Малко щанги на средна възраст

Темата е заключена.
Прескочи до:

27.03.19
15:21

Тука ся с всички приказки за глюкозата доста се изместихме от основната теза, от която почна разговора, а именно: “бялото вино подобрява храносмилането, затова е полезно за отслабването”.

Деян

27.03.19
15:25

Кобре, това дето го каза за 1.6 примерно, по логиката на Карбо в един момент няма да ми трябва. Защото на 10 тия ден, ще съм усвоил 30 % от това 1.6 на телесен килограм. Аз това всъщност питах. Ок, ще се старае организма да ги “мели” и ще горя енергия за това.
Пак не разбрах за това обаче дето питах, т.е. за твърдата храна, защо я препоръчват за билдърите. Каква е идеята.

Димо, довечера пак сигурно ще подпомагам храносмилането ;-)

Мнението беше редактирано от Деян на 27.03.19 15:26.

27.03.19
15:43

Еми пробвай Дидo, може пък точно от подобряване на храносмилането да имаш нужда за да отслабваш 😄

Или да натрупаш мусколЕ 🙂

Мнението беше редактирано от Димо на 27.03.19 15:44.

27.03.19
15:54

Интересно е как от един шеговит пост възникват километрични постове . Сигурно на Дидо му се стопли огласеното бяло вино докато ги чете.
Факт е обаче , че има множество статии по темата. До колко са научно ободновани може се преценя от хора имащи специфичните познания по биология, химия и прочие . В заключение - чел съм на много места , че бялото вино в умерени количества спомага за свалянето на килограми и храносмилането. По - доброто храносмилане само по себе си е добре за общото здраве. Ще е добре да посоча и някакви статии на английски с конкретни изследвания по въпроса , ама по- скоро ще мина да си купя една бутилка бяло вино да си тествам теорията. Ама тя теория се тества с месеци , така че ще пробвам с повече от една.

Деян

27.03.19
16:01

казано от Иван Марков на 27.03.19, 15:54:

Интересно е как от един шеговит пост възникват километрични постове . Сигурно на Дидо му се стопли огласеното бяло вино докато ги чете.

То виното е вкъщи, ако пиех и на работа, зайби :-) Между другото нямам никакво желание за алкохол във време, различно от привечер и вечер. Ако има някакъв повод, ок, но влечение тц.
Що се касае до километричните постове-ами пишете бре, даже и в дневника съм го казал. Т.е. и да не е по темата, писане да има, лаф да става.

27.03.19

Или пък има нужда да спре да пие, да яде вафли и да махне тренировките за бицАГА ?
деа знам...

27.03.19

Значи ,ако си бираджия няма сак да стане това с бялото вино.
Аз лично изпитвам чудовищно неудовлетворение от размера на чашата,поради което я сменям с бирена халба.
И естествено после ни храносмилане ,че жажда и на лудост ме избива

Мнението беше редактирано от doni dimitrov на 27.03.19 16:03.

27.03.19
16:02

...

Мнението беше редактирано от doni dimitrov на 27.03.19 16:04.

27.03.19
16:04

казано от Иван Марков на 27.03.19, 15:54:

Интересно е как от един шеговит пост възникват километрични постове .  бялото вино в умерени количества спомага за свалянето на килограми и храносмилането. По - доброто храносмилане само по себе си е добре за общото здраве.

Така съм напълно съгласен.

Аз също като искам да отслабвам и когато ми се налага да пия алкохол по разни фирмени или социални събития предпочитам бяло вино или розе - малко калории и малко алкохол в едно “питие” (щото милилитър за милилитър в бирата има по-малко калории и алкохол от бялото вино, но бирата като “питие” е половин литър, а бялото вино е 150 мл)

Също и съм чувал че по 1 чаша вино на вечер е добре за здравето цялостно, та и тук съм склонен да се съглася.

Просто исках да не слагаме автоматична причинно-следствена връзка между подобреното  храносмилане и “отслабването”.

27.03.19
16:20

Аз ни виното,нито бирата я пия с хляб и  за това хич не ми пука за калориите ,та съм като манекен...силен.

27.03.19
16:21

Дублаж от телефона.

Мнението беше редактирано от nervak на 27.03.19 16:21.

27.03.19
16:43

казано от CottageCheese на 27.03.19, 16:01:

Или пък има нужда да спре да пие, да яде вафли и да махне тренировките за бицАГА ?
деа знам...

Казах го и преди няколко страници, според мен това е решението при Деян.
То и аз намалявам на една чаша вино, ама за да се случи това, реших да се размазвам от тренировки и задължения.  Толкова съм претрепана, че в 22 не търся бирата в хладилника, а откъде се изгася нощната лампа...

Деян

27.03.19
16:48

Абе знам ги аз тез неща, бре. Прави сте.
Иначе от целия тоз период година и половина без прекъсване на зала, като цяло не съм свивал много за бицепс. Основно, макар и слабичко от към резултати съм си бримчил базови, тук таме по серийка две за бицепс. Само тез последните една две седмици нещо по културистичничко така тренвам. Днес живот и здраве отивам да настъргам гръдната мускулатура и вЕрно да посвивам. Пък утре е ден за крака. Четиридневен сплит, бро - мускулна група веднъж седмично ;-)

27.03.19
16:52

казано от Деян на 27.03.19, 15:25:

Кобре, това дето го.............
Пак не разбрах за това обаче дето питах, т.е. за твърдата храна, защо я препоръчват за билдърите. Каква е идеята.

Деян, ти какъв вид “билдър” си и какво те касаят тези неща? Като стигнеш примерно да сваляш от 10 до 4% мазнини примерно, ще има някакво значение, засега това са някакви теоретизации...

27.03.19
16:59

Аре стига го хранихте Дидо, че е дебел бе. Протестирам!
Не стига, че дневника му е говорилня, ‘ми и всички минавате/ме да му триете/ме сол. Мааааалко е грубо някак.
И без т’ ва тука всички сме мега навътре във всичко...
Кат’ не му се обяснява на някого, защо изобщо се спами?

Мнението беше редактирано от БПН на 27.03.19 17:03.

Деян

27.03.19
17:26

казано от Queen Cobra на 27.03.19, 16:52:

Деян, ти какъв вид “билдър” си и какво те касаят тези неща? Като стигнеш примерно да сваляш от 10 до 4% мазнини примерно, ще има някакво значение, засега това са някакви теоретизации...

Който чете през пръсти, така е 😉Не, че си длъжна всичко да четеш, ама все пак. Просто питах, като ясно казах в по-предно мнение, което явно не си видяла, че не иде реч за мен в никакъв случай, а ми е интересно.

БПН, нЕма проблем бе. Те хората не ме ядат. Аз не виждам нещо грубо, прекалено и т.н. Тез препоръки също така почти си важат и ако само 5 кг. искаш да свалиш. Аз няма и какво да се обидя. Пък и си се харесвам.
А за говорилнята казах вече 😎

Мнението беше редактирано от Деян на 27.03.19 17:37.

Деян

27.03.19
20:20

27.03.2019 г.- гърди и бицепс

Лег-4х6х85;
Горен лег-3х6х70, 1х8х70;
Кофи СТ-2х10;
Пек дек-1х15
Скотово на машина-12, 10, 8, с прогресия и 1х15 с по-леко;
Сгъване с кабел с редуване на ръцете - 12,12,15;
Вело-5 мин.

28.03.19
15:26

казано от Деян на 27.03.19, 13:49:

Чай малко ся. Бомбъра не е казал какво точно е качил-може да е предимно мускул :-)

Откакто тренирам с тежести и приемам протеин на прах почти само омазнявам и евентуално ставам малко по-як, а в паузите в които не тренирам, свалям и изчиствам и пак ставам не як, така поддържам равновесие 🙂

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 28.03.19 15:34.

28.03.19
15:29

Така си и мислех и аз. Благодаря за потвърждението.

28.03.19
15:31

Като спра безмислената пудра, понеже това е абсолютна дрога, ще ти кажа как е положението 🙂

28.03.19
15:32

казано от Brown Bomber на 28.03.19, 15:26:

казано от Деян на 27.03.19, 13:49:

казано от Димо на 27.03.19, 13:46:

Подобрено храносмилане = повече калории извлечени от храната = повече излишък от енергия = повече мазнини.

Чай малко ся. Бомбъра не е казал какво точно е качил-може да е предимно мускул :-) Щото моята логика е-хранителни ензими=вземане по време когато се тренира=повече усвоен протеин=повече ММ ;-)

Техникалли, гуд поинт. Нека все пак Бомбъра да каже какво е качил. Дали се е омазнил или е станал по-як.

Откакто тренирам с тежести и приемам протеин на прах почти само омазнявам и евентуално ставам малко по-як, а в паузите в които не тренирам, свалям и изчиствам и пак ставам не як, така поддържам равновесие 🙂

Аз когато свалям ( или поне се опитвам) съм забелязал , че когато не приемам пудра свалям по- бързо от когато приемам.

28.03.19
15:35

Най-добра форма съм постигал с телешки аминокиселини и без прием на пудра.

28.03.19
15:39

Май Любо беше започнал да се тъпче с пудра на закуска и обяд 🙂 Нека той каже как е било положението?

28.03.19
15:39

казано от Brown Bomber на 28.03.19, 15:35:

Най-добра форма съм постигал с телешки аминокиселини и без прием на пудра.

Аз пудрата е употребявам най- вече защото много ми харесва вкуса. Бъркам си я с разни сладка и студено мляко и ми става на вкус като млечен шейк от Макдоналдс. Иначе за мен пречи на свалянето .

Деян

28.03.19
15:57

Пф, нЕмаше ме за малко и бум 5-6 мнения......което си е ок де;-)
Аз протеинът на пудра го спрях, защото в един момент нещо го поемах насила. В началото бе ок, приятен вкус, обаче впоследствие започнах да го усещам като нещо изкуствено и синтетично-все едно пия химикал. Което може и да не е далеч от истината де. Различни марки съм пробвал, някои от които уж престижни-все същия ефект. Може пък да е от овкусяването, защото все такива съм пил. И просто си продължих с БЦАА, при които овкусените на прах не ми създаваха такова усещане, както и в момента пия аминота на хапчета. Протеинова пудра не знам дали повече ще си взема.

28.03.19
16:02

казано от Деян на 28.03.19, 15:57:

Пф, нЕмаше ме за малко и бум 5-6 мнения......което си е ок де;-)
Аз протеинът на пудра го спрях, защото в един момент нещо го поемах насила. В началото бе ок, приятен вкус, обаче впоследствие започнах да го усещам като нещо изкуствено и синтетично-все едно пия химикал. Което може и да не е далеч от истината де. Различни марки съм пробвал, някои от които уж престижни-все същия ефект. Може пък да е от овкусяването, защото все такива съм пил. И просто си продължих с БЦАА, при които овкусените на прах не ми създаваха такова усещане, както и в момента пия аминота на хапчета. Протеинова пудра не знам дали повече ще си взема.

Аз съм точно обратното. Няколкото пъти дето съм взимал бцаа( на различни марки) вкусът го усещах супер аптекарски. Докато протеинът ми е вкусен , с някои изключения.

Деян

28.03.19
16:07

Аз се чудя що не свалях, а то щото съм взимал протеинова пудра :-)

28.03.19
16:08

казано от Brown Bomber на 28.03.19, 15:39:

Май Любо беше започнал да се тъпче с пудра на закуска и обяд 🙂 Нека той каже как е било положението?

Откъм сила по спомен беше добре, но не свалих мазното, въпреки уж малкото калории. Основната причина да спра беше и че взе да ми става гадно от толкова пудра, а след като не свалям- няма нито едно предимство пред храната, освен че пестях малко време 😄

28.03.19
16:22

Ставате дебели от протеиновата пудра ???

Деян

28.03.19
16:24

казано от CottageCheese на 28.03.19, 16:22:

Ами няколко човека по-нагоре това твърдят, ако е имало някаква наистина реална зависимост между приемът ѝ и надебеляването. Но поне по време на взимането са шишкавеели :-) Може да не са отчитали, че и тя има калории, като са смятали само другата храна, която и преди са си взимали да кажем в същото количество, но реално са били в излишък. Друго обяснение нямам.

Мнението беше редактирано от Деян на 28.03.19 16:26.

28.03.19
16:26

По спомен бях на едно хранене вечер и 150 гр пудра през деня за около месец. Никаква помяна откъм визия и сила, ако следях количеството и качеството на вечерята сигурно нямаше да е така, но това не беше включено в експеримента 😄

28.03.19
16:27

Малко ме съмнява точно от протеина да е ама знам ли

28.03.19
16:37

казано от Деян на 28.03.19, 16:24:

Ами няколко човека по-нагоре това твърдят, ако е имало някаква наистина реална зависимост между приемът ѝ и надебеляването. Но поне по време на взимането са шишкавеели :-) Може да не са отчитали, че и тя има калории, като са смятали само другата храна, която и преди са си взимали да кажем в същото количество, но реално са били в излишък. Друго обяснение нямам.

Всъщност никъде не съм твърдял , че от приема на протеин съм надебелял, а че когато свалям , при относително еднакъв хранителен режим и активност, кг вървяха по- бързо надолу  без прием на пудра сравнено с периоди на прием. И с пудра свалям ,  но с по - бавни темпове. С годините няколко пъти съм го установявал този ефект лично .

Деян

28.03.19
16:40

Е така де, Иване, идеята е, че при дефицит ти е пречило по-бързо да сваляш, съответно ако си бил на баланс, нищо чудно и да качваш :-) За в излишък да не говорим :-))))))

28.03.19
16:53

казано от Деян на 28.03.19, 15:57:

И просто си продължих с БЦАА, при които овкусените на прах не ми създаваха такова усещане, както и в момента пия аминота на хапчета. Протеинова пудра не знам дали повече ще си взема.

Приемал съn BCAA на Myprotein 1kg и BCAA Blast на PN 500гр, но не мисля, че BCAA са добри колкото комплексните аминота.

Деян

28.03.19
17:15

Е то аз затова и минах на тях-уж да набавям целия амино профил.

Bart Simpson

28.03.19
23:43

Аз май през пръсти по прочетох ама нали пиенето на протеинови пудри е с цел да се качва мускул, а той тежи.
Как така да сваляте?
Или Само за мазно става дума?

Деян

29.03.19
06:53

Барт, вече и аз не знам на какво да вярвам 😃 Аз ще съм си на НВД + дефицит, ще горя мазно и качвам мускул едновременно, а другите да правят к,вото искат 😆

29.03.19
08:24

казано от Bart Simpson на 28.03.19, 23:43:

Аз май през пръсти по прочетох ама нали пиенето на протеинови пудри е с цел да се качва мускул, а той тежи.
Как така да сваляте?
Или Само за мазно става дума?

Тук пак класическото размито понятие “сваляне” на килограми. Много си прав че може да сваляш всичко. Мускули, мазно, а ако някой си отреже крайник може и повече работи да свали. Понеже ние не сме спортисти да трябва да влезем в дадена категория за състезание или жокеи да трябва да сме просто ниско тегло за да препуска по-бързо коня или камилата, а просто искаме да изглеждаме по-атлетични и да ни се виждат мускулите, всеки асоциира “сваляне” със сваляне на килограми от мазнини или процента подкожни мазнини.

А протеина се пие с две направления. Едното е ако си в калориен излишък и период на бълк и искаш да качиш мускул, протеина е необходим да изграждаш новите мускули. А ако си в период на сваляне (намаляване на процента подкожни мазнини) и съответно калориен дефицит, тогава протеина пак е много важен (заедно със силовите тренировки), защото предпазва мускулите тялото да не ги разгради за храна и градивни материали и просто защото от енергийна гледна точка не е много изгодно да храни големи мускули докато цялото тяло гладува.

Вече какво се е случило в тези конкретни случаи като сте пиели протеини и сте качвали килограми, предполагам е че просто сте били в калориен излишък така или иначе и протеина като минава за “полезен” (едно по-размито понятие - полезен за какво?) сте пийвали по повечко, а той си има и сериозни калории в него и това добавено към обичайната ви храна е довело до качване и на допълнителни мазнини.

29.03.19
09:00

казано от CottageCheese на 28.03.19, 16:27:

Малко ме съмнява точно от протеина да е ама знам ли

Вероятно не от протеиновата пудра в частност, а от ефекта на подсладителите в нея. Реакцията на организма към тях е много сходна с тази след прием на захар - секреция на инслулин и сигнал към рецепторите в мастните клетки да “складират”, което и се случва веднага при следващото хранене, независимо дали храната е с високо съдържание на белтъчини или не.
Затова отдавна избягвам всичко, съдържащо подсладители.  Дори пия неовкусени BCAA (изключително гнусна напитка с вкус на това, от което са направени, най-често по метода на хидролизата, но се свиква дори с тях). Когато изобщо си купувам протеин, той е или неовкусен, или със стевия, вместо с подсладители от рода на аспартам или сорбитол. Според проучванията, които съм чел, ефектът на стевията върху инсулиновата секреция е минимален.
Така че логика да се дебелее от протеинова пудра има, но както се казваше в стария виц, главата боли от магданоза, не от ракията. 🙂

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1