Shut up and Train!

Прескочи до:

18.09.19
15:06

казано от Дени на 18.09.19, 14:56:

Bench Press Не при всеки се получава като по учебник. Цапай в друг дневник и се прави на полезен, аз полза от теб нямам. Дали е сумо или е конвекционална не ме грее, нали  по състезания ми я зачитат, виждала съм доста тежки тяги с висок старт и технически префектни. Това е последния ми отговор към теб и ще трия, защото ми се затри последния пост. Хубаво не е ок, но поне да беше издържана критиката ти и на ниво. Аз очи имам.

^^. Съвсем учтиво ти посочих грешките, не знам как реши, че не ми е “издържана” критиката.
На състезание никой не му дреме за теб и техниката ти. Дърпаш от неудобна стартова позиция и това е факт. Липсата на критика не е липса на проблем, а липса на хора във форума. Преди години вече щеше да имаш 3 страници с критика 🙂. Не е лесно да си преглътнеш егото, но помага.
А ти продължавай да правиш сумо, конвеКционална, конвекторна ако щеш тяга 🙂

18.09.19
15:11

казано от nervak на 18.09.19, 14:59:

Аз само за широчината щях да те питам,че идва широко и ти взима от височината на старта,...ама явно е случайно.

Ами не  дърпам с този лост и въобще не нацелих нито разкрача еднакво, нито хвата, но трябва да свикна.

18.09.19
15:16

казано от Bench Press на 18.09.19, 15:06:

Bench Press Не при всеки се получава като по учебник. Цапай в друг дневник и се прави на полезен, аз полза от теб нямам. Дали е сумо или е конвекционална не ме грее, нали  по състезания ми я зачитат, виждала съм доста тежки тяги с висок старт и технически префектни. Това е последния ми отговор към теб и ще трия, защото ми се затри последния пост. Хубаво не е ок, но поне да беше издържана критиката ти и на ниво. Аз очи имам.

^^. Съвсем учтиво ти посочих грешките, не знам как реши, че не ми е “издържана” критиката.
На състезание никой не му дреме за теб и техниката ти. Дърпаш от неудобна стартова позиция и това е факт. Липсата на критика не е липса на проблем, а липса на хора във форума. Преди години вече щеше да имаш 3 страници с критика 🙂. Не е лесно да си преглътнеш егото, но помага.

Има хора, които са ми помогнали за достъчно неща във форума, а корекции на това ниво стават лично. Ти си анонимен тук, няма какво да ти взимам мнението под внимание. Нврвака забеляза хвата + още 1-2см по-тесен разкрач и стартовата позиция става по-ниска. А разторевни крака не ми звучи като да изнеса коленете в страни. Не си полезен.

18.09.19
15:33

казано от Дени на 18.09.19, 15:16:

казано от Bench Press на 18.09.19, 15:06:

Има хора, които са ми помогнали за достъчно неща във форума, а корекции на това ниво стават лично. Ти си анонимен тук, няма какво да ти взимам мнението под внимание. Нврвака забеляза хвата + още 1-2см по-тесен разкрач и стартовата позиция става по-ниска. А разторевни крака не ми звучи като да изнеса коленете в страни. Не си полезен.

Че съм анонимен - анонимен съм. Ама съм в този форум от доста години. Ти вземай каквото искаш под внимание - тягата ти е неправилна. Вижда се, че имаш мерак да вдигаш тежко, но не искаш да си преглътнеш егото, да разтовариш малко и да се замислиш как дърпаш.
Стесняване на разкрача за по-ниска стартова позиция звучи silly. Коленете встрани, торса по-близо до лоста.
Ако смяташ, че тягата ти е ок - качи я в някой по-посещаван форум (редит примерно) и виж какво ще ти кажат хората.
https://www.youtube.com/watch?v=A7_H0EGrXiE това е правилно изпълнение.

18.09.19
15:50

Bench Press Нкиде не съм казала, че правя перфектна тяга. Постоянно споменавам, че правя корекции. Имах травма и дърпах по различен начин за да няма болка, постепенно ще се получат нещата. На мен одобрение по форуми не ми трябва. Знаеш ли колко неща са лесни по учебник, а трудни за приложение, пуради травми, различна структура и тн. Много съм писала и описвала в дневника, както се е писало по случай моята тяга. Не е да не приемам критики, но поне да имам полза от тях. Да, тягата на 130кг беше излишна, в поста си споменах, че идеята е била за тяга до 110кг, но е важно да филосовстваш и вече отидохме на 20 безполезни коментара. Освен някакъв линк и youtube канал, които може да е от полза, не съм го прегледала, друго няма в коментарите ти.

18.09.19
16:06

Каква друга критика очакваш? Буквално ти казвам кое според мен е проблем и как да го коригираш и също така подкрепям тезата си с няколко линка. Не ти го казвам като “уу, виж ме мен, тягата ми е супер, аз съм тяга-наци”, просто ти давам съвет. Не знам защо така се засягаш. От 6 години съм минал от конв към сумо заради проблеми с гърба и се опитвам да ти дам насоките по начин който ще разбереш - коленете встрани, топките колкото се може по-близо до лоста, гърдите изпъчени, ръцете раменен хват.
Със сигурност не става от веднъж, но не виждам защо се опитваш да ме изкараш сякаш ти го казвам за лошо или да се покажа колко зная.

18.09.19
16:19

казано от Bench Press на 18.09.19, 16:06:

Каква друга критика очакваш? Буквално ти казвам кое според мен е проблем и как да го коригираш и също така подкрепям тезата си с няколко линка. Не ти го казвам като “уу, виж ме мен, тягата ми е супер, аз съм тяга-наци”, просто ти давам съвет. Не знам защо така се засягаш. От 6 години съм минал от конв към сумо заради проблеми с гърба и се опитвам да ти дам насоките по начин който ще разбереш - коленете встрани, топките колкото се може по-близо до лоста, гърдите изпъчени, ръцете раменен хват.
Със сигурност не става от веднъж, но не виждам защо се опитваш да ме изкараш сякаш ти го казвам за лошо или да се покажа колко зная.

Добре знам какво трябва да направя и без да ми казваш. Време трябва. Ти се правиш на интересен, а не аз на много знаща и силна.

18.09.19
16:29

Bench Press, в началото не схванах какви са забележките, но четейки последователно стигнах до извода, че даваш насоки, как Дени да прави не просто тяга, а сумо тяга. Явно си се подвел от последните клипове, без да си гледал другите ѝ от преди това. Не знам и не съм чел буквално защо в момента Дени я прави така и с каква цел е посъбрала малко краката, както и е променила позата, но ако видиш по-старите й клипове, сумо тягата и няма много общо с това, което гледаш в момента. Поне аз без да съм разбирач, това виждам и съм виждал постоянно. Много по-разкрачена е, много по..........т.е. общо взето си я прави като по образец или както там си го дал като пример в клипа.

Мнението беше редактирано от Деян на 18.09.19 16:30.

18.09.19
16:43

казано от Деян на 18.09.19, 16:29:

Bench Press, в началото не схванах какви са забележките, но четейки последователно стигнах до извода, че даваш насоки, как Дени да прави не просто тяга, а сумо тяга. Явно си се подвел от последните клипове, без да си гледал другите ѝ от преди това. Не знам и не съм чел буквално защо в момента Дени я прави така и с каква цел е посъбрала малко краката, както и е променила позата, но ако видиш по-старите й клипове, сумо тягата и няма много общо с това, което гледаш в момента. Поне аз без да съм разбирач, това виждам и съм виждал постоянно. Много по-разкрачена е, много по..........т.е. общо взето си я прави като по образец или както там си го дал като пример в клипа.

Той грешно се изказва, на мен това ми беше мисълта. Защото, ако като теб Дидо си нямах на идея какво трябва да коригирам, при думите да разтовря краката и аз бих застанала по-широко. Принципно широкия разкрач не е ок, целта беше да нямам болка в задното бедро и мобилността ми го позволяваше, изместен е и центъра на тежестта. От това, което аз разбрах и не случайно му писах, че да разтворя краката, не звучи като да изнеса коленете в страни, принципно говорим за едни и същи неща, но аз искам да се уточни за да бъде полезен. Ако бях нацелила прав ъгъл на коляното и пищяла, старта става различен. Това се опитвам да коригирам и на по-ниските тежести имам силов прогрес.

Мнението беше редактирано от Дени на 18.09.19 16:45.

18.09.19
19:59

Точно така. Аз нямам предвид да си изнесеш ходилата навън, а да отвориш бедрата, за да може торса да ти се приближи до лоста, за да имаш оптимален leverage (да, не мога да го преведа с една дума).
@Деян - прегледах няколко други клипа преди да коментирам. На всички старта е висок. Конвенционалната е ОК според мен, но там не смея да коментирам.
Успех с тягата.

18.09.19
20:40

18.09.2019г.(сряда)

Сън: може би имам 7ч.

(13) Тренировка: зала2, общо време:51мин.

...
1. Военна преса - 10/20кг, 4/30кг+ 5/28кг, 2х6/28кг.

ТС
1. Обръщане от вис - 5/28кг, 2х5/40кг
- обръщане от земя клек 2х3/40кг. с пауза при клека (atg)
2. Дъмбели напред - 4х12
3. Дъмбел зад глава - 4х12

ГС х3серии
1. Бедрено разгъване- 12/50кг
2. Бедрено сгъване- 12/25кг
3. Коремни на машина- 25/40кг
4. Набиране надхват- 3х5
5. Разгъване с въже - 12/25кг
6. Сгъване за бицепс на скрипец- 12/25кг

-Разтягане
+1км пътека за 4,34мин. за завършек.
Бягах около 40сек в началото с 20км/ч това е макса на пътеката. Падна ми телефона и намалих за малко, та загубих малко скорост. Накоро само по автобуси съм тичала, не е зле като за начало 😁

Вчера крачките са 11800, днес близо 15К, не мога да наваксам предните дни, ама пак имам полза. Важното е движение да има, когато времето го позволява 🙂

Мнението беше редактирано от Дени на 20.09.19 00:21.

20.09.19
00:11

19.09.2019г. (четвъртък)

Сън: 2+3ч.

Интересно ми е да видя протоколи от републиканското по трибой от миналата седмица, ама няма. Втората в абсолютната си е качила опитите и резултата, точките по wilks не ме впечатлиха, то като цяло очаквах по-добър резултат от две състезателки. То така и аз можех да взема купа в абсолютната, понеже липсват силните.  А аз трябва да престана да говоря, че съм слаба, да слаб ми е дилъра спрямо техния, но другото си е на ниво.

(14)Тренировка : зала 2

...

1. Преден клек - 10/20кг, 10/30кг, 10/40кг обръщане от земя, чаках стойка за клек и затова правих преден.

СС 2. Клек- 5/40кг, 5/60кг, 5/70кг, 5/80кг
3. Скок върху стъпало към 70см 4х5

ТС 4. Румънска с дъмбели - 4х10/2х20кг
5. Бицепс с дъмбели от стоеж—4х10-12/х8кг
6. Коремни на машина - 2х25/40кг
-пръсти до лоста - 2х10

- Разтягане

Е, вече нямам крака, умората от малкото сън си каза думата. Взех високото стъпало  за СС с клека, направих три скока и смених с другото, че ми беше трудно и не искам да се пребивам, без това ми е синьо коляното.  Това беше с тренирането на крака във всяка тренировка, утре евентуално ще направя няква тренировка, колкото да има активност, но не ми е важно... и дано времето става за плаж почивните дни, успях да запазя прилична форма към 4месеца, не че през останалото време е зле де,  от декември до сега ми е топ период. От другата седмица ще мисля схема, то е ясна почти. Ще запазвам силата, искам да градя върху тази основа. От октомври като стартирам ще имам близо 12 седмици да си покрия целите за годината, стига пак да не ми пускат мухата да не тренирам с тежко, че без това не намирам достъчно време за тренировки и трудно се възстановявам, защото не мога да се наспя, та накрая ще тегля една и с рогата напред.

За месец от както реших да съм по активна, средно докарвам 10К крачки, повод да изям един шоколад Elegant 😂 50гр и без добавена захар хаха. Днес имам 21500 крачки, та мога да си позволя 17гр мазнини от шоколада.

21.09.19
00:16

20.09.2019г.(петък)

Сън: към 7ч.

(15) Тренировка: зала2, 48мин

...

ГС
1. Грабене с щанга надхв 20кг, 4х12/40кг
2. Прасец на калф от седеж - 4х15/20кг
3. Сгъване за бицепс с дъмбели - 4х12/ х8кг
4. Скок върху високото стъпало - 5, 5, 5, 10

ТС 1. Пулоувър на скрипец - 4х12/35кг.
2. Набиране надхват - 5, 5, 5, 5
3. Коремни на машина - 4х25/40кг

-Разтягане

.....

24.09.19
13:02

24.09.2019г (вторник)

Сън: към 10ч, най-накрая се наспах.

Тегло:58,5кг
След снощи е перфектно, още се вмествам в целта до 59кг сутрин на гладно 🙂

От 21 до 24ти тренировки няма. Бях за 3 дни в Гърция. Като цяло не беше зле. По-това време е чудо, че стигнахме и до плажа, водата беше топла, ако нямаше вятър всичко щеше да е идеално.
С храната се отпуснах и не само, защото съм на почивка, а защото си дадох 10 разтоварващи дни и от началото на октомври започвам с протоколите отново. То, не че е голямо отпускане, но  имаше сладки неща, тестени, ама белтъка е на ниво. Вчера като се прибрах вечерта опуках някаква торта в хладилника. То от сутринта беше мармалад с храната, мнооого емоционален ден. Да си призная целия изминал месец не бях на себе си. От днес съм си аз (може би), ще се опитам да бъда силна и непримирима и поне в спортно отношение ще постигна своите цели.
Този сезон постигнах не топ форма за седмица, а за цели 4ри месеца. Доволна съм и знам, че тази форма може да стане поддържаща, делят ме още към 6 до 12 месеца да запазя тези килограми и ще ми бъде по-лесно.

Мнението беше редактирано от Дени на 24.09.19 13:11.

25.09.19
22:56

25.09.2019г.(сряда)

Сън: към 9ч.

(16) Тренировка: зала2

....

СС 1. Клек (20,40кг)
50кг, 60кг, 70кг, 80кг. х5
2. Скок върху стъпало 70см - 4х5

СС 3.  Бедрено разгъване - х12/55кг- 60кг 65кг, 70кг
4. Бедрено сгъване - 4х12 /25кг

5. Коремни на машина - 4х25/40кг

+ разтягане

Общо за 65мин. без излишно натоварване и с малка доза мързел.
От вчера съм доброто прасенце, да кажем, че утре ще се спра 🤐  Поне в почивния си ден от 5-6 седмици насам успявам да си почина и няма кой да ме ядосва 😀🌞

Крачките днес са 9500, последните дни са малко, но вече нямам желание за повече.

Мнението беше редактирано от Дени на 25.09.19 22:57.

26.09.19
14:33

Изглеждаш невероятно!!! Още точа лиги на вкусотийките от снимките!
Хубав и усмихнат ден!

26.09.19
22:23

26.09.2019г.(четвъртък)

Сън: към 9ч. общо

(17) Тренировка: зала2

...

1. Тяга - 20кг, 2х8/60кг, 3х5/80кг., 5/100кг.

2. Лег - 20кг, 10/30кг, 10/40кг., 6/42кг, 4/44кг.

ТС 3. Сгъване за бицепс с дъмбели от седеж - 4х12/х8кг
4. Разгъване на дъмбел зад глава - 4х12
5. Коремни на машина - 4х25/40кг

СС ротатори 3х12
- Разтягане

Само до залата ходих  пеш, много силно валеше и се прибрах с градския, та спестих едни 2км. ходене и пак крачките са към 9К. Днес продължавам със сладкото. Взех си една поничка🍩 от Лидл, хапнах малко сладолед, един шоколад и едно корни. Поне протеина е на ниво. За закуска яйца+ котидж, вечерята е скара конски кюфтета, биволски кебапчета и пилешки пържоли от бут + гъби на тиган.  Не ми е зор да чистя храната, просто трябва да се вкарам към 2500kcal., та да съм горе долу около баланса,  последния месец успявам без да броя калории и ми е добре.

В момента добавките са:
l tryptophan, ама в последно време забравям да го пия. Взимам  си от време на време шот ААКG/allnutrution от залата  и пия бета аланин отново в тренировъчни дни и, ако не забравя.
Ще си взема коксамин К и pau d’arco, днес не стигнах до аптеката, евентуално утре.

26.09.19
23:22

Страхотна снимка.

27.09.19
19:55

27.09.2019г.(петък)

Сън: към 6,30ч общо

Стигнах късно до залата, защото днес ми звънят постоянно от агенции (нали си търся квартира) , дори в съблекалнята, та още повече не остана време за тренировка. То за 25мин не трябва да го броя за тренировка, ама все пак сътворих нещо.

(18) Тренировка: зала1

СС 1. Раменни с дъмбели - 3х10/х10кг
2. Дъмбели напред - 3х12

ТС 3. Бедрено разгъване - 4х20/30кг
4. Абдуктор машина - 4х20/40кг
5. Аддуктор - 4х20/40кг

СС 6. Въже към лице - 3х12/50кг
7. Трицепс с въже - 3х12 /25кг
-Разтягане

За около 25мин общо.

Мнението беше редактирано от Дени на 28.09.19 12:10.

30.09.19
23:59

28/29ти

Сън: 3ч/7,30ч

30.09.2019г.(понеделник)

Сън: към 5ч.

(19) Тренировка: зала 1

ТС 1. Дъмбели напред - 4х12
2. Дъмбел зад глава
3. Сгъване за бицепс с дъмбели

4. Вертолет с лост- 4х10/22кг

5. Въже към лице - 4х12/50кг

6. Бредено разгъване - 20/45кг, 3х12/50кг

Пръсти до лоста 3 серии , разтягане

Май това беше.

Свършиха 10те дни, в които си бях казала, че ще разпусна тежести и храна. С храната го докарах до преяждане, пулса ми е висок... ще се оправя, просто периода е тъп. Днес не съм се мерила, ама кантара е 60+кг, реално за 5-7дни имам излишък за 1,5кг. може би 🐽

Добавки: pau d’arco/Nature’s Way 4x3tab за начало,  l-tryptophan 2tab.
  На дневните смяни ми върви на онлайн покупки. Днес от liftinglarge пуснали трика и тениски на SBD на промоция, та утре ще са при мен, добре е като съм S размер и имат точно него наличен 😀  Поне като не вдигам тежко, да съм лачена (и фина) на подиума, така де един ден, ако пак се пусна. В кръга на шегата само колана не ми е ipf approved.

03.10.19
01:18

На кратко за септември

Тренировки:19
Поддържащи тренировки като цяло. Наблегнах на експлозивнист и мобилност. Малко прекалих с разтягането и имам леко разтежение на задното бедро, този път не стигнах до скъсване и ще се пазя. Трябва да отмине за седмица още  може би.

Сън общо 179-180ч, средно 6ч
Лоши два месеца. Възстановяването куца малко, но уж не съм натиснала на макс.

Храна: не е ок, че прекалявам с храната (преяждам) последните 10 дни. Иначе като цяло не смятам, че ми вреди разнообразието и така да се каже яденето на всичко, стига да е с мярка. 

1ви октомври
Сън: към 3ч

02.10.2019г.(сряда)

Сън: 8ч

(1) Тренировка А: зала2

1. Клек- 5/40кг, 4/60кг, 3/70кг, 2/80кг,
2/86кг, 2/90кг

2. Тяга- 10/60кг, 10/80кг, 6/90кг, 4/100кг.

3. Бедрено разгъване - 4х12/50кг.
4. Коремни на машина - 4х25/50-55кг.

- фоумролер + разтягане

Усетих от къде идва (част от) проблема с високото кръвно и пулс напоследък. Обезводнила съм се, реално не пия достъчно вода, за разлика от кафе и кока кола зиро напоследък. Ще си оправя водния  баланс и дано да е от това, че хубаво възпаление направих.

Добавки: pau d’arco 2x4tab, coxamine K 2tab, 1/2 AKGG шот преди трен. +бета аланин

Мнението беше редактирано от Дени на 03.10.19 11:38.

04.10.19
01:32

03.10.2019г.(четвъртък)

Сън: към 9ч

(2) Тренировка Б: зала1

1. Лег- 8/30кг, 3/40кг,
2х2/45кг.

ТС 2. Сгъване за бицепс с дъмбели - 4х12/х7кг
3. Дъмбели напред - 4х12
4. Дъмбел зад глава-4х12

ТС 5. Въже към лице - 3х12/50кг
6. Трицепс с въже - 2х12/25кг
7. Пръсти до лоста - 7, 6, 6

-Разтягане
Общо за 44мин.

Направих рано и на бързо тренировката, че имах неща за вършене и исках вечерта да ми е свободна.  Имах само лежанка, така че дори 30мин. ми стигаха. Добре стартирам, дано този път имам по-голям прогрес.

Мнението беше редактирано от Дени на 04.10.19 14:14.

05.10.19
00:29

04.10.2019г.(петък)

Сън: към 6ч
Тегло:58,1кг.
Всичко е точно, почти отмина възпалението и ето, че теглото се нормализира последните 2 дни.

(3) Тренировка: зала2

1. Тяга - 2x10/60кг, 10/80кг, 10/100кг.

СС 2. Клек-20кг, 5/40кг, 5/60кг, 5/70кг, 5/80кг
3. Скок върху стъпало 70см - 4х5

-Разтягане

Тренировката е под 40мин + разтягането, ще вземе да ми харесат кратки тренировки.
Стойките бяха заети, та се забавих.. реших да започна с тяга, въпреки че знаех, че клека + скоците ще са тегави след това. Нямах крака. Принципно тягата беше за утре, но точно си взех пантофките за тяга от спиди и реших, че ще ги пробвам. Отново върнах стария разкрач.
Търся си подходяща зала в Надежда и Толстой, да става за тяга 😀

05.10.19
00:32

Бахти и залите педалски околвръст...мацките си търсят нормални зали за тяга!!!

05.10.19
01:56

казано от nervak на 05.10.19, 00:32:

Бахти и залите педалски околвръст...мацките си търсят нормални зали за тяга!!!

Е къде да ходя, местя се там и искам да ми е близо. В нормална лъскава зала ще трябва да правя тягата с фитили най-малкото, може би и да не вдигам шум хаха. Какво ти ги обяснявам на теб 😁 Впрочем около мен са  Флайс и West gym,  не са никак лоши. Ще пробвам и двата, ако не става за тяга, ще ходя в един до парка или Люлин хаха. Поне вече ми изтече годишната карта и мога да си обикалям.

05.10.19
08:28

В Херкулес, ако се ориентирам правилно, би трябвало да ти е удобно. Доста е тесничко, но дисковете и листовете са ок. Това, в случай, че се ориентирам правилно за кой район търсиш. 🙂

05.10.19
09:05

Абе дано Флайса в Надежда, да не е като този в моя квартал.....то и Надежда си е мой де, ама е друга тема 😎 Та в кварталния ми, един прав лост няма, а май и в цялата им верига са с едни и същи дискове, т.е. с малък диаметър. Та ако не слагаш подложки, все от дефицит ще си дърпаш 😀 Пейките на лежанките са супер тесни-поне на мен са ми тесни, а то с една марка мисля са обзаведени почти навсякъде. Да вдигам ли, равновесие ли да пазя, за да не се килна, мани. Виж го все пак, може да ти допадне.
Релакса също е хубав фитнес-лъскав е, предлагат много услуги, не знам става ли за тяга, ама гледам Вероника ходи и там, та я питай нея. Нещо обаче цените ми се виждат неоправдано високи за някои услуги, като за нормална месечна карта например, сравнено с други фитнес зали.

Мнението беше редактирано от Деян на 05.10.19 09:12.

В Релакс тренирам от 5 години 😄
Да, лъскава зала е, но никой няма да те спре да правиш тяга или поне на мен никой нищо не ми е казвал, а обичайно по времето, в което тренирам, само аз тряскам.

За района, по моето мнение, това е най-добрата зала.

В Уест дисковете са кофти диаметър и залата е прекалено наблъскана с уреди за размерите си. Тясно е. Грам не ме кефи. По-ограничена откъв оборудване.

В Релакс:
Не е удачно да се прави тягата с магнезий на прах.
С течен магнезий би било ок.
Това са мои предположения, защото я правя без нищо и съответно не цапам -не са ми правили забележки.

Няма обособено място за тяга, но целият под е гумиран, така че общо взето правиш тяга където има място, най-често пред рак-а или до него.

Минус е, че подът на места не е равен, така че малко игра, докато намериш перфектната позиция.

Има няколко 20-ки дискове от старите, които са супер като диаметър.

Лостовете не са профи и варират от 17 до 22 кг, но стават.

Лежанките като дизайн са неудобни или поне на мен, тесни са ми пейките.

Но пък фитнесът е чист, просторен, има абсолютно всичко, дори наскоро направиха голямо обновление, отношението е прекрасно - персоналът е много приятелски настроен. Аз го харесвам много тоя фитнес. Не е типична силова зала, но можеш да тренираш силово в нея.

В пиков час (след 17 ч) не препоръчвам. Много хора и само прескачат щангата.

Неограничена месечна е 49 лв., включва кърпа и сауна. Когато и колкото поискаш.
Има и други опции-за брой посещения например, но не съм ги гледала.

05.10.19
13:17

Аз бих препоръчал Гедон. Идва малко по-далече, но пък гледам, че трамвай 11 минава през Толстой, а той има спирка до фитнеса. Иначе мапса го дава 30мин пеша горе-долу.
Картата мисля, че е около 40-50лв (за жени май беше и по-евтино).
Има два rogue лоста, две клетки с платформи, две лежанки, дискове колкото искаш, магнезия не е проблем. Има и още 4-5 лоста, но са 18кг. Машините също не са малко, единствено недостатък е, че обикновено трудно се дореждаш до скрипците 😄
Има хора, но повечето не се навъртат около силовата част, освен трибойците, но на мен ми се случва рядко да засека някой от тях, откакто ходя към 18ч.

Мнението беше редактирано от Ivan на 05.10.19 13:19.

05.10.19
14:05

казано от Вероника Налбатска на 05.10.19, 12:42:

Неограничена месечна е 49 лв., включва кърпа и сауна. Когато и колкото поискаш.

Хм, значи съм се объркал с цените. Гледах нещо за около тая цена, ама за 8 посещения или подобно. Значи тогава е ок, щом е неограничена, пък и сауна.

05.10.19
18:22

Любопитно ми е да видя повече зали  наоколо, аз имам идея за една до Северния парк, която е малко по хард (предполагам само) и може да се каже, че е на пешеходно разстояние (1,4км). Принципно не ми пречи да си взема карта в зала до нас и в почивните ми два дни да ходя да правя тяга в някоя друга зала. За Гедона си мислех, но ако бях накъде по зоните, не ми беше хрумнало, че с трамвая е 8-10мин. Все още не съм се преместила и не познавам района. Благодаря ви за коментарите, особено за изчерпателните на Вероника и Иван, добих някаква представа. Ще преживея, че имам зала до вкъщи и, че ще ходя в някоя друга с градския, най-вероятно ще пробвам дали ще се впиша в Гедон, принципно след като трибойци главно използват силовата част няма ядове, с тях ще се оправя най-вероятно.

05.10.19
21:28

05.10.2019г.(Събота)

(4) Тренировка Г: зала2

1. Лег - (20,30кг), 5х5/42кг

СС 1. Бицепс с дъмбели- 4х12/ 2х10кг
2. Разгъване на дъмбел зад глава - 4х12/12кг.

- Коремни на машина - 4х25/40кг.

-  СС ротатори 3х12 + разтягане

Вчера си направих тягата, та днес пак беше бързо.

Забравих да добавя, че освен, че си търся зала да става за тяга ми се иска да има кутии или някакви платформи за скачане по високи от пейка, също така стойката за клек да имат предпазители. Иначе и сега тренирам на тясни лежанки и тягата постоянно е дефицитна заради дисковете, както си има минуси, има и плюсове.

Мнението беше редактирано от Дени на 05.10.19 21:28.

Амиии, в Релакс има дървена кутия, 60 см й е по-дългата страна.

Стойката за клек е с предпазители и са стабилни (тествано 😂).

Тягата няма да ти е дефицит, сините 20-ки са ок като диаметър.

Мнението беше редактирано от Вероника Налбатска на 05.10.19 22:04.

05.10.19
22:25

казано от Вероника Налбатска на 05.10.19, 21:58:

Амиии, в Релакс има дървена кутия, 60 см й е по-дългата страна.

Стойката за клек е с предпазители и са стабилни (тествано 😂).

Тягата няма да ти е дефицит, сините 20-ки са ок като диаметър.

Екстра, само кутията ми малее, трябва ми  над 70см до към 1м за сега 😁, но то принципно на малко места има нещо подобно. Така, че 70см + 2-3ри диска ще е ок и стабилна.

09.10.19
02:06

6 и 7ми са без тренировка

Сън: 8,15 и 7,30ч

08.10.2019г (вторник)

Сън: към 7ч

(5) Тренировка: зала2

1. Клек-20кг (40,60кг х5), 3/70кг, 2/80кг, 2/86кг, 2/90кг., 1/95кг

2. Тяга- (20-60кг) , 3/100, 2/110, 3/120кг, 2/130кг.

-Разтягане

На 95кг, тряваше да клекна 2ка, ама пак се намествах  много и явно не съм стегнала пръстена от едната страна. Усетих, че щангата се наклони и не мога  да балансирам. Пак добре, че при самия клек не паднаха дисковете от едната страна, можех да се пребия като за последно в тази зала хаха, не е късно имам още 2-3дни докато ми изтече картата.
При тягата ще е игра с разкрача, малко залитнах за 2ро повторение на 120кг и 2то на 130кг също не беше стабилно, но ще го оправя. Поне от към тежест и въздух всичко е повече от добре.

Добавки:
Coxamine K 3tab,  pau d’arco 6-8tab, преди трен бета аланин и AAKG шот/allnutrution 80ml

Мнението беше редактирано от Дени на 09.10.19 15:38.

09.10.19
19:17

09.10.2019г (сряда)

Сън: към 7ч

(6)Тренировка Б: зала2

1. Лег- 20кг, 6-7/30кг, 2/40кг,
2/44кг, 2/46кг, 2/47кг.

СС 2. Сгъване за бицепс с дъмбели от седеж - 4х12/х8кг
3. Дъмбел зад глава - 4х12/12кг

СС 4. Френско с дъмбели - 4х12/х8кг
5. Дъмбели напред - 4х12

-3 СС ротатори с гири и ластик
Тръгнах да скачам и на втората серия на високото стъпало се пребих малко... няма нищо счупено, значи всичко е точно, а дали мога да клякам утре си нямам идея. Поне мога да ходя, докато не ме е отпуснало и не започне да боли.

10.10.19
11:51

Не изглежда добре, но вероятно е само ожулено и натъртено. Дано мине бързо!

11.10.19
19:16

10ти
Сън: 2,30+5ч
.

Бях уморена и не стигнах до залата.

11.10.2019г. (петък)

Сън: 6ч

(7) Тренировка: зала1

1. Клек - 20кг, 40, 60, 70, 80кг.х5

СС 4х15-20/40кг
1. Аддуктор
2. Абдуктор

СС
1. Бедрено сгъване 3х12
2. Пръсти до лоста - 12, 10, 8

- Разтягане

Общо време: 43мин.

Тръгнах да правя бедрено разгъване, но ме натиска точно на раната( дълбока е) и се отказах. Боли доста, но поне не е нещо сериозно.
Започва да не ми е зор, че ям филии със сладко, палачинки и каквото ми хрумне, но все пак донякъде в умерени количества. Омазала съм корема и талията, но ми дреме на дебелия задник 😂

Мнението беше редактирано от Дени на 12.10.19 00:57.

17.10.19
01:05

12-13-14-15ти са без тренировка
Сън: 6,30ч/ 4ч/1ч/ 4ч

Събирах багаж, част от който изнесох на 14ти, на 15ти от 10 до към 16ч беше голямото пренасяне, после чистене. Още почти нищо не съм разопаковала в новата квартира (почти, защото реално е много), дори вчера вечерта след като пренесохме всичко и оставихме ключа от другата квартира, не исках да спя там около толкова мноооого багаж.. тази вечер също предпочетох да не спя там хах, нямам сили по нощите да подреждам. Не бях тренирала 4ри дни, ама с мъкненето все едно съм тренирала главно бицепс и крака. Чувствам се смазана.

16.10.2019г.(сряда).

Сън: към 9ч

(8) Тренировка: във флайс (не става)

1. Клек- 20кг, 40кг, 60кг, 70кг
х2- 80-86-90кг

2. Лег- 20кг, 30кг, 2/40кг, 10/40кг, 5/44кг.

СС бицепс + трицепс

- Разтягане

Отидох до Флайса с настройката, че може би това е моята бъдеща зала, най-близо до вкъщи е и ми казаха, че мога да си правя каквото искам там. Влизам вътре като ще клякам тежко днес, търся стойка за клек и един ме насочва към смит машината, бях в потрес. Да оставим, че мерише кофти навсякъде. Имаше стойка де, забутана в ъгъла, ама обикновена която е от две части и за тежки опити без някой да ме пази не става. Та пак кляках, все пак си бях платила вече  за тренировка и по-скоро нямах време, иначе директно щях да отида до друга зала. Почти ми е ясно, че няма да тренирам в зала близко до вкъщи, ама съм длъжна да пробвам и да видя залите наоколо. Утре евентуално тяга в West gym, тежка се пада, така че, ако ми направят забележка ще е лесен избора. Днес иначе без стабилна стойка и преуморена клекнах 2х90кг, което си е постижение хаха. Можеше да е по-зле. Лежанката я нагласих на последните две серии, иначе и тя неудобна, твърда. Малко от ниско ми идва да вадя, горното пък дори не го стигам. Все едно, там няма да се тренира, то и дисковете са малък диаметър ииии малко за двама трениращи с тежко.  Получих си новите щангети днес, май можеше и с 1/2 по-малък номер, ама шанс. Бялото обаче не е ок, за час веднага се нацапаха, а може би и залата е мръсна, защото в Атлетик и боса съм ходила, а чорапите не са ми ставали черни. Храната обаче я изпуснах, то с толкова нерви напоследък това да е, наистина все още не ми е много зор.

Мнението беше редактирано от Дени на 17.10.19 14:18.

18.10.19
00:38

17.10.2019г.(четвъртък).

Сън:2ч +4ч пфф

(9) Тренировка: west gym ( не е зле)

1. Тяга- 20кг, 10/70кг, 5/100кг, 3/110кг, 2/120кг, 2/130кг., 2/135кг.

ТС х3 серии
- дъмбели напред
-сгъване за бицепс
-разгъване за трицепс

-Разтягане

Прибрах се чак след обяд вкъщи и започна едно подреждане, нали утре вече няма как и трява да спя вкъщи хаха, та докато по оправя стана късно и реших дори душовете да ползвам в West gym и направо да ходя на работа. Като за първа тренировка не е зле. Нито съм питала дали може да ползвам магнезии, нито нищо 😂 Имат и шотове AAKG/allnutrution, та за сега оценката е добра, съблекалнята е яка и не смърди, чисто е, щангетите няма да ми станат на негърчета като вчера във Флайса.
Иначе тягата я правих с някакъв много дебел лост и за първи път ми изпуска хвата на 2ка.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1