Дневникът на Маданеца ММММ

Прескочи до:

07.04.2021 г.
Сряда

Храна след 18:00 ч. - наденички на фурна, хляб, една бира, салата айсберг с чери домати, ориз с царевица и куркума, ябълка, мед, мляко.

Добавки - ензими, цисус, златен корен.

Тренировка няма, апликатор и мазане с червено има.

08.04.2021 г.
Четвъртък

Храна след 18:00 ч. - две ябълки, шепа бадеми, хляб и сирене, булгур с телешка кайма и праз, пенджурка, една бира.

Добавки - две дози ензими и цисус. Третата доза и корена ги забравих.

Ролер, апликатор и загряващо мазило.

09.04.2021 г.
Петък

Храната след 18:00 часа - ябълка, пушена сланинка, хляб, люти чушки, едно регентче, свинско каре два пъти, туршия, пенджурка, шоколадово руло, вафлички и кисело мляко;

Добавки - ензимите, златен корен и цисуса го забравих.

Ролер, апликатор и загряващо.

10.04.2021 г.
Събота

Храната след 15:00 часа - един буркан нектар от компоти, хляб, сланинка, пилешка пържола от бут, една бира; втори етап - 200 грама пържена царевица и три бири; вечеря - булгур с кайма, зелена салата с краставица, половин каренце, една пилешка от бут.

Добавки - 2 пъти ензими, златен корен и цисус.

Полезните действия се изчерпват с мазане и апликатор.

11.04.2021 г.
Неделя

Храна след 16:00 часа - банан, круша, суджук, червено вино, свинско бонфиле на тиган, пилешка супа, люти чушки, една бира, зелена салата, козе сирене, два банана, малко печени ядки, сурови орехи, мед, мляко;

Добави - ензими, златен корен, цисус;

Мазах два пъти червено и направих няколко кратки сесийки на апликатора.

12.04.2021 г.
Понеделник

Нещо не ми се описва храна, че някак ми е излишно и сякаш ме натоварва. Нито имам нужда да смятам калории, нито пък готвя нещо интересно, че да го споделям. Храня се по един и същи начин и докато не изпия ензимите ще е така. Последните месеци поддържам едни килограми, така че всяко движение при запазване на хранителния режим ще ме вкара в дефицит.

Добавки  - ензими и цисус.

Апликатор и два пъти мазило.

13.04.2021 г.
Вторник

Добавки - ензими и цисус. Втори ден си забрявам златния корен.
Мазила - загряващо сутринта, вечерта и преди тренировка, студен перскиндол след тренировката.

Тренировка
13:30 ч.
1. Пилатес, раменни ротации, корем - 3х1м планк, каране на колело, странични наведи с пудовка.
2.1 Тяга с 20 кг пудовка - 3х10;
2.2 Плие с 20 кг пудовка - 3х10;
2.3 Машина гръб подхват с 20 кг на ръка - 3х10;
2.4 Малина гърди с 20 кг на ръка - 3х10.
3. Разтягане с акцент илиопсоас.

Вечерта лежах на апликатора.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 14.04.21 06:22.

14.04.21
09:40

казано от Маданеца на 14.04.21, 06:19:

Втори ден си забрявам златния корен.

Значи трябва да добавиш гинко билоба.

странични наведи с пудовка

Махни ги, смърт за кръста са.

14.04.21
09:54

казано от James Hinks на 14.04.21, 09:40:

Значи трябва да добавиш гинко билоба.

”Да си пия гинкото, че да не си забравям виаграта!”

казано от James Hinks на 14.04.21, 09:40:

странични наведи с пудовка

Махни ги, смърт за кръста са.

А това движение на смит машина? Виждам в моя фитнес, че го правят 1-2 човека. Моя инструктор също го препоръча пред наведи с дъмбел или пудовка.

14.04.21
11:59

Много поздрави на твоя инструктор от https://www.spine-center.bg/. Сърдечно му благодарят за бъдещите пациенти.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 14.04.21 12:01.

14.04.2021 г.
Сряда

Пих си всичките добавки по колкото трябва пъти и то без гинко.

Апликатор и загряващо мазило си отчитам като полезности.

15.04.2021 г.
Четвъртък

Добавки, мазила и апликатор.

16.04.2021 г.
Петък

Добавки, мазила и апликатор.

17.04.2021 г.
Събота

Добавки и апликатор.

18.04.2021 г.
Неделя

Добавки, апликатор, ролер, ластик.

19.04.2021 г.
Понеделник

Тренировка
13:30 часа
1. Пилатес, рамене, корем - колело, измоетрия от лег, планк, страничен планк, планк с ръка на корема;
2.1 Тяга с 20 кг пудовка - 10+10+10;
2.2 Плие с 20 кг пудовка - 10+10+10;
2.3 Набиране успореден хват - 5+5+5;
2.4 Кофи - 5+5+5;
2.5 Раменна преса с 10 кг дъмбели - 10+10+10;
2.6 Чуково сгъване с 10 кг дъмбел - 10+10+10;
2.7 Трицепс зад врат с 10 кг дъмбел - 10+5+10. Третата серия е с две ръце. Трябва да го правя седнал, че стабилизирането не ми е силно в момента.
3. Разтягане, каквото правих и между подходите.

Ензими, златен корен, цисус.

Вечерна трагедия в две действия. Имам чувството, че тия хора не тренират завършващи удари.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 20.04.21 08:17.

20.04.21
09:00

казано от Маданеца на 20.04.21, 08:16:

Вечерна трагедия в две действия. Имам чувството, че тия хора не тренират завършващи удари.

Май главите им вече са в суперлигата - не им трябва Шампионска лига догодина. ;(
Рядка простотия е това. Дано не ни излезе през носа.

казано от Boby_ на 20.04.21, 09:00:

Май главите им вече са в суперлигата - не им трябва Шампионска лига догодина. ;(

Не е ясно какво ще стане. ШЛ или супер лига, какво значение има ако не нямаш желание за игра?

20.04.21
14:03

казано от Маданеца на 20.04.21, 13:23:

казано от Boby_ на 20.04.21, 09:00:

Не е ясно какво ще стане. ШЛ или супер лига, какво значение има ако не нямаш желание за игра?

Това го казах с ирония. Включването на Ливърпул в тая простотия е огромна грешка и проява на страшна алчност от страна на FSG. Хайде за затъналите в дългове испански “грандове” е ясно защо го правят, ама на FSG защо им е...

Иронията ти я хванах, ама още съм им сърдит.
Според мен няма да тръгне тая лига въобще. УЕФА ще клекнат с новите правила за ШЛ, тия ще решат да останат при новите условия, които ще са по-изгодни за големите отбори и така малките пак ще духат супата. Това като неинформирана прогноза го казвам.

20.04.2021 г.
Вторник

Добавките без златен корен, апликатор вечерта и това е.

Имах план да сляза до залата, но главата ми учудващо работеше и по обяд четох, а следобяд писах. Така и не остана време за тренировка, но не е проблем.

21.04.2021 г.
Сряда

Добавки, апликатор и перскиндол след тренировката.

Тренировка
15:00 ч.
1. Пилатес.
2. Корем - каране на колело, изометрия от лег, планк ляво, планк дясно, планк. Последните три по минута.
3.1 Тяга с 20 кг пудовка - 4х10;
3.2 Плие с 20 кг пудовка + 4х10;
3.3 Вертикален скрипец с тесен неутрален хват с 50 кг - 4х10;
3.4 Лег с 50 кг - 4х10;
3.5 Трисет за рамо с 5 кг дъмбели - 4х10 от предно, странично и задно.
4. Разтягане.

22.04.2021 г.
Четвъртък

Добавки и апликатор.

Цял ден бях като убит. Много натрупана умора, а явно и храната предния ден не стига за възстановяване от така наречената тренировка. 15:30 имах чувството, че ще заспя прав или ако не заспя ще припадна от глад, та ядох сандвич с айрян и бонбони за десерт.

23.04.2021 г.
Петък

Пилатес, корем, разтягане, апликатор и добавки.

24. и 25.04.2021 г.
Събота и неделя

Апликатор и добавки.
И двата дни пих кафе с мляко, че ми се беше затъжило.

26.04.2021 г.
Понеделник

Добавки, апликатор и перскиндол след тренировката.

Тренировка
15:30 ч.
Пилатес;
2х планкове и други изометрии за корем, многосет за рамо с петичките;
Разтягане
Кръстът беше натегнат цял ден и бе посмях друго освен написаното, но пък се почувствах много добре след това.

27. и 28.04.2021 г.
Вторник и сряда

Не остана време и за апликатор даже. Добавките си пих, но трябваше и да раздвижа в срядата поне.
Днес пътувам и ще видя за какво ще ми остане време, но пък съм в отпуск чак до след Гергьовден и мисля да си обръщам внимание.

29.04.2021 г.
Четвъртък

Багажи, път, багажи и това е май.

30.04.2021 г.
Петък

Добавки, апликатор и обедно раздвижване:
1. Ластик - рамене, ръце, гребане, тяга;
2. Планкове и други пози от лицева опора;
3. Трисет с пудовка от тяга + плие + суинг- 20, 15, 10;
4. Разтягане.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 01.05.21 14:05.

С тия суингове явно събудих мускулчета, които пилатеса не засяга. Лошото е, че разбрах по трудния начин защо физиотерапевтите бягат от мускулната треска. Нещо, за което цял живот съм вярвал, пе грешат. По-накратко мускулната треска от суинговете ме върна в първи клас.
От тогава само апликатор, добавки и мазила.
Днес разцъках малко пилатес и лежах на апликатора. Мажа червено и зелено през два часа и се чувствам по-добре, особено след упражненията от преди малко. Утре ще пробвам планкове пак и така отначало.

04.05.2021 г.
Вторник

Добавки без цисус, пилатес, апликатор и мазила.

05.05.2021 г.
Сряда

Станах в добра форма в сравнение с предишните дни. Направих си пилатес упражненията и ме стегна системата.
Взех кардинално решение и изпуках един Фламексин, след което цял ден нося камъни с кофи и количка  за един дълбок и дълъг дренаж на къщата. В следващите дни ще се заформи и бетонов възел, че трябва да се  циментира пояс над дренажа. Така и така си ме боли, поне работа да вършим няква.
Добавки, апликатор и мазила си има.

06.05.2021 г.
Четвъртък

Празник било и не се работи работа.
Пилатес, апликатор, добавки, фламексин.

07.05.2021 г.
Петък

Три бъркала 4:1, които с две кофи на 30тина курса влязоха, където им е мястото - над дренажа.
Дет се вика половината отиде, утре пак.
Добавки не съм пил, фламексин обаче пих. Ще полежа и на апликатора по някое време.

Ето и снимка на обекта отпреди бъркалата

Колко дълбок го копахте дренажа? На ръка или с багерче? Че и мойта маза нещо тая година от рязкото топене на снеговете почна да избива яко влага, даже локвичка имаше в най-ниските и си мислех за подобно решение - с тръба на дъното на дренажа, която да отвежда водата към близкото дере.

07.05.21
18:21

казано от Alexander Krastev на 07.05.21, 17:30:

Колко дълбок го копахте дренажа? ..

“Съвет” като специалист:
Около 30-50 см под дъното  /основите/ на мазето. Тръбата се “пуска” с наклон и задължително увии в геотекстил.

Мнението беше редактирано от Цветан на 07.05.21 18:23.

Колко дълбок го копахте дренажа? На ръка или с багерче? Че и мойта маза нещо тая година от рязкото топене на снеговете почна да избива яко влага, даже локвичка имаше в най-ниските и си мислех за подобно решение - с тръба на дъното на дренажа, която да отвежда водата към близкото дере.

Около 50 сантиметра, на места повече. Всичко на ръка. Няма тръба, само камък, изолационна хартия/фолио и естествен наклон. От горната страна, където наклонът е към къщата е с дренажна мембрана.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 07.05.21 23:31.

08.-10.05.2021 г.

Завършихме обекта, отпочинах един ден, прибрах се с багажериите, фламексинът ме отпусна и всичко си тръгна постарому.
Поднових приема на ензимите и цисуса. Бромелаина всъщност свърши, което ще рече,че имам от другите за десетина дни и приключвам. Като свършат ще направя и равносметка.
Решил съм да се попрочистя лекичко тази седмица и ще карам постно с млечни и без кафе.
Друго за оплакване няма, ми да се похваля с обекта. Като за майстор с изкуствена става и общак с две дискови хернии, работещи към образованието, добре се е получило.

Мнението беше редактирано от Маданеца на 11.05.21 19:20.

12.05.21
08:40

Я дай малко подробности как направи алеята, че и на мен ми предстои и събирам информация.

п.с. Видях че по-нагоре сте обсъждали.

Мнението беше редактирано от Димо на 12.05.21 09:02.

казано от Цветан на 07.05.21, 18:21:

Колко дълбок го копахте дренажа? ..

“Съвет” като специалист:
Около 30-50 см под дъното  /основите/ на мазето. Тръбата се “пуска” с наклон и задължително увии в геотекстил.

Продават се специално перфорирани тръби за дренаж, а другата опция е да вземеш обикновенна и да й направиш няколко прореза с флекс. Както каза и Цветан, е хубаво да си купиш геотекстил. Даже е добре, след като изкопаеш дренажа и преди да наслагаш камъка, да положиш геотекстил по дъното и страните му, а освен това и тръбата да облечеш.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1