Новият стар фитнес ентусиаст

Накратко:
Цел - мускулна маса и качване на тегло, периодично анализиране на случващото се с мен, като резултат от тренировки и хранения.
Програма - класически 4-дневен сплит (Към момента ще тренирам вкъщи, нататък ще го мисля)
Понеделник - гърди и бицепс. Упражнения Лицеви опори, флайс , пуловър съответно 3х8-10 повторения за бицепса ще редувам през тренировка следните упражнения, като целта ми е да “удрям” всяка част от мускула - бицепсово сгъване, чукчета, концентрирано сгъване тук мисля да правя 3х12 повторения
Вторник - Гръб и трицепс. Упражнения Добро утро с дъмбели, гребане, и последното не съм сигурен за името, но е подобно на вдигане с т.нар.Т-лост (T-bar row) и обмислям тяга с дъмбели. Сериите 4х8 горе долу. Трицепс (по същият начин като при бицепса) френско, кик-бек, и кофи на пейка. Серии 3х8-10-12 - нещо от сорта
Четвъртък - Корем Не съм се спрял още на конкретни упражнения, но ще гледам да са поне 5 или поне да “удрям” всички части на коремните мускули.
Петък - крака и рамо . За крака основно смятам клек, румънска тяга и напади - тук ще е проба-грешка в най-силен план. Рамо (пак като бицепс и трицепс) разтваряне встрани, напред и може би арнолд преси 3 х 8. 
Пожелавам си успех 🙂

Относително добра тренировка, макар и дългия престой без тренировки или леки упражнения, ей така колкото за тонус.
Добро напомпване вследствие от флайса от пълния обхват на движението.
Бицепсите винаги ги усещам добре без значение с кой мускул съм ги тренирал.
Днес на ход са гърба и трицепса 🙂

Мнението беше редактирано от Асен Стоймирски на 05.02.19 12:01.

Доволен съм от себе си и от поредната тренировка. В общ план може би някъде бърках нещо, че усещах болка в кръста, главно от добро утро с дъмбели, а от другите две упражнения - гребане и роу пул дал с дъмбели 😄 (или поне така ми се струва, че е) нямах проблеми.
Трицепса си е класа - без проблеми всичко ток и жица.
Лека и мека колеги (ако някой ми чете въобще тъпотиите 😄 )

Мнението беше редактирано от Асен Стоймирски на 05.02.19 22:48.

05.02.19
22:56

Добре дошъл(отново) 🙂
Ще е интересно да публикуваш тежести и брой повторения, с времето ще следиш прогреса.
Също така снимки и мерки.
Успех!

Ок. Очаквайте подробности след рекламите 😄 или в нашия случай в следващия пост - мерки, тежести не са кой знае какви 4 дъмбели  2 х 5 кг 2 х 15 кг.
А и друго което пропускам, но ще включа  в описанието и
храната през деня, тъй като обмислям и прием на някакви добавки, както и ти каза, че ще е по-лесно да следя прогреса.

Днешната тренировка беше посветена на най-любимите мускули на всички - коремните мускули.
Упражнения:
Крънч туист 30 дек
“Обратен” крънч 30 секс
Стандартни коремни преси до откат
Седящи туистове 30 секс
“Високи” крънчове 30 сек
Планк до колкото издържа
( като при всяко упражнение се старая да внимавам с техниката и спецификата на всяко едно )
Това го повторих 3 пъти
Не съм засичал колко време ви отне но ако се замисля около 30/40 Мин
Лека и мека

Петъчната тренировка опитах нещо старо и забравено - пирамида. Знам за метода, че не е удачен за всяко упражнение затова и го използвах при клек румънска тяга и раменни преси. Кг не коментирам, защото не намирам много за нужно, тъй като тренирам вкъщи, а в домашни условия човек няма много голямо разнообразие от тежести (скоро започвам в зала и тогава вече ще бъда по-изчерпателен).
Освен тези упражнения 10/15 Мин бой със сянка за отпушване на излишна енергия, а и разнообразие, напади 3х10.
Ми кратко, но от сърце 🙂

Мнението беше редактирано от Асен Стоймирски на 10.02.19 11:42.

Не съм попълвал нищо през последните два дни, защото съм затрупан от фактури в работата, а и шефа нещо ми лази по нервите 😄 ....
Нервирах се доста особено в понеделник - изкарах си го на лицевите (все пак на всеки проблем или пречка има решение важното е да сме живи и здрави)
В тренировъчен план стандартните упражнения и серии( не съм на кеф не знам и как тренирам, все обещавам, че ще бъда изчерпателен, и все става нещо, че да ме спира)
Храната нещо ново, което досега не вписвах
Сутрин първо кафе после почти винаги плодове, ако не ми се яде баничка или друга мазна работа (не се филмирам чак толкова пък и съм слаб имам нужда от мазнинки) на обяд гледам нещо месно да хапна с изключение на сряда и петък, тъй като поста (личен акт, вдъхновение, благодарност към Господ) следобеда млекце, плодове, ядки... Старая се да приемам повече вода.
На вечеря каквото има - гл.готвач баба... 🙂
Няма да обещавам нищо, че винаги се обърква нещо
П.с. в някакъв гаден период съм нервно ми е, едно никакво, ако бях момиче щях да се пристеснявам (в кръга на шегата)
Лека и мека
Обмислям и изпробване на не знам как да се изразя - предизвикателството за 30 дни 100 лицеви опори и ще го пробвам... Очаквайте отзиви.
Друго нещо, толкова много неща научавам от клипчета в Ютюб сега не знам как стои ако постна линк или ако пиша за това и спирам...просто не се чудете търсете информабия, откъдето можете и както искане, за да подобрите визията и резултатите си!

Мнението беше редактирано от Асен Стоймирски на 13.02.19 22:44.

14.02.19
00:38

казано от Асен Стоймирски на 13.02.19, 22:32:

Обмислям и изпробване на не знам как да се изразя - предизвикателството за 30 дни 100 лицеви опори и ще го пробвам... Очаквайте отзиви.

В какво се състои това предизвикателство? Да правиш по 100 лицеви всеки ден в продължение на 30 дни или за 30 дни да се научиш да правиш серия от 100 лицеви?

В продължение на 30 дни всеки ден по 100 лицеви опори без значение по колко серии и повторения- целта е да деня да имаш 100 лицеви.
Пример ставаш правиш да кажем 50 и довечера още 50. Давам този пример,защото бях чел, че е удачен, тъй като мускула ще е отпочинал доста и ще си по-бодър.
Може би е пресилено, но съм виждал доста добри резултати преди/след 100 лицеви за 30 дни.
Друго което споделям е че лицевите ги усещам много по-добре от колкото лежанката 😄 сигурно ще избухнат повечето в смях ама некакси повече се напомпвам от лицевите.
Поздрави лек ден

Bart Simpson

14.02.19
11:14

Супер, ще разказваш как се получава.

14.02.19
11:21

казано от Асен Стоймирски на 14.02.19, 10:14:

В продължение на 30 дни всеки ден по 100 лицеви опори без значение по колко серии и повторения- целта е да деня да имаш 100 лицеви.

Аз това го правих като тинейджър, ама не за 30 дни, а за около 3 години, всеки ден. И не като предизвикателство, ами като ежедневната ми гимнастика (щото трудно може да се нарече тренировка). Останалата част включваше 200 клека и минимум 100 коремни преси.

Bart Simpson

14.02.19
11:27

Да и Конан варварина събаря бик за рогите с голи ръце.
Момчето е на ниво, на което е предизвикателство за него и щом е такова е похвално, че се наема на него.
Всички са на различно ниво, той е там и щом се осмелява да прекрачва граници- адмирации.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 14.02.19 11:27.

14.02.19
11:53

Че аз нищо лошо не казвам, просто споделям опит. Щото е писал, че може би е пресилено 😄
А и аз на какво ниво мислиш, че съм бил тогава? 14 годишен, тъкмо навлязъл в пубертета, начинаещ, с нулева двигателна култура (бях дебело и обездвижено дете).
П.П. И без това мускулна маса с 15 кг. дъмбелчета и сплитчета няма да качи, поне от лицевите да има някакъв ефект.

Мнението беше редактирано от Петко К на 14.02.19 11:55.

Bart Simpson

14.02.19
11:59

Ами казваш му, че тренировка едва ли може да се нарече, което предполага, че омаловажаваш усилието му.
Съжелявам ако не съм прав, просто на мен така ми звучи.
А и щом си бил дебело и обездвижено дете не вярвам и на теб 50 лицеви опори да са ти били пийс ъф а кейк.
Защото на.мен тогава.ми бяха точно това, треньора по ръгби ни убиваше от ФП.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 14.02.19 12:01.

14.02.19
12:19

Е 50 в серия са трудни, но в случая става дума да направиш 100 за деня, без значение в колко серии и с колко почивки. Аз до колкото си спомням, първите ми серии лицеви бяха не повече от 15 повторения. Но много бързо се адаптираш и скоро 4 серии по 25 (примерно), не се усещат като кой знае какво натоварване.

14.02.19
12:22

казано от Петко К на 14.02.19, 12:19:

Е 50 в серия са трудни

И 50 лицеви в серия са въпрос на месец тренировки от нулата.

Bart Simpson

14.02.19
12:23

Сигурно и при него ще стане така, дано.
Важно е да.се поставят цели, да се покриват и да се заглеждат нови хоризонти.
Аз вчера с не точно, но все пак лекота изработих нещо, което мислех, че ми е една от основните цели в момента, после Нервата ми каза, че и другата ми цел не е толкова сериозно постижение.
Както казах, цели трябва да има и да се гонят, всеки му според възможностите и мераците.

14.02.19
12:24

Айде да не си обиждаме “15 кг дъмбелчета” 🙂 За упражнения за горна част?

Bart Simpson

14.02.19
12:25

Пичове, не става дума за това какво натоварване са 25, 50, 100 лицеви опори, а за това, че един младеж се е наел да прави нещо, което не.му е по силите да прави с лекота.

14.02.19
12:33

казано от Radost на 14.02.19, 12:24:

Айде да не си обиждаме “15 кг дъмбелчета” 🙂 За упражнения за горна част?

Е за жена стават, ако ще правиш бицепс или рамо 🙂

14.02.19
13:07

То аз виждам нецеленасоченост в цялата история. Не че моите тренировки са перфектни, но поне гледам да покривам седмично равномерни мус.групи и нямам “дупки” в тренировките.
Не знам, нека си пробва човека, да пише после как е. Поне да прочете някой план за прогрес. Според мен таргета е 100 лицеви, а не че е тръгнал всеки ден по 100 - ако е така, не му давам повече от 7 дни постоянство.

Не се бях загледал, че така усилено се коментира едно или друго нещо написано от мен.
За лицевите какво мога да кажа и мисля - комплексно, функционално и да не се изхвърлям ама най-доброто упражнение за гърди (заедно с кофички при безпроблемнни раменни/стави).
Не малко пъти съм писал, че сега тренирам вкъщи, но след време почвам отново в зала, но зала олд скул, тъй като лично мнение не ангажирам никого с него, до известна степен машините “втвърдиха” мускулите. Фен съм на упражнения с дъмбели и щанги.

Може би съм глупав, но не разбрах защо се зачекват дъмбелите от по 15 кг не твърдя, че ще натрупам кой знае колко маса...,но все пак по-добре от нищо 🙂
Последно - тези дни бях гледал клип в който един пич обяснява за растежа на мускулите и думите му биха нещо от сорта:
- не се целете в тежкото, а в правилната техника (за да не избухне друга бомба не казвам, че не трябва да се увеличава теглото) и с точните кг, пак цитат “за да събудите мускула, за да го накарате да работи”
А и няма да правя само лицеви те ще са като допълнение към тренировките, продължавам по план плюс лицеви,като таргета е 100 за деня !

Мнението беше редактирано от Асен Стоймирски на 14.02.19 15:33.

Минаха и други две хубави тренировки.
Коремчето добре го усетих как се “запалва” до “червено” 🙂 .
По отношение на днешната тренировка - крака и рамо - е не се получи много добре, но живи и здрави.
Информация свързана с 100 лицеви на ден еми тези два дни прогресирам от 76 на 88 днес ... С времето идва и силата... Все някой ден ще ги направя.
Живи и здрави.
Лека и мека

Bart Simpson

15.02.19
19:07

Я лягай за още дванайсет.
Как можеш да си легнеш без да ги довършиш,  не те разбирам.
Аз ако не свърша някой комплекс и не мога да спя вечерта.

Не искам да се пресилвам, не искам да натоварвам и мускулната и нервната система, бавно та славно, леко без излишни движения, без контузии ще ги направя и 100-те... Бъди сигурен упорит съм и инатлив като магаре, но преценявам кога да спра 🙂

Мнението беше редактирано от Асен Стоймирски на 15.02.19 21:57.

Bart Simpson

15.02.19
22:05

Дерзай.

Нарочно и за да си докажа, че мога, мотивиран от Барт Симпсън паднах 😄 за още 40 не за 12 и фактически постигнах 100-те, но и отгоре с 28. Доволен съм от себе си.
Някой беше писал, че няма да издържа повече от седмица е аз не съм всеки, аз съм Асен !!!

Мнението беше редактирано от Асен Стоймирски на 15.02.19 22:27.

Добро начало на съботата...
5 серии по 10/11/12 бройки лицеви, за да съм сигурен, че не  съм сигурен дали ги броих както си трябва.
Друго си е да тренираш и да слушаш яка музичка.
Лек ден.

16.02.19
09:44

казано от Асен Стоймирски на 14.02.19, 10:14:

...
Може би е пресилено, но съм виждал доста добри резултати преди/след 100 лицеви за 30 дни.

Аз съм правил нещо подобно - по минимум 300 лицеви всеки ден за 90 дни. Изобщо не е пресилено, правиш си ги независимо какво друго си тренирал през деня. Но и не очаквай някакъв особен резултат.  Не ми пораснаха гърдите като цяло, само канала помежду им се задълбочи и предмишниците ми се пооформиха. И разбира се са ти постоянно в тонус и можеш да си ги мърдаш гърдите под ризата да смущаваш или впечатляваш колежките 😄

Вземи си или си измисли нещо като стойки за лицеви, че ще ти се изкривят китките от помпане всеки ден високи бройки.

Мислех да си закупя накитници какво мислиш дали ще ги държи прави и здрави или е съвсем друго приложението на накитниците ...?

16.02.19
10:17

За да не ходиш цял живот с криви китки, прави лицевите на три пръста.

16.02.19
11:56

казано от Асен Стоймирски на 16.02.19, 10:13:

Мислех да си закупя накитници какво мислиш дали ще ги държи прави и здрави или е съвсем друго приложението на накитниците ...?

Разгледай тук за инспирация, сигурен съм че ще си измислиш нещо подходящо с подръчни средства, или пък ще си купиш - 6-7 лева има в декатлона:

https://www.google.com/search?q=push+up+handle&rlz=1C1GIWA_enBG605BG605&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwidqM32_b_gAhUNCxoKHRicCvAQ_AUIDigB&biw=1280&bih=872

казано от Brown Bomber на 16.02.19, 10:17:

За да не ходиш цял живот с криви китки, прави лицевите на три пръста.

На мен ми се вижда малко травмиращо за ставите  на пръстите така, няма ли да се изкривят нещо с годините?

Мнението беше редактирано от Димо на 16.02.19 12:19.

16.02.19
13:04

казано от Димо на 16.02.19, 11:56:

На мен ми се вижда малко травмиращо за ставите  на пръстите така, няма ли да се изкривят нещо с годините?

Затова ги правя само на кутрета 🙂

Благодаря за съветите. Ще се възползвам от всяко мнение... 🙂

Попълвам със закъснение, но важното, е че тренирам.
Та тренировката в четвъртък-нищо интересно за споделяне... Лека-полека коремната мускулатура привиква към упражненията и повторенията, та в най-скоро време ще мисля нещо в тази насока.
Петъка - краката и раменете се държаха прилично. 😄
Към момента си се придържаме към структурата и обема на програмата(след поне месец, месец и нещо, ако не и повече ще мисля нещо друго да въвеждам).
В таз седмичната тренировка за крака ще добавя бг клек.
Днес, днес не съм тренирал на работа съм още и те така 😄

Срам ме хваща,когато влизам във форума. Всички си описват надлежно, на дълго и на широко как им е минал денят, а аз чат пат описвам тренировките, но не знам някак нямам навика след тренировка да взема телефона или да седна на компютъра и да пиша ли, пиша ли...
То един вид се получава, че няма много смисъл (казвам за себе си ) от дневник, тъй като съм сериозен не пропускам тренировка, храня се що-годе добре, но напук ще продължа пък времето ще покаже до къде ще стигна...
Тренировките както обикновено много концентрирани, с максимални основни движения(няма чийтинг,фишинг и какво ли още не) - чисто изпълнение на упражненията.
Усещам как ми се увеличава силата.
По натам ако проимам мерак ще описвам по-подробно.

Мнението беше редактирано от Асен Стоймирски на 22.02.19 13:54.

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1