Renovatio

Прескочи до:

08.06.18
14:28

Та така-малко на чисто да започна. С оглед новият ми дневник, реших в сряда да направя цяло тяло в по-високи бройки на базовите, за да дам символичен старт на цялото и да видя как ще ми протече тренировката и как ще се чувствам след това :-) Общо без да броя загряващи и вработващи нагласих тежестите като за 7-8 повторения. И последваха с еднаква тежест следните упражнения в 4х8: лег, вертикален скрипец в подхват, раменна преса с щанга от стоеж, гребане с дъмбел и накрая клек, като само той бе 4х6. Направих и по 2 х 12 скотово за бицепс и по толкова френско над глава. На базовите приключвах много близо до отказа. Нямам мускулна треска вчера и днес, нито чувствам някаква по-осезаема умора. Леко ме болят краката, но тези дни доста ходя-10 пъти сигурно повече от обикновено.

Темата беше редактирана от Деян на 28.10.18 00:51.

08.06.18
19:10

В залата днес:

Вчера ми шибнаха една инжекция против тетанус, ама ми я пернаха между рамото и трицепса, та леко обхвана и двете. Болеше ме малко, имах дискомфорт и го давах по-лежерно:

Раменен  лег -до 4х6х80;
Сгъвания за бицепс-по 1,2 серии в различни упражнения.
Румъня-до 4х6х90;
Военна преса-4х5х52.5
Гребане с трап-до 4х6х60;
Френско над глава-2х12

Бицепсовите просто ги пробвах преди гърба, за да видя как е......ами няма го тоз дискомфорт. Даже после и при гребането почти нямаше болка.

По 5 хапа БЦАА преди и след зала.

10.06.18
16:06

Днес:

1. Клек-5 х лоста, 5х30, 5х40, 3х50, 3х60, 3х70, 3х80, 5х60;
2. Лег - 5 х лоста, 5х40, 5х50, 3х60, 3х70, 3х80, 3х85, 3х90, 3х92.5, 3х95, 1х10х50;
3. Гребане на долен скрипец в тесен успореден хват - качвах в 6-7 серии до 2х5х100, т.е. всички плочки;
4. По едно асистиращо за ръце.

Обобщено: много добре ми идват тройките-хем на тежките серии напъна не е голям като на двойки и сингли, хем избягвам проявяващото се при мен, щангата изведнъж да започне да тежи на 4-тото или 5-тото повторение на 3-та или 4-та серия, когато правя серии за 5-ца с еднаква тежест. От друга страна, още не бях напълно възстановен от предната тренировка онзи ден за цяло тяло и то която правих в поне двойно по-висок обем, от колкото тренирам обикновено. Също така, днес отидох в залата към 14.30 ч. на една пържена филийка с чаша айрян и малко кашкавал, които изядох около 09.00 ч. сутринта. Е, като се прибрах вкарах “бърз въглехидрат”-крем карамел ;-)
Гребането го правих на скрипец, защото със свободна тежест за тройки или като цяло ниски повторения на макс, все още не ми е ок. А пък даже и не напъвах на всичките плочки, които сложих, много аванс има за още бройки или тежест.
На тежките серии при клека и лега, почивах около 2.5-3 мин. Пулс-не минаваше 100 удара в мин. и при най-тежките серии. Иначе без кой знае колко близо до отказите.

Добавки: по 2 хапа магнерич сутрин и вечер, което общо май е около 800 мг. магнезий и 10 таблетки БЦАА, разпределени преди и след зала, т.е. общо идва около 11 гр.

Мнението беше редактирано от Деян на 10.06.18 16:14.

12.06.18
13:44

Абе от 2-3 дни имам една болка на гърба - точно на мястото, което съм очертал в червено на снимката. Като седя, ако съм изправен на стола почти не го усещам, боли ме леко като се наведа над компютъра. Най-дискомфортно ми е и ме боли, когато съм прав и правя извивки в кръста наляво и дясно или наляво съчетано с наклон назад. Ако се навеждам като за тяга с изправен гръб или клякам, почти не го усещам. Преди последната тренировка си ме болеше, но като кляках не усещах болка, нито след това. Явно е от неправилното стоене на бюрото. И не е нещо в гръбнака, а самият мускул ли е, сужужилие ли е, не зная.

Мнението беше редактирано от Деян на 12.06.18 13:46.

12.06.18
14:14

Като извиваш назад гърба и стягаш боли ли те? Или ако си пробвал при бутане на щанга от тилен лег дали те боли там.

12.06.18
14:38

казано от Димо на 12.06.18, 14:14:

Като извиваш назад гърба и стягаш боли ли те? Или ако си пробвал при бутане на щанга от тилен лег дали те боли там.

1. Значи заболя ме онзи ден-събота, точно сутринта, ден преди тренировката в неделя, на която правих лег и клек. И при двете упражнения, никаква болка. След това, цяла събота и неделя никаква болка.
2. От днес сутринта пак ме боли, Като се замисля, болките съвпадат с дните, след които съм бил на работа и съм седял на бюро. На работа в петък - заболя ме в събота, на работа вчера-заболя ме днес.
3. Като извия назад гърба и го стегна, усещам мнооого леко, а ако го извия силно до колкото мога, болка почти няма никаква. Като тръгна обаче да извивам наляво и дясно в кръста или комбинирано назад с наляво и дясно, независимо стегнат или не, ме боли най-много.
4. Боли ме от дясно, но когато се наклоня наляво ме боли повече, от колкото когато се наклоня надясно. Явно, че при противоположната посока повече разтягам.

Мнението беше редактирано от Деян на 12.06.18 15:06.

15.06.18
10:59

Колеги, абе дайте някакъв достоверен сайт за калориите в храните, както и в готвените такива. Гледам, гледам, ама то брутални разминавания - по 60-70 калории на ястие, например в кюфте на скара. Ами то като изям 4-5 кюфтета и на всяко ако съм занижил калориите, ще си мисля, че съм в дефицит, а да не съм.
Гледах и тух, но подредбата не е изброена “едно под друго” и ще трябва да отварям всеки продукт един по един, като преди това преминавам и съответния раздел-млечно ли е, месо ли е, ако пък е месо, от какво животно е, пък като намеря животното-бут ли е, плешка ли е и т.н. Много ровене. Но ако приемем, че тук достоверността за калориите е приблизително 98-99 %, ще ровя, няма начин.

myfitnesspal - направо си сканираш баркода на продукта и няма как да има разминаване. Ако ти са проблем кюфтетата просто си въвеждаш 30гр. телешко месо от шол например, 30гр. свинско месо от бут, 5гр. сол и всичко, което включваш в рецептата и пак няма да има разминаване.

15.06.18
12:05

Друго направих. Като цяло, аз не ям кой знае колко сложни за приготвяне храни, та да ми е трудвно смятането, какво има вътре - общо взето пилешки пържоли на скара от червено и бяло месо, свински пържоли, кюфтета, кебапчета, млечни, яйца, риба, салати. Тук таме някоя манджа. Та едно по едно си ги нанасям от описанията тук /където и за готвени-пържени, печени и т.н. има информация/ за 100 гр. и после само ще нанасям съответната храна за съответното хранене. За 30 минути работа пряко сили, да си нанеса бая храни в програмата. Samsung Health е моята и не виждам да отстъпва по каквото и да е, като възможност за попълване на данни и смятане. То храненето е едно от многото неща, които можеш да си въвеждаш. Има крачкомер, активности за какви ли не упражнения и т.н. и т.н.
Иначе за 4-5 дена от как махнах напълно хляба и тестеното и общо взето старание да не надвишавам 2150 калории /понякога запълнени и със десерт и алкохол, но умерено/ , съм почти 3 кг. надолу. Е, сигурно е вода, ама от неделя даже не съм и тренирал. Та нещо се амбицирах с тези калории и започвам да смятам. някъде може и да греша леко, но при дефицит 20 %, дали ще са -500 или - 350, все е тая. Трудното е, когато се храня навън - де да знам пилешката пържола от бяло месо, която преди малко ядох, 150 или 200 гр. е. Де да знам също двете лъжици шопска салата, колко сирене им е сложено и колко грама са, за да ги сметна, барабар и с мазнинатна там. Та за целта, малко завишавам понякога на око.

Като ядеш навън винаги смяташ пилешката пържола 200гр. дори да е 150; шопската салата 500кк дори да е 350 и така ще се предпазиш от надвишаване на дневните калории. Ако обаче се опитваш да трупаш килограми смяташ по обратния начин за да не се лъжеш, че ядеш достатъчно и да имаш мотивация за още 1 хранене.

Мнението беше редактирано от Стойко Колев на 15.06.18 12:21.

15.06.18
12:42

казано от Стойко Колев на 15.06.18, 12:20:

Като ядеш навън винаги смяташ пилешката пържола 200гр. дори да е 150; шопската салата 500кк дори да е 350 и така ще се предпазиш от надвишаване на дневните калории. Ако обаче се опитваш да трупаш килограми смяташ по обратния начин за да не се лъжеш, че ядеш достатъчно и да имаш мотивация за още 1 хранене.

Колко горе долу идва една 200-грамова шопска салата. Аз много значи съм я подценил. Викам си-домати, краставици, я има 20-30 калории, я не, малко сиренце и олио, те ти ги 100-ина калории за цялата.

15.06.18
13:38

Стига бе Дидо, колко са 60 калории. Никой не може да ти гарантира какво точно има в тези кюфтета, които ти ги ядеш, колко грама са, колко вода са сложили и колко сланина, никой не може да ти гарантира колко от мазното е останало вътре и колко е отишло в тавичката на скарата, щото си се замотал с биричката и не си ги махнал навреме от скарата.

А слагаш ли олио и сирене, то вече не е съвсем салата. 1 лъжица олио е 150 Ккал. 1 кибритена кутийка сирене е 50 гр. или 120 Ккал. Зависи колко ти е лека ръката като сипваш олиото и колко като режеш сиренето може една шопска да ти удари 500 като нищо.

Тва с калориите е ориентировъчно. Един ден ще си 200-300 горе, другия ще си 200-300 долу, никога не може да ги сметнеш до калорията, освен ако не ядеш само някакви много чисти отделни продукти.

Ако на хартия трябва да сваляш на 2000 Ккал и според твоите сметки ядеш 2000 а след 1 месец не си мръднал, значи някъде бъркаш - дали е сметката завишена, дали са калориите занижени... няма голямо значение. Почваш да режеш още и гледаш кога почваш да сваляш и държиш там. Ако на 1500 Ккал вече си се наял, а трябва 2000 да ядеш, ми недей... Нека има дефицит, няма се свършиш толкова лесно, спокойно 🙂

Мнението беше редактирано от Димо на 15.06.18 13:40.

15.06.18
13:48

То, Димо не може да се гарантира, ама и аз както каза по-горе Стойко, завишавам написаното на хартия. Примерно одеве ядох пилешка с бяло месо на скара, ама вместо 200, наистина ѝ зададох 150 гр., както се коментираше.
Ох, мани. Одеве някакви колеги от регионалните ни звена дойдоха и донесоха за празника им баклава /май Рамазан било/, та врътнах едно триъгълно парче и веднага добавих едни 500 калории към днешното хранене :-) Тези дни са ми много малко въглените, не съм ял грам пържено и нещо нямам ищах за тренировка. Не се чувствам слаб, не знам в залата каква сила ще имам, но го няма онова вътрешно желание, с нетърпение да идеш да буташ, да дърпаш, да сгъваш и разгъваш. Ей така ми минаха 4 дни. То и ангажименти имах, ама не е оправдание.

Мнението беше редактирано от Деян на 15.06.18 13:50.

15.06.18
14:00

Мда, и аз като се нагърмя с баклава и толумбички и ми пламнат ушите от толкова захар и като опуля погледа и имам чувството че пара през ушите и мълнии през очите ми излизат и на мен много ми се ходи на зала. Само дето на другия ден сутринта е бая кофти въглехидратния махмурлук - главата боли, устата пресъхнала, ръцете треперят... Заеби тоя фън...

Bart Simpson

15.06.18
14:02

Хахахаха, въглехидратен махмурлук.

15.06.18
14:03

Аз не съм се чувствал така след голям прием на сладки неща. Отделно от това, въобще не чувствам ситост от протеиново хранене, както се прокламира, че уж е усещането. Не ми е проблем без въглени, т.е. тонуса в ежедневието, но и 3 пържоли на куп да изям със салата, кормето си стърже. Хубавото е, че като не ям въглени някак се чувствам все едно съм със слаба структура и ниско тегло, дори реално да съм си шишко. Някак си по-лек, по-повратлив.

Мнението беше редактирано от Деян на 15.06.18 14:05.

16.06.18
18:25

Днес:

Раменна преса-5,6 серии с прогресия в тежеста, до 3х3х57.2;
Набиране във V образен подхват със СТ-5х3, 3х5, 1х3;
Романя-до 3х4х90

На набирането сила имам и за доста повече, но внимавам там и го давах по-леко от към бройки. Опитах и сумо тяга, ей така от любопитство-не е обаче моето упражнение. Уж само с лост всичко е ок, викам това е, но с тежест много ми удря кръста. Прав гръб, разкрача и стъпалата както трябва, и т.н. и т.н., но....... Апропо от тяго подобните, най ок съм с румънската и трап бар.
Гледам да съм в 20 % дефицит.

Добавки: 11 гр. БЦАА, 1 гр. магнезий.

16.06.18
18:47

казано от Deyan на 15.06.18, 10:59:

Колеги, абе дайте някакъв достоверен сайт за калориите в храните, както и в готвените такива. Гледам, гледам, ама то брутални разминавания - по 60-70 калории на ястие, например в кюфте на скара. Ами то като изям 4-5 кюфтета и на всяко ако съм занижил калориите, ще си мисля, че съм в дефицит, а да не съм.
Гледах и тух, но подредбата не е изброена “едно под друго” и ще трябва да отварям всеки продукт един по един, като преди това преминавам и съответния раздел-млечно ли е, месо ли е, ако пък е месо, от какво животно е, пък като намеря животното-бут ли е, плешка ли е и т.н. Много ровене. Но ако приемем, че тук достоверността за калориите е приблизително 98-99 %, ще ровя, няма начин.

Привет адаш 🙂
Това със състава на храните в различните източници си е така,и аз съм се чудел кое да се приема за истина,дори в чистите,несготвени храни.Може би някакво усредняване трябва,но си е игра.Както и да е,аз няколко пъти тук съм споменавал един сайт,поне мен много ме кефи.Има въведени храни,но и сам си добавяш каквото искаш, добавки дори,може да си правиш план във времето,измервания и т.н.Предполагам е познат,но да го сподeля 🙂

Мнението беше редактирано от old_man на 16.06.18 18:48.

Аз лично  от години ползам фитдей за да си изчислявам приблизително калориите от храната. Задал съм най -неактивния начин на живот и си добавям всяка отделна активност към съответния ден. Като добавям само големите активности -тренировка, ходене в планината и т.н. Това че съм се качил 10 пъти по стълбите до третия етаж, че съм тичал след колелото на детето или че държа малкия по един час в ръцете -изобщо не го отразявам. Храната си я пиша така както съм я приел по грамажи и горе -долу стават нещата.
Иначе ако изям 4-5 кюфтета с една салата от тези дето ги описваш и не трябва да ям нищо повече за деня, ако искам да съм в дефицит. 🙂

Bart Simpson

17.06.18
18:19

Дидо, какво направи с цигарите?
Успя ли?

17.06.18
18:25

казано от Bart Simpson на 17.06.18, 18:19:

Дидо, какво направи с цигарите?
Успя ли?

Не ....... но ги намалявам прогресивно уж. Всеки казва, че се спират рязко, а и винаги така съм ги спирал, но все нещо ме гложди, да не създам прекален стрес за организма. На 45 съм все пак. И пуша не толкова защото ми се пуши, а защото целя именно постепенното премахване на отровата.

19.06.18
14:54

Пф, в момента съм на около 2100 калории и честно казано, трудно ми е да си ги набавям, ако съм ограничил въглените и гледам да има повечко протеин. Знам, че мога да изпраскам стотина грама ядки или просто да ям повече въглехидрати и да оправя работата, но това не е основното. Основното е, че не виждам как мога да осигуря от храна 200 и курус грама протеин /приемайки, че ми трябват около 2 - 2.2 гр. на килограм телесно тегло/, ако не изям близо кило месо на ден. А аз няма как да го изям. Примерно не закусвам или ако закусвам, ще изям кофа ксисело мляко /12 гр. протеин на цялата кофа-400 гр., т.е. 3 гр. на 100 гр. мляко/ с овес. Ще изпия за деня няколко капучинота и смятайки 300 гр. дори прясно мляко в тях, което не е толкова, хайде да добавим още 15 гр. протеин. 5 белтъка да ям на ден или цели яйца, са ми още 20 гр., съответно 35 гр. при цяло яйце. Станаха общо 47 гр., съответно 62 гр. при цяло яйце, които няма как да ям всеки ден. Трябват ми обаче още около 150 гр. В 100 гр. месо и то с най-много протеин /агнешко не знам какво си и пилешки гърди да кажем, ама всеки ден ли...........апропо в свинското е по-малко/ има около 23 гр. средно. Т.е. извън млечните и яйцата, следва да изям още около 700 гр. месо за деня и то с по-високо протеиново съдържание, за да набавя нужните ми минимум 2 гр. протеин на кг. телесно тегло. Е извинявайте много, ама ям обикновено 3 пъти на ден, като месните ми хранения са на обяд и вечер. Една нормална пържола е около 200 гр., т.е. 40 грама общо протеин в нея и консумирана с някаква салата, е едно нормално за мен хранене, макар днес освен пилешка пържола от бут около 150-200 гр., хапнах и едно свинско бон филе на скара-100 гр. Вечер е подобно и смятайки нещата, то 200 гр. протеин от храна на ден не мога да докарам, ако се храня нормално, без да се напъвам и чак неприятно да ми става. А и всеки ден ли ще ям по 4-5 белтъка или хайде, цели яйца. И така да се надувам, при положение, че нямам намерение да качвам маса, а гледам да свалям. И междинно хранене ли да правя-в което отново да хапна нещо протеиново, но пак няма да ги докарам нужните грамажи. И ако през деня, на всяко ядене не винаги е месо в такъв грамаж, а някакви бобови, в които също има протеин, пак не става, защото там е по-малко доста протеина-за 300 гр. бобови общо взето не събира и 30 гр. протеин. А ако изям 100 гр. фъстъци например, там е доста протеина - 26 гр., но пък калориите са ми 1/4 от тези за деня и трябва да орежа други хранения, ако в тях има и някакви въглени-варени картофи, кафяв ориз и т.н., за да съм си в калорийния дефицит.
Гледам има хора основно само месо и някакъв ориз или картофи ядат, ама и така не става. Тези дни си гледам какво и как и приема на протеин ми е около макс 1.2-1.4 гр. на телесно тегло. Да, в кашкавала също има протеин, в други млечни, но и калориите и мазнините са доста. За да набавя 40 гр. протеин от кашкавал следва да изям 200 гр., което ми е около 660 калории :-)
Днес например, смятайки прясното мляко сутринта и през деня и пържолите на обяд, съм набавил 70 гр. протеин. А до 220 гр. - колко месо да изям на вечеря още - излиза 600 гр., които няма и да ми стигнат и ще трябва и още нещо протеиново :-)
Това са абсурди. Сори, ама няма как да стане тая при моите даже 106 кг. в момента, а аз дори ги смятам нещата за протеиновите нужди, ако тежа 100 кг.

Мнението беше редактирано от Деян на 19.06.18 15:29.

19.06.18
15:24

Ако не взимаш добавки, трудно се изяждат наистина 2 гр/кг телесно тегло белтъчини, без да отидеш на голям излишък и без да се тъпчеш с немазни меса, яйчени белтъци и извара примерно.
Аз например от началото на годината до днес съм го докарал до 146 гр средно на ден при около 118 кг лично тегло, без да взимам протеинови пудри, като при това ям месо на всяко ядене. Това е под 1,3 гр/кг.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 19.06.18 15:28.

19.06.18
15:37

Факт.
Без пудра, или трябва да си на много стриктна и премислена диета, или да си на солиден излишък, за да стигнеш 2 гр/кг.

От друга страна: При сегашните цени на пудрите (особено промоционалните от bulkpowders myprotein и тн.) един шейк ти излиза колкото две вафли.

19.06.18
15:42

казано от CarnalK на 19.06.18, 15:37:

Факт.
Без пудра, или трябва да си на много стриктна и премислена диета, или да си на солиден излишък, за да стигнеш 2 гр/кг.
От друга страна: При сегашните цени на пудрите (особено промоционалните от bulkpowders myprotein и тн.) един шейк ти излиза колкото две вафли.

Ами точно това ще направя да ти кажа - отново ще си взема суроватъчен протеин, макар сега да пия само БЦАА. Като видя, че на всеки около свалени 3 кг. телесно тегло ръките ми падат с почти сантиметър, ме обзема ужас :-) Сигурно е мазно, защото изглеждат по-големи и релефни, ама все пак :-)
Това в рамките на шегата - при две дози протеинова пудра след тренировка от тази която пиех, т.е. 60 гр., се съдържат 40 и отгоре гр. протеин. Та си е оферта не, ами и отгоре !

Мнението беше редактирано от Деян на 19.06.18 15:43.

19.06.18
15:49

казано от Deyan на 19.06.18, 15:42:

Като видя, че на всеки около свалени 3 кг. телесно тегло ръките ми падат с почти сантиметър, ме обзема ужас :-) Сигурно е мазно, защото изглеждат по-големи и релефни, ама все пак :-)

😄

Bart Simpson

19.06.18
15:58

По евтино е от протеиновата пудра и има по-добро съотношение-калории/ протеин.
А другата е пудрата, за която днес дадох 45 евро.
Логичния въпрос е защо си харча парите тогава, отговора е,  че ми е удобно когато не ми се яде.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 19.06.18 16:02.

19.06.18
16:09

Колко ти струва тази консерва с риба тон?
Тук една консерва 200 грама е 1,20 евро. Или 60 евроцента на 25 грама протеин.

В момента протеина на myprotein e на цена 50,40 евро за 5 кг. А това са 166 дози по 30 грама пудра, което са същите 25 грама протеин. Или малко над 30 евроцента за 25 грама протеин.

Ми пудрата е почти два пъти по-евтина...

Или твоята математика е друга?

Ама да - ако си купуваш маркова пудра, то ще сравняваме и с маркова риба тон.

Мнението беше редактирано от CarnalK на 19.06.18 16:10.

Bart Simpson

19.06.18
16:11

Тона е 40 цента.
Пудрата е 45 кинта за 1.8 кг.
Нямах предвид ценовото съотношение, а терзанията на Дидо -със или без пудра.
Но си прав, дори в най-добрия вариянт парите са едни.
Аз въз основа на тези сметки прединяколко дне се заинтригувах относно съдържаниетона живак в тона и ежедневното му консумиране.

П.п. Консервата е сто грама и съдържа 26 грама протеин.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 19.06.18 16:17.

19.06.18
16:15

казано от Boby_ на 19.06.18, 15:24:

...трудно се изяждат наистина 2 гр/кг телесно тегло белтъчини...
Аз например от началото на годината до днес съм го докарал до 146 гр средно на ден... като при това ям месо на всяко ядене. Това е под 1,3 гр/кг.

Може би има някаква причина да не могат да се приемат лесно 2 г/кг или дори 2,2 , както се твърди по класическите проучвания.Може би такъв прием следва да задоволи нуждите от тренировки , различни и като обем , интензитет и дори като честота от тези ,които  Дидо прави.
  Ти пишеш , че приемаш 1.3 г/кг през последните 6 месеца средно.Затова да те питам , забелязваш ли някакъв мускулен спад за този период с такъв прием на белтък или не?
  Аз лично мисля , че 1.3-1.7 г/кг са достатъчни за повечето трениращи , като 2+ ми се струва да са необходими при прием на продукти , които увеличават осезаемо белтъчния синтез , ускоряват възстановяване и т. н . по неестествен начин разбира се.

19.06.18
16:23

казано от XXL на 19.06.18, 16:15:

Може би такъв прием следва да задоволи нуждите от тренировки , различни и като обем , интензитет и дори като честота от тези ,които  Дидо прави.

Рядко описвам вработващите и асистиращите, но под 5.5-6 тона обем нямам дори и при най-орязаните от към обем тренировки, т.е. 4х4, 5х5, 6х3 и т.н. Тръгна ли от онези 4х6-8, където включвам и повече движения, нещата отиват към 10 тона в най-лошия случай. Реално е даже поне 2 отгоре. Не, че е кой знае какво де. Обикновено тренирам през ден, ако всичко е ок, независимо какъв ден се пада, т.е. в едната седмица може да са четири тренировки - ден 1, 3, 5, 7 и следващата седмица - ден 2, 4, 6. За 14 дни тренирам общо 7 пъти по план. Тъй като живот и здраве петък трябва да пътувам, даже тези три поредни дни мисля да тренирам всеки ден-и за да ми се получи и да няма дублиране на мускули в два последователни дни, ще е с базови гърди гръб днес - крака корем утре  и рамена ръце в четвъртък ;-)

Мнението беше редактирано от Деян на 19.06.18 16:39.

19.06.18
16:30

Дидо , мисълта ми беше за количеството протеин.Ти се стараеш да дадеш на тялото си някаква доза , която мислиш за адекватна , но дали то наистина има такива нужди???

19.06.18
16:36

казано от XXL на 19.06.18, 16:30:

Дидо , мисълта ми беше за количеството протеин.Ти се стараеш да дадеш на тялото си някаква доза , която мислиш за адекватна , но дали то наистина има такива нужди???

Ами нали господства мнението, че при дефицит /а и не само/, трябвало да се взима 2.0 - 2.2 гр. протеин на килограм телесно тегло, за да може при отслабване-основно топене на мазнини, да си запазиш мускулната маса максимално.......не да вдигнеш, а да запазиш наличната. Скоро четох, а и цитирах някъде в някаква тема тук мнението за едно изследване, че при стимулиране с препарати за мускулен растеж е било достатъчно и прием на само 1.1 гр. на кг. телесно тегло протеин, без въобще да се тренира. Т.е. за нетрениращи това е било достатъчно за повишаване на мускулната маса при повишен и то протеинов синтез, поради наличието на препарати. Какво остава ако не си на такива и протеиновият ти синтез не е на това ниво. Все пак не прочетох, как е бил калорийният прием в този период на изследване. Но какъвто и да е бил, основно е качена чиста мускулна маса и то сериозно.

Мнението беше редактирано от Деян на 19.06.18 17:24.

19.06.18
16:44

Ти остави какво мнение господства , ами си направи сам равносметка за , да речем последните 6-7 месеца , какъв ти е бил протеиновия прием(не че той е единственото важно нещо) , как са се движили тренировките , личното тегло как е вървяло и си направи заключение някакво.Защото ако ти е твърде мъчително да си набавиш достатъчно белтък , колкото ти искаш от храната , то може би тялото ти не желае повече от това.

Мнението беше редактирано от XXL на 19.06.18 16:47.

19.06.18
17:20

Калкулацията Х гр. протеин / кг лично тегло е малко подвеждаща впрочем.
За илюстрация - ако тежиш 70 кг на 10% формулата 1.6-2.2гр / кг е сравнително приложима. Ако обаче тежиш 130 кг на 32% нещата се изкривяват сериозно, главно защото мускулната маса, която се опитваш да подхранваш и развиваш няма нищо общо с килата, които показва кантара. 🙂
И понеже повечето от нас сме някъде по средата между горните два примера се налага да си нагласяваме количествата субективно.

Мнението беше редактирано от Владо на 19.06.18 17:22.

19.06.18
17:39

ХХЛ, когато си в излишък и ядеш повече въглени, дори протеиновия прием да не е бил толкова висок, тялото не посяга към мускула за енергия, защото му е осигурена от въглени. Протеиновият прием иначе от към храна е бил що годе същия, плюс 40 гр. в тренировъчните дни съдържащи се в 60 гр. пудра, която съм взимал.

Владо-така е. Бая мазно имам по някои места и не може да се прецени активното тегло. Скоро ще ида да ме измерят с калипера, за да ми определят процента мазно, както и соматотипа. Защото мисля и това има значение, колкото и странно и незначително да е за някои. Едно е да си с дебели кости и с високи мазнини, т.е. да си например ендоморф, друго е да си бил по-слаб като младеж, с по-фина костна структура и впоследствие да си наддал на тлъстина. Поне аз това съм схванал от нещата, които съм чел-особено за тренировките.
Чакай да не казах някоя простотия и да ме пратят за кафе 😎

Мнението беше редактирано от Деян на 19.06.18 17:45.

19.06.18
18:32

казано от Deyan на 19.06.18, 17:39:

Скоро ще ида да ме измерят с калипера, за да ми определят процента мазно, както и соматотипа. Защото мисля и това има значение, колкото и странно и незначително да е за някои. Едно е да си с дебели кости и с високи мазнини, т.е. да си например ендоморф, друго е да си бил по-слаб като младеж, с по-фина костна структура и впоследствие да си наддал на тлъстина.

А, виж го соматотипа да. И аз съм същия де - готов съм тибетска астрална карта да ми нарисуват...само и само да не спирам пиенето.. 🙂))

Аз съм го казал и в други теми, но аз приемам под грам протеин на кг .телесно тегло(напоследък неволно го увеличих, че жуля много прясно мляко и забих в свалянето). Не намирам никаква разлика в загубата на мускулна маса, спрямо сваляне с хранене преобладаващо съотношение на протеин. За мен дали ще приемаш 80-90 грама протеин на ден или 150 няма никаква разлика по отношение на загуба на мускулна маса. Даже при по-нисък прием на протеин и по-висок въглехидрат нещата ми се получават по-добре.
Боби спомена за някакво изледване за стареенето и общото здраве, че в дългосрочен план ниския прием на протеин влияе негативно, но аз докато не го изпитам на собствен гръб не го приемам. Даже смятам, че по два -два и нагоре протеин за айляк спортуващи аматьори е вредно и ненужно натоварва бъбреците.

Bart Simpson

19.06.18
18:57

Тъкмо ще знаеш за следващото остаряване 😁

19.06.18
20:34

В залата днес:

Както казах по-горе, ще врътна малко по-различни тренировки идните 3 дни. Та:
Лег-пирамида в 4-5 серии и 4х6х85;
Горен лег-4х8х65;
Пек дек-4х12;
Раменна преса на машина-4х8х60;
Странично разтваряне с дъмбел-2х10х12;
Странично разтваряне с кабел/въже на машина-2х12;
Разгъване за трицепс със z щанга над глава-6х8.

На пек дека, кабела/въжето и z образната щанга не помня килата. Нагласявах тежестите да са почти до отказ.
Силата не бе ок-без въглени в деня до момента на тренировката, явно толкова. Пулса не минаваше 100 удара, дори след лежанката, където последните повторения бяха със зор. Горна лежанка пък отдавна не бях правил, малко криво вдигах, а и нещо ми бе неудобна. Та подходих с по-леко.
Иначе за протеина-колкото, толкова. Ще гедам поне да не е прекалено малко.

Добавки-12 гр. БЦАА, предстои магнезий преди лягане.

Мнението беше редактирано от Деян на 19.06.18 20:36.

19.06.18
20:44

Kakwo го мъдрите- хората са го изследвали от преди 30 години. Със сигурност с повече месо е по-вкусно и засищащо, няма спор.
https://bayesianbodybuilding.com/the-myth-of-1glb-optimal-protein-intake-for-bodybuilders/

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1