Тренировъчен приоритет - Гърди

31.07.12
21:35

Понеделник - Гърди - 12 серии хоризонтална лежанка , 4 серии флаис на хоризонтална лежанка + Трицепс.
Вторник - Гръб + бицепс
Сряда - Крака
Четвъртък - Рамо , Трапец
Петък - Гърди - 4 серии полу лег , 4 серии наклонена лежанка , 4 серии полу лег с дъмбел , 4 серии кофи + тежест .

Какво мислите за приоритета ?

Темата беше редактирана от KoLeVvV Kolev на 01.08.12 19:19.

*Приоритет
*ТренировЪчен

Тая горна част направо ще я изгориш

Мнението беше редактирано от Александър Илиев на 31.07.12 21:41.

31.07.12
21:47

Все си мисля, че за прИоритет на изоставаща група е най-добре да го тренираш отделно, както и да имаш ден почивка преди и след деня за съответния мускул, нещо, което не виждам при тебе. Ако ще не 12, а 112 серии хоризонтален лег да правиш файда няма да видиш ако не можеш да възстановиш. Освен това гърди след рамо също мисля, че не е добра идея. Не си писал какъв е стажа ти, но ако не си начинаещ избери нещо такова.

по принцип с 5 последователни тренировъчни дни, трудно ще напреднеш с нещо. мускула расте докато почива.
по принцип щом ще ги правиш два пъти седмично гърдите, им намали сериите в отделните тренировки, 8 до 10 макс
по принцип след рамо не е много препоръчително да се правят гърди, че ни рамото, ни от гърдите ще стане нещо

31.07.12
21:49

http://www.bb-team.org/workout/4355_split-3-1g
Да видиш ти отговора на въпроса ти го има идеално формулиран тук.

31.07.12
23:34

Заглавието на темата е за бисерите. А тези серии ми изглеждат страшно много. Ако искаш, вместо да варираш толкова много ъглите, от които тренираш гърдите, варирай хвата и прави военни преси

То пък аман вече с това “мускула расте докато почива”.Защо тренирате тогава ?

01.08.12
01:06

казано от Божидар Ягодин на 01.08.12, 00:34:

ми сигурно защото трябва да има от какво да почива.

казано от Божидар Ягодин на 01.08.12, 00:34:

Кажи ми, че не го мислиш сериозно !

01.08.12
12:41

казано от Cifrata Cifrov на 31.07.12, 21:49:

http://www.bb-team.org/workout/4355_split-3-1g
Да видиш ти отговора на въпроса ти го има идеално формулиран тук.

това е за релеф , аз искам маса ....

01.08.12
12:53

Поне да беше прочел статията.

01.08.12
13:03

казано от Петко К на 01.08.12, 12:53:

Поне да беше прочел статията.

прочел съм я ... не е това което ми трябва :) ... рамото и рацете ми са големи .. ( ръка -38 ) (раменна обиколка - 125) 70 кг съм 16 години ... имам опит в тренировките ... та да се върнем към гърдите .. те мн ми изостават искъм да налея повече в горната част и в средната ...

01.08.12
19:08

Цъ, цъ, цъ... у наше село те на такива им викат: Ти му говориш, оно рупа ли рупа...
Прав си, тази статия не е това, което ти трябва, на тебе ти трябва това

Мнението беше редактирано от Veso Pervazov на 01.08.12 19:14.

01.08.12
19:16

Бих ти казал какво ти трябва на теб .. ама тъкмо си направих рег. не искам да ме баннат :) :) :)

Мнението беше редактирано от KoLeVvV Kolev на 01.08.12 19:21.

01.08.12
19:24

казано от Veso Pervazov на 01.08.12, 19:08:

Цъ, цъ, цъ... у наше село те на такива им викат: Ти му говориш, оно рупа ли рупа...

Щом съм толкова прост, направи ми ти един приоритет. С акцент на горна и средна част на гърдите :)

01.08.12
20:35

казано от KoLeVvV Kolev на 01.08.12, 19:24:

казано от Veso Pervazov на 01.08.12, 19:08:

Щом съм толкова прост, направи ми ти един приоритет. С акцент на горна и средна част на гърдите :)

Ами прочети първия ми пост. Дал съм ти някои идеи, ако не си прочел ето ти ги пак. Гърди самостоятелно в отделен ден, преди гърди и след гърди ден почивка, бих добавил тук щом искаш приоритет на горна и средна част-упражненията за горна и средна част първи (въпреки, че с такъв стаж едва ли можеш чак толкова да детайлизираш, ама айде)... Оттук натам ако имаш елементарни познания е лесно... Ако все още имаш затруднения сложил съм и линк ТОЧНО НА ТОВА, което търсиш. Но ти не си го прочел, след мен още двама души ти го потвърждават, но ти си знаеш твоето...за релеф е и това е.
Ми не, не е за релеф, ако беше чел щеше да видиш. Ето само началото:

Сплит: “3+1Г”
Тренировъчна програма за преформиране или маса с фокус изоставащи гърди

Източник: Сплит: “3+1Г” http://www.bb-team.org/workout/4355_split-3-1g#ixzz22JijtDVc

Поздрави.

Мнението беше редактирано от Veso Pervazov на 01.08.12 20:41.

01.08.12
20:42

аиде ако не те затруднява .. направи ми го както аз сам го напварил ..

Понеделник -
Вторник -
Сряда -
Четвъртък-
Петък-

повторения, упражнения , серии  , почивки всичко ... че нали съм простичък ......

01.08.12
20:54

казано от KoLeVvV Kolev на 01.08.12, 20:42:

аиде ако не те затруднява .. направи ми го както аз сам го напварил ..

Понеделник -
Вторник -
Сряда -
Четвъртък-
Петък-

повторения, упражнения , серии  , почивки всичко ... че нали съм простичък ......

а освен това си и мързелив.

01.08.12
21:11

не просто не искам да допускам грешки :)

01.08.12
21:46

Айде да ти кажа аз как бих направил, за да не е като че ти давам акъл.
Понеделник: Гърди
1. Избутване с дъмбели 10х10
2. Вдигане от лег от обратен наклон или кофи с тежест 3х10
2. Флайс под наклон 3х10-12
Вторник: почивка
Сряда: намери си една хубава кръгова тренировка за цялото тяло, изхвърли оттам гърди и крака. Гърдите е ясно защо, краката ще разбереш след като прочетеш линка от първия ми пост (все пак ще ти се наложи). Ето малка част от обосновката:

Владимир Недков
24 Юли 2012 15:48

“Мускулната конкуренция” сладури е, концепция която гласи че: при равни стимули за растеж и ограничен хранителен ресурс/24 ч, по-масивните мускули, както и тези които генетично вървят лесно, засенчват останалите. Не се хабете, гугъл не я знае - засега.
И понеже системката е писана за пичове дето “не взимат”, силните групи, както и масивните (квадрицепси, глутеуси, задни бедрени) се поддържат с кардио или съвсем се зарязват, а преразвитите: рамене, трапци и трицепси се отделят, за да остане ресурс за иначе бавно растящите гърди.
Но ако много настоявате, вкарайте крака - така няма а се чувствате плажни, пък растежа на гърдите не е важен. Има безброй системи, от които да си вземете ден за бедрена, седалищна мускулатура и прасци.
Нещата седят така: да кача ли два сантиметра на бедра в следващите три месеца и нищо на прасеца или най-накрая да отбележа + 1 на гръдна и да увелича работната тежест.
Отделно - силов баланс и визуален баланс. Ако раменете и трицепсите ви изпреварват гърдите, това се отразява на техниката ви на бутане. Ако пък сте преразвили и малките гръдни, а отзад ви зее дупка на гърба (слаби трапци среден дял, слаби ромбоиди) нещата стават дебели. Просто полярността в развитието спира растежа, както на силните (риск от контузия), така и на слабите (засенчване в работни серии), пък за нервномускулен контрол изобщо няма да задълбавам.
Системата е за полярни атлети, а там или даваш приоритет на едни мускули да растат на фона на други, чийто растеж забавяш/спираш (изпреварващо развитие)в краткосрочен план в случая 6-12 седмици или си кретате години наред, докато евентуално гърдите вземат че настигнат рамото. Разбира се има и вариант, да спрете да тренирате всичко освен гърди. Да вдигне ръка, който е навит! Не става с лакомия: “И това и другото...” Избирате си, приоритет както с всичко в живота де.

Източник: Сплит: “3+1Г” http://www.bb-team.org/workout/4355_split-3-1g#ixzz22JxnLW6F

Четвъртък: почивка
Петък: гърди
1. Избутване с дъмбели под наклон 10х10
2. Кофи с тежест или вдигане от лег от обратен наклон 3х10
3. Пек-дек 3х10-12

01.08.12
23:14

Може и гърди с флайс или пек-дек като предизтощение, щом са ти здрави рамената, а малки гърдите, до тях не достига достатъчно голямо натоварване, уморявай ги преди лега, за да са наравно с рамене и трицепс

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1