Деянчик

Темата е заключена.
Прескочи до:

казано от Deyan на 24.09.18, 15:56:

Вече ръката-в частност брахорадиалиса все по-малко ме боли като се събудя, даже днес хич......а и през деня почти не усещам дискомфорт при свиване. Бах го, 1 година откара това нещо. И на набиранията в подхват вече имам повече аванс, преди да усетя болка. По-онзи ден се набирах, вчера също, т.е. в две поредни занимания и за сега учудващо, но нещата са ок. Просто винаги трябва да избягвам надхвата и успоредния хват при набиранията, това установих. Иначе проблемът рецидивира много бързо.

Аз преди 2 години влачих цяла година едни възпаления на сухожилията на четириглавите мускули на краката. Голяма мъка :(

Деян

24.09.18
17:06

казано от Alexander Krastev на 24.09.18, 16:54:

Аз преди 2 години влачих цяла година едни възпаления на сухожилията на четириглавите мускули на краката. Голяма мъка :(

Другото най-ядно е, че виждам как силата расте, мога бързо да прогресирам, обаче това ме спира и ща не ща, го давам по-леко. Даже на набиранията в подхват не е толкова драма, колкото ми бе при обръщанията. Там още преди време обръщах едва, едва 40 кг. без да ме боли осезаемо. Имах период, в който с болка вдигах чуково 2-литрова бутилка с бира.
Абе зайби.

Деян

25.09.18
20:21

Днес:

Лег-1х8х50, 1х8х60, 1х8х70, 4х8х80;
Горен лег-3х10х65;
Кросовър-3х15;
Сгъване с дъмбели с извъртане горе палеца навън-1х12х10, 1х12х15, 1х12х17.5, 2х10х20;
Скотово-3х12х20.

Кат засвири един рап с яките баси, как човек да не посгъва за бицеС, как. Мислех пак да се набирам, ама си казах малко да дам почивка на бицагите и сухожилията. На лега също леко го давах.

Деян

27.09.18
20:22

Днес

Арнолд преса прав - до 3х5х22.5 на ръка;
Набиране във V подхват СТ - 5х5;
БукурЕщи - 5х5х90;
По една серия асистиращи за бицеС и трицеС 😃

Днес много свежо, като набиранията олекват осезаемо, но няма да прибързвам с допълнителна тежест. Като ги докарам до 10 с лекота и без някакви болежки ще започна да слагам тежест за около 5-ци.

Деян

28.09.18
12:27

Айди, и туй доживяйме :-)
http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp;jsessionid=41C52EB5E2F30E36D3F3B65BAA98E13E?idMat=129995
Инструктор по спорт, дето го няма :-)))
Все пак явно е необходима някаква регламентация, че вече сулю и пулю станаха “гурута”. То не, че и това ще оправи нещата, ама явно това е нагласата уж!

Мнението беше редактирано от Деян на 28.09.18 12:31.

28.09.18
12:39

А, нямало такъв спорт, а пък всички това спортуваме 🙂

Деян

28.09.18
13:01

казано от Димо на 28.09.18, 12:39:

А, нямало такъв спорт, а пък всички това спортуваме 🙂

Повечето, дето не спортуват, като им упоменеш фитнес и си представят предимно бягащи пътечки, велота, съчетано с леко размахване на гирички и лостчета, плюс разни машини :-) Поради това, самото понятие “фитнес” е бая разтегливо.
ПС.....в залата дето ходя, чат пат идват някакви млади “инструкторчета” с клиенти. Въртят ги там на кръгови тренировки-обикновено на скрипците, ама като видя как на супер начинаещи им казват да дърпат горен скрипец зад врат, а и не само, се чудя и мая чак пък да има такава брутална некадърност и некомпетентност. Тези хора не са ли чели литература, не са ли били в контакт с някой по-знаещ и можещ. На 20-22 г. инструктор го дава и ти говори за упражнения, хранене и какво ли не.

Мнението беше редактирано от Деян на 28.09.18 13:12.

28.09.18
15:58

То самото понятие “спорт” е доста разтегливо. Спорт са и кърлинга, и шаха, и състезанията с коли, билярда, дартса и т.н. Та фитнеса не виждам защо да е по-лош и да не е спорт 🙂

Деян

28.09.18
16:25

казано от Димо на 28.09.18, 15:58:

То самото понятие “спорт” е доста разтегливо. Спорт са и кърлинга, и шаха, и състезанията с коли, билярда, дартса и т.н. Та фитнеса не виждам защо да е по-лош и да не е спорт 🙂

Ясно е, че има изключения, но пак съответната физическа дейност в повечето случаи може да се обособи с някакви правила и начин на упражняването ѝ, както и провеждането на състезания. Докато при фитнеса-и да си само на бягащата пътечка и велота, си е фитнес, да комбинираш същите с някакви тежести, отново е фитнес, да се упражняваш само с тежести, пак в широкия смисъл е фитнес, ако не е ограничено конкретно до неща, касаещи белезите на определен спорт-силов трибой, кросфит комплекси, бодибилдинг /конкурс за красота, както го е нарекъл тука един съфорумец :-)/ и т.н. и т.н.  И възниква въпросът, какво точно ще обучава тоз фитнес инструктор, какво точно трябва да знае, за да провежда обучението правилно - следва ли да разбира от силов трибой, от бодибилдинг, от ОФП......какво точно представлява фитнеса. Защото ако обединим всичко изброено, бая трябва да е компетентен.
Иначе в определенията за понятието чета: Фитнес е мярка за способността на организма да функционира ефикасно и ефективно в работата и дейностите в свободното време, да е здрав, да може да се противопоставя на хипокинетичните заболявания, както и да се справя със стресови ситуации. Това определение, ако тръгнеш да го анализираш, тоя инструктор бая трЕбе да се обучава. Но пък и това е толкова широко понятие, че фитнесът не може да се нарече отделен спорт. А, че е спортуване и носи ползи, спор по това няма и не може и да има.

Мнението беше редактирано от Деян на 28.09.18 16:27.

28.09.18
17:29

Винаги съм се чудел как е възможно да има толкова голям процент хора посещаващи фитнеса от  години и да са с толкова слаби познания по отношенията на действието на определен тип упражнения спрямо тялото. Все още има много голям процент хора , които гледат на тягата като на упражнение, което чупи гръбнаци само като си помислиш да го правиш, а както писа и ти по-горе, удрят в плешките лоста на скрипеца. Наскоро докато правих тяга с 120-130 кила ме посъветваха да не се напъвам, че ще се увредя. При положение, че има толкова свободнодостъпна литература(вече и на български) и толкова показно информация в тубата, се чудя как хората тренират без ни най-малко да се поинтересуват от това, което тренират.  Защо едно упражнение е вредно или защо е полезно и т.н. Споменавам тягата, тьй като същата най-често е обект на пример за опасно упражнение.За мен всяко едно упражнение е опасно, ако се изпълнява  с неподходяща техника или килограми. Като ми кажат , че от тягата ще има проблеми с кръста и като кажа, че правя тяга именно защото съм с дискова херния и ме гледат ....Тук искам откровенно да отбележа, че и аз самият съм имал притеснения по отношения на дадени упражнения (вкл. и тягата) дали няма да ме увредят, но съм чел и съм се интересувал защо ще ме увредят , по какъв начин и прочие.Както писах и по-горе  всяко едно неправилно изпълнявано упражнение и с неподходящи тежести води до риск от контузия.

Мнението беше редактирано от I`M на 28.09.18 17:31.

28.09.18
17:43

Художествената гимнастика спорт ли е?

28.09.18
17:46

казано от Brown Bomber на 28.09.18, 17:43:

Художествената гимнастика спорт ли е?

Сигурно е много  по - труден от фитнеса. И там няма зареждащ ден 🙂

Деян

29.09.18
12:57

Днес:

Клек-до 2х3х80;
Лег-5х60, 5х80, 5х85, 2х5х90, 8х80;
Военна преса-5х40, 3х5х50;
Разгъване за трицепс на скрипец-12, 10, 8.

Нещо днес силата в краката никаква я нямаше.....то не, че я и имало някога.
Слагам клип на военната, с оглед забележки. Да, накланям се назад, но иначе гледах лактите да са напред и да пускам до гърди.

Лактите още напред, сега са ти почти зад лоста, поне от този ъгъл така изглежда.

Деян

29.09.18
14:12

казано от Alexander Krastev на 29.09.18, 13:52:

Лактите още напред, сега са ти почти зад лоста, поне от този ъгъл така изглежда.

Имаш предвид, ако пуснем една вертикална линия, то лоста и лактите следва да са на нея, така ли.
Като трудност, няма проблем, само дето си мисля, че хватът тогава трябва да е кажи речи раменен. То и сега не е много широк, но май иначе ще има дискомфорт.

29.09.18
14:14

Може да и зрителна измама, но поне на мен ми изглежда, че горната част на тялото ти е наклонена под ъгъл докато вдигаш. Не ти е прав гърбът.Позата на гърба е като при полулег или поне така ми изглежда на мен .

Деян

29.09.18
14:19

Ами, Ванка по-удобно ми е така, за да балансирам. Иначе го казах, че трябват корекции. То това се получава и при по-тежко, но при вдигането не го мисля много.
Хо, тамън ще играя рамената, ама и гърди горна част 😄

29.09.18
14:49

Ужасно си наклонен Дидо, личи си че ти тежи на раменете и затова се накланяш за да вкараш по- силните гърди в горната им част. Никак не е добре така, кръста ти яко го отнася за да стабилизира неестествената ти позиция. Прави преса седнал на 90 градуса вдигната лежанка по-добре, поне няма да мачкаш кръста.

Деян

29.09.18
14:53

Ами за сега не усещам напрежение, но и тежестта не е голяма. Накланям се назад, защото ако съм хептен прав, някак си щангата ми бяга напред. С дъмбелите го няма чак това нещо, но там е друго.
Ще го отработваме.

29.09.18
15:02

Като влизаш под щангата оставаш наклонен назад.

Деян

29.09.18
15:13

От всичките клипове дето изгледах, един няма дето поне леко да не се чупи в кръста. А при тръгването всички са с лек наклон назад. Няма такъв, изпънат като струна. Говоря, когато вдигат за ниски повторения.
Е, аз повече се накланям и ще гледам да съм по-прав, когато щангата е вече горе.

29.09.18
15:19

казано от Deyan на 29.09.18, 14:53:

Ами за сега не усещам напрежение...

То и аз не усещах напрежение , но след това повече от месец брах ядове.Не подценявай тези 50 кила , защото са в състояние да навредят.Друг е въпроса , при това накланяне назад дали гърдите не поемат по-голямата част от товара , което в случая не ти е цел.Използвай товар , оптимален , без да се накланяш назад.

Деян

29.09.18
15:29

Не усещам гърдите да поемат нещо. А и при наклонения лег, наклонът е доста повече. Формата е важна, спор няма.
Иначе от 1 г. си вдигам така, та и с по-тежко и за сега нямам грам дискомфорт, което не следва да ме успокоява де.

Ако е стегнал хубаво корема, не е проблем, че се накланя назад.

Проблем е треакторията на лоста, който при пресата трябва да се движи почти перфектно само нагоре-надолу, иначе се губи сила и енергия, за да се стабилизира щангата. Това ще стане като даде лактите още напред, при старта да са съвсем леко пред лоста, гледано отстрани.

Скивай тоз изрод какво прави:

Александр Клюшев, 22 повторения преса 100 кила

Лактите му са си добре, 1во. Второ, наклона идва от началната позиция - още как вади щангата. Не е компенсация, а по-скоро въпрос на нагласяне. И дори не е чак толкова много. Ако оправи изваждането и стегне малко повече пояса, ще е перфектно (от този ъгъл и на база на този клип).

29.09.18
17:05

Да, а ако направо легне ще е перфектно бутане от лег.

Мисля че и на Дидо ще му е много полезно ако покажеш видео как правиш технически правилно раменна преса : )

29.09.18
18:04

казано от Alexander Krastev на 29.09.18, 13:52:

Не.

казано от Димо на 29.09.18, 14:49:

личи си че ти тежи на раменете и затова се накланяш за да вкараш по- силните гърди в горната им част.
Прави преса седнал на 90 градуса вдигната лежанка по-добре, поне няма да мачкаш кръста.

Не.
Не.

Коремът му не е стегнат въобще, за това и е тази постановкa на тялото.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 29.09.18 18:24.

Деян

29.09.18
18:22

Знам, че трябва да се стяга, ама понеже не е клек или тяга, а е и с по-леки тежести, не го мисля. Явно от там подава-другия път ще опитам както си трябва.

29.09.18
18:27

Няма “не го мисля”, защото следва хиперекстензия под сериозно напрежение и гръбнака страда.

29.09.18
18:44

казано от Херцог Трън на 29.09.18, 18:00:

Мисля че и на Дидо ще му е много полезно ако покажеш видео как правиш технически правилно раменна преса : )

Не ме занимавай с комплексите си 🙂

30.09.18
00:13

казано от Deyan на 29.09.18, 18:22:

Знам, че трябва да се стяга, ама понеже не е клек или тяга, а е и с по-леки тежести, не го мисля. Явно от там подава-другия път ще опитам както си трябва.

На мен кръста не ме е болял толкова след клек и тяга, колкото като теб подценявайки тежестта на военна преса. Затова задължително стягам ядрото и задника и се стремя към правилно изпълнение на упражненията.

Деян

01.10.18
20:51

Днес:

Набиране във V подхват /без пускане най-долу/ - 3, 3, 3, 3х6, 1х8;
Придърпване на хоризонтален скрипец с успоредна ръкохватка-10, 8, 8, 6 - последното с всички плочки;
Тяга с прави крака-2х5х80;
Румънска-2х6х90;
Повдигане на крака от стенд-1х21.

Свежо, без откази. Принципно гледам, че придърпването му викат лодка, но аз го правя без движение в кръста-придърпвам само с ръце и се старая гърба основно да дърпа.
Тягите бяха от стойка с пускане леко под коленете.

Храна до тук  около 2170 кк.- протеин 124 гр., мазн. 133 гр., въглени 68 гр.

Деян

03.10.18
21:32

Днес:

Клек- 5х30, 5х50, 5х70, 3х80;
Военна-5х20, 5х30, 5х40, 5х50, 3х55;
Лег-5х80, 6х80, 8х80, 2х4х90;
Разгъване за трицепс на скрипец-12, 8, 6.

Като тръгнат промените в климата и кръвното започва да скача за 2-3 дни, та много не напъвах. То аз и иначе с тези кила си вдигам, ама въпреки аванса, спирах.
Пробвах на военната с лек “подскок”-така мога да направя доста повече повторения с най-тежките за мен кг.
Калории до тук-1830, въглени 176 гр., мазнини 64 гр., протеин 110 гр. Протеина горе долу ми е един и същ, рядко закусвам, на обяд е само месо/скара и салати, та въглените играят по-осезаемо, в зависимост най-вече от вечерята, т.е. ако жената е сготвила нещо, в което има бая от тях. Мазнините-както дойде.
После ще врътна чай с 20-ина гр. мед и толкоз.

Bart Simpson

03.10.18
23:16

Военната с” подскок “е друго нещо.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 03.10.18 23:16.

Деян

04.10.18
07:33

Ха, то затова е в кавички. Буквално-не отлепям краката от пода, просто много леко приклякам и при изправяне имам инерция. Нещо като изтласкване/пуш преса и т.н.
С това тегло и фини глезени, само съм за подскоци с щанга 😃

Bart Simpson

04.10.18
07:34

Е и аз затова в кавички го написах, защото точно разбрах какво имаш предвид.
Та и на мен като пуш преса ми е познато.

Деян

05.10.18
20:36

Днес:

Набиране със СТ в малко по-тесен от раменния подхват-до 3х5, 2х6;
Хоризонтален скрипец с успоредна ръкохватка-12, 10, 8, 6;
Румънска с дъмбели-2х8;
Машини за задни бедра-12, 10, 10, 10;
Повдигане на крака от стенд-1х25.

До преди залата бях на 780 калории. Сега почнах с домашна пица и бира. Има и шоколад 😄
В неделята пак ще викам, че не съм мръднал.

Добавки-15 гр. БЦАА, Аргинин, който почти свърши и ще си остана единствено май само на БЦАА и магнезий, който го пия когато ми скимне.

Деян

08.10.18
20:45

Днес:

Лег-5х50, 5х60, 5х70, 5х80, 2х4х90, 12х50;
Военна-4х5х50;
Раменна на Смит пред гърди седнал-1х8х40;
Раменна на Смит зад врат седнал-1х8х40;
Кабел за странично рамо-1х12 на ръка;
Разгъване на скрипец за трицепс с подхват - 3х12 на ръка;
Разгъване на скрипец за трицепс с въже и разтваряне в долна позиция-1х10;
Клек-5х50, 5х60, 5х70.

Нещо днес въобще се чудих дали да тренирам, защото не бях ок. Ама си казах, че от петък не съм ходил, тъй като си дадох 2 дни почивка. Все пак след залата бях по-добре.
Клека набързо, защото просто се вмъкнах между други хора и не ми се чакаше за повече серии и тежести. Смита го пробвах ей така-не се чувствам много добре на това упражнение и определено имам дискомфорт в рамената при изпълнението му.
Общо взето, гледам да си изтренирам базовите и ако имам ищах, взема та направя някое изолиращо за пълнеж.

Храна и добавки:
-мляко с какао;
- пилешка пържола от бут, картофи на фурна, шопска салата, варено яйце, 40 гр. вафлен десерт;
-наденичка на скара, пържени картофи по селски, салата от маруля и 50 гр. черен шоколад;
- Магнезии 1-2 таблетки, 15 гр. БЦАА и 4 таблетки аргинин, с което същият приключи.
Продължавам си само с БЦАА и чат пат магнезий, когато се сетя. Дали от първите има полза не знам, но ще си ги пия.
Иначе протеина за деня е около 100 гр., а общите калории около 2100, като не закусвам и си ям нормално на обяд и вечеря, без да се насилвам да преяждам или пък да се бухам с белтък, щото трябвало примерно 2.0, 2.2 гр./кг. То и да закусвам, обикновено е кофа кисело мляко и 30-40 гр. овесени ядки. Понякога протеина ми идва и 160-180 гр., но не преобладава подобно хранане през делниците. Пърженото напоследък го избягвам, но понякога правя компромис.

Мнението беше редактирано от Деян на 08.10.18 21:16.

Деян

13.10.18
15:18

Днес:

10 мин. пътечка-скорост около 5-6;
Лег-2х8х85;
Горен лег-2х8х70;
Гребане с дъмбел-1х8х35, 1х6х37.5;
Горен скрипец с раменен подхват-2х8х80;
Военна-1х8 и 1х6 х 47.5;
Разтваряне на дъмбели встрани-2х8х10;
Повдигане за трапец с дъмбели-1х12;
Повдигане на крака от стенд-1х21.

Наблягах на стриктността, описани са само работните серии, които на повечето упражнения бяха на около 1 преди отказа.

Добавки: 15 гр. БЦАА на прах.

Мнението беше редактирано от Деян на 13.10.18 15:24.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1