Деянчик

Темата е заключена.
Прескочи до:

08.03.19
20:28

казано от Carbohydrate на 08.03.19, 19:55:

няма как да ти тръгне лега с тея тренировки

Ще видим! Все пак отчети, че съм общо взето в дефицит и тренирам спрямо този факт. Демек ще дИгам силата и ще отслабвам 😎

Мнението беше редактирано от Деян на 08.03.19 20:31.

10.03.19
18:36

Днес:

Горен лег-3х8х70;
Хоризонтална машина за гърди-3х8х85;
Пек дек-3х15;
Разтваряне с дъмбели за предно рамо до над глава-3х12х10;
Разтваряне за странично рамо с кабел-3х8;
Пътека- 10 мин. при скорост 5.6.

Доволен съм от днешното занимание, вкарах малко повече кръв в мУскулО.

Храна: до тук около 1250 кк, от които П-80 гр., М-66 гр., В-70 гр. Предстои пилешки бутчета, салата и ракия.

Добавки-трибулус и аминота.

Жената вече редовно през уикенда си идва с мен в залата 😎

Мнението беше редактирано от Деян на 10.03.19 18:36.

12.03.19
20:44

Днес:

Загрявка-бърза крачка до залата на 500 м.;
Лег преса-до 2х15х140;
Хакен клек на машина-2х12;
Сгъване за задно бедро-2х12;
Повдигане за прасец на машина-1х50;
Тесен лег-до 2х8х70;
Скотово на машина-1х10, 1х8;
Разгъване на въже за трицепс-1х12, 1х8;
Чуково-2х8х20;
Пътечка-7 мин.

Храна: кафе, яйчен белтък, прясно мляко, кисело мляко, кашкавал, свинско бонфиле, боб на фурна, маруля, пилешко без кожа, свинско от врат, хляб Вита, люти чушки.
КК-2250, П-197, М-90, В-110.
Храненето просто така ми идва, не целя съотношения. Гледам да не ям тестени, въглените като цяло да са по-малко, а протеина да е около поне 100-110 гр. Явно мазнината се качва от съответната храна, а не, че искам ВМНВД. Даже мазното го избягвам поне от към месата, т.е. гледам да не са тлъсти.
Нещо съм бая гладен тия дни 🐷

Добавки-трибулус и аминокиселини.

Мнението беше редактирано от Деян на 12.03.19 20:49.

14.03.19
21:01

Що за гавра с човешките щения и удоволствия. Т,ва където ти е най-вкусно и те кефи, и да му се наслаждаваш, да носи най-големи вреди. Баси и несправедливостта, баси и природата. Що човек не ставаше по-здрав от пържените картофи, обилно поръсени със сирене, кашкавал кетчуп и майонеза, от прекрасните пици и бургери, от лютата ракия дето гори с кеф гърлото, от панираните шницели с яйце отгоре, от прекрасните шоколади с ядки, от шоколадовите мусове, от запечената сланина, бекон, от.....от.....от......??? А за да сме здрави, трябва да страдаме и да ядем храна, дето просто трябва да я ядем-не защото ни е приятно, а насила. Да, за да слабея аз лично усещам страшни лишения. Тялото ми крещи за вредното и още как.
Като заговорихме за тялото и да го слушаме, което предполага, че то знае кое е най-добре за него, защо същото не ни казва: яж спанак, броколи, нахут, само бели нетлъсти меса, повръщай зверски от пържено, транс мазнини, колбаси, торти и т.н. и т.н. Не ни го казва ;-)
Баси, днес съм на мръсен ден......ама много мръсен!

Carbohydrate

15.03.19
07:32

Защото си станал въглехидратен наркоман🙂

15.03.19
07:40

казано от Carbohydrate на 15.03.19, 07:32:

Искам да съм наркоман към броколите, зеленото, пилешките гърди, рибата, овеса и подобни. А като видя шоколади, филета, пържени картофи, всякакви десерти и ракия, да ми се повдига 😄

Carbohydrate

15.03.19
07:43

казано от Деян на 15.03.19, 07:40:

казано от Carbohydrate на 15.03.19, 07:32:

Искам да съм наркоман към броколите, зеленото, пилешките гърди, рибата, овеса и подобни. А като видя шоколади, филета, пържени картофи, всякакви десерти и ракия, да ми се повдига 😄

представяш ли си, ако си на пико)))).....с храната и същата работа)

15.03.19
07:47

Един колега от залата беше качил едно много готино видео за това как работи мозъка и защо иска джънк, а и защо се поддава на кофти трендове по принцип. Естествено, категоричен отговор нямаше как да се справим с проблема.

Но Карбо има право. След х време, ако рестрикцията е само на определен тип храни, а не с прекален калориен дефицит, след няколко дни няма да си абстинентен. Плюс, че в нета, а и на пазара има достатъчно варианти, с които джънка може да се замести и пак да не ти се догажда като си видиш чинията.

П. П. Печения чипс от месо е най-гнусното нещо, което някога съм пробвала. 😂

15.03.19
07:52

Аз хем гледам да съм в дефицит, хем някои храни да не ги ям. Поне приготвени по нездравословен начин. А други пък вече избягвам-например ориза. Месо всякакво ям, но да не е тлъсто.
Пф-тамън аха аха да падна под 103 кг. и пак 🐷

15.03.19
08:15

казано от Деян на 15.03.19, 07:52:

Аз хем гледам да съм в дефицит, хем някои храни да не ги ям. Поне приготвени по нездравословен начин.

При теб е още по-трудна работата. Хем гледаш да отслабваш, хем си гледаш и здравето. Какво имаш предвид под “нездравословнен начин”

15.03.19
08:23

казано от Димо на 15.03.19, 08:15:

Какво имаш предвид под “нездравословнен начин”

Ами например пържени.
Да не би да имаш предвид: хем отслабване, хем кефа, защото отслабване и гледане на здравето всъщност се припокриват.

Мнението беше редактирано от Деян на 15.03.19 08:25.

15.03.19
09:16

Аз качвам също бързо...разбира се на сланина.Също харесвам една не малка част от изброените говна и за целта съм си избрал само някои от тях и така поддържам баланс.
Примерно ракиятавинотоибирата НЕ БАРАМ!,но захар и тесто не пипам...най-много някоя сушена смокиня или фурма.Не виждам проблем да се хапват пържени картофи по-мазнички  меса...особено меса.
Резултата е,че ако ще и да се посера всекидневно от меса,салати и бири...си стоя 90кг.

15.03.19
09:38

казано от Деян на 15.03.19, 08:23:

отслабване и гледане на здравето всъщност се припокриват.

Не е задължително. Може да отслабнеш и само на желибони и спирт за горене, друг е въпроса тялото ти как ще се чувства след това.

Имах предвид че малко ги смесваш нещата - здравословното и нискокалоричното не са едно и също. Можеш да си дебел ядейки задушени броколи и варени картофи, както и да си с тяло на атлет и да си хапваш свински врат и пържени картофки.

Дидо, верно ли те блазнят пържени картофи с кетчуп и майонеза ?!?

Не се сещам за по-гаден начин да разваля едни хубави домашни пържени картофи, от това да ги полея с кетчуп 😄

15.03.19
09:45

казано от Димо на 15.03.19, 09:38:

Може да отслабнеш и само на желибони и спирт за горене...

На спирт за горене ще отслабнеш доста бързо, а най-хубавото е, че никога повече няма да си върнеш изгубените килограми. 🙂

15.03.19
09:53

казано от Alexander Krastev на 15.03.19, 09:43:

Не се сещам за по-гаден начин да разваля едни хубави домашни пържени картофи, от това да ги полея с кетчуп 😄

Всеки има фетиши. Моят е пържени картофи с Нутела.

15.03.19
09:55

казано от Alexander Krastev на 15.03.19, 09:43:

Блазнят ме всякак-имах периоди, в които майонеза не слагах, даже като цяло рядко слагам, обаче поръсени със сирене, кашкавал и кетчуп, мноУ мА кефи. Обожавам и да смуча ракия или твърд алкохол вечер /през деня не ми се пие, не защото не трябва-просто не ми се пие/, да е силна, да ми прогаря гърлото и да “направя” леко главата :-) Даже умишлено тръгвам да пия на гладно-едно за да пия така по-малко, защото с мезе отива повече, и друго-за да огладнея още повече, да ме изстърже алкохола едно хубаво и да поема после още по-голямо количество храна и да й се насладя. И след като съм се навечерял и продължа с ракията, да разчупя например един шоколад с лешници и да го ям, пушейки цигари.
Съвсем сериозно понякога си мисля, дали на моменти не съм много по-близо до алкохолика от колкото до спортуващия. И сигурно е така. То почти всеки пие, ясно е, ама...... Интересното е, че ако четири пет дена не пия, вече не ми се пие. И като пийна след това, не усещам тоя кеф.
Но последния месец се ограничавам и малко дни ми се събират да съм пил каквото и да е, дори капка. И ефект естествено има-тръгват килата надолу.

Мнението беше редактирано от Деян на 15.03.19 09:57.

15.03.19
09:59

Виждал съм да си поливат пържените картофи с оцет и отделно друг пич - с олио.

Bart Simpson

15.03.19
10:07

50% от чипса и пържените картофи в тази част на света се ядат с оцет.
И си имат предпочитания, не какъв да е оцет, тр да е малцов.
От мен имат среден пръст за оцета.

15.03.19
10:17

Знам за английския чипс (тънко препържените картофи дето те му викат крипс) с оцет, но на нормални пържени картофи да слагаш оцет... де да знам.

Деца всичко могат да ядат с кетчуп. А аз веднъж възмутих един стар морски вълк, който продаваше риба на капанче в Приморско като му поисках кетчуп за цацата. Не ми даде копелето 😄

Bart Simpson

15.03.19
10:26

Пържени картофи,  човек, се ядът с оцет.

15.03.19
10:26

Ха, чипсове от доста време не ям, бял хляб-също, тестено избягвам, освен някоя домашна баница, когато направи жената. Газирано не пия. Или не ям хляб, или ако ям е от тези Вита. Реално пържени картофи напоследък ми се събира да съм ял 1 или 2 пъти в месеца. Абе на месечна база от към видове макроси и “здравословна храна” съм си горе долу добре, само калориите да нагаждам. Шибаното е, че няма от къде да си набавям домашни неща-свинското било вредно, щото е мазно, пилешкото е ок, ама това дето се продава е тъпкано с какво ли не, рибата е отглеждана, т.е. много е вероятно да няма предписаните ѝ качества и т.н. и т.н. Най-често се задоволявам с по-сухи свински меса, като карета и бонфилета, червено пилешко без кожа, бяло пилешко, 1 или 2 пъти скумрия на скара или пъстърва /това продават готово във Фантастико/, кисело мляко 2 %, прясно 3 %, ама ще си вземам по-нискомаслено, чат пат обезмаслена извара, ако съм си купил, яйчни белтъци, разните зелени салати, плюс домати, краставици, сутрин за закуска ако закусвам-киселото мляко с 50-ина гр. овесени ядки и общо взето това ми е храненето. Имам разни криввания, като кюфтета, някоя манджа-мусаки, супи, но не са кой знае колко на месечна база. Много рядко пица и бургер. Е, боб, леща си е ок и периодично си се яде.

Мнението беше редактирано от Деян на 15.03.19 10:32.

15.03.19
10:34

Защо пък да е вредно свинското като е мазно?

Мнението беше редактирано от nervak на 15.03.19 10:35.

15.03.19
10:37

казано от nervak на 15.03.19, 10:34:

Както казах, Дидо ги смесва нещата. Кое е зле за здравето и с кое потенциално лесно могат да се погълнат много калории и да развалиш калорийния дефицит и отслабването.

15.03.19
10:45

казано от nervak на 15.03.19, 10:34:

Ами за мен например е вредно, защото имам леко омазнен черен дроб. Не е добре за съдовете, а аз съм хипертоник и т.н. Неслучайно, на хипертониците се предписва въобще да го изхвърлят от менюто си. Освен всичките тези неща вече да са опровергани-нови изследвания демек, т.е. че свинското и особено мазното не оказват никакво негативно влияние върху хора, които имат определени здравословни проблеми.

Димо, кое бъркам. Наясно съм, че с дефицит може да се отслабва, макар да ядеш боклуци, както и да ядеш супер здравословна храна и да дебелееш, ако си в излишък. Затова спазваш и двете неща-ядеш здравословна и истинска храна /до колкото мислиш, че са такива на днешно време/ и същевременно си в дефицит.

Мнението беше редактирано от Деян на 15.03.19 10:47.

15.03.19
12:25

Всички сме социално програмирани Дидо, и в това няма нищо лошо. Нали живеем в социум. Едно време в персийския царски двор направили експеримент. Новородени деца ги затворили в палат и само глухи и неми прислужнички ги обгрижвали. Какво било учудването им като пораснали децата че не говорели езиците на майките си и не знаели норми за поведение и си серяли на главите. Откъде да ги научат/програмират като нямат социум?

Чел съм и за изоставени в пущинака деца, не знаели нито дрехи да носят, нито от музика са разбирали, а ти казваш че на теб както ти харесва се обличаш и каквато музика ти харесва слушаш. Все пак някой те е програмирал така, не си открил ти облеклото и музиката, нали?

15.03.19
14:40

Ами Димо не точно. В друг аспект ми бяха думите. Има някакви норми на поведение, които обществото хептен ще отхвърли, но за други не е така. Например някой не обича чалга.....ама защо като не я обича чак я заклеймява. Ок, не го кефи като музика, но не казва например: “Ехе, живеем в демократична страна, щом пич това те кефи - супер, щастлив ли си, слушай си, радвай се на живота. върти си гюбеците, припявай си песните на Тони Стораро”. Обаче не само, че не му казва така, а чак го анатемосва. Или пък някой възрастен го кефят анимационни филми-същата работа, ще им се види на повечето, че нещата не са ок.
Модата е например най-голямото социално програмиране. Смеете се например на немците, че били със сандали и чорапи. Но кое ви кара да се смеете-така са ви програмирали социално, че такова обличане не е редно. Ама ако сте немец, е обратното. И кой е прав в случая. Всичките тези неща, от сорта на: “Вижте го тоя е с кецове и сако, оная е с токове и спортен потник, тоя е селянин щото слуша Азис, другият е гей, защото не харесва траш метъл” и т.н. говорят за социално програмиране, в частта кое е редно и добро и кое не е редно и е лошо. А не е така!

15.03.19
14:53

Дидо, ролята на социалното програмиране е да те предпазва. Щото без него си плячка на Големият лош вълк. А пък и да си Големият лош вълк- това е само временна титла 😄  От там нататък вече е въпрос на детайли в конкретната ситуация какви са рисковете и ползите, както и дали инстинктивното и придобитото ти поведение са ефективни в случая, но човек затова има и акъл- за да се променя колкото може..

15.03.19
14:55

След малко дневника сигурно няма да е активен, или там когато го архивират-може и доста по късно днес /когато модераторът види съобщението на лична/, та ако някой не може да пише, да не се ядоса, че не е могъл да си каже каквото има да казва :-)

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1