17:30 ч. - ябълка, кашкавал, два банана, тахан с мед, една дебела филия хляб, зеленчукова крем супа, филе от сьомгова пъстърва, салата айсберг, хрупкави въглехидрати, една тъмна.

Добавки - всичко без цисус. Ще пия антибиотик за шест дни заради парадонтоза. Спирам цисуса, че съвпадат по време и дразнят стомаха. Чудих се дали да не прекъсна приема на ензимите, но в крайна сметка реших да си ги пия. Ще трябва да закусвам заради антибиотика и да вместя някъде пробиотик, което ще усложни схемата, но ще го изиграя някак си.

Тренировка
15:30 ч.
1. Пилатес и раменни ротации;
2.1 Гръб в подхват на машина - 10+10+10 с 20 кг на ръка;
2.2 Избутване за гърди на машина - 10+10+10 с 20 кг на ръка;
2.3 Четирисет за рамене с петичките - 10+10+10 от всяко движение на ръка;
2.4 Трицепс зад врат с петичките - 10+10+10;
2.5 Бицепс с петичките - 10+10+10;
2.6 Планк по 30 секунди.

16.03.2021 г.
Вторник

Закуска - голяма филия с шунка и кашкавал;
Вечеря - луканка, пастърма от свинско бонфиле, хляб, две вратни пържоли, една тъмна,  салата айсберг, торта от натрошени бисквити, маскарпоне и заквасена сметана, малко уиски, чаша кола.

Добавки - два приема от серапептза, натокиназа и бромелаин, два х антибиотик, 1х пробиотик на обяд.

Движение няма.

17.03.2021 г.
Сряда

Закуска - овесени ядки с кисело мляко, бадеми и арония;
Вечеря - зеленчукова крем супа, хляб, кисли краставички, парче сьомгова пъстърва, една вратна пържола, торта, чаша пасиран компот, чаша мляко.

Добавки - три приема от ензимите, антибиотик и пробиотик.

Тренировка:
16:00 ч.
1. Пилатес, раменни ротации, корем;
2.1 Тяга с 20 кг пудовка - 4х10;
2.2 Плие с 20 кг пудовка - 4х10;
2.3 Лицеви опори със събрани плешки - 4х10;
2.4 ПОвдигане на краката от вис - 4х10;
С двете преобличания и банята - 45 минути.

Малко апликатор вкъщи.

18. и 19.03.2021 г.
Четвъртък и петък

Тренировки няма. И двата дни има апликатор, но по малко.

Храната е сутрин и вечер заради антибиотика.
Пия си ензимите и пробиотика също.

20.03.2021 г.
Събота

Закуска - варено яйце, кашкавал, луканка;
Ранна вечеря - сланинка, хлебец, люти чушки, телешки кюфтета, една светла;
Вечеря - телешки кюфтета, салата печени чушки и патладжани с чесън;

Добавки - ензимите, антибиотика и пробиотика.

Раздвижване по обяд
Пилатес за кръста, ролер стабилно и малко апликатор. Вечерта пак апликатор.
Мазах загряващо и студен перскиндол.

22.03.2021 г.
Неделя

Лош ден откъм болка. Мазах топло и студено и носих ластичен пояс целия ден.
Пробвах раздвижване, но не се получи и се задоволих с малко разтягане и апликатор.

Закуска - кюфте и филия хляб;
Ранна вечеря - кокосов орех, луканка, кашкавал, маслини, тарали, една тъмна;
Вечеря - телешка супа, чушки с патладжани, айсберг, лимец с праз и кайма.

Добавки - всичките енизмидва пъти и последният антибиотик. Поднових златния корен и цисуса, а пробиотика ще го допия още пет дни.

22.03.2021 г.
Понеделник

Храната е след 18:00 ч. - ябълка, кашкавал, луканка, сирене със зехтин, чаша вино, лимец с праз и кайма, кокосов орех, бадеми, банан, чаша мляко.

Добавки - ензимите три пъти, златен корен веднъж х2 таблетки, пробиотик, цисус.

Движение няма.
Сутринта мазах с червено, вечерта с перскиндол.

23.03.2021 г.
Вторник

Пак само храна, добавки и мазила.
Трети ден ходя с ластичен пояс и се чувствам по-добре.

24.03.2021 г.
Сряда

Същото като вторник.

25.03.2021 г.
Четвъртък

Мнението беше редактирано от Маданеца на 25.03.21 06:38.

казано от Маданеца на 25.03.21, 06:38:

24.03.2021 г.
Сряда

Същото като вторник.

Това малко като изказване на Божинката “Сряда е като Вторник, само че е Сряда” :D

25.03.21
10:28

казано от Alexander Krastev на 25.03.21, 08:28:

Това малко като изказване на Божинката “Сряда е като Вторник, само че е Сряда” :D

Добре де, нали уточнихме, че няма вторник и сряда, всичко е уикенд! :D

25.03.21
15:01

Завод от късния социализъм в края на 80-те. Директорът събрал целия персонал и им чете новия график за работа:
- Понеделник - почивка от уикенда, вторник - подготовка за работа, сряда - работа, четвъртък - почивка от работа, петък - подготовка за уикенда, събота и неделя - уикенд. Въпроси има ли?
От задните редове някакъв се провиква:
- А всяка сряда ли ще работим?

П. П. В оригинал действието се развиваше в съседна нам държава. :)

26.-29.03.2021 г.
Петък - понеделник

Нищо ново под слънцето.
Поработих малко повече, включително цял ден в събота.
Положителното е, че въпреки осемчасовите престои на стол кръстът не ме боля. Някакъв светъл период се получи и то без пояс и мазила. Сякаш чак сега започва да се усеща по-стабилен ефект от ензимите и цисуса. Малко повече от месец от началото на приема. Не смея да се похваля, но дано съм прав.

30.03.-04.04.2021 г.
Вторник - неделя.

Бях на село от сряда. Слагахме циментови колове за нов ред лозе и се чувствах много добре, докато бачках. От следващия ден обаче кръстът се натегна и не ме е отпускал много. Не е и толкова натегнат де, само колкото обикновено, но ми се искаше да задържа усещанията от миналата седмица. Сглобявах скрин и слагах осветителни тела в следващите дни, та не съм чак зле.
Пия си ензимите. Цисус и родеола не носих и не съм пил тази седмица.

05.04.2021г.
Понеделник

Храната е след 18:00 ч. - ябълка, свински котлет, хляб, салата макарони с майонеза, салата краставица, котлет със сметана и праз, ориз с царевица и куркума, банан, мляко.

Добавки - ензимите и цисус.

Тренировка
15:30 ч.
1. Пилатес, разтягане и раменни ротации, малко корем и висене на лост. Всичко около 40 минути.
Висенето на лоста май не ми се отразява добре. Преди него се почувствах много добре, след него болката се върна в ляво. Еректорите са ми яко натегнати, особено левия и вечерта лежах на апликатора малко, па мазах и перскиндол.

06.04.2021 г.
Вторник

Пак само хранене след 18:00 ч. - две ябълки, филия хляб, ориз, малко котлет в сметана, салата айсберг и чери домати, две бири и хрупкави въглехидрати с мача.
Страшно безхаберие първото полувреме, че и голяма част от второто. Не може да играеш 14 минути от целия мач и да биеш Реал Мадрид, то и Астън Вила не може да биеш така.

Добавки - ензимите, цисус, златен корен с ашваганда.

Мазила - загряващо вечерта.

07.04.21
13:17

казано от Маданеца на 07.04.21, 06:27:

Страшно безхаберие първото полувреме, че и голяма част от второто. Не може да играеш 14 минути от целия мач и да биеш Реал Мадрид, то и Астън Вила не може да биеш така.

Явно са го отписали сезона - трудно е да играеш, колкото да довършиш мачовете в лигата и после да излезеш на 100% в друг турнир. Клоп ще има доста работа.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1