Бахур и червено винце

Прескочи до:

Ми ела да ти забия 2-3-5-10 шамара, да беше казал по-рано, че това е нужно, без пари ти ги давам 😄  Ай стегни се, наистина.

казано от Херцог Трън на 24.04.18, 15:27:

2-3-5-10 шамара

Малко са 😄

Деян

24.04.18
16:30

Хе - лостовете ти шепнат, след това снимка на някой от куберовите .......... май реално като идеш в залата, Тангра ти говори :-))))))))

казано от Alexander Krastev на 24.04.18, 16:09:

казано от Херцог Трън на 24.04.18, 15:27:

2-3-5-10 шамара

Малко са 😄

Саше, нИдей тъй, аз не смея много и шамари да удрям, че не знам после за какво ще те лежа.. 😄

24.04.18
16:39

казано от Alexander Krastev на 24.04.18, 15:25:

Обаче като ида в залата и все едно чувам лостовете да ми шепнат ... 😄

И на мен ми шепнат “По-леко, давай го айляк” и аз ги слушам 😄

24.04.18
20:58

казано от Alexander Krastev на 24.04.18, 14:26:

Бомбър, днес до 150 стигнах, 160 може би щях да ги стана, но много-много криви. Преди 2 седмици ги имах със сигурност, но кот такоа.

Злорадствам и даже се радвам, че “само” толкова, защото очаквах повече от теб. 150кг и аз ще ги клекна на гърди, въпреки че на гръб няма да е нещо повече. Тотален диЗбаланс, но важното е да ти дишам във врата 🙂)

казано от Brown Bomber на 24.04.18, 20:58:

казано от Alexander Krastev на 24.04.18, 14:26:

Бомбър, днес до 150 стигнах, 160 може би щях да ги стана, но много-много криви. Преди 2 седмици ги имах със сигурност, но кот такоа.

Злорадствам и даже се радвам, че “само” толкова, защото очаквах повече от теб. 150кг и аз ще ги клекна на гърди, въпреки че на гръб няма да е нещо повече. Тотален диЗбаланс, но важното е да ти дишам във врата 🙂)

Чак пък дисбаланс.

24.04.18
22:19

казано от SimplySatisfying на 24.04.18, 22:02:

Чак пък дисбаланс.

Не визирах Сашо...

казано от Brown Bomber на 24.04.18, 22:19:

казано от SimplySatisfying на 24.04.18, 22:02:

Чак пък дисбаланс.

Не визирах Сашо...

На мен ми стана ясно, че говориш за себе си, просто не виждам защо би било дисбаланс при положение, че почти изцяло правиш преден клек, съдейки по тренировките ти.

24.04.18
23:10

Миналата година дали имам и 5 тренировки на преден, а тази вярно станаха 1-2 мес.

25.04.2018 - горна част, тежък ден

лежанка 4,4,4,3х120 - набирания 4,4,4,4х(+30)
кофички 4,4,4х(+30) - пендлей гребане 4,4,4,4х120
задно рамо с ластик - фейспул на скрипец, по 10 повторения; 2 пъти

На лежанката не беше отказ, ами чукнах лоста в стойката и загубих баланс.

27.04.2018 - тежък ден, долна част

клек на гръб, хай-бар 4,4,4,4х170
тяга 4,4,4х220
зерчер 4,4х100

Ще си карам на хай-бар клек засега, и без това от него най-много файда има. Вкарах ръцете под лоста (или поне се опитах) и сякаш съм една идея по-изправен.

На тягата много сила, можеше по още 2-3 повторения на серия да направя.

Мнението беше редактирано от Alexander Krastev на 27.04.18 13:59.

27.04.18
14:36

казано от Alexander Krastev на 27.04.18, 13:59:

Ще си карам на хай-бар клек засега, и без това от него най-много файда има.

Ако ти се пише, би ми било интересно защо мислиш така. Не търся някаква дискусия, просто твоето мнение по въпроса 🙂

От физична гледна точка, рамото, в края на което е закачена тежестта е по-дълго, съответно е необходим по-голям въртящ момент за да се преодолее рази тежест, т.е. за едни и същи кила на лоста, тренировъчния ефект ще е по-голям при хай-бар, спрямо лоу-бар, защото е по-трудно. Това е теорията.

Практиката е, че клекнах лоу бар 210, без да клякам лоу-бар въобще и то с ужасна техника 😄

Демек, ако докарам хайбар 210-220, може да очаквам 240-250 на лоу бар.

Мнението беше редактирано от Alexander Krastev на 27.04.18 14:53.

27.04.18
15:04

Лоу бар изглежда малко по-рисково, защото при изправянето влиза кръст и гръб повече от хай бар. Не че има директна връзка, но щангистите клякат хай бар, а и самото движение така е по-красиво.
Сашо, първите повторения горе долу хай-бар, но после си го подкарваш някакво хибридно с лоста високо и лоу бар.

Не е по-рисково движението 🙂 Въртящия момент, генериран в таза е един и същ при хай и лоу бар и съответно напрежението в кръста е същото. То като клякаш, всъщност не трябва да има напрежение в кръста - това означава, че тежестта не е балансирана добре 🙂

Бомбър, с моите пропорции няма как да не се наланям, иначе ще падна. Щангистите клякат така по други причини. Но си прав, че движението е по-красиво, въпреки че усещането за красота по принцип е строго субективно нещо 😄

27.04.18
15:25

Всичко е безопасно и няма напрежение никъде особено във Форума и особено за тези, които го практикуват така цял живот.
Със сигурност пропорциите определят как всеки да кляка според физиката си.
На лоу бар кръста разгъва, а на хай-бар краката разгъват, най-грубо и некомпетентно казано, сега специалистите ще обяснят.

27.04.18
15:38

казано от Brown Bomber на 27.04.18, 15:25:

На лоу бар кръста разгъва, а на хай-бар краката разгъват, най-грубо и некомпетентно казано, сега специалистите ще обяснят.

Няма такова нещо. При клека се разгъва се от таза, както и при тягата. Просто тежестта се движи в различна таректория при двата вида клек.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 27.04.18 15:38.

Сашо, а делоуд кога? : )

27.04.18
15:48

В таза е разгъването има си хас, глупост написах.
Имах предвид, че при хай бар генерираш силата с приоритет в краката, а на лоу бар от кръста/гърба.

27.04.18
15:49

Пак няма такова нещо. Ти въобще клякал ли си лоу бар?

27.04.18
15:50

Никога.

казано от Херцог Трън на 27.04.18, 15:45:

Сашо, а делоуд кога? : )

Ники, не знам дали има смисъл да делоудвам - както очаквах, май мина някаква адаптация, затова се чувствах толкова смачкан предните 2-3 седмици.

Просто няма да напъвам на умирачка вече, а ще имам тренировки с различна интензивност. Ето, примерно утре имам айляшка преса с набирания и кофички без тежест и сгъване за бицепс за душата и нервната система 😄

27.04.18
16:03

Хинкс, след като не съм прав и за силата генерирана от крака или кръст/гръб (таз), тогава защо всички, които имат слаби крака, правят добро утро при изправянето?

Тежестта те навежда, когато гърба/кръста ти поддаде.

Деян

27.04.18
16:53

Аз пък не знам как се признават такива тибойски клекове, като този втория от клипа, а и не само-май и първата клекна така. Те дори паралела не хванаха, някакъв супер разкрач-чак и се кефят 😄

Е, те тия вторите са общо взето събрани най-грозните изпълнения, с екипировка, машини и т.н. от westside barbell, дето само те си ги признават. По официални състезания, клековете са си съвсем нормални 🙂

27.04.18
17:11

казано от Херцог Трън на 27.04.18, 16:11:

... правят добро утро при изправянето?

казано от Brown Bomber на 27.04.18, 17:11:

казано от Херцог Трън на 27.04.18, 16:11:

... правят добро утро при изправянето?

Да, точно при изправянето. Почти винаги тежестта те “захлупва”/навежда и правиш добро утро като тръгнеш да се изправяш. Защото или гърба, или кръста ти поддават.

Мнението беше редактирано от Херцог Трън на 27.04.18 17:19.

Не съм много съгласен с това за захлупването. С навеждането напред също се компенсира липса на сила в краката, защото по този начин те се разгъват с минимално придвижване на тежестта нагоре, и после движението се довършва с помощта на задната верига. Същото и е при тягата когато разгъват краката напълно още преди лостът да е доближил коленете.

Мнението беше редактирано от Станимир на 27.04.18 17:35.

Това е чудесно, но за съжаление еректорите не играят активна роля като тазоразгъвач, а всъщност задното бедро изпълнява тази функция. За да направиш екстензия в гърба, еректорите вършат работа. Или пък да задържиш гърба в екстензия (стегнат), като например при тежък клек.

Мускулите, които разгъват таза (основните) са задните бедра и глутеуса. И при добро утро се налага да вършат повече отколкото при клек.

Ако проблемът е в слаб кръст/гръб, това би следвало да се случи още при спускането. Когато се случва в началото на изправянето, е нещо различно.

И кое е различното при изправянето? Или да попитам - ако е при изправянето, кое е слабото звено?

Различна е силата, която е нужно да генерират краката.

Че е различна, различна е наистина. Но това няма грам общо с навеждането.

27.04.18
23:16

А корема ,къде го забравихте?

Ролята на коремните мускули изобщо не е толкова голяма при заден клек колкото си мислите, особено при по-слабите lifter–и които не клякат с тежко. Не те определят навеждането, а силата на гърба vs силата на краката. При преден клек коремните мускули са по-важни, а при зерчер/клек с пудовки например, още повече.

27.04.18
23:22

казано от Кристиян Дончев на 27.04.18, 23:17:

Ролята на коремните мускули изобщо не е толкова голяма при заден клек колкото си мислите

Аз не мисля,аз съм го изпатил-няма за мислене.

Ролята на коремните мускули изобщо не е толкова голяма при заден клек колкото си мислите

Така е, ядрото като цяло е некъв придатък, като бицарите....правиш малко коремни за плажа, останалото е излишно.

Не те определят навеждането, а силата на гърба vs силата на краката.

А ние цяла страница досега обсъждахме реколтата лалета в крайбрежните райони на Нидерландия.

Това видео го прехвърлих набързо. Стигнах до момента, в който дават за пример някаква негърка, която дърпа с гръб като футболна топка и я дадоха за пример за силен гръб. (някъде около 7:40 беше). Оттам нататък смятам, че може да сметнем видеото за хумор, нищо повече.

Long live broscience.
https://i.pinimg.com/originals/24/a2/76/24a2762949c79a30fb00d8dfe8067e87.jpg

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1