Пътят

Прескочи до:

03.11.19
19:06

Клек до 2х5х150кг
Лег преса до 10х190кг
Разгъване с въже 6х50% и едностранно сгъване с въже 6х20% на ръка на долен скрипец, 3 пъти
Разгъване с дъмбел 6х14кг и сгъване 6х14 кг на ръка, 3 пъти
Привеждане на горен скрипец към тяло с прави ръце 3х8х50%
Хиперекстензия + коремни преси + повдигане на крака от лег + планк 1 мин, 2 пъти
Велоергометър 10 мин с темпо през 30 сек

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 03.11.19 19:08.

05.11.19
20:29

Клек 10х1х160кг
Бедрено разгъване 10х90% + бедрено сгъване 10х70%, 3 пъти
Коремни преси + Хиперекстензия с ластик + повдигане на крака с топка + планк, 3 пъти

Клекът още на първото повторение ме смаза, сложих колан, но и второто ме смаза, сложих и наколенки, и останалите осем ме смазаха. Нямаше ръце и не намерих мотивация, но така ще е, съдба.

07.11.19
13:42

Какво мислите за този колан (освен, че може да се изработи по-евтино)? За хора с контузии в ръцете питам, иначе е ясно, че добрата, стара тяга е много по-добра.

07.11.19
13:56

Ще изключиш ръцете и гръба от движението с него. Обаче ползата е малко под въпрос...Тия колани искат много силен гръб, който да удържи правилната позиция абсолютно статично, без да е активиран в движението.

07.11.19
14:12

Друг вариант е пак с колан,но като за кофички.Има едни изцяло меки,текстилни.
Там неудобство е,че за пълен клек си трябват кутии/блокчета,да стъпиш на тях.

07.11.19
14:12

Не знам дали имам силен гръб, но имам слаб кръст, а то е равносилно.
С регулиране дължината на веригите, може да се променя и стартовата позиция, и да се прави “висока тяга”. Изглежда ми сходно като натоварване с трапбар с високи дръжки, но това са догадки.

07.11.19
23:44

А за тоя пък никога няма да кажеш, че е 24 годишен. Изглежда като на 35-образно казано. Не, че има значение де. Даже и аз не повярвах преди време, когато му гледах инфото.

Мнението беше редактирано от Деян на 07.11.19 23:45.

08.11.19
09:52

Е и?

10.11.19
16:06

Мисъл на деня от Лари:

“If you stop gaining weight add another thousand calories”, резултатът е +20кг за 2 седмици.

10.11.19
16:13

казано от Brown Bomber на 10.11.19, 16:06:

Мисъл на деня от Лари:

“If you stop gaining weight add another thousand milligrams резултатът е +20кг за 2 седмици.

🙂))

10.11.19
16:14

казано от Brown Bomber на 10.11.19, 16:06:

Мисъл на деня от Лари:

“If you stop gaining weight add another thousand calories”, резултатът е +20кг за 2 седмици.

Зобът обаче влиза ли в сметката? Ларито хубаво признава, че зоби и то яко, ама половината лешпери пишман пауърлифтери 15-20годишни го гледат и на всеки с малко акъл му е ясно, че на чисто това с +20кг не става така.

Мнението беше редактирано от Боян на 10.11.19 16:14.

10.11.19
16:15

Е сега Лари зоби ли, слънцето свети ли, това са глупави въпроси.

13.11.19
15:42

5 пъти на машини с кратка почивка между кръговете:
- клек на Смит х 5
- бедрено разгъване х 8
- бедрено сгъване х 8
- Хакен клек х 5
- прасци от стоеж х 10
- хиперекстензии х 10

5 пъти по 8 повторения с дъмбели с кратка почивка между кръговете:
- сгъване за бицепс
- раменна преса
- разгъване зад глава

В Египет съм и в хотелската фитнес зала преброих девет машини за крака, стойка за клек няма, разбира се.
Около седем седмици пазих рамото и раменната с дъмбели не ме мъчи, но като цяло пак е зле и работата клони към нож. Ще постоя тук до Коледа и ще стана много як.

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 13.11.19 19:08.

15.11.19
17:52

Рехабилитационни упражнения за рамо без тежест, с ластици и гирички по 1 и 2 кг

Лег преса 4х12 до 90% стак

4 пъти по 10 повторения, с кратки почивки между упражненията:
- едностранно сгъване за бицепс на скрипец
- разгъване с въже на скрипец зад глава
- едностранно гребане на скрипец
- привеждане на горен скрипец към тялото с изпънати ръце
30 мин пътека

Днес почивах и от скука и стоене на едно място, реших да отида в залата да повървя, защото тук не мога да мръдна без ескорта, но в крайна сметка правих и други излишни неща. Хотелът е като оазис насред пустиня, в пряк и преносен смисъл, на фона на заобикалящата ме мизерия. Предполагам, че служителите мразят белите хора и ме мислят за руснак, защото те са богаташи тук, само дето аз не съм нито едното, нито другото.
Футболният отбор на Кения е в хотела от няколко дни, заради вчерашния им мач с Египет. Хотела разполага с малък терен и прилична база, а и е близо до стадион Борг ел-Араб, където обикновено се играят големи срещи, и преди съм засичал други отбори. Тези кенийци са толкова слаби и нацепени, а изяждат колосални количества бял хляб, сигурно е дефицитна стока в родината им.
Не знам дали да продължавам да водя дневник докато съм тук, но все е нещо за правене.

15.11.19
20:19

казано от Brown Bomber на 15.11.19, 17:52:

Не знам дали да продължавам да водя дневник докато съм тук, но все е нещо за правене.

И ние пътуваме с теб така.

15.11.19
20:55

Добре, дестинацията е мизерабъл, но си прав, че е път.

Не мога да пиша подробности, защото дневника е публичен, но вчера на работа изживях голям стрес, само гледайки отстрани, как тумба джигити се опитват да се утрепят. Ще споделя само, че трябваше да се качи скъп товар до горен етаж, а не допуснаха самоходния кран, с който разполагахме. Каквото може беше качено от хамали по джапанки, а за останалото по-тежко, дойдоха някакви по-големи мангали с чалмосан шеф, пак по джапанки, облечен с чаршаф, едноок и т. н.
Изкараха един 100 годишен разглобяем, бензинов винтч, монтираха го затиснат с каквото намерят и пренесаха тонове оборудване, на косъм всичко да се срути и да се избият като мухи, за което отговорност щях да нося аз, разбира се. Добре, че бяха много народ, плюс още народ да дава “ценен” акъл и добре, че тук всичко става на шано, иначе си такова мамата.

22.11.19
19:26

Раменна преса с дъмбели 5х5 до 25кг на ръка
Разгъване на дъмбел с две ръце зад глава 3х8 до 40кг
Фейспул на скрипец 3х8
Едностранно разгъване х 8, сгъване х 8 и гребане на скрипец х 8, 3 пъти
Хиперекстензия с 20кг диск х 8, Калф машина х 8, бедрено сгъване х 8, 3 пъти
Корем на права и обратна пейка с 20 кг диск в ръце
Пътека монотонно 30 мин

Чудя се как хората тренират с години по машините и са здрави, а аз направих една тренировка за крака на тях и сега ме наболява дясното коляно, при това с тежести от порядъка на 70-80%. Тъй като не тренирам сериозно, ще пиша и нещо странично.

Днес тук е почивен ден, но реших, че не ми се почива и отидох на работа. Както може да се предположи обаче, съкратих работния ден и понеже бях обещал на шофьора, отидохме на ресторант късния следобяд. Тук не си поплюват с храната, поръчват се големи софри, предимно телешко и агнешко месо, най-често на ребърца и кофта, арабски питки, които често се правят на място, и ориз, който обикновено е с агнешко, и поръсен с фъстъци. Гарнитурите са 9-10 малки чинии с хумус, салати, чушки и прочие, и да не пропусна традиционната супа, която е задължителна и се прави от фиде, домати, краставици, и силни подправки. По време на храна се сервира вода и цитронада, а след нея малки чашки чай и по-рядко турско кафе, като всички напики са предварително подсладени с много захар. Преди няколко дни реших, че е време да повдигна колективния дух и организирах обяд в бедуински ресторант, а за тези които не знаят, това са шатри направени от килим с ниски маси в средата и дивани за излягане, между които има място, на което сядаш докато се храниш, разбира се си събуваш обувките преди това, но ядеш с ръце, тоест без прибори. От килимения таван виси вентилатор, а сервитьорите не спират да носят храна, като остатъка се опакова за вкъщи. Има и други шатри, където може да влизаш само семейно, като специално са сложили надпис и обяснителна снимка на мъж, жена и 3-4 деца около тях, нещо нормално за арабския свят, а като гледам и за Западна Европа. Бих качил снимки, но ме притеснява, че много ще ми скочат лайковете и май ще пропусна, а и тук не е добра идея да снимаш хората. Не съм идвал в Египет от няколко години, но инфлацията е скочила в пъти, последно долара се търгуваше за 6.5-7 паунда, а сега е 16 паунда, което ще рече, че ако идваш с долари ти е евтино, да кажем дори по-евтино от в България.

п.с. А и като съм почнал с глупостите, да добавя, че днес купих телевизор от Черен Петък (от румънския сайт). Твърде е голям за малкия ни хол, а и сегашния е сравнително нов, но ми беше мерак.

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 22.11.19 20:15.

29.11.19
21:24

Тренировката от сряда:
- раменна преса с дъмбели 5х17.5, 20, 22.5, 25, 27.5 кг на ръка
- едностранно сгъване за бицепс на скрипец 5х5х30%
- разгъване на въже на скрипец, с две ръце зад глава 5х5х80%
- едностранно гребане на скрипец 5х5х80%
- разгъване с дъмбел зад глава, с две ръце 5х30,40,45 кг

Тук посмях да сложа 27.5 кг, защото не обръщах и двата, а взимах десния дъмбел от удобна височина. После направих и 5-ца едностранно само с лявата ръка, но и там ми натежа много.

Тренировката от днес:
- преден клек с дъмбели 5х20,25,30,35,40 кг на ръка
- раменна преса на машина 5х8 до 50%
- калф машина  8х60% + бедрено разгъване до 8х90% + бедрено сгъване 8х60%, 5 пъти

В залата има дъмбели и по 50кг, но “спотърът” ми, тоест инструкторът, не може да ми подаде по-тежък от 40-ка, без да му излязат всички вени по тялото и да получи кръвоизливи на очите. Сигурно и мен ще ме намачкат за серия.

Да разкажа малко за движението тук. Масово се карат марки и модели, които не са познати в Европа, предполагам че са китайски и индийски. Най-разпространени са малките микробуси за превоз на пътници и пикапите, които освен извънгабаритни товари, често превозват в каросерията си и по няколко човека, завити с кърпи за да не ги брули вятър, и да не ги пече слънце. Друго масово превозно средство са мото-триколките, които са и местните таксита, и които спазват собствени правила за движение, често в насрещното, което е почти толкова разпространено, колкото и движението в правилната лента. Тук има голяма доза късмет, но и майсторлък, защото някой избират лява, други дясна, а трети карат по средата, което често ми причинява известен стрес. Попитах шофьора, откъде знае всеки път в коя лента да се движи и той ме успокои като отговори, че не знае. Важно е обаче да свиркаш постоянно с клаксон и да пресветкаш, особено ако си с камион и караш по диагонал в насрещното на всички ленти на кръговото движение. Друго интересно по темата са пешеходците, които са лишени от права, затова и пресичат където, и както им падне. Все пак на места има създаден ред и сутрин полицията слага конуси за да пропуска децата, които пресичат магистралата на път за училище.

Май няма друго за разправяне, освен че ям като разпран, не тренирам сериозно и гледам да бутам работата за да се свършва, и да си ходя, че сигурно пак ще се идва.

п. с. Взех и еспресо кафемашина от Черен Петък в румънския сайт.

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 29.11.19 22:22.

30.11.19
20:43

казано от Brown Bomber на 29.11.19, 21:24:

Все пак на места има създаден ред и сутрин полицията слага конуси за да пропуска децата, които пресичат магистралата на път за училище.

Това звучи малко като “ако го блъснат на магистралата, довечера ще правим друго”.

30.11.19
22:08

И те са хора и си обичат децата, както всички останали, по-скоро е манталитет, защото на съседен път видях пасарелки, които изглеждат пусти.
Веднъж на магистралата заобиколихме умряло магаре, което явно беше престояло доста време в жегата, защото се беше подуло и скоро щеше да експлодира.

30.11.19
23:11

Където има ислям...всичко е изгубено.

05.12.19
16:43

Имаш известно право, ама чак пък всичко. Защо Джошуа и Руиз ще играят реванш в ислямска държава?

Много глупости се изписаха за мача, чак съм потресен и то вярно, че днес всеки разбира от всичко, и се чувства длъжен да се изкаже в нета, та и аз така.
Аз казвам обаче “Down goes Ruiz, down goes Ruiz”, ако се сещате за мача на Формън срещу Фрейзър. Прогнозата ми е нокаут за Джошуа след 3-4 рунд, с ляво кроше 🙂 Ако загуби пак няма да повярвам, ако спечели по точки или ако играе на заден крак цял мач, ще спра да го следя.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1