Добра ли е тази комбинация от хранителни добавки?

07.09.12
21:57

Здравейте :) ! Понеже тази зима съм си поставил за цел да кача 7-10 кг (от средата на Септември до края на Април) искам да Ви попитам дали тази комбинация от добавки е удачна за целта? :
Глутамин - на оптимум.
БЦАА - на аминостар.
Аргинин - PEAK Arginin Fusion Vasobolan
Креатин(не задържа вода,защото имам камъни в бъбреците) - PRIMAFORCE Creatine Ethyl Ester.
Добавките ще ми стигнат за около 2 месеца (аргинина за 40 дни ,а останалите за 60 и повече дни)
Протеин нарочно не съм сложил,защото си го набавям от храната ,а ето и примерното ми меню за деня :
7:30 - Кофичка кисело мляко + 100 гр овесени ядки + 2 банана.
9:30 (преди тренировачно хранене) - 200 гр пилешко месо + 200 гр ориз.
Тренировка 10:00-11:30 (ще тренирам по класическия сплит 5 дни тренирам 2 почивам(но не последователни)).
11:45 (след тренировъчно хранене) 200-250 гр пилешко месо + 200-250 гр ориз + салата.
14:00 - 200 гр пилешко + 200 гр ориз + плод.
17:00 Пия един литър обезмаслено прясно мляко .
20:00 - 200 гр пилешко + 100 гр ориз.
22:00 (преди сън) 200 гр извара (обезмаслена и обезсолена).
С този режим пролетта без добавки качих близо 2кг за месец и нямаше омазняване :).
Като цяло се стремя да се храня 7 пъти дневно през около 2-3 часа (не ям сладко ,не пия газирано) и да пия по 4-5 литра вода.
За тренировките - правя за големите мускулни групи 4 упражнения по 4 серии(4-6 повторения),а малките 3 упражнения по 4 серии(4-6 повторения).
На 17 съм,висок съм 178см,тегло 67кг :),стаж в залата около година :) .
Та въпросът ми беше добра ли е комбинацията от тези добавки за целта която съм си поставил (след като свършат продължавам само с режима на хранене и тренировките разбира се )? Приемам всякакви съвети относно храненето , добавките тренировката и т.н. :) .
Благодаря Ви предварително. Поздрави !

Темата беше редактирана от Кольо Пияндето на 11.09.12 06:12.

Аз лично бих пропуснал аргинина и креатина и на тяхно място бих си взел един протеин, също така няма да се наливам с един литър мляко, а ще намеря някаква друга алтернатива да си набавя протеин.Иначе като цяло хранителният режим ми харесва. :)

Поздрави !!!

Аз пък лично не бих си поставял такива цели.Бих започнал с по-малко , примерно 2-3 килограма за 2 месеца.

08.09.12
01:06

Аргинина го махни- за мен не ти трябва. Глутамин нали знаеш че поне 15-20гр трябва да пиеш? Ако махнеш аргинина и си предвидил за достатъчно глутамин може да вземеш бета-аланин. За тренировките- може леко според мен да намалиш упражненията, макар че ако следваш някакви класически принципи може би е добре. Диапазона на повторения ми харесва, би следвало по-силово да тренираш, тъй като гледам, а това е добре. Храната щом не омазняваш добре, но е прекалено фрагментирана- ако не ти пречи не е проблем, ама според мен бива да свиеш броя на храненията.

08.09.12
01:20

Не мога да си представя да ям само пилешко 8 месеца и половина. А и не се сещам за нито една разумна причина.

08.09.12
02:00

Благодаря на отзовалите се :) !Вместо литър мляко може да сложа 100-150 гр ядки :).Глутамина ще го пия 5 гр преди тренировка,5 гр след тренировка и 5 гр преди сън.Аргинина го премахвам от сметките и мисля на негово място наистина да включа бета-аланин или комплексни аминокиселини.Това със целите е така,наистина съм си поставил голяма цел и го осъзнавам,но аз не губя мотивация дори когато съм в застой.Ако видя,че не отлепям в килограмите или ще сменя програмата по която тренирам,или ще увелича храната (която мисля,че е достатъчна за килограмите ми в момента).Относно пилешкото няма да ям само пилешко толкова дълго просто това ми е едно примерно меню за деня.Ще гледам да разнообразявам с риба и телешко. :) Искрено благодаря на всички които изказват мнението си.Поздрави :) !

Мнението беше редактирано от Spetza на 08.09.12 02:11.

08.09.12
03:49

Честно казано не смятам,че тая храна я поемаш - бързи сметки 800 гр пилешко,700 гр ориз,ще приемем че става въпрос за тегло след готвене(щото 700 гр ориз суров са над 2000 калорий) са 2600 калорий,с другите хранения със сигурност минаваш на около 3500+ калорий(при необходими не повече от 2700) и поне 300 грама протеин,което за твоите килограми идва по над 4 грама/килограм,което си е чиста лудост...и казваш че за цяла пролет си качил 2 кг.Ся има 3 варианта както ги виждам аз или теглилката ти е развалена или имаш глисти (или нещо от сорта) или просто не ядеш толкова,щото ако ядеш толкова и не качваш значи си изсираш парите.

ПП
Ето колко точно храна “поемаш”

Мнението беше редактирано от balabanov на 08.09.12 03:49.

08.09.12
10:59

Да доста протеин ми се събира за деня.Поради тази причина не искам да го взимам отделно като добавка.Тези 2 кг ги качих през пролетта,но само за 1 месец(исках да си направя експеримент,защото бях останал с впечатлението,че не мога да качвам килограми (не ядях достатъчно,а си мислех,че ям)),а не за цялата пролет :) .

08.09.12
13:56

Ядеш прекалено много за килограмите си.Този протеин който консумираш за деня,тялото ти далеч не го усвоява целия.Или на кратко както Балабанов казва,изсираш си парите.
Аргинина го махни,по-добре си вземи един протеин (изолат) и си го пий след тренировка.

Мнението беше редактирано от Иво Илиев на 08.09.12 13:58.

08.09.12
18:44

казано от Иво Илиев на 08.09.12, 13:56:

Ядеш прекалено много за килограмите си.Този протеин който консумираш за деня,тялото ти далеч не го усвоява целия.Или на кратко както Балабанов казва,изсираш си парите.
Аргинина го махни,по-добре си вземи един протеин (изолат) и си го пий след тренировка.

Само аз ли намирам мнението ти за противоречащо си?
Ако си докарва нужния протеин от месо, не му трябват добавки.

09.09.12
12:43

Благодаря Ви.Ще имам в предвид всяко едно мнение :)

Брат не си противореча,посъветвах го да замени храненето след тренировка с 1-2 дози изолат,защото се усвоява в рамките на 30 минути най-дълго и ще го усвои целия,а както всички знаят след тренировка имаш “прозорец” за възстановяване (определено време в което организма ви оптимално усвоява храната която приемате) и трябва стабилно да се заредиш с всички нужни съставки нужни за растежа на мускулатурата,а с твърда храна хем няма да я усвои цялата-хем ще я усвоява дълго време и така наречения “прозорец” ще се затвори преди тялото му да е усвоило всичко.
Най-удачно е да си вземе едно такова протеинче,вместо да си дава парите за други продукти като аргинин,а виждам момчето точи зъби да пие добавки и с право - без химия няма физика.
П.П Момчето трябва да приема по 200-250 МАХ грама протеин на ден и от 2000 до 2500 калории,а той приема приблизително 340 грама и над 3500 каории.
Както казах,по-удачно е да намали храната малко и да си вземе един протеин и да си го пие след тренировка само,ще има много по-голям ефект.

09.09.12
19:02

Sniff, sniff… i smell broscience here. :D

казано от Иво Илиев на 09.09.12, 18:52:

Брат не си противореча,посъветвах го да замени храненето след тренировка с 1-2 дози изолат,защото се усвоява в рамките на 30 минути най-дълго и ще го усвои целия,а както всички знаят след тренировка имаш “прозорец” за възстановяване (определено време в което организма ви оптимално усвоява храната която приемате) и трябва стабилно да се заредиш с всички нужни съставки нужни за растежа на мускулатурата,а с твърда храна хем няма да я усвои цялата-хем ще я усвоява дълго време и така наречения “прозорец” ще се затвори преди тялото му да е усвоило всичко.
Най-удачно е да си вземе едно такова протеинче,вместо да си дава парите за други продукти като аргинин,а виждам момчето точи зъби да пие добавки и с право - без химия няма физика.
П.П Момчето трябва да приема по 200-250 МАХ грама протеин на ден и от 2000 до 2500 калории,а той приема приблизително 340 грама и над 3500 каории.
Както казах,по-удачно е да намали храната малко и да си вземе един протеин и да си го пие след тренировка само,ще има много по-голям ефект.

Тоя златен прозорец не е 1 час, баце, а поне 8 часа. :*

Цял ден е направо...не се излагайте момчета...Информацията която имам не е прочетена от вестник или някоя статия в нета...
Занимавам се професионално с този спорт и имам късмета да обменям знания с хора които са наистина образовани в тази сфера,а коментара който ти написа е напълно абсурден да не говорим,че губиш точки с нападката ти.
С малко повече уважение ще стигнеш много далече :)

Кои четеш, братче? Белчо Христов?
Щото аз чета Поликуин, Тибидо, Креси, Уиндлър, Симънс, целият Т-нейшън... Ако логиката ти беше правилна - тогава нямаше смисъл от храната, която ядеш през останалото време, защото не се усвоява...

Насър Ал`Ахмед - 20 годишният ни състезател който го дисквалифицираха от Европейското първенство по културизъм 2011 заради прекалено развитите си рамене,съдиите направо го изхвърлили защото мислили,че той е използвал синтол без дори да има правото на допинг тест.Както и да е след победата си на последното състезание извън България,Кай Грийн му връчва наградата и споделя диетата си с Насър както и други тънкости касаещи хранителният режим на един билдър.Също така главно Насър е трениран от двукратният ни Европейски и СВЕТОВЕН шампион Димитър Димитров.
Казах г/д какъв е Насър и какъв е опитът му,сега по същество.
Приятели сме с него и сме тренирали заедно и мога да ти кажа,че почна ли да дискутирам това което съм научил само от него ще те върна в 1ви клас.
Моят треньор е завършил Националната спортна академия и покрай него знам всички от федерацията - Венелин Великов,Валентин Игнатов,Красимир Сарафов,Димитър Димитров и т.н и съм разговарял не веднъж с много успяли атлети от там.Не знам за теб но аз бих се доверил на хора които познавам,а не на статии които твърдят,че са писани от Поликуин, Тибидо, Креси, Уиндлър, Симънс и останалите от Т-нейшън... :D :D :D Повярвай,не те пишат това което четеш,истината в тези статии които преглеждаш ОЧЕВИДНО е слабо вярна.

Мнението беше редактирано от Иво Илиев на 16.10.12 11:30.

09.09.12
21:09

Много очевидно ти се вижда,слушай си там назобаните приятелчета и успех .. Хубаво,че препоръчваш на 67 кг да яде по 250 протеин,явно приемаш сигурно за даденост ще това е петия му - шести цикъл..

Мнението беше редактирано от Teen Power на 09.09.12 21:10.

Братче, на зоб като тяхната, каквото и да правиш, ще си вървиш напред. Аз ти говоря за проучвания върху хора, които не са хормонално-стимулирани с около 1000 % от естествената продукция на тялото. Не ме разбирай погрешно, хората, за които говориш са се счупили от трениране, за да достигнат където са, не се взима шише тестостерон и ставаш като Кай Грийн. Просто като не си на стероиди, нещата се променят адски много.

09.09.12
21:22

Да и ето как се променят нещата.. http://www.aworkoutroutine.com/steroids-vs-natural/

Здраво трениращия натурално човек качва 4 паунда,докато назобения си седи на дивана и нищо не прави и качва 7 паунда.. Интересно ,нали? ..

09.09.12
21:28

Значи и с мързел и стероиди се постигал доста добър прогрес(по-добър дори от този да тренираш натурално).

TeenPower говориш пълните глупости и си адски смешен.Очевидно не разбираш грам от хранителните режими да не говорим за стероидите и ефекта им...
Хранителният режим на “назобения” тип и “натуралния” е на един и същ принцип.
Разликата е,че “назобения” може да прекали с храната или да я ограничи и в двата случая,зависи от подготовката разбира се,той ще има положителен ефект винаги.Докато вие ако увеличите белтъчините и въглехидратите,белтъчините няма да ги усвоите,а въглехидратите ще ви се лепнат на сикс пак-а,а когато ограничите яденето само на белтъци,плодове и зеленчуци ще почнете да губите и мускулна маса и без да тренирате,а назобените даже правят по час и половина кардио + интензивна тренировка и няма да изгубят и грам мускул.Това е разликата,не е изобщо голяма...за това не се изказвайте неподготвени.
П.П На момчето далеч не съм му казал схема за човек на стероиди.Имам нещо предвид и ще отнеме време докато разбереш смисъла на поста ми.Успех все пак...

Мнението беше редактирано от Иво Илиев на 09.09.12 21:44.

09.09.12
21:44

Има си проучване,едва ли ти можеш да кажеш нещо съществено ;) И разликата която аз виждам е голяма и ти сам я описваш.. А 250 гр протеин на 67 кг не го коментирай най-добре ,че няма смисъл наистина :))

Хаха проучване...навсякъде оплюват стероидите и изброяват ефекти които са невъзможно да получиш ако следваш схема направена от доктор който си разбира от работата...
Мога да ти кажа,че съм виждал как предозират с тестостерон и странични ефекти като изброените в “проучванията” - Халюциниране,Инфаркт дрън дрън изобщо не съществуват.Изготвя се схема строго индивидуална за човека.Изчисляват се килограмите,годините,ръста му,процент мазнини в тялото,алергии и какво ли още не и се определя дозировката и дните на цикъла с дадения препарат.И ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ специално за цикъла който се провежда.
Оплюват стероидите заради някой ****** който иска сикс пак след 1 седмица защото е на море и купува без предварително да разбере дали продукта е менте или избира схема от нета която е по пример на 90 килограмов изчистен за състезание културист и почва да се боде веднага с 5 пъти по-голяма дозировка от която трябва да използва и без да знае дали в препарата който използва има вещества от които може да е алергичен.И той си продължава да ходи по дискотеки,пие алкохол и му се ****** черния дроб,яде си Мак Доналдс и после или остава без черно дробче или умира от ИНФАРКТ заради високия холестерол от високо въглехидратните храни които поглъща и следователно сочат стероидите като главното нещо предизвикало смъртта му...
Практиката му е майката момчета,оставете тези статии които пишат в нета,само ви промиват мозъците. ;)

Модерация: Моля, придържайте се към Добрия тон!

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 09.09.12 22:53.

09.09.12
22:04

Ти въобще прочети ли статитията за какво се отнася..TRIPLE FACEPALM просто !!
Тия странични ефекти не знам ама gyno и топките при повечето 16-17 годишни келеши заминава ако правят сериозен цикъл ,ама те правят ******** и излизат със зма и глутамин на капсули 1,5 gr lol .......

Чети статията или поне аз кво пиша,не си съчинявай лол..

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 09.09.12 22:43.

Да, да всеки е гледал Bigger, Faster, Stronger, или Sports Science. Както със всяко лекарство, има шанс да си е.. майката, колкото и да са ти изрядни сметките, а в дълготраен план нищо не се знае какво се случва. Всеки си избира какво да прави - ако нямаш амбиции за профи, не зобиш. :)

Господа, нужно ли е темата да бъде затваряна?
Движите се по ръба. Знаете защо (причините са две всъщност).

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 09.09.12 22:54.

09.09.12
23:47

казано от Иво Илиев на 09.09.12, 19:47:

Цял ден е направо...не се излагайте момчета...Информацията която имам не е прочетена от вестник или някоя статия в нета...
Занимавам се професионално с този спорт и имам късмета да обменям знания с хора които са наистина образовани в тази сфера,а коментара който ти написа е напълно абсурден да не говорим,че губиш точки с нападката ти.
С малко повече уважение ще стигнеш много далече :)

С малко повече четене ти ще стигнеш далече. Тези хора с които обменяш знания явно са спрели да се интересуват от темата следтренировъчно хранене и възстановяване преди 10-15 години (оня от НСА, а разни “профи величия” отдавна не са ми критерии за познание, ако имаш малко мозък сам ще разбереш защо). Не знам доколко се занимаваш професионално, но попрегледах коментарите ти в други теми, ако това са професионалните ти мнения... (facepalm). Между другото “занимавам се професионално с този спорт” означава, че си изкарваш парите с това, че си професионален състезател или лицензиран треньор. Ти кое точно от двете си?
ПП: късно прочетох следващите ти коментари след цитирания от мен, сега нещата отиват към triple facepalm.

Мнението беше редактирано от Veso Pervazov на 10.09.12 00:19.

10.09.12
00:19

Само с четене пак не става, иска си и разбиране... decuple facepalm

Мнението беше редактирано от megabolic x на 10.09.12 00:20.

казано от Иво Илиев на 08.09.12, 13:56:

+половината не се усвоява, защото го ядеш с въглехидрат (giggle)

10.09.12
02:35

Това ме съмнява,ако не се усвояваше половината протеин когато е приет с въглехидрат нямаше да има нужда въглехидратите и белъчините да са разделени по равно (до колкото знам В:Б:М = 50:50:30 ) и всички щяха да го карат само на белтъчини :) ,но може и да греша :)

Тялото секретира различни ензими за различните видове нутриенти. Хората, които се хранят само с протеин и мазнини да не би да не усвояват протеина?

10.09.12
07:59

казано от Spetza на 10.09.12, 02:35:

Това ме съмнява,ако не се усвояваше половината протеин когато е приет с въглехидрат нямаше да има нужда въглехидратите и белъчините да са разделени по равно (до колкото знам В:Б:М = 50:50:30 ) и всички щяха да го карат само на белтъчини :) ,но може и да греша :)

Само на мен ли ми се струва или не си минал втори клас по математика :D Не може да имаш 50:50:30 .. 40:40:20 е друг въпрос хаха

10.09.12
10:38

казано от Teen Power на 10.09.12, 07:59:

казано от Spetza на 10.09.12, 02:35:

Само на мен ли ми се струва или не си минал втори клас по математика :D Не може да имаш 50:50:30 .. 40:40:20 е друг въпрос хаха

Минал съм го ,в момента съм в математическа гимназия 11-ти клас (профил математика) и съм с 6 по математика (да не изпадам в подробности). Никъде не съм написал,че това са проценти за да трябва сумата им да е 100 :) ! Това е просто отнушение (5:5:3 ако ще ти е по-лесно да го разбереш :) ).

10.09.12
11:14

Точно съотнешение си е xaxa .. Но се мъчиш да се измъкнеш :D Както и да е..В бб средите винаги имаме предвид на 100,защото няма как да го привишиш .. :)

казано от Veso Pervazov на 09.09.12, 23:47:

С малко повече четене ти ще стигнеш далече. Тези хора с които обменяш знания явно са спрели да се интересуват от темата следтренировъчно хранене и възстановяване преди 10-15 години (оня от НСА, а разни “профи величия” отдавна не са ми критерии за познание, ако имаш малко мозък сам ще разбереш защо). Не знам доколко се занимаваш професионално, но попрегледах коментарите ти в други теми, ако това са професионалните ти мнения... (facepalm). Между другото “занимавам се професионално с този спорт” означава, че си изкарваш парите с това, че си професионален състезател или лицензиран треньор. Ти кое точно от двете си?
ПП: късно прочетох следващите ти коментари след цитирания от мен, сега нещата отиват към triple facepalm.

Има значение как изглежда треньора ти!Тези момчета които изброих са стигнали на световно ниво със собствени средства и ЗНАНИЯ.Не ми говори за facepalm пичага,защото ръсите адските глупости.Говорите колко много разбирате и налагате знанията си на другите,а самите вие или сте омазнени,мерите ръката и е 45 санта и ви се вдига самочувствието до небесата или сте клечовци с някакъв смешен сикс пак и в двата случая демонстрирате какви са ви познанията за всичко свързано с този спорт.Цитирам си първото изречение “Има значение как изглежда треньора ти!”
И да,състезател съм в начален стадий и не,не съм лицензиран треньор,имам още една година да уча средно образование и след това започвам задочно в НСА и едновременно ще карам Био Фит колежа.За съжаление и всичките дипломи на света няма да надминат вашите безкрайни знания.

10.09.12
12:20

Да,но съотношението не се измерва в проценти :D . Ако на едно хранене приемам 30 грама протеин да речем трябва да приема 30 грама въглехидрати и 18 грама мазнини (това е 5:5:3 на всеки 5 грама протеин се приемат 5 грама въглехидрати и 3 грама мазнини :) ).

10.09.12
18:40

казано от Иво Илиев на 10.09.12, 12:20:

Има значение как изглежда треньора ти!Тези момчета които изброих са стигнали на световно ниво със собствени средства и ЗНАНИЯ.

Да, 100% само със знания... Има значение и какво взима. Не бих казал, че точно това са типа хора, от които бих черпил знания, поради ред причини, най вече “суплементацията” им, която променя коренно нещата. Да оставим настрана факта, че повечето правят това, което им е казано от треньори, без да си дават много зор да осмислят защо е така... Между другото ти си типичен пример за последното.

Не ми говори за facepalm пичага

Няма, цък.

защото ръсите адските глупости.Говорите колко много разбирате и налагате знанията си на другите,а самите вие или сте омазнени,мерите ръката и е 45 санта и ви се вдига самочувствието до небесата или сте клечовци с някакъв смешен сикс пак и в двата случая демонстрирате какви са ви познанията за всичко свързано с този спорт.Цитирам си първото изречение “Има значение как изглежда треньора ти!”

Глупостите ги ръсиш ти. По-лошото е, че не се усещаш, не прихващаш какво ти пишат сума ти хора, “ти му говориш, оно рупа ли рупа”. За глупостта ти с “едночасовия прозорец” специално има бая хора във форума на циклично хранене, които трябваше да са умрели вече ако тезата ти беше вярна. А вместо това те са с физика, за която ти вероятно цял живот само ще мечтаеш (освен ако не промениш коренно възгледите си).
Между другото ръката ми е +45 санта, за омазняването можеш да съдиш от снимката на аватара ми, за това колко съм клечав от снимките в профила или от съотношението 180см 100кг. Па ако искаш може и да се видим лично, та да прецениш най-добре физиката ми.

И да,състезател съм в начален стадий и не,не съм лицензиран треньор,имам още една година да уча средно образование и след това започвам задочно в НСА и едновременно ще карам Био Фит колежа.За съжаление и всичките дипломи на света няма да надминат вашите безкрайни знания.

Ей тоя абзац ми стана любим. Тук вече печелиш това. Виж сега, то всички сме състезатели в начален стадии. Я вземи кажи на колко състезания си ходил пък да говорим тогава. Пък вземи първо завърши средното, КАНДИДАТСТВАЙ в НСА, нека те приемат, а нека и да завършиш. Че то между искам и правя разликата е огромна. Та ти дипломите първо ги придобий, пък после парадирай с тях.

10.09.12
21:43

бре бре какви локуми разтегнахте човека говореше към автора на темата ,че е по-хубаво след тренировка да си вземе да пие протеин ,защото бързо се усвоява,а не че 8 часа като яде след това,че няма да има усвояване,смисъл и ефект от храната. Логично е ,че няма да си пием протеина 8 часа след тренировка.

11.09.12
08:42

Всеки си има мнение все пак :) . Не се карайте моля Ви,че и темата ще заключат (както всъщност стана снощи :) ).

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1