Дневникът на Вики a.k.a Харесва ми да имам мазоли по ръцете си

Прескочи до:

20.03.19
23:56

Днес станах в 8:30, 9 часа сън.
Течности: 2л вода
Храна:
‣ Най-добрите ми палачинки досега: 2 яйца, 50г извара, 100г кисело мляко, банан, 3 лъжици овесени ядки на брашно, канела, щипка сол, киви. Намазвах тигана с по мъничко кокосова мазнина, този път и температурата гледах. С извара и киви не бях пробвала и бях в шок колко леки и вкусни бяха. Че и протеинови. Щях да плачна докато ги ядях.
‣ Доядох кърито (явно само на мен ми е харесало толкова много, защото самa си го ядох, но и още по-добре) + 100г извара
‣ Доядох и мусаката със свинско, картофи, сметана, гъби и други нещица; бонбон линдор

Движението днес беше минимално, цялата съм в някви мускулни трески и започвам да се чудя дали по принцип се старая достатъчно като тренирам, щом този час по табата ме е счупил така 😄

Не може ли всички групи да ни обичат толкова колкото Сабатон? Като изключим българските, май това е групата, която съм виждала най-много на живо и всеки път става все по-хубаво.
Един троубек към най-запомнящата се част от концерта 2017та: (+ красивия каст на Викинги)

едит: втора страница, браво на нас 😄

Мнението беше редактирано от orion на 20.03.19 23:56.

21.03.19
22:12

Днес 8:30 часа сън
Вода: 2л
Храна:
‣ Кисело мляко с горски плодове (съветът на Деян ме подсети, че имаме във фризера), киви, малко овесени ядки, слънчоглед, шепа орехи и канела
‣ Не се сдържах и си направих същите палачинки 😄 само че с повече извара и кисело мляко този път
‣ Малко от лидълските зеленчуци със скариди + 2 яйца
‣ Топло прясно мляко с шоколадово мюсли - изкуших се като заквасвахме киселото мляко. Най-трудно ми беше да се откажа от това да ям зърнена закуска с прясно мляко всеки ден. Това ми е просто любимото нещо и редовно си прекалявах, че и по няколко купички на ден. Нещата, които ям сега с киселото мляко са някакъв жалък опит да си угодя, но друго си e Cheerios 😄 (макар че чириоса и това, което ядох сега.. като им сравниш състава, едното не е кой знае колко по-добре от другото)

Движение: йога, час; беше по-лекичка сесия, което беше екстра, защото все още не мога да ходя 😄

Мнението беше редактирано от orion на 21.03.19 22:17.

23.03.19
00:27

Днес 8:30 часа сън

Храна:
‣ Круша и две варени яйца
‣ Две филийки вита намазани с повечко извара, отгоре две пържени яйца в лъжица гроздово олио с малко настъргана моцарела отгоре, морков
‣ Смешно малко количество пиле с ориз от китайския, само дето ми се отвори глад от това ядене
‣ Кисело мляко, извара, горски плодове, пресни ягоди-мутанти
‣ Риба с картофи на фурна

Движение:
Сумо клек 3х8 10 кг
Румънска тяга 3х8 25 кг
Пек дек 1х8 10 кг, 2х6 15 кг
Раменна преса 3х8 10 кг
Гребане с долен скрипец 3х8 15кг
Бицепс и трицепс на кабел 3х8 10 кг
На машината за подвижен планк и скрънчове направих по една серия от 20
На машината за молитва 3х8 20кг
Реших да се довърша с планк, на който издържах изненадващо много време
+ много ходене

Мнението беше редактирано от orion на 23.03.19 00:28.

23.03.19
23:58

Днес 8 часа сън

Храна:
‣ 2 филии вита, 1 малко авокадо, 2 парчета Хамон серано, домат, едно малко чуросче
‣ Риба с картофи
‣ Кисело мляко, извара, киви, горски плодове, ягодки, канела
‣ Бири и най-мизерните бутерки от Била...

Движение: ходене към 17к

24.03.19
20:12

Днес 9 часа сън
Вода: 3л

Храна:
‣ Кисело мляко с ябълка, овесени ядки и канела
‣ 2 телешки “бургера” (месо за бургери), домати и малко картофи
‣ Тук малко се омаза положението - бях на рожден ден. Изядох сума ти коктейлни сандвичета, парче торта, разни снаксове, но пък имаше и нарязани кивита и печени морковчета с готин сос 😄 Мразя да съм на маса и пред себе си в продължение на 5 часа да гледам храна, защото тогава не мога да бъда спряна 😄

Движение: йога, час, днес беше много интензивно и явно имах много сили, защото ми дойде много добре

Като пребита съм, добре че успях да си свърша всичката работа предварително и сега заслужено си паля ароматна свещ и лягам да чета. И утре пак в нашата си зала!!

Мнението беше редактирано от orion на 24.03.19 23:28.

25.03.19
20:40

Днес 8 часа сън

Храна:
‣ Омлет 4 яйца, сирене, домат
‣ Към 150 гр извара с една ябълка, някакво лидълско кюфтенце с бекон и ементал
‣ Пилешка плешка с моркови, картофи, грах и царевица на фурна
‣ Парче сладкиш със сладкарска извара, какао, яйца, фурми, кокосови стърготини и мазнина, кокосово и бадемово брашно, и разни други нещица
едит: +2 парченца, важното е да сме щастливи 😄

Движение:
1. Клек 1х8 8кг, 3х8 10кг
2. Мъртва тяга 1х8 28кг, 2х6 33 кг
3. Хип тръст 3х10 10кг
4. Пек дек 1х8 10кг, 2х8 15кг
5. Гребане с долен скрипец 1х8 10кг, 1х8 15кг, 1х8 20кг
6. Раменна преса - тук не знам самата машина колко кг е, но днес си добавих по 1,25 от двете страни 😄 1 сет за разгрявка без тежестите и после още 3х10
7. Бицепс с гири 3х8 5кг
8. Трицепс с гири 3х8 3кг
9. Вдигане на крака от вис 3х10

Мнението беше редактирано от orion на 25.03.19 23:55.

26.03.19
21:25

Сън към 5 часа.
Вода: 1л, слабо

Храна:
‣ 300гр скир с киви, малко овесени ядки и канела
‣ Две филии вита, 1 малко авокадо, 2 парчета хамон серано
‣ Пилешка плешка със зеленчуци на фурна
‣ Извара към 250-300гр и ябълка

Днес общо взето се събудих недоспала, прекарах най-дългия и неадекватен ден на лекции и после два часа обикалях по центъра за подаръци заедно с още 3 нерешителни девушки, тоест беше едно чудене... Едно от нещата, които мразя най-много е да обикалям по магазините. Взехме подаръци, де. Но общо взето през целия ден не знаех къде се намирам и карах на автопилот. Прибрах се много изнервена и освирепяла от глад, и от вратата започна това, което аз наричам “батка ядене” - ядосано бутане на храна в устата с двете ръце, без паузи за спокойно дишане. 😄
Утре пак на рожден ден и то не къде, а в сладкарница... Дори не обичам торти, но съм сигурна, че ще ям. 😄 Да се свършва вече, че вината само дебне.

Мама днес ми съобщи, че забелязва промяна във формата на тялото ми, стойката и начина, по който ходя 8) куул
Аз със сигурност си го усещам вътрешно, но не очаквах външна разлика толкова скоро, а пък на нея ѝ вярвам, защото рядко се случва да ми каже нещо хубаво 😄

26.03.19
21:34

Описанията ти къртят 😎
Мама нЕма да те излАже.....вЕрвай и се амбицирай още повече 😉

27.03.19
23:51

Амбицирам се и още как! 😄

Днес сън 8 часа.
Вода: 3,5л

Храна:
‣ Към 50 гр извара и 100 гр кисело мляко, горски плодове, съвсем малко от оня сладкиш, натрошен вътре
‣ Две препечени вита, морковче, едно малко авокадо, 3 парчета хамон серано, 2 парчета ементал
‣ Парче торта с меден блат, сметана, маскарпоне, къпини в някаква много сладка сладкарница “Козница”, където се оказва, че използват истински продукти
‣ Свинско със зеле

Движение: половин час йога и после правих упражнения за цялата горна част с едни 3кг гирички, които имам, за да се дочупя.
Днес трябваше да ходя до залата, но ми писаха, че е имало малко наводнение от някакви тръби. Горките, все нещо става. Като ме е нямало миналата седмица, се счупили два уреда 😄

29.03.19
00:18

Сън 8 часа.
Вода: 2,5

Храна:
‣ Омлет 4 яйца, препечена филийка вита с повечко рикота, морков, 2 кюфтенца от онези с бекон и ементал
‣ Парче от сладкиша, леко затоплено, с малини и боровинки отгоре ❤
‣ Свинско със зеле

Движение: народни танци час и половина

Постчето ми днес е кратко и за малко да го слея с утрешното, но реших да отбележа това, че Рамщайн за пръв път от 2010та пуснаха песен, която да ме вълнува. И в края на клипа има някаква пиано част, която напомня на Sonne, стана ми много мило. Тогава ми бяха любимата група и ги слушах постоянно. Мисля, че първия ми концерт беше точно техен и беше много запомнящо се преживяване, защото дори не бяхме фронт ъф стейдж, а имах уникална гледка (а за тях си заслужава да се буташ да видиш всичко 😄)

29.03.19
00:49

След два месеца ще ги гледам за втори път на живо.....ако е като първия поне,майко мила...😄

29.03.19
23:22

Малко завидях 😄 Къде ще ги гледаш? Пожелавам ти да си изкараш супер 🙂

Днес сън 6 часа.

Храна:
‣ Ябълка, кисело мляко, малко овес
‣ 200г извара, 100гр горски плодове, парче от сладкиша ( свърши :( )
Също така, явно изварата във Вършец е пълномаслена, днес така ми казаха. Питах продавачката дали няма някакъв етикет с хранителната стойност, защото ми беше интересно колко белтъчини има, но не можа да намери. Предполагам, че са към 17гр, както пише тук в сайта.
‣ Около 150 гр от това, сухар, 100 гр моцарела, две кюфтенца с бекон и ементал -
‣ 150 гр извара, 150 гр кисело мляко, киви, канела

Движение: 2 часа народни танци;

Скачане на въже за загрявка (преди я правех на велоергометъра, но въжето ми е по-фън и разбрах, че имаме в залата)
Клек 1х8, 8кг / 3х8, 13кг
Мъртва тяга 1х8, 28 кг / 2х5, 38 кг
Гръб на гребна 1х8, 15кг / 2х8, 20кг
Пек дек 1х8, 10кг / 3х8, 15кг
Раменна преса на машина + 1,25кг 3х8
Бицепс с въже 3х8, 10кг / 1х5, 15кг
Трицепс с въже 1х8, 10кг / 3х8, 15кг
Вдигане на крака от вис 3х10
Преден и странични планкове
Страничен планк с повдигане на тялото(???) 3х10 на страна без да спирам

30.03.19
07:23

Малко избързах....след около 3 месеца ще е, Милтън Кийнс Англия....🙂

31.03.19
23:08

Вчера:
Сън 6 часа.
Течности: 2,5 л вода, бира

Храна:
‣ Варено яйце, 100 грама от авокадо-спаначеното нещо (кръщавам го просто “зеленото” за по-лесно 😄), три кюфтенца с бекон и ементал; чаша прясно мляко и шепа мюсли с шоколад (най-накрая се наядох като хората преди йога и имах пауър)
‣ Шепа тиквени семки
‣ 12 кюфтенца*, салата краставица, рукола, спанак, балсамов оцет, малко настърган пармезан

Движение: час йога

*В месарницата ми смелиха 1 кило свинско и 1 кило телешко, сложих 3 яйца и подправки и чиста работа. Не бях правила кюфтета от 100 години, но се вдъхнових от онези телешки бургери, които ядохме миналата седмица.

Днес:
Сън: 8 часа
Течности: 1,5 л вода

Храна:
‣ От моите палачинки с малко намачкани малини и течна сметана отгоре, половин киви
‣ Телешко шишче и половина, чеснова пърленка, салата (рукола, айсберг, прясно сирене, чери домати) - пак рожден ден, но този път бяхме в ресторант, не сладкарница 😄 а тва беше най-гадното телешко, което съм яла, язък

01.04.19
22:57

Сън 7ч.

Храна:
‣ Като вчерашната палачинкова закуска, но този път не делих кивито с никого
‣ 150гр от зеленото с 3 кюфтета, парче черен шоколад и половин орех
‣ 3 кюфтета, филийка лидълски ръжен хляб с намазано от зеленото, крем супа от гъби, целина, спанак, сметана, яйце, кисело мляко и т.н (майка ми е бог, обожавам крем супи, а тази е може би най-вкусната, която съм яла)
‣ Филийка от ръжения намазана с бадемово масло, едната половина с намачкани малини, другата с боровинки
‣ Парче Хамон серано, три парченца Гауда, 150 гр извара, киви

Днес голям апетит, голямо ядене.. и то все вкусни неща, за които умирам. Oбичам да ям. 😄 Но като изядох филийките, се замислих дали не съм яла твърде много и реших грубо да сметна като калории какво съм яла, и после да видя в нета какво пише. Според това, което пишеше, можех да ям още, та ядох. A и бях гладна. Вчера сутринта се претеглих и бях 48 кг и нещо, значи дори и да не смятам калории пак има някакъв дефицит явно.

Движение:
Клек 1х10, 6кг / 3х8, 16кг
Румънска тяга 1х8, 20кг / 3х6, 30кг
Гръб 1х10, 10 кг / 1х8, 15кг / 2х6, 20кг
Пек дек 1х10, 10кг / 1х8, 15кг / 2х5, 20кг
Раменна преса на машина + 2,5 кг 3х8 (на последната серия изнемогвах вече)
Бицепс на въже 3х10, 10кг / 1х5, 15 кг
Трицепс на въже 2х10, 10кг / 2х8, 15кг

Мнението беше редактирано от orion на 01.04.19 23:03.

03.04.19
22:26

Вчера:
Сън 6,5ч.

Храна:
‣ 200гр извара, ябълка, 3 лъжици кисело мляко, 50г скир с боровинки + още боровинки, канела
‣ Филия от ръжения намазана със зеленото и 3 кюфтета; най-мазната баничка, която съм яла някога. Можеше да мина и без нея, но тези дни съм постоянно гладна и въпреки, че си носих обяд, след като го изядох, се изкуших.
‣ Четири кюфтета, крем супа, малко салата
Движението беше само разходка.

Днес:
Сън 8,5ч.
Храна:
‣ 120гр малинов скир с още горски плодове, филийка с рикота и зеленото
‣ 150гр извара разстлана под две яйца на очи, половин лъжичка кокосово масло, малка тънка филийка ръжен хляб
‣ Пиле по ловджийски, едно суши криспи салмон и шоколадово суфле с топка сладолед в Хепи - пак рожден ден, но дори и да нямаше повод, за топло суфле + сладолед, съм готова винаги да си го създам 😄
Тези два дни май се изпуснах, мисля, че наближаващият МЦ играе роля. Ще опитам следващите дни по-леко да го карам.

Движение:
Клек 1х10, 6кг / 1х8, 11кг / 2х6, 13,5кг
Мъртва тяга 1х10, 26кг / 1х8, 31кг / 2х6, 36кг
Пек дек 2х10, 10кг / 2х8, 15кг
Гръб горен скрипец широк хват 1х10, 10кг / 2х8, 15кг / 1х5, 20кг
Раменна преса на машина 1х10 + 1,25кг / 3х8 + 2,5кг
Бицепс въже 1х10, 10кг / 3х8, 15кг
Трицепс въже 1х10, 10кг / 3х8, 15кг
Молитва за корем - 3 серии с 30кг, тук не ги броих, но по 20 някъде
Вдигане на крака от вис 3х12
Ножички с крака от лег - 3 серии, и тук не ги броих, но пак към 20

04.04.19
21:14

Сън 8,5ч.
Вода: 2,5 до края на вечерта

Храна:
‣ 50гр извара, 100гр кисело мляко, киви, ябълка, канела, малко какао, лъжичка фъстъчено масло
‣ Пържено яйце, препечена филийка намазана с половин авокадо, морков
‣ Към 50 гр извара, домашен чипс (не го правих аз, аз само бях подмамена), малко горчица, салата, кашкавал, кисело мляко с боровинки
‣ Сладолед от Берьозка

До съвсем скоро, майка ми всеки ден (сега е примерно през два дни 😄), когато тръгнех да ям нещо въглехидратно, ми правеше някаква забележка, защото е голям почитател на кетото и всеки ден чете статии, свързани с вредата от въглехидратите. Та от тези забележки ми се е насадило едно чувство за вина, което не мога да превъзмогна и ако в един ден съм яла повечко от нещо, което не е протеин или мазно, се чувствам сякаш съм съгрешила. Не мога да претендирам с големи знания по темата, но поне от това, което аз съм хванала от четенето на статии - въглехидратите са окей и са нужни, особено ако вдигаш тежести. За допълнителна енергия и за подпомагане възстановяването на мускулите. Знам, че се отслабва по-лесно ако се спрат, но ако това не е главната ми цел, не би трябвало да е /чак/ толкова зле? Ясно ми е, че сладки изделия купени от магазина не са за ядене, говоря че въглехидратната полиция прави включвания, когато ям примерно от ръжения хляб. В крайна сметка не живея, за да се ограничавам. Хранителните ми навици достатъчно се различават от тези на приятелите ми, които изяждат по кутия бисквити пред компютъра, примерно 😄 Толкова съм in this, че си нося домашна храна в университета. Една от главните ми цели, когато почнах да тренирам беше да гледам на всяка храна като на приятел, не враг, но пак започнах да изпитвам затруднения. Имам дълги моменти на колебания преди да ям нещо “вредно”, и ако в крайна сметка го изям, после често се чувствам зле - завиждам на приятелите ми, които си ядат кутията бисквити, без много да го мислят. 😄
По темата със захарта - вкъщи се появи сладолед от Берьозка - нещо, което не ям често, но ми е в топ 5 сладки неща - еми, ще го изям. Във фризера е от 4 дни и се сещам за него твърде често, което със сигурност не е по-добре от просто да го взема и да го изям, нали. По начало не е хубаво, че се купуват такива неща, но ако не е нещо, с което се прекалява, мисля, че е напълно ок.

Не очаквам някой да коментира тук и да нормализира това, че напоследък ям много захар, по-скоро беше мой си рант (със скрит въпрос за полезността на въглехидратите) за това как понякога си поставям едни стандарти, които мога да спазвам само до време. За пореден път стигам до извода, че никакви цели не могат да ме разделят с това, което от край време си обичам. На някои хора им се получава перфектно, хубаво за тях.

Днес цял ден съм на Blind Guardian 🙂

Ти си 48 кг, спортуваш и си студентка. Яж си ръжения хляб и да не ти пука.

Мнението беше редактирано от Елена Биларева на 04.04.19 21:36.

04.04.19
22:07

Въобще да не ти пука, кетото не е нещо което трябва да се следва. Дори напротив при продължително използване носи вреди. Обаче излизат разни “учени” и започват да обясняват как кетото ще ти спаси живота и как се развива рак от захарите. Това са страшни глупости и майка ти е на много грешен път. Лошото е че с тези кето работи хората стават чисти зомбита, имам за пример такива вече.
Не ме разбирай погрешно, кетото си има и своето място и своите плюсове, но всичко което отива на крайност и за по продължително време не е ок.

П.С - това да си хапнеш една хубава пица, да си хапнеш един сладолед, един шоколад, няма да те събори, нито ще те убие. Затова че го прави, просто не прекалявай, никакви дието, разкочничето се крие в баланса и истинските тренировки и движение.

Мнението беше редактирано от kaloyan на 04.04.19 22:10.

05.04.19
16:43

Мерси, че се включихте.
Тя също се зариби покрай един руски учен слаш доктор, който не знам откъде намери, но сляпо вярва във всичко, което казва. Вероятно е прав за много неща, де, но имам голям проблем с цялото това нещо, защото е много лесно да си намериш един-два източника, които да потвърждават тезите в главата ти и да започнеш да ги следваш, без да приемаш другите варианти. И разбирам това, което казваш за зомбитата 😄 Но и аз съм съгласна, че ако има баланс всичко е наред.

05.04.19
16:55

Във въглехидрати чист вид няма нищо вредно и антидиетично ( а, ако не ядеш по един заводски хляб на ден, де 😄)
Виж, сигурна съм, че прекаляването с млечни -> лактоза -> ( глюкоза + галактоза) вече има някакво влияние върху тренировките и общото физическо състояние.
С прекаляване имам предвид над 150-200гр  на ден.
И пак всичко зависи от целите и физическата активност.

05.04.19
22:21

Аз мисля, че с лактозата съм ок. Обичам извара и кисело мляко, но в тях има съвсем малко май. Не знам тук дали си казах историята как преди ядях по 1-2…3 купички прясно мляко със зърнена закуска всеки ден. Обожавам прясно мляко, ама то тва мойто беше вече друг вид прекаляване 😄

Сън 9ч.
Храна:
‣ Яйце, половин малко авокадо, препечена филийка
‣ 2 пилешки бутчета на грил и парче зелена запеканка
‣ 100г кефир, препечена филийка половината с 40тина гр пиле и половината от авокадото, другата - с лъжичка фъстъчено масло <3 и боровинки
‣ към 100г кисело мляко, горски плодове, мъничко настърган шоколад и канела

Зелената запеканка - 400г извара, 500г спанак, 250г броколи, 6 яйца, 50г пълнозърнесто брашно, към 150г слънчогледови семки, отгоре поръсих ленено семе към 50г; стана готино, естествено колкото готино може да бъде нещо почти изцяло от спанак, не плодове или шоколад 😄 реших да експериментирам, за да вкарам малко зелении, че забравям да ям.

Движение:
Клек 1x10, 6кг / 1х8, 8,5кг / 2х6, 11кг - Сега видях, че предния път съм клякала повече, нещо съм се объркала явно днес. Не ме умориха тези серии, но си казах първо упражнение, хайде да не се предобрям. 😄
Румънска тяга 1х10, 20кг / 1х8, 30кг / 2х6, 35кг
Пек дек 1х10, 10кг / 3х8, 15кг
Гръб гребачна 1х10, 10кг / 1х8, 15кг / 2x6, 20кг
Раменна преса на машина 1х10, 2,5кг / 3х8, 5кг
Бицепс въже 1х10, 10кг / 2х8, 15кг
Трицепс въже 1х10, 10кг / 1x8, 15кг / 2x5, 20кг
Тази седмица нямаше народни танци.. от другата продължавам.

05.04.19
22:32

Вики, какви са тези килограми на клека- дъмбели ли са, 1 или 2 или вписваш дисковете на лоста? Колко кг е самият лост?
Хм, то 500 гр. спанак са изчезнали сред всичките други съставки. Аз си  слагам по 400-500 гр. на ядене, ей така , чист 🙂

05.04.19
23:01

А, не знам дали изчезнаха, защото цялото нещо е общо взето спанак и главно неговия вкус се усеща. Като за свикване това ми е екстра, защото до скоро не харесвах спанак. Мен 500те грама даже ме изплашиха така като ги гледам, значи имам време докато стигна твоите салати 😄

Лостът, с който клякам е 6кг и пиша общо килата като сложа и дисковете. Тоест, първо клякам на празен лост и после почвам да добавям. Ще почна да си пиша нещата непосредствено след като ги клякам, защото явно рано сутрин съм много отвеяна и се обърквам.

06.04.19
23:03

Добра вечер 🙂
Днес 8ч. сън,
Вода: към 2,5л

Храна:
‣ Пилешка гърдичка и парче от зеленото
‣ Classic Dog в Rolling Dogs: братвурст, бекон, чедър, питка, сос.. 😳
‣ Биричка

Привечер бяхме на разходка, а сега бяхме на концерт на Hecktic и Grimaze и беше екстра. Много ми се беше доходило на концерт, счупих си врата, че и направихме едно приятно pit-кардио 😄 Новият албум на Хектик е по-далеч от траш, отколкото ЕР-то и озвучаването беше зле, но атмосферата я имаше, и това ми стигна в случая.. като съм зажадняла.. 😄 А тези Rolling Dogs - местенцето им е много симпатично и предния път, когато бяхме, не си взех, но днешното посещение още от снощи го планираме, и имаше вълнение. Вкусът беше божествен :х

Имах нужда от това отпускане, защото 4 часа сутринта ги прекарах в четене на учебник по логика на английски, после два часа писах есе и се бях зомбирала. Не се оплаквам, защото всичко това го правя от чист интерес, проблемът ми е в това как четенето от екрана на компютъра се отразява на очите. А аз главно така чета, защото с изключение на книгите, които периодично си взимам от уни, повечето неща ги намирам по чуждестранни е-библиотеки. Все повече се замислям дали не искам един Киндъл, но не знам действително колко разлика има с монитора. Някой, който има, дали може да сподели впечатленията си?

06.04.19
23:15

Естествено, че има разлика 🙂, матрицата няма подсветка и е матова. Аз не усещам умора в очите, различна отмногото четене на книги.
Иначе помисли в инвестиране на пари в качествен монитор, както и очила за монитор. 🙂

07.04.19
21:26

Ще имам това предвид. Аз питах, защото разни хора са ми казвали, че за тях няма толкова осезаема разлика, но мнения всякакви.. В крайна сметка, просто остава да пробвам. А за очилата за монитор си прав, налага ми се да прекарвам твърде много време пред компютър и е време да взема някакви мерки, преди да съм се прецакала изцяло.

Днес!
Сън 9ч.
Храна:
‣ Варено яйце, купичка топло прясно мляко, четири пълни лъжици овесени ядки, половин банан-мутант, канела
‣ Пиле и парче от зеленото, парче черен шоколад
‣ Още пиле и половин малко авокадо
‣ Препечена филия ръжен хляб с лъжица фъстъчено масло, едната половина с намачкани горски плодове, другата с останалия банан
Движение: половин час йога

Днес рано сутрин ми попадна изпълнение от турнето на Dream Theater и някак си от това се почна един целодневен маратон - през всичките любими албуми минах.
Вечерта спря тока и ме откъсна от това, с което се занимавах, та реших да си направя една кратка йога. То взе пък, че стана егати спиритуалното преживяване 😄 Понеже нищо наоколо не бучеше, беше много приятно. Половин час се разтягах, по едно време тока се върна, но, не светнах, филмирах си се на макс. Като приключих, отидох и си направих любимите филийки, възобнових слушането на DT на тъмно, и така си ядох. Ще си призная, че често ям докато правя нещо друго, а е толкова по-вкусно, когато съм фокусирана единствено над това. А това, че беше тъмно само засили ефекта. Та... беше направо трансендентално. (включих се и аз към Боби 😄)

08.04.19
00:07

казано от orion на 06.04.19, 23:03:

Киндъл, но не знам действително колко разлика има с монитора. Някой, който има, дали може да сподели впечатленията си?

Ами разлика не, то просто няма сравнение. Да четеш дълги текстове с часове от монитор е скандално. Усещането при четене от Киндъл е идентично с това от хартия, а и има предимства пред хартиените книги: носиш стотици заглавия и документи в едно устройство, не обикаляш книжарници (остава изключението на антикварните издания), четеш на тъмно без нужда от лампа (изключително важно когато имаш претенциозен мъж и деца) и не на последно място изисква само една ръка за прелистване и четене с часове - това ще го оцениш един ден когато другата ти ръка е заета от спящо бебе.

Впрочем предлагам ти да ти подаря един, който беше подменен с нов модел и вече събира прах. Аз не живея в България, но скоро ще съм в София, така че ако те интересува ми пиши!

08.04.19
08:19

Още един глас “за” за киндъл. И аз съм читател от старо време, все виках че хартията си е хартия, но киндъла си е добре. Много по-добре от монитор.

Относно очила за монитор, какво изобщо представляват тези митични създания? Едно време имаше нужда от филтри от оловно стъкло за пред мониторите с катодно-лъчеви тръби (макар че съм сигурен че никой не е бил облъчен от радиацията до степен да му навреди нещо) но съвременните монитори не излъчват такива лъчения. Веднъж в една оптика една много напориста жена се опита да ми продаде безбожно скъп чифт очила уж “за монитор” и до края не можа да ми обясни как ми помагат за монитора, освен че са поляризирани и с тях има по- малко отблясъци, проблем, който мисля не съществува при съвременните матови пластмасови екрани.

Само за справка, седял съм постоянно пред всякакви монитори в последните 30 години и да чукна на дърво зрението ми е все още много силно (последния път на очния преглед за трудова медицина офталмоложката ме изпитва да казвам буквите и стигаме до предпоследния ред и аз ѝ казвам че мога и от най-ситния ред да ѝ кажа, а тя ми вика: “ти ще ми ги кажеш, но аз не мога да видя до там дали правилно ми ги казваш” 😄 ) Та не знам дали мониторите имат някакво отношение към това да си “развалиш очите” Според мен е въпрос на ген.

08.04.19
09:06

А още по-добре вместо ограничения умишлено от Amazon като формати и начин на прехвърляне на файлове Kindl, си вземи друга електронна книга, която чете epub и fb2 (далеч по-добри формати от амазонския), mobi, pdf и каквото още се сетиш. Ще получиш далеч повече за същите пари. 🙂 Освен повече и по-добри формати, ще имаш прехвърляне през блутут, USB и то просто като си копираш файловете в паметта на книгата.

08.04.19
09:13

Киндъл чете епуб и пдф, макар и последните да не са на 100%. Неудобството с прехвърлянето при киндъла го има, трябва кабел и специална програма на компютъра ако не си купуваш книгите онлайн.

Аз не съм пробвал електронни четци на други фирми, но все ми се виждат едни такива малко афиф - пластмасата изглежда евтина и като цяло изглеждат като евтино копие на амазонските киндъли. Макар че то май “киндъл” е вече станало нарицателно за електронен четец както “ксерокс”, а не че специално амазонския да е.

08.04.19
09:16

казано от Димо на 08.04.19, 09:13:

Аз не съм пробвал електронни четци на други фирми, но все ми се виждат едни такива малко афиф - пластмасата изглежда евтина и като цяло изглеждат като евтино копие на амазонските киндъли. Макар че то май “киндъл” е вече станало нарицателно за електронен четец както “ксерокс”, а не че специално амазонския да е.

Ами, ами.  Щото не си хващал в ръка хубав. Вземи някой Onyx или Sony и ела пак ми кажи дали Kindl-ът не е евтиното им подобие.
Да не говорим колко лагват киндлите и колко са бавни - дори смяната на страница е изнервяща, да не говорим да направиш нещо повече на тях. Нещо като айфоните - плащаш за марката заради марката. Ама маркетингът така работи.

08.04.19
09:38

Аз също нямам проблем с очите, а се занимавам от доста години също. Може би прекаленото взиране без почивка, изсушава очите, но аз гледам да не се взирам прекалено дълго време.

08.04.19
09:41

Е може, аз даже не знаех че има на някви такива по-читави фирми, все съм гледал някакви Престижио и други такива шано-марки. А за Сони направо не мога да повярвам че са направили нещо, което е универсално и отворена система - обикновено те са тези, които искат техен си специален софруер, хардуер, формат и т.н. Както и да е де, може и да са се поучили.

За лагване или бавене не знам - моя киндъл е супер дърт и не съм виждал да лагва освен малко бавното опресняване на пейпъруайт екрана, ама то това май си е от технологията - не е бърза като лцд, може в новите вече да са набутали много софтуер и затова да лагват, де да знам, някой със съвременен киндъл да каже.

Иначе кое да плащам за марката - моя киндъл беше 70 паунда преди 100 години. Сега гледам че има и за по 50 ако си купиш с разрешени реклами на скрийнсейвъра. Колко да са по-евтини на сони, де да знам.

Както и да е де, спирам по темата, амазонски или друг електронен четец - определено си струва за всеки книжен плъх 🙂

Мнението беше редактирано от Димо на 08.04.19 09:41.

08.04.19
10:20

Еее, супер сте, много ви благодаря за всичката информация и на Рики за милото предложение 🙂
За очилата за компютър знам, че са с филтър за синя светлина и също това, което ти казваш, за отблясъците.. Не знам и двете неща колко са значими, но според мен би имало голяма разлика ако нещо минимизира оцъклянето. Много взиране в монитор преди лягане също не е окей за съня, а мен често ми се случва до последно да седя и явно тази синя светлина играе голяма роля. Аз имам проблеми със съня и не изключвам, че може да е и заради това. Ако наистина тръгна да си взимам, ще проуча повече по темата, защото не се чувствам достатъчно информирана сега да го обсъждам 😄
А за увреждането на очите - започнах всичко това да го мисля, защото започнах да забелязвам промени. Иначе преди дори не ми е минавало през главата. Но при мен играе и гена, защото в моето семейство положението с очите е зле.

08.04.19
10:24

Имам стар Kindle, а скоро взех PocketBook и мисля, че електронната хартия е по-щадяща за очите от конвенционалните дисплеи.

За очилата - моите са с антирефлексни стъкла, пригодени за работа с компютър.
Сравнявала съм работа с компютър, докато нося контактните си лещи съответно с идентична работа с очилата.
Определено с очилата ми е по-добре. С лещите усещам една умора при по-дълго застояване и съответно вече сядам само с очилата.

За ел. четец - аз съм с киндъл, конвертирането на файлове в подходящ формат с програма на лаптопа не ме затруднява, става бързо. Не съм забелязала да ми лагва.
Не ми изморява очите, дори минимално.
Нямам обаче опит с други четци, директно на киндъл се метнах.

08.04.19
23:17

Сън 9ч.
Вода: 1л

Храна:
‣ Омлет две яйца, половин малко авокадо, рукола, балсамов оцет, малко настъргано грана падано
‣ Ягоди, извара, кисело мляко, овесени ядки, канела
‣ Супа сьомга, басмати, картофи, моркови, чушки
‣ Пиле и парче от зеленото (направих твърде много от тва нещо... ужас 😄 затова не обичам да готвя в големи количества, но е го и пилето - купувам си пиле и сама си го ям няколко дни.. поне утре ще свърши)

Движение:
Преден клек 1х10 6кг, 1х8 11кг, 2х6 16кг
Мъртва тяга 1х10 26кг, 1х8 31кг, 2х6 36кг
Гръб гребна 4х10 10кг - кг са толкова ниски, защото пробвах нов хват и ми беше малко трудно
Хамър машина пробвах, 2х8 5кг
Пек дек 1х10 10кг, 3х8 15кг
Странично рамо с гири 2х10 1кг, 2х8 2,5кг
Бицепс скот 1х10 3кг, 3х8 5кг
Трицепс гири 1х10 10кг, 1х8 15кг, 2х6 20кг
Вдигане на крака от вис с тежести на краката (пясъци?)
Днес откарах в залата 2 часа. 😄 Имше много разговори и моткане, пробване на някви работи.. беше забавно поне.

Мнението беше редактирано от orion на 08.04.19 23:26.

09.04.19
23:03

Сън 9ч.
Вода: 2

Храна:
‣ Кисело мляко, извара, чиа, овесени ядки, банан, ягоди, настърган черен шоколад, канела - бях си приготвила всичко без банана от снощи и беше много вкусно ❤
‣ Пиле и от зеленото
‣ Пържена сьомга в масло със сметана

Движение: отидох на народни танци, но нямах /никакви/ сили, виеше ми се свят и не можех да дишам като хората. Ей тва е на 20 години да си на парцал 😄 Успях да изтанцувам само 3 хорца. Още сме в залата, защото чакам и направо откачих вече. Като се прибера ще ям още някви работи, направо няма да ги вписвам тук, че усещам как ще бинджна. Мислех, че днес съм яла адекватно, но почна да ме тресе глад и май и затова ми е зле.

10.04.19
23:24

Сън 7:30ч.
Вода: 1,5л

Храна:
‣ Кисело мляко, чиа, овесени ядки, папая - за пръв път ядох папая, не бих взела пак
‣ Същите палачинки както винаги, но с 250г извара. Добави към това киселото мляко и яйцата и то излиза, че с едно ядене съм си изяла протеина за деня 😄 Похапнах си много доволно, даже си ги снимах. Всеки път стават все по-добре, този път нямам никакви забележки. И не станаха черни, което не ми пречи по принцип, само не разбирам какво беше различното като всеки път ги правя по абсолютно същия начин, единствено количеството извара да съм увеличила днес.. иначе и температура, всичко, си е същото.
А вкуса направо не го коментирам, че като си спомня, пак ми се прияждат 😄
‣ Някакво голямо кюфте от киноа, сирене и още 100 неща в него (май от Фантастико?)
‣ Филийка ръжен хляб с лъжица фъстъчено масло и 2 лъжички сладко от малини

Движение:
Преден клек 1х10 6кг, 2х8 11кг днес не можах да си вдигна щангата с 16кг до раменете и ми изхвърчаха дисковете, беше скандално 😄
Мъртва тяга 1х8 26кг, 2х5 36кг
Хамър машина 1х8 5кг, 2х8 7,5кг
Пек дек 1х10 10кг, 2х8 15кг
Машина рамо 3х8 5кг, 1х8 8кг
Бицепс скот 2х10 5кг, 2х8 7кг
Трицепс гири 2х10 3кг, 1х8 5кг

Втори слаб ден. Да не би да не се възстановявам добре? Но пък това, че тренировката ми онзи ден беше супер, ме навежда на мисълта, че може и да е защото ми дойде вчера. Миналия месец не съм забелязала промяна ако е имало, но знам ли.
Също така от вчера яко блъскам зелен чай с много настърган джинджифил, лимон и мед, че ако нещо се опитва да ме хване, да се маха. Половината народ около мен вирусяса.

Мнението беше редактирано от orion на 10.04.19 23:25.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1