Back to square one

Прескочи до:

05.03.18
22:01

Едва днес сварих за тренировка - много работа в петък, събота и неделя.

Пак бях на кросфит и си купих карта за 10 посещения - и тя е скъпа, но месечните такси са още повече и преди евентуално да подпиша договор, трябва да съм сигурна, че ще ходя.

3 рунда jump squats, spider walk, sit ups, walking lunges за загрявка, “преговор” на сумо тяга с високо изтегляне и обяснения за конвенционална (ма я т’ва го знам, бре!). Отново безброй повторения, едва си стоях на краката още преди да започне същинската част. А тя беше пак 21-15-9, но този път тяга с бърпита с лицева. Мххх ... Не ми беше съвсем лесно и не видях колко ми е щангата, но пак приключих първа и то даже за по-малко време от миналата седмица. От следващия път почвам с по-хардкор групите, че така започва да ми липсва предизвикателството. 

Уж вече не съм на режим, а имам чувството, че ям даже по-малко. Да видим докъде ще стигна.

П.П. Забравих и 1ч. горско колоездене с малката гнидка 😄

Мнението беше редактирано от E D на 06.03.18 11:46.

07.03.18
10:37

1:30 мин интервална тренировка снощи. Мислех си, че нямам мускулна треска от КФ, докато не започна поредната порция лицеви, бърпита, кофички и мофички. От лицевите успях да направя само 2 стриктни - всичко друго на колене. Останалото го избутах прилично, но сега едва се обличам и събличам 😄 

В допълнение и един час горско колоездене и по равен терен - малката нинджа скоро е на изпит (тук им дават нещо като “колоездачески книжки”) и бяхме пак да се упражнява с разни маневри.

Днес не знам. Ще го обмисля в движение.

07.03.18
11:22

казано от E D на 05.03.18, 22:01:

Едва днес сварих за тренировка - много работа в петък, събота и неделя.

Пак бях на кросфит и си купих карта за 10 посещения - и тя е скъпа, но месечните такси са още повече и преди евентуално да подпиша договор, трябва да съм сигурна, че ще ходя.

Ами ти вече си видяла какво е. Сега който може би трябва да си зададеш е “Защо бих ходила на кросфит и какво искам да постигна като ходя на кросфит” нещо от този род 🙂

07.03.18
12:05

казано от kaloyan на 07.03.18, 11:22:

Ами ти вече си видяла какво е. Сега който може би трябва да си зададеш е “Защо бих ходила на кросфит и какво искам да постигна като ходя на кросфит” нещо от този род 🙂

Конкретни цели нямам. За мен е важно спортът да ми носи удоволствие и това е просто един начин да го постигна - КФ ми е нещо ново, интересно, с лек приключенски елемент и внася разнообразие.

Не мисля, че от две посещения в курса за начинаещи мога да преценя как всичко ще ми се отрази на и без това натовареното ежедневие, възстановяване и, като цяло, качество на живот. Когато започна със същинските и по-тежки тренировки и видя как и доколко успявам да го съчетавам с ангажиментите и задълженията си, тогава ще реша. На базата на натрупан опит, а не на хипотетично възможно развитие.

07.03.18
12:48

казано от E D на 07.03.18, 12:05:

казано от kaloyan на 07.03.18, 11:22:

Конкретни цели нямам. За мен е важно спортът да ми носи удоволствие и това е просто един начин да го постигна - КФ ми е нещо ново, интересно, с лек приключенски елемент и внася разнообразие.

Не мисля, че от две посещения в курса за начинаещи мога да преценя как всичко ще ми се отрази на и без това натовареното ежедневие, възстановяване и, като цяло, качество на живот. Когато започна със същинските и по-тежки тренировки и видя как и доколко успявам да го съчетавам с ангажиментите и задълженията си, тогава ще реша. На базата на натрупан опит, а не на хипотетично възможно развитие.

Да така е, интересно е понеже се правят много упражнения и винаги има с кой да се състезаваш, а повечето хора обичат състезателния елемент. Щом може да стигнеш до залата по кросфит и да тренираш там, значи имаш достатъчно време. А те там всичките тренировки са тежки, няма голяма разлика между това дали си начинаещ или напреднал.

07.03.18
14:04

казано от kaloyan на 07.03.18, 12:48:

Щом може да стигнеш до залата по кросфит и да тренираш там, значи имаш достатъчно време. А те там всичките тренировки са тежки, няма голяма разлика между това дали си начинаещ или напреднал.

По тази причина наблегнах и на фактори като възстановяване и качество на живот, а не на това дали ще намеря време. Ясно е, че щом имам за стълби, фитнес или колело, ще заместя нещо и ще имам и за КФ. Но ако това означава да се чувствам смазана и да нямам сили за 5 ст.  да обърна качествено внимание на семейството и близките си приятели, да си върша работата по моите стандарти, то това обезсмисля всичко останало - все ми е тая какви други ползи може да носи.

И естествено, че има значение дали човек тренира с група на начинаещи или на напреднали. Най-малкото, както и сам си казал, заради конкуренцията и съревнованието. Както са нещата в момента, мога 5 минути след старта за всички останали да си барам ушите и пак ще го завърша първа. Няма  нищо, което да ме мотивира да се раздам.

Мнението беше редактирано от E D на 07.03.18 14:23.

07.03.18
14:54

Браво, ти си печена 🙂

09.03.18
21:17

Днес пак тренировка по КФ. Нииищоооооо общо с тази за начинаещи. Не можах да завърша комплекса за няколко бройки, но предвид адските повторения, новите движения и това, че на едно място бях объркала и направих повече, отколкото трябваше, не съм прекалено депресирана 😄 Всъщност само една жена го завърши и много, които даже и първия рунд не успяха. Ще стане някога, но няма как да е от раз.

Имаше едно движение, което никога не бях правила досега и за което, ако правилно преценявам ситуацията, не ми достига мобилност. Overhead squat. Трябва да направя нещо по въпроса, защото забелязвам, че е едно от основните в КФ-а.

Загрявка от 4 рунда:
25 джъмпинг джакс
10 overhead squat
bear walk
spider walk

WOD 2 рунда:

100 скока на въже
20 overhead squat
100 скока на въже
12 набирания
100 скока на въже
20 clean and press с пудовка (тук го направих двойно и загубих време)
100 скока на въже
12 набирания

Равносметката е без 40 скока на въже и последните 12 набирания (които така или иначе не мога). Моето въженце го пенсионирах преди многоо време и сега с тея 760 наведнъж .. ще е интересно тея дни.

Мнението беше редактирано от E D на 09.03.18 21:27.

14.03.18
17:32

Тренировка едва вчера. Честно казано изобщо не ми се занимаваше - бях на семинар, в който имах и отговорно участие, бях изморена и мега гладна. Естествено, имаше предимно някакви тестени неща и цял ден преживях два банана. Събрах се все пак и отидох - 1:30ч. интервална.

Днес отбелязах някакво посещение в залата, обаче без грам желание. Чувствам се отпаднала, но се надявам да е в резултат от психическото натоварване вчера. Отникъде ме посъветваха да ям повече шоколад 😄 и осъзнах, че всъщност става един месец без. Както и много други неща. Уау.

Раменна – 1х8х15, 1х8х20, 1х6х25, 1х6х30, 1х6х35кг
Скрипец – 1х10х30, 1х8х35, 1х8х40, 1х8х45кг
Крак встрани – 3х8х45кг
Избутване назад – 3х8х80кг
Сумо клек + тяга с пудовка – 1х12х16кг
Сумо клек + високо изтегляне – 2х12х16кг
Аддуктор – 3х15х60кг
Абдуктор – 3х15х60кг

Еми т’ва е .. колкото да не заспя в общи линии.

Мнението беше редактирано от E D на 14.03.18 22:08.

14.03.18
21:49

Клек с изправени ръце е доста трудно упражнение за доста от хората. Говоря за хубавото изпълнение. Трябва наистина много добра мобилност в раменния пояс и по малко и не на последно място хубав клек.

30.03.18
00:01

Да поизтупаме малко праха.

Една седмица ме мъчеше грозна кашлица и се въздържах, за да не влоша положението, после МЦ, след това времето се смени 😄 Някак успях да се ангажирам с още два проекта, които са ми крайно извън компетенциите, не знам как ще се оправям, страх ме е, но пък се очертава да е интересно.

Предната седмица само един час народни танци. Тази: кондиционна във вторник и кросфит днес. Стартът беше труден, но, с изключение на лицевите (о, чудо), всичко друго си го завърших - през цялото време обаче усещах, че искам да връщам всичко, що ми се намира 😄 . На КФ приключих първа от равнопоставените ми (имаше двама, които с тоя час загряваха за olympic weightlifting, но те не се броят 😄 ), а този път дори не бях с начинаещите.

Загрявката беше от 5 рунда гребен тренажор (150 м.) с по 50 скока на въже, след това с щанга и ластик под нея, който да упражнява допълнително съпротивление. Не мога да преценя на колко кг-ма може да се е равнявало, но няма и значение. Накараха ме да направя още 2, за да не скучая.

Същинската част - 10 рунда от:
- Jump Rope Single Under x 80
- Squat clean x 5

Следващите 3 дни ще са почивка, че ще имам гости от БГ и трябва да ги развеждам по цял ден. Дано и да мога 😄

03.04.18
23:57

Равносметката за тези дни:

- В петък преди да ми дойдат гостите успях да покарам колело и навъртях (май) първите 25 км за тази година. Зор си беше (особено след кросфита), но беше толкова готино на слънце и въздух. Нямам търпение да се затопли трайно, за да мога редовно да се размотавам с него. Краката - леш.

- В събота над 7 часа трамбоване във Франкфурт. Бях забравила какъв кенеф е тоя град - мръсно, изпотрошено и миризливо. Поне откъм време го докара.

- Дълга разходка из нашия град и прилежащите му замъци в неделя - 600 стъпала.

- Вчера изпращане, после игра с племенницата, която ми направи мили очи за колело, трамплини и мятане на 6кг медицинска топка и хич не се дърпах. 4-5 км и тъкмо закретах към къщи, когато ми се обадиха за планински преход 😄 Айде и 8 км по пресечен терен.

- Днес 1:30 ч. интервална тренировка. Този път доста айляшко мина, имах енергия за всичко. За сметка на това сега ме мързи да се помръдна .. но трябва, че имам да доработвам.

Утре КФ.

Мнението беше редактирано от E D на 03.04.18 23:59.

04.04.18
23:25

Тъкмо си мислех как ще ми е скучно днес с начинаещите (подчиних се на волята на другарчето да отидем пак с тях) иии .. не ми беше. Последното, което ми трябваше след вчера и стотиците бърпита, бяха още бърпита, че и с лицева. Имаше обаче една мацка, която тренираше отстрани и правеше лицеви опори на челна стойка и с тежести на краката 😄 Как да мрънка човек при това положение.

3 рунда загрявка от:
- 10 power суингове с пудовка (която трябваше да се вдига над главата)
- 10 някакви със свити жабешката крака коремни преси
- 10 бърпита

Същинската тренировка (21-15-9):
- Сумо тяга с високо издърпване
- Лицеви опори
- Коремни преси, но този път с нещо под кръста, за да се спуска човек до по-ниско

Бяха ни дали 16 мин, аз го завърших за 7. Утре мисля май да почивам, че в петък пак ще е КФ.

08.04.18
22:33

Христос Воскресе!

В петък ми отпадна тренировката по КФ и след работа реших да лентяйствам. Вчера и днес наваксах обаче. Като никога имах пак свободен уикенд, времето беше МЕГА и се възползвах. В събота бях с колелото до града на брат ми, за да боядисваме яйца с децата и после още един град по-нататък, за да ядат сладолед 🙂 Така че - 30 км.

Днес разцепих и .. не ми се търси назад, за да видя колко най-много съм карала, но имам спомени за 50 км. Еми подминах ги и заковах на 55. Задникът ми е като на макак 😄 , но си заслужаваше. Този път беше и предимно горско колоездене, тоест по пресечен терен, коетоо ... мда, нищо общо с шосейното. Накрая вече не успях да изкача един пореден хълм и си побутах малко (дори и така ми беше трудно 😄 ). Тъкмо се прибрах, вдигнах си краката, че бяха пред умирачка и ми предложиха горски преход. Един душ мислене отне и бегом марш пак - 20 км до майната си пак по пресечен терен. Сега се чудя какво да изпия, за да не се събудя утре като Тенекиения човек ..

И, понеже не си публикувах сърмите за Коледа, по изключение да си сложa яйцата за Великден 😄

11.04.18
21:13

Кросфит днес. Загрявка - 4 рунда от:
- 200 метра тичане
- 15 (жабешки) коремни преси
- 20 джъмпинг джакс

Същинската тренировка - 3-6-9-12-15-... за 12 минути от:
- бърпи с лицева
- скок на кутия
- конвенционална тяга (аз бях с 40 кг)

Стигнах до рунда с по 18 повторения и даже го завърших.

В допълнение имам и около 10-11 км с колелото, защото днес всички от градския транспорт бяха обявили стачка и нямаше с какво да отида иначе на работа. Отдавна не бях виждала толкова пешеходци и колоездачи рано сутрин 🙂 Повечето обаче хич не изглеждаха щастливи 😄 На мен ми дойде добре и всъщност осъзнах, че хич не ми е толкова далече. Утре мисля да повторя.

14.04.18
00:09

Алелуя, днес бях в зала 😄 Излъгах се, защото, за разлика от предните няколко дни, времето беше ужасно. Иначе надали 😄 Правих каквото ми се правеше (и не мога да го правя навън). Ми .. никакъв спад, даже на някои машини им достигнах лимита (при абдуктора, например).

Раменна (на уред) - 1х8х25, 1х8х30, 1х6х35, 1х4х40кг
Скрипец - 1х12х25, 1х12х30, 1х10х40, 1х6х45, 1х5х50, 1х3х55, 1х1х60кг
Скрипец с подхват - 1х8х30, 1х8х35, 1х6х40, 1х3х45, 1х2х50кг
Абдуктор - 1х20х50, 1х20х60, 1х15х70, 1х15х80кг
Лег с дъмбели (2х8кг) - 3х8
Тяга с пудовка (16кг) с високо изтегляне - 3х12
Шоулдър шокърс - 3х8х6кг
Странични екстензии - 3х12х16кг
Сумо клек с пудовка - 3х12кг

За вчера имам около 12-13 км колоездене.

Днес стават и два месеца без шоколад (каквото и да е какао), бяла захар, брашно (нула тестени), кафе и млечни (в допълнение и на други неща, но те са ми от десетки години вече). Не съм свалила, защото не ми е това целта и калорийно съм си както винаги - 3000+ 😄 , но отчитам чудесни резултати по отношение на възстановяване, сън, тонус, кожа, коса, нокти и т.н. - неща, които винаги съм си мислила, че са ми проблемни. Прекалено съм лакома, за да не близна никога повече (само като си помисля за баница и козунак и ми потичат лигите 😄 ), но .. няма да е често. Освен ако животът не ме лиши от лукса да избирам. За сметка на това обаче унищожавам страшни количества сурови бонбони. Уж енергийни бомби и с 2 човек не изпитвал дълго глад .. мда, оня ден изядох 14 и то само защото нямаше повече 😄 Ходи отслабвай после.

Мнението беше редактирано от E D на 14.04.18 00:11.

14.04.18
23:08

Днес не смятах да правя нищо, но просто не ме свърта да се завра вкъщи при уникално време навън. След работа се разхождах над час, а малко по-късно изскочи и предложение за стълби - чудих се точно 3 секунди. 3 рунда, но втората половина на последния рунд беше спринт, което .. се усети по съвсем различен начин. Едва се надъхах да стигна до финалното стъпало - краката ми тотално отказаха. Успях и не умрях. А накрая имаше и награда .. 🙂

Стълби - 1700

Мнението беше редактирано от E D на 14.04.18 23:10.

18.04.18
00:01

Чудих се дали да отида на кондиционната днес, но положението беше “Много исках, ама нямах желание”. Слънце, зеленина и прекрасни цветове, затова реших да повторя прехода от миналата неделя - 20км по пресечен терен + 1000 стълби.

Още имам ужасна мускулна треска на прасците от събота и 3-те рунда. Утре КФ.

Мнението беше редактирано от E D на 18.04.18 00:03.

19.04.18
22:32

Тренировката от вчера: КФ

Загрявка (4 рунда):
- 20 джъмпинг джакс
- мечешка походка
- 30 скока на въже
- caterpillar walk

5 рунда х 5 повт. за изпробване на различни ластици за набирания с надхват. Никакъв шанс без. За (мое) щастие никоя от жените не можеше 😄

Същинската част - 3 рунда от:
- 42 скока на въже
- 15 бърпита
- 9 набирания
- 9 кофички (трябваше да са на халки, но отново, о, изненада, никой не успя - затова на пейка/кутия)

Доста бързо и стегнато. Днес първи ден МЦ и затова само около 6-7 км пеш и още толкова с колелото, което вчера зарязах в друг квартал, защото беше станало прекалено късно да се връщам с него.

Мнението беше редактирано от E D на 19.04.18 22:40.

20.04.18
08:23

Сериозно ли накрая 9 кофички на халки ? 🙂. Иначе мечешката походка как я правите, за време или за разтояние ? Само напред, или със завои и назад ?

20.04.18
14:31

казано от kaloyan на 20.04.18, 08:23:

Сериозно ли накрая 9 кофички на халки ? 🙂. Иначе мечешката походка как я правите, за време или за разтояние ? Само напред, или със завои и назад ?

Кофичките така бяха зададени по програма, но само мъжете се пънаха и потиха на тях (че даже и с тежест). От дамите никоя не се справи, въпреки че има доста корави. Аз дори не можех да ги прилепя стабилно и плътно до тялото, защото ми бяха високи (тоест се налагаше да скачам, за да ги стигна), а в бързината нямах и време да експериментирам.

Мечешката походка досега винаги е била само различни по дължина прави отсечки, а времето се задава неформално от общото темпо на групата. Назад сме правили само spider walk.

20.04.18
21:10

Тези животинските движения са много готини, те много помагат за мобилност и разтягане, повече от всичко пстанало.
Иначе за кофичките на халки, ако не си свикнал с халките, няма начин. Аз сега ги правя бавно и с голяма дълбочина и не мога да мина 5-6 🙂. Обаче ако свикнеш на халки е много яко и има много ползи.

21.04.18
10:12

казано от kaloyan на 20.04.18, 21:10:

Тези животинските движения са много готини, те много помагат за мобилност и разтягане, повече от всичко пстанало.
Иначе за кофичките на халки, ако не си свикнал с халките, няма начин. Аз сега ги правя бавно и с голяма дълбочина и не мога да мина 5-6 🙂. Обаче ако свикнеш на халки е много яко и има много ползи.

Сигурна съм, че си прав, но при мен лично няма да е в този живот да мога да се набирам или да правя кофички на халки 🙂 Каквито и да са ползите, нито имам силите, нито времето и амбицията да го преследвам като цел. И да ги имах, пак щях да ги вложа в нещо по-конструктивно 🙂 С другите мога да се опитам и да се позанимая (въпреки че също не са ми симпатични), но малко повече мобилност хич няма да ми е излишна.

04.05.18
13:20

Като цяло доста скапани и напрегнати две седмици. Проблематични ситуации на работа, съчетани с битови такива и резултатът е, че всяка нощ сънувам кофти кошмари - уж спя достатъчно, събуждам се преди алармата, но не ставам отпочинала, защото главата ми не може да изключи. Естествено, не съм се скъсала да тренирам, но съм постоянно физически активна. Миналата седмица изобщо не си спомням какво правих, но имах точно нула желание да описвам, затова поне тази.

30.04 - 2-3 часа разходка в гората след работа, че бях изпушила тотално; въпреки че изкачването не беше кой знае какво, пак ми идваше зор на моменти.

На 01.05 използвах, че е почивен ден и малко повече пораздвижих:
20 км с колелото, 1000 стълби и после 20 км пеша по пресечен горски терен (2 км от които джогинг).

03.05: КФ. Все си ми е било трудно, но вчера (заради общата ми психическа кондиция на мекотело) беше ужас. WOD-а го завърших предпоследна, но положителното в ситуацията е, че се събрах във времето и поне не колабирах 😄

Загрявка - 4 кръга табата от:
- жабешки коремни преси
- планк
- скуот
- джъмпинг джакс

Силова част: раменна преса 3-3-2-2-1-1… с увеличаване на тежестта след всяка серия. Мисля, че стигнах до 30 кг, но не съм сигурна колко серии направих. Може би към 10.

WOD:
1000м. тичане
100 клека с 10 кг медицинска топка
1000м. тичане

Днес бедрата яко ме приболяват и ще видя дали ще има нещо по-късно.

П.П. Да си допълня и още 2200 стълби за днес. 2 рунда през стъпало, няколко пъти и с тичане. Мъка.

Мнението беше редактирано от E D на 04.05.18 23:04.

06.05.18
23:53

Страшна мускулна на краката, на работа едва се сдържах да не мрънкам през цялото време. Особено при слизане по стълби. Затова днес сравнително лежерно, но все пак си направих стандартните (напоследък за неделя) 1000 стълби и 20 км горски преход.

В духа на последните теми, които неизменно винаги изскачат по това време на годината, и аз трябва да вляза в топ форма до средата на юни 😄 Плочки не ми трябват, но евентуално някакъв малко по-приятен релеф няма да е зле. Вчера някак си приех да съм кума на сватбата, за която щях да се прибирам като обикновен гост и естествено това нищо не означава, но аз ще си го използвам за допълнителна мотивация. Тези 1-2 дни ще помисля как да се случи без да ми избият бушоните.

Мнението беше редактирано от E D на 06.05.18 23:53.

23.05.18
00:06

Да отбележа някакво съществувание. Страшно стресови 2 седмици, много работа, много сложни казуси и нови начинания, които просто не са за мен. Човек трябва да си знае силните страни и да акцентира върху тях - не знам изобщо защо се захващам с неща, които не са по моята част, но предполагам, че така се израства. Не си заслужава напрежението обаче, особено на тая възраст вече 😁

В събота разпуснахме на моминско - в Германия, в Буда бар и да пуснат в някакъв момент Азис..бахти, няма къде да избяга вече човек на тая земя.

В хранителен план ударих 3 месеца без шоколад, брашно и с минимум млечни. Тези 5 дни обаче ще съм в Париж и ще наруша режима big time. Даже вече почнах.

В тренировъчен бях активна, но не се сцепих все пак, защото нямах много време. 3 интервални, само 1 КФ, поне 100км с колелото, няколко хиляди стълби, 40 км от два прехода пеша в планината. Липсват ми тежестите обаче и трябва сериозно да помисля как да ги интегрирам повече в ежедневието.

От Париж досега видях мръсотия, бедност и цяла Африка. Хотелът - потрес. Дано следващите дни открия и другата страна.

Мнението беше редактирано от E D на 23.05.18 08:30.

23.05.18
07:51

Париж са известни със скапаните си хотели, освене ако не се изръсиш яко 🙂

30.05.18
19:40

казано от kaloyan на 23.05.18, 07:51:

Париж са известни със скапаните си хотели, освене ако не се изръсиш яко 🙂

Аз не бях запозната с факта и останах доста шокирана. Така или иначе свърши - хубави 5 дни бяха. Страшно много обикаляне, но пък и успяхме да видим доста - от по-известните забележителности не стигнахме единствено до Версай. Тъкмо ще имам повод да се върна пак. Освен трамбоването, кроасаните също бяха в повече 😄 Нищо друго не ме изкуши почти .. всъщност и един божествен (извън пределите на Вила Росиче, разбира се) чийзкейк в Hard Rock Cafe. Но това ми беше с биг тайм прегрешенията. Още със стъпването на немска земя всичко си е обратно в норма. С движението също. Страшна жега обаче, беше ми тегаво въпреки смешните усилия.

28.05.
Стълби - 2100
Колоездене - около 10 км.

29.05.
Фитнес (о, уау!):
Ръце встрани - 3х8х6кг
Раменна с гири - 3х8х6кг
Тяга с пудовка с 16кг - 3х12
Сумо клек с пудовка 16 кг - 3х10
Повдигане на пудовка до брада - 3х8
Повдигане на крак в страни с тежест - 1х10х40кг, 1х8х45кг, 1х8х50кг.
Избутване назад - 3х8х80кг.
Горен скрипец с подхват - 1х8х30кг, 1х8х35кг, 1х6х40кг, 1х4х45кг.
Силово гребане с 10 кг - 3х8

Вечерта: 1:30ч. кондиционна. Накрая имаше някакви самоубийствени “Happy 50” - 5 упражнения х 50 повторения за 10 минути. На тоя задух успях да приключа само с 4 - 50 джъмпинг джакс, 50 бърпита, 50 лицеви и 50 скуота. Останаха ми коляно към гърди от позиция на планк, но не сварих. И така не се оплаквам като за първи път.

Днес без тренировка, но повечко ходене пеша. Довечера май ще се излиза и силите ще ми трябват 😄 Дано поне да минем този път без Азис. Амин.

П.П. Видях, че съм написала за раменна с гири 3х8х86 кг 😄 Плийс. В коя ли паралелна вселена ще да се случи това 😄 Ест е х6кг.

Мнението беше редактирано от E D на 30.05.18 21:50.

31.05.18
13:17

казано от E D на 30.05.18, 19:40:

Аз не бях запозната с факта и останах доста шокирана. Така или иначе свърши - хубави 5 дни бяха. Страшно много обикаляне, но пък и успяхме да видим доста - от по-известните забележителности не стигнахме единствено до Версай.

На мен най-много ми хареса Версай, особено ако е в по неактивен сезон и няма толкова хора.

Bart Simpson

31.05.18
13:22

И кой сезон е “не толкова активен” в Париж?
Едит:
Аз съм го посещавал и в четирите -общоизвестни и си е един и същи мравуняк.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 31.05.18 13:25.

31.05.18
13:41

Аз пък като съм бил във Версай нямаше жив човек, абсолютно мъртвило.

СПАМ#2

п.с. Запомних го с това, че паркирах и точно преди да изляза от колата, много близо до мен мина засилено франсе, удари, и счупи огледалото ми, и избяга.

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 31.05.18 13:46.

31.05.18
21:43

Съгласна съм, Калоян - Версай изглежда невероятен на снимки (на живо сигурно е в пъти по), но, доколкото дочувам, си трябват и крака да се обиколи. Единствената възможност обаче беше след повече от 12 часа в Дисниленд, в края на които ни пра страшна градушка - прибрахме се след 1а.м., мокри до кости и смазани. Последното, което ми се правеше на следващия ден, беше пак да си разграфим всяка секунда и да се скъсаме от бързане. Затова - друг път 🙂

Brown Bomber: Кога сте ходили вие, за да дебна момента? 🙂

И да използвам да впиша малко движение днес:
- Почивен ден, нищо не работи, освен това и страшна жега - затова горски преход. Около 20 км, но по нов и доста по-труден (стръмен) маршрут. Краката ми паднаха. В допълнение и около 8-10 км с колелото. Мoже евентуално да попреместя някоя гира по-късно, но като гледам колко ми се мърда, е малко вероятно 😄 То и без това ще е минимално, та няма нужда да го вписвам.

П.П. И супер странният залез от преди малко:

Мнението беше редактирано от E D на 31.05.18 23:07.

31.05.18
23:07

В края на октомври и началото на ноември. Не искам да го омаловажавам, но в двореца всичко е като китайска изработка, грубо и недодялано, а самият Версай мисля е бил град в който е живеела дворската прислуга. Една позната българка, направи голяма кариера в Париж и си купи къща във Версай, но аз лично не съм впечатлен. За тези пари и без море, пълен абсурд 🙂

03.06.18
22:48

Благодаря ти за информацията 🙂 Града, освен ако някак си не го измисля да спя директно в него, вместо да пътувам от Париж, надали ще го отразя изобщо. А цените на имотите вече са безумна работа навсякъде. В нашия град тук 35 кв. мижава жилищна площ са по 130К. Представям си как е по още по-вървежни места, камо ли директно до такъв дворец. С море или без море, папата да ми беше съсед - нищо не си заслужава подобни вложения.

И да отчета малко движение днес: всичко едно след друго и без почивки, че имах уговорка за колоездачна обиколка. Много пот, много нещо. Наблегнах на горна част, че краката ми трябваха за след това.

Повдигане на ръце встрани с гири 6 кг - 3х10
Тяга с гири (2х10 кг) - 3х12
Силово гребане - 2х10х10 кг
Ренегатско гребане - 3х7х10 кг
Повдигане на ръце напред - 3х8х6 кг
Бицепс - 3х8х6 кг (беше ми леко и затова направих една почти непрекъсната серия с по едно вдишване пауза между 8-ците)
Лег с гири - 3х12х8кг
Абдуктор - 1х8х80 кг (дотежа ми и малко свалих за следващата серия), 2х8х70кг
Аддуктор - 1х8х70кг, 2х8х60кг
Горен скрипец с подхват - 3х8х35кг

Добре, че се въздържах от клекове. Този тип, с който карам, е откачен 😄 Поредните 55 км. по ужасен горски терен. За разлика от миналия път, този обаче никъде не слизах да бутам. Задникът ми пареше накрая, а краката имам силното желание да си ги откача за през нощта и да ги оставя в студена вода 😄 В допълнение и прелестен текезесарски тен на деколте, ръкави и къс панталон 😄 На сватбата ще трябва май да съм в космонавтски костюм. Поне.

Мнението беше редактирано от E D на 03.06.18 22:50.

06.06.18
13:35

Тренировката вчера:
1:30ч. интервали. Страшна работа беше при тея температури и влажност на въздуха, течеше ми вода и от клепачите, но избутах доволно.
В допълнение и около 10-12км. колоездене -  тези дни съм от по-късно на работа, затова ходя и се връщам с колело.

Днес трябваше да съм на кросфит, но се оказа, че ми е изтекла картата...затова ще са само около 20км колоездене и някой друг час обикаляне из града, че вече е крайно време да си набавя някаква рокля за сватбата.

Друго, което е важно да си отбележа, е, че ограничих още по-драстично храната. То и без това режимът ми за много хора си е вече драстичен, но сега ми трябва по-скоростно да се случат някои неща, защото всъщност ям много, просто не всичко. Естествено, ще е за кратко.

Мнението беше редактирано от E D на 06.06.18 13:55.

09.06.18
00:32

12 часа на работа вчера, затова само около 20 км колоездене. Които всъщност ми дойдоха добре, защото не беше прекалено натоварване, но все пак са си движение.

Днес - КФ. Отидох по-смачкана от най-увехналата маруля, но след няколко рунда бърпита и тежести за загрявка, набързо влязох в час. Няма път, след който да не искам да си повърна белите дробове, но пък толкова ме радва всичко 😄

Самата тренировка беше само от две упражнения, но едното - крайно непознато за мен. Добре, че направихме няколко подготвителни рунда, за да схвана. 10 рунда от:

- 10 american swings
-  2 Turkish get ups

Бях с по-малки тежести, защото не бях сигурна дали ще се справя координативно с това турско изправяне и затова завърших първа. Което е добра мотивация за плужеските ми уклони напоследък.

Bart Simpson

09.06.18
01:35

Много е яко когато успееш да се справиш с дадено задание.
Аз лично се разплувам на пода за няколко минути без въздух и с огроооооомна усмивка на лицето.

09.06.18
10:17

казано от Bart Simpson на 09.06.18, 01:35:

Много е яко когато успееш да се справиш с дадено задание.
Аз лично се разплувам на пода за няколко минути без въздух и с огроооооомна усмивка на лицето.

Барт, ти тренираш яко и с големи тежести. Аз гледам да не драматизирам толкова, предвид смешните ми и редки изяви 🙂 Иначе си прав, че чувството е един път - това е и факторът, който ще ме кара всякачески да се опитвам все повече да си го интегрирам в ежедневието 🙂

13.06.18
13:42

Събота, неделя и понеделник - между 10 и 20 км с колелото. Времето тук е в цикъл и през деня ни мори влага и адска жега, вечер - порои и бури. Така че постоянно се надпреварвах с облаци и ветрове. Краката след това не си ги усещах, ходех/я като новоизлюпен птеродактил, а вчера щях да забия чело в пода на фитнеса пред всички, защото един (крак) поддаде.

По програма трябваше да е интервална тренировка, но имаше задръстване и не успях. Затова директно се пренасочих към залата да попридърпам и попреместя някакви тежести (предимно) за горна част.

Горен скрипец с подхват - 1х8х35, 1х7х40, 1х5х45, 1х2х50кг
Повдигане на крак встрани - 1х8х45, 1х8х80, 1х8х60кг
Избутване назад - 3х8х80кг
Бицепс (машина) - 1х8х10, 1х8х20кг (тялото заема някаква супер неестествена позиция на тоя уред и зарязах бързо)
Раменна - 3х8х25кг
Горен скрипец с надхват - 2х8х45, 1х6х50кг
Разтваряне на ръце встрани - 3х8х6кг
Ръце напред с една гира - 1х8х7кг, 1х8х8кг, 1х8х9кг, 1х8х10кг.

След това и с целия си багаж завърших на стълбите - 4 рунда х 510 + 100.

Днес рано сутринта имах задачи в града и пак въртях като невменяема. Добро кардио се получи. 10 км, като до вечерта би трябвало да станат 20.

Възможно е (но още не е доказано 😄 ) да съм се объркала и да съм направила някой мускул (от к’во ли), но след първоначалния шок, качвайки се на кантара, че тежа почти 4 кг повече при този хранителен режим, установих, че всъщност доста от дрехите са ми по-широки. Не съм щастлива от числото, което се изписа на дисплея, защото си имам леки психични отклонения по темата 😄 , но няма да се филмирам (засега), защото визуално всичко е добре.

Утре летя за Бг, така че тренировки в близката седмица май не се очертават.

24.06.18
09:15

Мина си и сватбата, покрай нея и няколкото ми (последни) почивни дни до август. Сега ще е пълна газ до края на учебната година, но ще избутам с мисълта за всички маршрути и приказни кътчета, които съм запланувала за един месец в БГ.

От последната вписана тренировка нямам други, но беше постоянно обикаляне и емоции. Успях да си напълня душата и с любимата си Калиакра - тооолкова красиви цветове не съм виждала по бг черноморието (то и как да видя, кат все съм по най-комерсиалните места).

В петък се размърдах, но всичко ми тежеше супер много. Точката ме скъсва от подигравки за тягата 😄 (и с право), но ми се бяха случили хубави неща и изобщо не можех да си събера мислите и да си вкарам главата в това, което правех. Затова и приключих преди да съм си потрошила нещо. Въпреки това тези два дни ме мъчи бая мускулна треска.

СС от: крак встрани (45 кг) - избутване назад (80 кг) - бг клек (СТ) - 3х12
Скрипец подхват - 1х8х35, 1х6х40, 1х4х45, 1х2х50кг
Скрипец надхват - 1х12х25, 1х8х35, 1х6х40, 1х2х50кг
Тяга - 1х8х30, 4х6х40кг
Глутеус мост с щанга - 3х12х40кг

Днес ще е дълъг ден, но утре ще имам възможност пак да си премеря силите .. с Барби 😄

Мнението беше редактирано от E D на 24.06.18 09:15.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1