Shut up and Train!

Прескочи до:

02.03.21
20:05

2ри март

(1) Тренировка:

1. Клек- 6/40кг, 5/62,5кг, 3/77,5кг, 4/87,5кг
3х4/97,5кг.

СС
2. Бедрено сгъване- 3х10/23кг
3. Бедрено разгъване- 3х10/50кг

ТС
4. Абдуктор машина -20/50кг, 2х20/70кг
5.  Аддуктор машина -3х20/50кг
6. Прасец на калф - 15/30кг, 2х15/50кг.

СС
7. Коремни -2х25
- Прасец още 2 серии - 2х15/50кг
- махало- 8

СС
8.  Pin squat- 2x8/60kg, 8/ 80кг
- Коремни  още 3х25

- разтягане

При клека се измъчих малко, защото отработвам ваденето, следя за  тръгване, опитвам се да усетя позицията, разкрача до колко мога да го разширя и серията става дълга.  Ако имах седмица за разтоварване  и техника щеше  да е по-лесно, ама нямам.  Клека на ограничителите беше по-стабилен от миналата седмица, според мен е заради корекциите,  дори с пауза долу при 80кг. и със смотания лост 20кг нямаше  навеждане,  клека до ограничителите го правя без накитници и наколенки, не ми остана въздух. Днес липсваше болка в хип флексорите и квадрицепсите не ми бяха яко натегнати.

03.03.21
19:43

3 март/ сряда

Честит празник!!!
🇧🇬🇧🇬🇧🇬

(2) тренировка:

1. Лег с пауза- 20kg, 3/35,5, 4/42,5кг.,
  3х4/47,5кг 

2. Военна преса (без стойка)- 20кг, 5/25кг, 5/30кг, 3/35кг
- пуш джърк 4/42,5кг, 4/47,5кг

3. Въже към лице- 3х12/50кг

СС
4. Разтваряне на дъмбели - 3х10/х10кг
5.  Разгъване на дъмбел зад глава- 3х12/ 10кг

СС ротации 3х12
6. С гири
7.  С ластик

8. Руски суинг с бойно въже - 4х30, 1х50

+ разтягане

Стойката за клек беше заета дъъълго време, започнах военната с обръщане от земя и така си продължих и с тласкането, не намалих килограмите, бяха си по план. Лега беше ок като усилие за начало, реших да правя същата програма като на клека.
Ако продължавам да се храня като олигофрен теглото ще падне както и очаквам, още повече, че енергоразхода ще се увеличи след като пак съм на работа, баланса трябва нормално да се вдигне около  2500ккал. Пак закусих с очакване, че ще се занеса в залата в близките 2-3ри часа, ама станаха  поне 6ч. Прибрах се отново умряла от глад, вчера след тренировка ядох и това ми беше второ и последно хранене, защото беше вече късно и заспах. Сега ядох след тренировка чак към 18ч, сготвих сега  иначе  за вчеря пълнозърнести фусили, броколи с пилешко и млечен сос, жал ми беше да взема сметана за готвене, защото е 25% масленост и соса го направих с прясно мляко като го сгъстих с 10гр. ксантанова гума, колко ще ям си нямам идея. Вчера така опекох конски кюфтета, а ги ядох за закуска и след тренировка😀 Ако се случва както обикновенно до два месеца ще съм 2-3кг надолу без 
да мисля какво да готвя, кога и колко ще ям. Започвам да си харесам формата, пресата сутрин изглежда доста добре, малко оставя да изчистя, 2-3кг ще са достатъчни.  От задника не искам да свалям, затова и под 60кг няма да гоня😀

05.03.21
01:03

4 март/ четвъртък

(3)тренировка:

1. Клек -2x12/20кг, 5/50кг, 3/70кг,  3/82,5кг, 4/92,5кг,
3/102,5кг,  3/105кг,  3/105кг
  2х5/97,5кг

СС ротации 3х12
- с дъмбели
- с прът

- чуково сгъване за бицепс с дъмбели - 3х10/ 2х10кг
+ разтягане

Клека ми взе душата, затова само раздвижих накрая. Щангата ми смазва раменете вече, много умора се натрупва. Дано и този път издържа програмата докрай.  Днес тренирах до към 15:20ч,  а бях на работа от 17ч и още се чувствах смазана, но това може да е и от ранното ставане, съответно по-малкото сън. Трябва ми време да се адаптирам. Иначе положителното е, че днес си тръгнах 2ч по-рано от работа и реално не съм се до уморила.

05.03.21
17:29

5 март/ петък

63,7кг 🙃 сутрин на гладно
Бедра- 59,5см
Талия-73см
Ханш-98 см

(4) Тренировка:

1. Лег  с пауза -  3/32,5кг, 3/40кг, 4/45кг, 3х3/50кг
2х5/45кг

2. Гребане с щанга- 4х12/60кг

СС
3. Ротации с ластик 4х13
4. Коремни преси- 4х25
-разтягане

На 3та 3ка на 50кг не се наместих ОК и извадих на ново щангата, ама пак не ми се получи добре и изядох паузата поне на 1вото повторение, на останалите две повт. може и да минат.

Мнението беше редактирано от Дени на 05.03.21 21:46.

06.03.21
18:38

6 март/ събота

(5) Тренировка:

1. Клек- 12 с лоста, 5/57,5кг,  4/75кг, 4/85кг,  5х4/92,5кг

2. Лег с пауза- 4/35кг, 4/40кг, 5х4/45кг

СС ротатори 3х12
- С прът
- С гири

+разтягане

Успях да си направя тенировката преди работа, днес бях от по-рано. Няма да коментирам тренировката, то сериите сами говорят какво си причинявам. Иначе 4тата серия на клека 92,5кг е без колан и не беше зле.

09.03.21
20:31

9 март/ вторник

Тегло: 62,7кг.  ⬇️⬇️⬇️
Вече теглото е в граници, но какво от това като пак се говори за затваряне на залите.

(6) Тренировка:
Седм.2

1. Клек 4- 2х12 с лоста, 5/50кг, 4/72,5кг, 4/82,5кг, 4/92,5кг
  4/102,5кг, 4/105кг

СС  докато чаках за лежанката
- бедрено сгъване- 2х12/23кг
- бедрено разгъване- 2х12/50кг

2. Лег с пауза - 20кг, 4/32,5кг, 4/40кг, 4/45кг, 5/50кг*, 4/50кг

3. Военна преса с обръщане от земя- 8/20кг, 6/25кг, 5/30кг, 4/35кг
- пуш джърк- 4/42,5кг, 4/50кг :)

ТС
1. Абдуктор машина- 3х15/60кг
2.  Аддуктор машина - 3х12/60кг
3.  Прасец на калф от стоеж- 15/60кг, 2х15/50кг.

СС ротации
- с ластик 3х12
- С гири х2,5кг 3х12

- разтягане + фоумролер

На лега първата 4ка на 50кг стана 5ца, защото принципно трябваше да е с пауза, но  за начало не посмях, стана 50/50 и бутнах още 1. Ако преизчисля макса спрямо сегашното ми тегло, трябваше работните серии да са с 3кг надолу, затова бях решила дори да ги бутам без пауза и двете серии, втората 4ка се напънах и е с пауза. При клека втората работна серия 4х105кг ми се свлече много лоста и от там не стана както трябва, за да не се дразня по-добре да ходя да клякам поне веднъж седмично като почивам в друга зала.
След военната преса преминах към тласкане отново, умишлено обръщах от земя, доволна съм, не използвах колан и накитници (при тласкането), предния път също. Опитвам се да си “събудя”  раменете, то това ми е и проблем при лега, имам сила, но на моменти много се отпускам. По-добре, че не съм се научила да тласкам в ножица, че щеше да ми е трудно да не се изсиля с тежест, за която не съм готова.

Мнението беше редактирано от Дени на 09.03.21 20:40.

11.03.21
01:29

10март/ сряда

(7) Тренировка:

...
-2х15/30кг абдуктор машина
....

1. Сумо тяга - 6/70кг, 3/110кг, 2/120кг, 2/130кг, 2/137,5кг
2/145кг
6/145кг

2. Гребане с щанга- 3х8/70кг
3. Екстензии с диск 15кг на гръб- 3х15
4. Гребане на хоризонтален скрипец -3х10/35кг
5. Добро утро с мини щанга 35кг- 3х12

- Разтягане

При 6цата на тягата още на 3то повторение започна да ми се отваря хвата, много ми се пързаляше още в началото. Нито успях да хвана здраво, нито да си наместя разкрача нормално. Не мога и да се концентрирам напоследък.

11.03.21
09:59

Ако не можеш да се концентрираш, свали работната тежест и мисли повече за техниката. Погледнах различни твои клипове за тяга. Не натискаш достатъчно с краката. При тръгването опитай да натиснеш с краката/петите надолу, все едно целта ти е да ги вкараш 20-30 см навътре в пода. При сумо тягата това се вижда по-трудно на клипове, но все пак се вижда. За късмет намерих и един клип на нормална тяга, където е по-видно. Тогава и Сашо е коментирал и ти е казал същото, но по друг начин. Избързваш с краката и не вкарваш таза.
Натисни с петите надолу все едно искаш да ги вкараш в пода в началото на движението. Намали си тежестта и се концентрирай върху изпълнението за няколко тренировки. След това я вдигай отново.

11.03.21
10:23

След като ще коментираме, то аз имам други въпроси.
Не се ли получава някакъв дефицит с тия дискове, че изглеждат една идея по-малки?
Защо правиш тягата с удар, а не пауза?
Защо правиш макс сериите на по-високи повторения или целта е да ги стигнеш на определена тежест и тогава да я вдигаш?
Защо вдигаш толкова високо главата?

Може и тъпи да ти се струват въпросите, но ми е интересно. Не искам да започвам излишна тема, защото определено знаеш какво правиш, но според мен е леко крива тягата и тоя удар още повече допринася.

11.03.21
17:00

11 март/ четвъртък

(8) Тренировка:
Седм.2

1. Клек 5- 2х12 с лоста, 4/57,5кг, 3/77,5кг, 3/87,5кг,  3/97,5кг,  3/102,5кг, 3/102,5кг,
3/110кг.

2. Лег 5- 35кгх3, 40х3, 45x3 3х3/50кг

Орязах една 3ка на клека на 102,5кг и на лега също 2ве 3ки,  защото нямах време, бързах за работа и не остана време дори за разтягане. Резнах много почивките. Клека беше тежък, особено 110кг, до момента май нямам клек с подобно усилие. Вече е време да преизчисля програмата спрямо моментното ми тегло, ама ако не затворят фитнесите, иначе вкъщи абсурд да клякам с толкова без ограничители.

Някоя от другите почивки мога да стигна  да отговоря на въпроса защо правя така тягата.

12.03.21
01:55

казано от ‘satisfaction на 11.03.21, 10:23:

След като ще коментираме, то аз имам други въпроси.

Може и тъпи да ти се струват въпросите, но ми е интересно.

Не се ли получава някакъв дефицит с тия дискове, че изглеждат една идея по-малки?

За дисковете получих същия коментар скоро, но имам спомен, че ги мерих и не са дефицитни, може и да съм се объркала. В друга зала с олимпийски дискове ми е по-лесно, но там и лоста е хубав, не хващам на гладката част.

Защо правиш тягата с удар, а не пауза?

Правя и двата видя тяга, като touch and go тягата я изключвам в по сериозна подготовка или в програмата присъства  с много по-ниска тежест в отделен ден като помощна тяга. Например Суроветски има подобна трибойска схема, която съм я правила преди двете републикански, на които съм участвала и резултата е бил добър . В последствие започнах по-често да правя тяга с почукване, защото не е толкова натоварваща и не ми трябва много време за да възстановя за тежка тенировка на следващия ден например.  При touch and go тягата не пускам шумно, през цялото време тялото ми е стегнато и под напрежение, иначе щеше да е абсурдно да дръпна 2ка на 155кг преди 2-3 седмици, не е толкова лесно, колкото изглежда. Сега, няма да  разтягам локуми за ексцентрична и концентрична част, защото и тягата както ти я наричаш с пауза може също да се изпълни с ексцентрична част, но реално тежката тяга (да се има предвид над 90%) аз не я правя така, има само концентрична част, (от)пускам щангата от коляното надолу, като по правилник я придържам с ръцете, не хвърлям щангата. Формата, която гоня е близка до формата на тягата след 1вото повторение на touch and go, помага ми да усетя позицията, също така с времето да засиля слабите звена. Ще отбележа, че с подобна интензивност не бих правила подобен стил тяга преди година и не съм правила, всичко над 130кг беше с “пауза”. Щяха да ми изгърмят тогава доста сериозно  първо задните бедра, вероятно аддуктори и кой знае какво още, в момента са достъчно здрави за да не е проблемно. Също така реално при състезание не се гони бройка, а единично вдигане, старта ми е нормален, аз всъщност го оттренирвам и него по този начин, като е плюс, че се адаптирам към конкретната тежест по-лесно, хвата също се тренира, защото докрай не пускам щангата.

Защо правиш макс сериите на по-високи повторения или целта е да ги стигнеш на определена тежест и тогава да я вдигаш?

Има един трибойски лаф, че дори 1 повторение е серия. Загряващите не е необходимо да са по-голяма бройка от основната серия или работни серии, за мен е изключително излишен обем, особено при един нормален начин на живот- работа, не до там здрава храна всеки ден и пълноценен сън. Става за почивка от тежката тяга, като реално се поддържа не малка тежест и не натоварва толкова нервната система, липсва мускулна треска и т.н. Като пак ще спомена, че в случая тягата е с почукване и не би била основна в една програма с цел максимална сила.

Защо вдигаш толкова високо главата?

При висока тежест от самосебе си вдигам погледа  и главата. Ако изключим първото повторение, което не винаги е ок, не  е крив врата спрямо тялото. Може би така изглежда, защото леко е повдигната брадичката и погледа ми е някъде в плазмите хаха, ако е много тежка тягата направо преминавам в транс и съм в облаците😀

Не искам да започвам излишна тема, защото определено знаеш какво правиш, но според мен е леко крива тягата и тоя удар още повече допринася.

И да, тягата не е перфектна. Удара в случая не допринася за “кривата” тяга. Конкретно, ако имаш предвид горния клип около 3то повторение се разтвори хвата и от там дойде едно по-криво повторение, а останалите се мъчех да не изпусна щангата, но успях да запазя добра форма на кръста. Ще допълня още, че в момента не дърпам с обичайната форма, тъй като се опитвам да огранича болката в таза от “сецването” преди малко по-малко от месец, за да може да се възстанови. Старта е различен заради малко по-свития разкрач, този разкрача ми позволява да не товаря хип флексорите и от там таза, тоест не мога да говоря и за маисмално генериране на сила. Малко по-малко връщам формата и работя по една промяна в стартовата позиция, ако ми пасне още в началото кръста трябва да е в изправена позиция, заедно с главата, но това е доста сложно, първо трябва да измисля как ще стане при мойте пропорции.

12.03.21
08:26

казано от Дени на 12.03.21, 01:55:

В последствие започнах по-често да правя тяга с почукване, защото не е толкова натоварваща и не ми трябва много време за да възстановя за тежка тенировка на следващия ден например.
...
Формата, която гоня е близка до формата на тягата след 1вото повторение на touch and go, помага ми да усетя позицията, също така с времето да засиля слабите звена.
....
старта ми е нормален, аз всъщност го оттренирвам и него по този начин, като е плюс, че се адаптирам към конкретната тежест по-лесно, хвата също се тренира, защото докрай не пускам щангата.

TnG тягата позволява да направиш повече повторения на тежест, която иначе няма да можеш (ако се ресет-ва между тях) -> би трябвало да генерира повече умора. С нея избягваш най-трудната част от сумото (старта и отлепянето от земята) и реално стартовата позиция на първото и на следващите повторения нямат много общо, защото лоста вече е отлепил след чукването, а от там не мисля, че това е ефективен начин да засилиш старта.
Също така тягата отговаря добре на ниски повторения, далече от отказа. Например вместо тази трудна 6ца, ако бяха 2х3 или 3х2 щяха да са доста по-експлозивни, да натрупат по-малко умора и по-лесно възтановяваш.
TnG е подобна на тяга от блокчета, където ти позволява да вдигаш доста по-голяма тежест, но и много умора в нервната система.
Като цяло не виждам много смисъл от ТнГ тяга, ако целта ти е да засилиш мъртвата тяга (мъртва, щот се почва от земята)
Disclaimer: Това е лично мнение

Мнението беше редактирано от Ivan на 12.03.21 08:27.

12.03.21
13:00

Към Ivan
Аз не съм писала, че за силов прогрес правя 6ца и още повече TNG, отказа идва от хвата, не виждам някаква сериозна трудност, че да ме изпържи, мога и да скачам на кутия след нея например. За старта на останалите повторения също сме на едно мнение, не съм написала, че има нещо общо с нормалния старт, само за първото. Писах, че има програма, в която се използва като второстепенна тяга с по-ниска тежат, а не основна. Аз най-често правя 3х2, 3х1 и т.н, но утре, ако затворят залите аз като теб няма къде да тренирам на черно, така че си разтоварвам и си правя кефа. Иначе имах 3х2 на 142,5кг., от който щях да направя само 2х2, защото са достъчни.

13.03.21
23:43

13 март/ събота

(9) Тренировка:

...

1. Клек 6-  2х12/20кг, 5/50кг, 3/77,5кг, 3/87,5кг, 4/97,5кг
  3х5/ 102,5кг

2. Лег с пауза  20кг, 3/35кг, 3/42,5кг,
3х5/47,5кг

ТС
1. Ротации с гири 3х12
2.  Ротации с ластик 3х12
3.  Сгъване за бицепс с дъмбели -3х10 2х10кг

-разтягане

Тренировката е след работа и на около 4ч сън, отдавна не съм тренирала в подобно състояние на 3ри кафета и енергийна напитка, така де не съм тренирала след ранна смяна скоро, утре ще е по-зле, защото съм от 7 сутринта,  а още не съм си взела душ след тренировката. Сега се падат два поредни дни без тренировка, принципно целя да тренирам  4ри пъти седмично за да имам повече време за възстановяване, поне тази седмица се получи, ако не успея да си направя лега и клека в един ден може и 5 дни да станат.
При клека втората 5ца  ме измъчи, клекнах я на инат, а още 3тото повторение изглеждаше като пределно, третата вече започнах да се по събуждам, няколко пъти ходих до съблекалнята да си пръскам лицето с вода. При лега спрямо 66кг ЛТ имах 49,5кг, но в момента съм към 3 кг надолу и преизчислих програмата, бутнах 3х48кг, то няма и как да сложа 49,5кг, ако сметна щипките, които винаги слагам на тежка серия или трябваше да бутам 50,5кг, или 48кг, то третата серия на 48кг ми дойде почти до отказ, още 2,5кг за 5ца с пауза щяха да са невъзможни тази вечер, още предната усетих, че трябва да преизчисля. Бутам  около 0,8-0.85хЛТ, все пак 2,5кг не са малка разлика в случая.  Като се има предвид, че прогреса от една програма е между 4-8%, в случая 2,5кг са смешни, но са си към 5%.

Мнението беше редактирано от Дени на 13.03.21 23:55.

17.03.21
13:06

16 март/ вторник

(10) Тренировка:
Седм.3

1. Клек 7- 2х12/20кг, 5/50кг, 3/72,5кг, 3/82,5кг, 3/92,5кг,
5х5/ 102,5кг

2. Лег с пауза - 3/32,5кг, 3/37,5кг, 3/42,5кг
5х5/47,5кг

СС ротации 3х12
- с гири
-  с ластик

- разтягане

Още като видя 5х5 на клека ми става лошо, а още повече да се настроя да ги клекна ... и да ги клекна всичките  😀
Последната серия на лега си дойде направо до отказ, прекалих с паузата на 2-3ри повторения и едвам избутах 5тото, отлепих задника за да не се затисна, ама и ЛТ продължава да пада.  Клека също не беше много красив. Отново ми  стигна времето за клек и лег само, е и разтягане, ама пак са си едни 2ч.

17.03.21
13:28

казано от Дени на 17.03.21, 13:06:

Отново ми  стигна времето за клек и лег само, е и разтягане, ама пак са си едни 2ч.

Какви почивки правиш м/у тежките серии, та откарваш толкова време. Предполагам поне 3 мин., а понякога и доста повече. Което си е по предписание де за такива протоколи, но просто питам с оглед 2-та часа в залата.

17.03.21
14:16

казано от Dydo на 17.03.21, 13:28:

Отново ми  стигна времето за клек и лег само, е и разтягане, ама пак са си едни 2ч.

Какви почивки правиш м/у тежките серии, та откарваш толкова време. Предполагам поне 3 мин., а понякога и доста повече. Което си е по предписание де за такива протоколи, но просто питам с оглед 2-та часа в залата.

Една адекватна загрявка за клек/лег/тяга ти отиват 20 минути като нищо. За 2 движения - 40 минути. 5х5 на предела на възможностите ти пак отиват 18-25минути. Отделно адаптиращи серии и тежките преди 5х5.

17.03.21
14:27

казано от Dydo на 17.03.21, 13:28:

Работните серии на клека се опитвам да ги скъся под 5мин., но клека е на  около 90% в случая и не ми стигат 3мин. Понякога докато си сложа накитниците минават 6-7мин. докато хвана лоста да клякам, плюс, че на по-висока интензивност правя подскоци след серията (това съм го правила и на състезание), а понякога нямам въздух 1мин и засичам време след тях,  ее имам и случай по 10мин, но това е като се мотая или се настройвам за макс серия. Иначе на лега са между 3 и 5мин. Като включа разгрявката в началото + загряващите серии клека отива на 1ч, то самата 5ца е към 1мин. Лега мога и за 30мин. да го мина, но и там спускам бавно и правя пауза и сериите не са кратки. Накрая също само разтягането и ротациите ми отнемат 15-30мин. Ако не е подобна схема, не ми трябва толкова време, но тук интензвинивтта е по-висока и схемата е за 4ри седмици, а аз съм и 4кг надолу от първоначалното тегло, тоест още по-тежко става.  Целта е накрая да мога да клекна 3ри 4ки на 95% от началния макс. Да не си помислиш, че има нещо общо с 5х5 след като вчера се е падало по протокол толкова като бройка и серии. Там е далеч по-малка интензивността.

17.03.21
14:36

При дама с твоето ЛТ и 5х5 на 102.5 клек, няма как да си помисля за онова другото 5х5 😎

17.03.21
14:52

казано от Bench Press на 17.03.21, 14:16:

Една адекватна загрявка за клек/лег/тяга ти отиват 20 минути като нищо.

Какво толкова има да загряваш 20 минути?

17.03.21
16:48

казано от James Hinks на 17.03.21, 14:52:

Вчера чаках едно момче да си направи 3те серии на клека, но се оказаха 4ри. Разгрявах докато го чакам, принципно го правя между загряващите серии като не отнема допълнително време. Част от загряващите са с много кратка почивка под 1мин. докато сменям тежестта. За 10на мин. стигнах до основна серия. Това със загряващи 20-30мин. го правя като симулирам загрявка за състезание за да не се получават над 10мин. почивка до 1вия опит.  И аз съм на мнение, че не е необходимо толкова време. Лежанката, ако беше с едни 2,5кг надолу общо със загряващите серии, които могат да бъдат само 2ве мога да я направя за общо 20мин.

17.03.21
19:44

казано от James Hinks на 17.03.21, 14:52:

Глезени, хип флексори, рамене, лакти, 2-3 серии без лост, 2 с лост, вработващи.

17.03.21
20:19

17 март/ сряда [/em]

61кг. сутрин на гладно

(11) Тренировка:

1. Тяга- 6/70кг, 3/100кг, 2/110кг, 2/120кг, 2/130кг, 2/140кг
2/147,5кг 2/150кг

2. Гребане с щанга- 3х8/ 70кг

3. Гребане на хоризонтален скрипец- 3х10/35кг
4. Въже към лице -4х10/50кг

- махало -2х10 (с отпран мазол толкова) + 1 серия пръсти до лоста + 1 превъртане

Обирам остатъците от течния магнезий, не засъхва хубаво и хвата ми се пързаля, все едно съм се намазала с талк на места, даже беше толкова слаб хвата, че си отпрах мазол, а това не ми се случва често. 150кг за да не ги изпусна хванах с още един пръст на грапавата част, ама в случая краката не ми издържаха за трето повторение, уморени са от клека. Отбелязвам, че всички серии са с “пауза”, разкрача също се опитвам да е оригиналния  вече, така да се каже и силата да идва от краката както обикновено.  Жълтите кецове не са подходящи, потъва ми стелката много и не мога да натисна с краката на макс, няма смисъл да се мъча с тях,  затова ще си дърпам със старите, поне като имам тежка тяга.

Мнението беше редактирано от Дени на 17.03.21 20:27.

17.03.21
20:44

Уникален фон на клипчето, човечец по потник - дърпа ръчка, следващия в кадъра си дърпа ... и за финал, предполагам 40-тина килограма девойче се опитва да се набере с шейсет кила противотежест и да не си ги захлупи на челото :D

П.П. #бахтиТягата

17.03.21
20:51

казано от Splash на 17.03.21, 20:44:

Уникален фон на клипчето, човечец по потник - дърпа ръчка, следващия в кадъра си дърпа ... и за финал, предполагам 40-тина килограма девойче се опитва да се набере с шейсет кила противотежест и да не си ги захлупи на челото :D

П.П. #бахтиТягата

А после получавам коментар да намаля тежестта на тягата за да се концентрирам 😀

17.03.21
21:16

казано от Дени на 17.03.21, 20:51:

П.П. #бахтиТягата

Нищо не може да разконцентрира отдадения трибоец 😀

17.03.21
21:56

казано от Svetoslav на 17.03.21, 21:16:

казано от Дени на 17.03.21, 20:51:

П.П. #бахтиТягата

Нищо не може да разконцентрира отдадения трибоец 😀

Задния фон не е нищо сравнен с хората отпред и отстрани. Дърпай ти по-добре в подобна обстановка, докато очакваш дори някой да се бутне в теб или да ти събори телефона. Аз съм го приела като предизвикателство още преди 3 години, че трябва да мога да дърпам всякак, дали ще е крив пода, дали ще има много хора около мен подскачащи и говорещи на висок глас тъпотии и т.н.  Рядко използвам слушалки, на състезание обстановката е съвсем различна, но точно заради подобни компромиси със смотан лост, дискове, крив под, не трибойска обстановка, ми е много по лесно където трябва.

Мнението беше редактирано от Дени на 17.03.21 21:57.

20.03.21
00:34

19 март/ петък

(12) Тренировка

1. Клек 8-  17кг, 5/57,5кг, 3/72,5кг, 3/82,5кг, 3/92,5кг
3/100кг
3/107,5кг, 1/110кг*
5/100кг.

2. Лег - 3х32,5кг, 3/40кг, 3/45кг,
2х5/50кг.

- СС ротатори
- Разтягане

Клека беше много зле, може би само последната серия си по усетих краката, все едно съм правила кардио, ама то тягата от сряда беше по-зле от кардио, изпържи ми краката, + загряващите още повече, пробвах различен старт, та дори 2ката на 130кг беше по-тежка от тази на 150кг на тягата.
*110кг бяха уж за 3ка, но спрямо 5кг по-високо ЛТ, случая се наместих с доста голям разкрач и върнах щянгата, веднага извадих на ново и вече се уморих, отказах се да правя криви опити за 3ка и си остана само 1ца. Така не съм се усещала отдавна, този път не рамената са ми смазани, а краката. Дори не ми беше тежко като вадех и докато се намествах за клека с щангата, а просто краката не ме държаха, още на 57,5кг беше смотано и ги започнах с приклякане, върнах-раздвижих и пак продължих да клякам. Лежанката беше без пауза, вместо 3ки направих 2х5, така или иначе няма къде да правя лег, та да си завърша програмата, оставаха 4 тренировки. Не очаквам чудо на лега, хубавото е, че вече 50кг са за серия при нормално тегло, тоест имам прогрес. Дано да не прецакам  лега сега със затварянето на залите, без това е зле като цифра.

21.03.21
13:45

21 март/ неделя

Пада се 13та тренировка за месеца и е наистина фатална и последна в залата.

(13) Тренировка:

1. Тяга - 5/70кг, 3/105кг, 2/115кг, 2/125кг, 1/135, 1/145кг, 1/152,5кг

2. Лег- 35x3 , 45кг х3
3/50кг, 2/ 52,2кг

Скок върху кутия 75см- 3х10

- разтягане на бързо

Много бърза тренировка за под час. Ако не затваряха залите щях да почивам още ден, уморена съм, всичко ме боли, още дори не ме е отпуснало да ме хване яка мускулна, спала съм около 6ч., нямах повече време за тенировка, защото съм на работа след малко. Понеже без това нямах крака за тягата (ама зор да правя, че не се знае кога пак ще отворят фитнесите) и не ми трябват за в следващата седмица, ги до размазах с повече скокове върху кутия, треперят ми още. Тягата беше трудна, очаквах го, аз не мога да клекна без да ме опъне някъде, още повече да се стегна и с моя разкрач. Днес поне успях да стегна кръста, не е като последния клек. През 3ри дни също не дърпам тежка тяга, донякъде е доста прилично, искам едни 160кг, но не ми достигна седмица до тежките опити, предните две тренировки щяха да са 2ки и 1ци между 145-150кг. През около минута до две макс дръпнах сериите до 145кг, общо взето докато сменя дисковете и си сложа магнезий и колана. Лежанката само на последните две серии съм почивала 3мин. Има и положително, краката започнаха да работят и свикнаха с клека над 100кг и тяга 150кг, ако не е дълго затварянето тъкмо ще отпочина, клека ще го стартирам от 100кг, а тягата над 140кг., може би.

Мнението беше редактирано от Дени на 21.03.21 14:49.

25.03.21
13:06

24 март/ сряда

(14) Тренировка:

1. Клек- 2х12/12кг, 5/52кг, 3/72,5кг. 3/82,5кг,
2х8/72,5кг

2. Румънска тяга - 4х10/52,5кг

3. Гребане с пудовки 2х16кг усп.хват- 3х10

.......

Все още бедрата са ми изтощени и не мога да товаря повече. Принципно нямам и много над 82кг като тежест, остават дисковете от дъмбелите. Мога и за малко да сменя с преден клек. Ще раздвижвам леко, нямам голям избор, нямам и желание, затова е няква измислена тенировката. Иначе с наличното вкъщи освен да раздвижвам, мога да поддържам, дори да прогресирам, но билдърски. Предното затваряне блъсках за гръб и имаше резултат, но сега целта нбеше състезание май месец и затова ми е тъпо, тъкмо имах някакъв прогрес и всичко ще започне почти отначало.  Само апетита върви, наздраве 🥂😄 Вторник се правих на master chef и се опитах за първи път да сготвя октопод, ако пак ме удари на готвене и чистене през затварянето ще е положително.

28.03.21
01:23

27 март/ събота

(15) #hometraining #ощеНищоНеСъмПотрошила

1. Преден клек- 15/12кг, 8/32кг, 8/42,5кг, 5/52,5кг, 5/62,5кг 5/62,5кг

2. Суинг с пудовка 16кг- 3х20

3.  Гребане с 2х16кг пудовки усп.хват- 3х10

4. Тласкане с пудовка 16кг- 3 серии х3 на ръка, 1 серия х8 на ръка

Може би в следващите дни ще се събера да тренирам малко по-сериозно. За сега нямам желание, като цяло не ми се тренира вкъщи. Днес смених с преден клек и придобих малко желание поне него да го правя, защото вървеше гладко. С пудовките го давам по-внимателно като за начало, защото не съм правила обръщане, тласкане и изхвърляне отдавна и първо ще трябва да по свикна с движенията. Тласкането не беше пределно дори за 8ца. Докато го пиша това ми хрумна, че трябва да мога да тласкам и двете пудовки вече, и пробвах едно повторение, не беше тежко, ще се получи за 3ка или 5ца дори. Ето, че си намерих какво да гоня, освен предния клек. С наличните тежести вкъщи иначе мога да се правя на бодибилдър и да наблегна на повече бройки. Е, имам вариант и за по-тежки серии румънска (не я обичам), преден клек, гребане със щанга, добро утро и заден клек донякъде, защото без ограничители съм доста по-внимателна. Предния не го мисля толкова все още.

Мнението беше редактирано от Дени на 28.03.21 01:56.

28.03.21
22:30

28 март/ неделя

Тегло: 61,2кг
От вторник не смятам калории,  ако нямах някое чийт хранене като десерт, парче торта например през последните 10дни, сигурно вече щях да съм 60кг, дори под 60кг, целта до преди 10на дни беше да поддържам 62-63кг. Имах дни с около 3000 ккал, но имам  повече дни доста под 2000ккал с висока активност. Като драсна чертата съм в дефицит. Сваля ли до 60кг знам на къде ще ме избие, рязко ще падна и до 58кг, то и сега без трибой ме избива да режа и чистя храната.

(16) Тренировка:

1. Клек с пудовка 16кг над глава- 3х10 (5/5)
2. Обръщане с 2х16кг пудовки- 3х12

- опит за клек с 2х16кг пудовки над глава 2x2*

3. Бицепс суинг- 4х20/ 16кг
4. Флор преса с 2х16кг пудовки- 3х10

- ротации с ластик - 3х12
- наклони с пудовка 16кг- 3х15 на страна
-
+ разтягане

При клека над глава за начало ми е тежко да стабилизирам с лявата ръка за повече бройки, с дясната на 2ра и 3та серия вече стана лесно и стабилно. Пробвах и с двете пудовки трудно ми беше да клекна 2ка, следващите опити може да се получи, с повече опити изхвърляне и тласкане ще свикна да държа пудовките над глава по-дълго. За флор пресата не очаквано се получи лесна на старта, най-трудно ми беше преди да взема и вдигна пудовките правилно след като съм легнала, защото ми бяха тежки, сега и хода беше много по-правилен, беше отново тежко за 10 повторения, но къде по-стабилно.

Мнението беше редактирано от Дени на 28.03.21 22:32.

29.03.21
21:17

29 март/ понеделник

Мерки сутрин на гладно:

10 февруари /29 март

Тегло: 65,3кг /60,8кг

Бедро: 61см /58см
Прасец: л-34см, д-33,5см/ л-34,5см, д-33,5см
Ханш: 100см/ 96,5см
Талия: 73см/ 70см
През пъпа: 84см/80см
Под гръдна: 79,5см/  77,5см
Раменен пояс: 102,5см/ 100см
Бицепс:32,5см стегнат/ 31,5см
Предмишница: 27см стегната/ 26см.

(17)Тренировка:

1. Военна преса- 12кг, 8/22кг, 5/27кг, 5/29кг, 5/32,5кг
- тласкане -5/37,5кг, 5/42,5кг

2. Добро утро- 4х10/42,5кг

3. Гребане с щанга подхват- 4х12/42,5кг

4. Обръщане от вис- 2х5/42,5кг, 8/42,5кг.

5. Разгъване с ластик зад глава- 3х15
- “опити” за разтягане

Уморих се😀

Мнението беше редактирано от Дени на 29.03.21 21:19.

30.03.21
21:59

30 март/ вторник

(18) Тренировка:

1. Сумо тяга (опити да счупя плочките в коридора)- 12кг, 52кг, 5/72,5кг, 5/82,5кг, 5/99кг

2. Гребане с щанга надхват- 10/52кг, 10/72,5кг., 10/82,5, 6/90кг, 6/97кг.

3. Страничен суинг с докосване на дланта на срещуположната ръка- 3х10+10/16кг.

4. Хай пул с пудовка -3х10/16кг

- ротации с ластик -3х12
- разтягане

Дано да отворят фитнесите на 1ви,  голяма верига са написали във ФБ вече, че отварят на 1ви, значи е минало съвещанието вече.

Да, отварят на 30% от капацитета си.

31.03.21
20:55

казано от Иван Благов на 31.03.21, 10:51:

Да, отварят на 30% от капацитета си.

Всяка заповед може да се промени в последния момент, затова съм написала “дано”.  Аз сега се чудя дали залата, в която ходя ще отвори, защото имало уловка, че в търговски комплекси, с няколко магазина и тип МОЛ, фитнесите нямат право да отворят, също така всички нехранителни магазини. Предния път Техномаркета в сградата не е преставал да работи, но сега е затворен, само работят банките, Виваком и Била. Атлетика днес скочиха срещу забраната, че залите им в сгради тип МОЛ не могат да отворят, защото например в Пловдив и двете им зали май са в Моловете, в Бургас също, в София имат зали в бизнес сгради, търговски комплекси и МОЛ и накрая от цяла верига ще отворят само 2-3ри зали. Отново има некоректност в заповедта и също, че не е уточнено тези 30% от колко трябва да се смятат, предния път беше, че на човек трябва да има 4кв.м., сега се споменава само на 30% и хората вътре трябва да са 1,5м.
Edit: Редактираха заповедта и всички зали ще могат да работят от утре.

Мнението беше редактирано от Дени на 31.03.21 22:45.

02.04.21
20:42

2 април

(1) Тренировка:

1. Клек- 2х12/17кг, 5/40, 5/60кг, 4/70, 3/80кг, 3/90кг, 3/97,5кг, 2/105кг, 2/110кг
3. Преден клек- 4/57,5, 3/62,5
4. Лег -20кг, 5/40, 5/47,5кг
4/50кг, 5/50кг

5. Обръщение от зема + тласкане-  1 обръщане + 3 тласкане/ 40кг
- 1 обръщане от земя+ 3 тласкане/45кг
- 1 обръщане от земя + 3 тласкане/50кг
- 1 обръщане от земя  +  0 тласкане/ 55кг
6. Обръщане в клек с тласкане 40кг
2 серии по 3-5 повт.

- Ротации с ластик - 3х12
- Махало от вис- 2х10 + 1 серия (полу) обръщане на лоста+ връщане в начална позиция и аз не знам как да го опиша 🙊
- Разтягане

След лега вече ми дойде малко в повече, въздух не ми остана, при обръщането в клек и тласкане едвам дишах вече. Ама и аз пих кафе, шот АAKG и енергийна Animal nrg преди тренировкта, усложних си клека докато ме по отпуснат енергетиците. Последните 10 дни пиех само кафе и почти нищо друго. Поръчах си течен магнезий и покрай него взех 5-6 енергийни, та от лакомия, че ми се пие ще припадна хаха. Нямах време за хранене и бях само на протеинов бар.

05.04.21
00:44

3ти
Не ми се тренираше. Пак заспивам по никое време, опитвам се да стана малко по-рано и не се наспивам.

4ти април

Отново не ми се тренираше, защото докато ям и се оправя за тренировка  стана 20ч.

(2) Тренировка:

1. Конвенционална тяга- 20кг, 10/70кг, 3/100кг, 2/110кг, 2/120кг, 2/130кг
1/140кг

2. Въже към лице- 4х12/50кг
3. Набиране надхват- 4х6
4.  Сгъване за бицепс с дъмбели х10кг- 4х16
5.  Разгъване на въже за трицепс- 12/30кг, 10/35кг, 8/40кг, 6/45кг

- ротации с прът 3х12
-  Разтягане

- Малко игра с пудовки - клек с пудовка 12кг над глава 2х5 на страна, опити за обръщане и тласкане на пудовка 16 и 20кг., клек с пудовка 20кг над глава...

- Опити за изхвърляне в клек с лоста за техника

Ами днес просто раздвижих без да бързам, е тягата не беше съвсем лека, но липсва обем и е за кеф, ясно че трябва да минат няколко тренировки на по-ниска тежест, че да напипам техниката, отвикнала съм, много странно ми беше, може веднъж на 10на дни да дърпам к. тяга със 100на кг., въпреки че откровено не ме кефи, румъснкста също ми е няква омразна.

07.04.21
01:26

6ти април

Вчера правих пица с блат от телешка кайма и фини овесени ядки, майка ми изяде повече от половината, вика ми точно пица ми се ядеше, хареса и. Значи често ще я правя, лесно се приготвя, само където се пече 45- 60мин., ама защото блата беше с 650гр кайма и към 150гр овесени ядки в средна тава, следващия път ще намеря по-голяма. За днес вчерята също беше “диетична”, проста и вкусна 😋

(3) Тренировка:

1. Клек- 2х12/17кг, 5/40кг, 5/60кг, 5/70кг, 5/82,5кг, 5/92,5кг,
6/100кг,
3/107,5кг

2.  Лег- 20кг, 5/40кг, 5/47,5кг,
3/50кг, 5/50кг.

3. Набиране подхват- 5, 5, 5, 3

- пръсти до лоста +🐒
-  Разтягане, скок върху кутия 75см
Отново маймунски изпълнения накрая на тренировката,  тоя път под  лоста  на скрипеца бях сложила степер за да стигна до него без да подскачам и така се “преземих” върху него, че се подхлъзнах и паднах. Не го бях преценила този момент. Не съм правила тъпотии отдавна😂  Поне нямаше много хора в залата да ми се смеят.
Иначе клека осен, че на 107,5кг получих коментар, че е равен  и няма да ми дадат опита на състезание (така де паралелен е), получих и съвет как се кляка и т.н. Няма лошо, имаше нещо различно като съвет от обичайните заучени и безполезни. Принципно не съм тръгнала и на състезание, паралелен на места за бройка ме устройва. Друго ми е в главата в момента. Сега просто искам  да се настроя и да изчистя  още 2кг., да задържа килограмите на щангата при клека, лега и тягата (това е сложното и затова ми трябва настройване), да се забавлявам на тренировка, да си почина мало, таза също го претоварвам и не може да се възстанови, не искам никакви хронични болежки, впрочем отключих болката при домашна тренировка вкъщи от невнимание или по-скоро много внимаване да не шумя и да не троша преди седмица, та сега още ме наболява.

09.04.21
00:02

8ми април / четвъртък

(4) Тренировка:

1. Клек- 2х12/17кг, 5/40, 5/60, 5/70, 5/80,
    5/90кг, 5/97,5кг, 4/102,5кг ,   

1/107,5, 1/110кг

2. Бедрено сгъване- 12/23кг. 12/30кг
2х8/36кг

3. Пудовки time 😀

- Клек с пудовка 12 кг над глава 5/5
- клек с  пудовка 16кг над глава 5/5
- клек в рак с пудовка 20кг 5/5
- Клек с пудовка 20кг над глава5/4
- Изхвъляне с пудовка 16кг 5/5
- Клек с пудовка 16кг над глава 5/5

4. Набиране надхват - 6, 5, 4, 4

- разтягане

Ами уморих се след клека, като цяло се чувствам уморена от няколко дни.
Поръчах си тениски и чорапи за тяга  на PM- powerlifting motivation. Чорапите за тяга ми харесаха като материя, меки и приятни са.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1