Всекидневното кардио

29.07.12
18:06

Бихте ли си изказали мнението за всекидневното кардио. До преди 1 седмица правих всеки ден кардио 30 мин, и се чудих дали, така като натоварвам всеки тялото си, изобщо ще има ефект. От тази седмица почвам пред ден по 40 мин велоергометър. Дали ще си пасват по добре с 5дневна фитнес тренировка. Мерси предварително.

29.07.12
18:07

Кардио- максимум 1 път седмично. ПО-добре прави хиит и тренирай с щанги :)

29.07.12
19:29

Ами сега прочетох статия за хийт, не че преди не съм го чувал, но не ми е направил впечатление. Та отначало мисля да пробвам този метод върху велоергометър-а, да ви видя как ще подейства на сърдечната ми дейност. Само искам да попитам да променям темпото или съпротивлението при “спринт”.

Минимум 6 пъти седмично щанги и 3 пъти кардио ! :)

29.07.12
22:57

Най-доброто кардио е интервалното. Аз преди няколко години го открих и от тогава за монотонната кардио тренировка не искам и да чувам. Аз също ползвам велоергометър тъй като съм доста тежък и си пазя колената. Аз го правя така: 60 секунди въртя колкото мога бързо( спринт) и след това 120 секунди въртя с умерено темпо. Дори съм си свалил едно приложение, което ми сигнализира кога почва и кога свършва спринта. Пулса ми стига до около 150 удара по време на спринта след което пада на около 120-130 през останалите 2 минути. Трудността е една и съща през цялата тренировка. След 60 минути слизам от колелото и съм толкова мокър, че и три пъти последователно да се напикая няма да мога да се намокря толкова, нямам сухо петно по мене. Съветвам те обаче да започнеш с не повече от 15-20 мин. и постепенно да увеличаваш времето според целите си. И за финал искам само да вметна, че една     
интензивна и тежка тренировка с тежести превъзхожда кардиото в пъти, дори и целта да е намаляване на мазнините. Успех!

Би ли споделил тази програма, която ти показва кога да започнеш спринта?

30.07.12
02:58

казано от Виктор Стойчев на 29.07.12, 23:53:

Би ли споделил тази програма, която ти показва кога да започнеш спринта?

сещам се за “gymboss”

тук също има интервален таймер http://www.online-stopwatch.com/

Мнението беше редактирано от dani на 30.07.12 02:58.

30.07.12
15:57

http://www.beach-fitness.com/tabata/
Това беше първото, на което попаднах когато ми трябваше, сигурно има и по-добри варианти, но мене ме удовлвтворява напълно.

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1