Отново няколко бързи въпроса

08.08.12
13:07

Здравейте,

ще опиша състоянието си в момента на бързо... преди 1 година бях 122килограма на 183-184см, в края на зимата бях смъкнал до около 112кг, а от 2 месеца съм доста активен и сериозен. Преди около 2-3 седмици започнах редовно фитнес и в момента съм 95-96кг на 184-185см, забравих да спомена на 18 години съм. От диетата ми съм изключим всичко сладко(въглехидрати) и всичко мазно. Забравил съм и за газирани простотии и т.н. И свинско не ям. Основно се храня с пилешко, в редки случай телешко, плодове, зеленчуци.

За сега пия само Л-карнитин, докато стигна по-прилична форма. Сега искам да си взема протеин.

Въпросите ми са:

Протеин ли да си взема или Фет Бърнър, а може ли и двете?

Как да избера марка, някакви препоръки, защото разгледах онлайн магазините и има по 30страници само протеини?

Какви добавки трябва да пия, за по бързо топене?

08.08.12
13:23

1.Може и двете
2.Ето няколко добри марки протеини(*протеина е само ако имаш пропуски в храненето):
GASPARI MyoFusion,SYNTRAX Nectar,OPTIMUM NUTRITION 100% Whey Gold Standard, UNIVERSAL Ultra Whey Pro,BSN Syntha-6,Whey Shake… и др.
3.Л-карнитина ти е достатъчен

Какво очакваш от протеина, да изгориш мазнини?Не ти трябва протеин ако се храниш като хората.Казваш, че си изключил всичко мазно, а кажи ми защо?

Подкрепям Виктор Стойчев. Добре си “спрял” сладкото, но за мазнините не ми става ясно защо?

08.08.12
20:53

Като всеки нормален човек, още бос в занаята свързвам мазнините с мазнините по тялото ми. Не мога да направя разлика м/у полезна и не толкова полезна мазнина. Под мазнини, имам на предвид, мазно месо, всичко пържено и т.н.

head_hunter

08.08.12
21:26

казано от IvanDimov на 08.08.12, 13:07:

За сега пия само Л-карнитин, докато стигна по-прилична форма. Сега искам да си взема протеин.

Въпросите ми са:

Протеин ли да си взема или Фет Бърнър, а може ли и двете?

Как да избера марка, някакви препоръки, защото разгледах онлайн магазините и има по 30страници само протеини?

И като всеки новак си мислиш, че посягайки към добавките ще хванеш Господ за шлифера ........ ще хванеш ама не Господ и не за шлифера ;)
Първо не са ти ясни елементарни неща за храненето /видно от горните постове/. Второ, тренировките най-вероятно са ти, като храненето! И трето - познанията ти за добавките са ти, като първите две! Обобщение - супер зле си!!!

Сега съвет - хващай и чети! Да точно така, в този спорт трябва да си размърдаш мозъка /и не само/ за някакви резултати.
http://www.bb-team.org/fitness
http://www.bb-team.org/hranene
Изчиташ всичко от двата линка, осмисляш прочетеното, съставяш си режими и пускаш нова тема! Междувременно ще си придобил поне базови познания и няма да вадиш телешкия поглед при споменаване на нещо подобно на горното!
Ако очакваш нещо на готово - тук много обичаме да даваме ей това (finger) на готованците! Та избора си е твой.

08.08.12
23:28

1во не очаквам нищо велико от добавките. Дори нямах мерак да си купувам каквото и да е, обаче много хора ми казаха, че резултати без добавки, няма да видя.

2ро на фитнес ходя от няма и месец, няма как да дойда научен. Да ти имам и тона, стегни се малко... това че те в началото си бил готован, не означава че и аз съм такъв.

Приказвай като на човек, затова идвам тука, да питам за да науча нещо не ми се прави...

Първо - многото хора не са прави.

Второ - от това дето си написал личи, че нямаш познания, нямаш база. Прочети информацията от горните линкове, пробвай някой хранителен режим (без мазнини не можеш), харесай и пробвай тренировъчна програма и полека-лека ще станат нещата.

Иначе ще получваш само такива отговори на такива запитвания.

head_hunter

09.08.12
01:50

казано от IvanDimov на 08.08.12, 23:28:

1во не очаквам нищо велико от добавките. Дори нямах мерак да си купувам каквото и да е, обаче много хора ми казаха, че резултати без добавки, няма да видя.

2ро на фитнес ходя от няма и месец, няма как да дойда научен. Да ти имам и тона, стегни се малко... това че те в началото си бил готован, не означава че и аз съм такъв.

Приказвай като на човек, затова идвам тука, да питам за да науча нещо не ми се прави...

Не ми разправяй, какъв съм бил, а виж собствения си малоумен пост! Тренирам доста преди да се появиш и, като блясък в очите на баща си, та по-тихичко ;) При толкова много информация във сайта, как не те беше срам да пуснеш тъпата си тема и да чакаш някой да ти дава всичката информация от, която имаш нужда на готово - какъв си в този случай? Тихичко, защото въпроса беше реторичен!
Стигаше и едно Благодаря за линковете, но понеже ти е гадничко, че трябва да си напънеш дебелия гъз реши да се изходиш по въпроса? Ясен си ми от сега, че си поредния от, който и чеп за зеле не става.

09.08.12
13:05

Офф как сте се родили всички научени не знам ...........

09.08.12
13:20

Ти направо уби коня с тези линкове бе човек, сигурно си се трудил 2 часа заради мене да ги подбереш...

Изчетох доста статии, и както виждаш, трудно ще намеря отговор на въпроса каква марка протеин да си взема, но защо изобщо ти се обяснявам, къде съм аз, къде си ти... Спести си писането, той човек да му стане неудобно че пита изобщо.

Един съвет, помни ти от къде си тръгнал, преди да се караш на хората ;)

Благодаря на Kirov, Влади Монев и Виктор за нормалните отговори...

09.08.12
13:33

99 процента от темите за добавки са едни и същи, немога да си обесня как неможеш да намериш нещо по твойте въпроси в този форум.

head_hunter

09.08.12
17:23

казано от Ceciii на 09.08.12, 13:05:

Офф как сте се родили всички научени не знам ...........

Бе никой не се е родил научен, но някои си правим труда да четем това, което други са писали, изследвания и т.н. усилия. Схващаш ли къде е разликата, а защитнико на мързеливците? Как пък всички пишете, но никой не чете? Със подобни постове не мислиш ли, че превръщате това иначе прилично място във тоалетна, където всеки може да си изтропка мозъчната диария? Я си направи един елементарен тест, като напишеш “протеин”, “креатин” или друга от основните добавки да видим от подобни теми, как ще се ориентираш? Ааааа не сетих се трябва на всеки новорегистриран готованец да пиеш едно и също, защото той е прекалено специален да използва търсачката?

п.п. И ти, като си толкова “научен” и така милееш за мързелите тук, къде е твоя пост в, който му даваш подробни разяснения за това, което го интересува?

Мнението беше редактирано от head_hunter на 09.08.12 17:25.

09.08.12
19:30

Къде съм написал, че съм научен?  Нищо не знам, но понякога в статиите не пише - “Ти ще пиеш протеин на тази марка, защото е по-добър”. Сега, че другите въпроси са му малко тъпи ... така е! Хайде няма да влизам в конфронтации с теб :) Аз няма да си променя мнението, ти също. Така, че няма смисъл.

Мнението беше редактирано от Цеци на 09.08.12 19:32.

09.08.12
20:17

казано от IvanDimov на 08.08.12, 13:07:

Пич, изобщо няма да ти пействам супер инжинерски статии, нито ше те замерам с камъни, щото съм кълбо от комплекси ами просто ще ти кажа, какво мисля аз за твоя случай.
Можеш да си вземеш и протеин и бърнер, а можеш да си купиш и двете в едно, но си мисля че на л-карнитина ако му добавиш един липотропен бърнер ще е най-добре. Ако случайно се спреш на продукт от известна фирма си поръчвай нещата от официалните представители защото си е м@м@т@ %^&%*...

Друго ме притеснява-стриите. Просто не си заслужава риска с тва бързо отслабване. Имаш много малко опит в залата наистина, така че потренирай малко, повърти се в залата и просто попивай всяко инфо.
За къде си се разбързал-тренираш от има няма месец и вече за добавки мислиш.

head_hunter

09.08.12
22:28

казано от Val S на 09.08.12, 20:17:

Можеш да си вземеш и протеин и бърнер, а можеш да си купиш и двете в едно, но си мисля че на л-карнитина ако му добавиш един липотропен бърнер ще е най-добре.

Защото? Хубаво ще е да ми разясниш ролята на л-карнитина във цялата картинка. Тук ще ти пусна един жокер четен във някои високо инжеЕнерски статии - “Цикъл на Кребс” /сигурно си го чувал от училище/. Можеш да прочетеш и едно изследване на онези дърводелци от университета във Мериленд /както между другото и на разни недодялани водопроводчици от лаборатории на други университети/, които дават доста точно заключение за действието на л-карнитина върху свалянето на мазнини. Ще те оставя да си ги търсиш сам, че ако пейстна някой друг високо инжЕнерски статии може да бъда заклеймен, като кълбо от комплекси. :D

казано от Val S на 09.08.12, 20:17:

Друго ме притеснява-стриите. Просто не си заслужава риска с тва бързо отслабване.

Мен ме притеснява, че повече се пише, отколкото се мисли по даден въпрос. Рязкото качване и сваляне на килограми не винаги се съпътстват от от стрии. Всъщност можеш да разбереш, какво представляват стриите, като потърсиш високо инжЕнерни статии по въпроса.

Хайде лека! Мисля да ви оставям да се оправяте сами със мнения, като твоето. Обосновани единствено на “един във фитнеса каза”, “при един приятел имаше ефект” и т.н. “компетентни” мнения.

Мнението беше редактирано от head_hunter на 09.08.12 22:29.

09.08.12
22:49

Благодаря много за изчерпателният отговор @Val S. В момента чуя ли някой да говори в залата се правя на приятно разсеян близо до тях и се мъча да чуя нещо. Не спирам да чета разни статии, но разберете, за протеин може да се чете страшно много, исках да питам към коя марка да се насоча. Другото което, закачих от някъде инфо, че ако процента мазнини е голям, нямало смисъл от Фет Бърнър, затова питах какво мога да пия друго за топене. Целта не ми е да ставам гардероб, не възнамерявам и да закусвам, обядвам и вечерям с хапчета и разни пудри. Може би глупаво сложих въпроса, но ловеца на глави, нито ще спреш новаците като се заядеш с мен, нито ще промениш нещо съществено, единственото което ще направиш, е да погубиш малко нерви ;) Don’t Worry, Be Happy ;)

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1