Малко щанги на средна възраст

Темата е заключена.
Прескочи до:

03.04.19
12:04

казано от Joe Musashi на 03.04.19, 12:00:

Мисля че има очевидна разлика в здравословното състояние на трибойците около и под 100кг  и тези в свръхтежка.  А това за  за “професионалният” спорт (колко пари се изкарват със силов трибой, един Господ знае) са общи приказки, сори..Трънът доближи ли Еди Хол и Бенедикт Магнусон , като компенсация за свръхтеглото си? Пак питам , какво пречи да се вдигат тия кила  дето той ги вдига( там триста и нещо тяга и сто и нещо лег) на 40-50 кг по-ниско ЛТ?

Бъркаш нещата. При Тръна теглото не е следствие от спорта, а напротив - спортът е избран заради теглото.

А според теб трибоят в категория под 100 кг полезен ли е за здравето като цяло, дори когато не е професионален?

П. П. Разбираш сам, че говоря за състезателен спорт, а не за такъв, от който можеш да се издържаш.

03.04.19
12:06

казано от Деян на 03.04.19, 11:59:

Димо, как кило ракия бе :-) Сникърс ям един път месечно сигурно. Други неща обаче-да, най-вече черен щоколад.

Образно казано бе човек, не ти меря хапките и глътките, тва са символи. 🙂

03.04.19
12:07

казано от Димо на 03.04.19, 10:45:

Като си говорим за трениране с тежко и базови, къде са тея форумни легенди Ронката и Херцога?

Ронката е на друга вълна, Херцога си тренира яко трибоя.

03.04.19
12:07

казано от Димо на 03.04.19, 11:58:

Ама кой е “моя” начин? Според теб има ли друг начин освен да се изпилиш освен да си в калориен дефицит? И какво постоянно ги лансирате тежките щанги като някакъв чудодеен пенкилер? “Искаш да качиш?” - тежки щанги. “Искаш да отслабнеш?” - тежки щанги. “Дидо млати сникерси и пие по кило ракия и не отслабва?” - “Щото не вдига тежки щанги”

Не че тежките щанги им има нещо (освен когато не се самоосакатиш, ама айде-всеки си има глава да мисли и си пати от нея), просто съжденията дето ги правите са изкривени и извратени.

Аз цял живот се наливах с алкохол, работя на бюро, ям хаотично и вредно, а преди да засиля пиенето бях слаб като клечка/59 кг на 18, 65 кг на 25 години на 183 см/. Имам много добра представа как щях да изглеждам и да се чувствам, ако не бяха тежките щанги/и упражненията със собствено тегло преди тях/, защото виждам примерите всеки ден по улиците.. 😄

03.04.19
12:11

казано от Димо на 03.04.19, 11:26:

Точно щото съм ходил и на мен ми изглеждат като нормалната събирателна средностатистическа група като във всеки фитнес.

Щот си идвал в някакви моменти, в които не си засичал най-коравите. Преди време Ончика в последен трисет в тренировката направи 200 лег - 120 кила раменна преса - кофичка със 100 кг. Нарязан като ренде, на 100-на килограма лично тегло.
Не знам като каква нормална средностатистическа група ти изглеждат, но като сила и издръжливост и вода не могат да им носят много хора... 😄

03.04.19
12:11

Да бе Любо, ама и ти сам казваш - “или със собствено тегло” Според мен както и да спортуваше, и обикновен фитнес да правеше, и да бягаше, и лостове - резултат щеше да има.

03.04.19
12:13

казано от James Hinks на 03.04.19, 12:11:

Щот си идвал в някакви моменти, в които не си засичал най-коравите.

Ема чакай ся.. Различно ли ги тренираш най-яките и тея дето аз все ги засичам? Не са ли по една методика? Що различно им се отразява?

03.04.19
12:14

Бъркаш нещата. При Тръна теглото не е следствие от спорта, а напротив - спортът е избран заради теглото.

Нищо не бъркам ,точно спецификата на спорта се даде преди 10 мнения за причина за въпросното свръхтегло на човека.

Второ - Трънът се занимава кажи- речи професионално със спорт, в който се цели поддържането на голямо общо тегло с оглед вдигането на по- големи тежести

И да, мисля че можеш да се състезаваш в ниските категории( на такова ниво каквото той) на трибоя с много по-малко рискове за здравето отколкото в свръхтежка ( да повторя, потретя)

03.04.19
12:21

Ти кои точно познаваш? Илиян, който ако дойде два -три пъти в месеца пак бива. Тая зима я пропусна тотално. Всъщност май още от есента излезе в отпуска от тренировките. Горби - същата история, почна да идва пак миналия месец. Доктора, който е на 48, пак с по една тренировка в месеца, след 4 месеца пауза от всякакви тренировки, ама айде той кляка 150 и бута 80 раменна преса и така.
Аз тренирам всеки ден, не толкова систематично, но редовно и е редно да се сравнявате с мен - на сила, на издръжливост, на визия, може и на всякакъв спаринг с правилник с пълен контакт ако му стиска на някой - бокс, К1, киокушин, ММА...Който е по-силен от мен, по-издръжлив, по-добре изглеждащ, по-добър в боя, той да лае и да философства. Ама такъв тук не виждам.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 03.04.19 12:24.

03.04.19
12:25

Дидо, ти имаш един основен проблем който трябва да решиш. Споменавал си че кръвното не ти е ок. По тази причина трябва да забравиш за твърдия алкохол в такива количества. Толкова по въпроса, цигарите също. С този тип трениране и този алкохол и цигари, здравословните ти ползи ще са много малко. Ако може това 300-400 мл ракия, да го свалиш до 100 - 150 това да ти е целта и другата да намалиш цигарите. Вместо да обсъждаш разни му неща, се концентрирай върху това.

03.04.19
12:40

Майна, ти тренираш цял живот, редно ли е да се сравняваш с някой дето е открил спорта преди 2-3 години? И да отдаваш всичко на тежките щанги. Преди 20 години слабак ли си бил като не си тренирал тежки щанги?

03.04.19
12:43

казано от kaloyan на 03.04.19, 12:25:

Дидо, ти имаш един основен проблем който трябва да решиш. Споменавал си че кръвното не ти е ок. По тази причина трябва да забравиш за твърдия алкохол в такива количества. Толкова по въпроса, цигарите също. С този тип трениране и този алкохол и цигари, здравословните ти ползи ще са много малко. Ако може това 300-400 мл ракия, да го свалиш до 100 - 150 това да ти е целта и другата да намалиш цигарите. Вместо да обсъждаш разни му неща, се концентрирай върху това.

Аз с малко не мога, например 50, но 100-150 са си ок. По-лесно ми еиначе  да не пия въобще.  Абе тук всичко кърти бири и вина, вие......:-) Шегата настрана.
Преди имах високо кръвно и с лекарства, сега не знам в залата как е-сигурно скача малко, нормално е, но от както започнах да тренирам, през останалото време на деня съм в границите. Пулса ми е понякога 60 в покой, не ми е висок. По време на тренировка най-леко го вдигам при базови в ниски. Малко повече на изолиращи във високи и най-много на базови във високи, но е около 90 до 100 удара, което е нищо. Тук в тази схема не влизат клека или обръщането от земя във високи. При тези движения пулсът във високи повторения скача най-много, сравнено с другите, но пак е далеч от опасни граници. Т.е. за сега ползите от тренирането са очевидни, както и, че тялото ми /ставите не знам как ще са след време/ най-добре реагира на по-тежко в по-ниски бройки и с малко по-дълги почивки между сериите. При мускулите, т.е. визуална гледна точка не е така-по-бързо напредвам, когато тренирам с по-голям обем. Което е и нормалното според мен, а въпросът от какво е този обем, е отделна тема. Все пак нали правим бийч боди 2019 г. ;-)
Също така, тежкото на пръв поглед е по-рисково, но може и да не е така. Разсъждавам си-при една тежка серия, не до отказ разбира се времето под напрежение ти е по-малко и като цяло извършената работа е по-малко. Например на една 3-ка със 100 кг. ще си вдигнал 300 кг. и ще си бил под напрежение да кажем 10 секунди. но на една 10-ка със 80 кг., ще си вдигнал общо 800 кг., и ще си бил под напрежение двойно или тройно повече време.
Има и един друг момент, с който следва да се съобразя, а той е късогледството, не толкова кръвното. Риска за отлепване на ретината там е по-висок. За целта следва да се избягват движения с навеждане и издърпване от земя, както и валсалвата, тъй като тогава се покачва и вътреочното налягане. Следователно тежък клек и тяга със задържане на дъха, са противопоказни и рискови. Клякам си въпреки това, но изброената причина е една от основните, да не напъвам на клека и въобще да не правя класическа тяга. То от всичко може да те удари, ама все пак. На очния преглед ми казаха, че извън късогледството очите са ми здрави, ама съм си дъртак вече и няма смисъл от чак толкова зорене.

03.04.19
12:44

казано от James Hinks на 03.04.19, 12:21:

Аз тренирам всеки ден, не толкова систематично, но редовно и е редно да се сравнявате с мен - на сила, на издръжливост, на визия, може и на всякакъв спаринг с правилник с пълен контакт

То добре че си ти, да имат знаме и да имат с кой да се отъждествяват половината форум, че ако трябва за техните си постижения да говорят или да показват - там доста по-трудно 😄

03.04.19
12:55

казано от Димо на 03.04.19, 12:40:

Майна, ти тренираш цял живот, редно ли е да се сравняваш с някой дето е открил спорта преди 2-3 години? И да отдаваш всичко на тежките щанги. Преди 20 години слабак ли си бил като не си тренирал тежки щанги?

Редно е, да. 2-3 години тренировки са напълно достатъчни за да станеш издръжлив и силен. Кръстьо за точно една година тренриовки имаше 200 клек, 10-ка на 100 кг тласкане от гъди, километър за 3.40 без напъване и към 2.80 скок от място, макс на лицеви към 80 и на набирания към 20 и няколко, като когато дойде започна от абсолютната 0 и то без да преувеличавам. Дай да видим сега колко имаш ти примерно на тия дисциплини.
Отдавам всичко на правилно и редовно трениране. И ако не ме мързеше, ами се раздавах и тренирах систематично, а не повече по усет и за кеф, щях да съм в много по-добра форма, не че сега съм в лоша.
А преди 20 години...Май имах 170-180 кила лег, нещо такова. Кляках 30 повторения на 105 кг, тежах 95. Помня, че лятото на 1996 правех 5-ци със 140 в на лежанката и 15-ки на 130 на клек в тристетите на Тежко - Средно - Леко. Виж, преди 30 е било съвсем друго, ама съм бил дете още дет се вика 😄

казано от Димо на 03.04.19, 12:44:

казано от James Hinks на 03.04.19, 12:21:

Аз тренирам всеки ден, не толкова систематично, но редовно и е редно да се сравнявате с мен - на сила, на издръжливост, на визия, може и на всякакъв спаринг с правилник с пълен контакт

То добре че си ти, да имат знаме и да имат с кой да се отъждествяват половината форум, че ако трябва за техните си постижения да говорят или да показват - там доста по-трудно 😄

Ела да си направиш едно състезание с тях де. Щот с мен няма да можеш и според теб няма и да е показателно. Нали си по състезанията и предизвикателствата.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 03.04.19 12:57.

03.04.19
12:57

Дидо, аз за друго говоря като визирам тренировките и това е че ми липсва кардио елемент, който ще ти е от полза. Не виждам да ходиш, плуваш, караш колело, бягаш, гребен тренажор или подобно, но може да не съм видял. Смисъл този тип занимания ще са ти по от полза, а пък още по добре ако ги комбинираш, това според мен, щом не искаш тежко. Например тези гребания на скрипец и други подобни, не ти оказват сериозно влияние върху физическата форма, може да кажем някой мускул на ръката, но не мисли че така си тренираш тялото и сърцето. Единствения вариант във фитнеса е да правиш клекове и тяги и  други по многоставни упражнения, които са свързани с краката.

казано от Joe Musashi на 03.04.19, 12:14:

Нищо не бъркам ,точно спецификата на спорта се даде преди 10 мнения за причина за въпросното свръхтегло на човека.

Второ - Трънът се занимава кажи- речи професионално със спорт, в който се цели поддържането на голямо общо тегло с оглед вдигането на по- големи тежести

И да, мисля че можеш да се състезаваш в ниските категории( на такова ниво каквото той) на трибоя с много по-малко рискове за здравето отколкото в свръхтежка ( да повторя, потретя)

Да твърдя , че в силовия трибой има зависимост между личното тегло и силовите постижения. Дали трънът може да вдига същите кила при по- ниско лично тегло не знам. Да се дава за пример като човек , който вдига тежко , но е далеч от общо приетата добра форма не правилно. Ако изведнъж падне с 40-50 кила лично тегло не мисля , че ще има над 300 кола тяга.
Не говоря за здравословен спорт и тегло, а за неподходящо  сочене на пример.

Bart Simpson

03.04.19
13:00

Е ти примерите хубаво им облиза долнищата.
😂

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 03.04.19 13:01.

03.04.19
13:31

Кръстьо не го познавам, само съм чувал за него  в контекста на “кво прай зобта”. Ама не искам да говоря за неща дето само съм ги чувал и за хора, дето не ги познавам.

казано от James Hinks на 03.04.19, 12:55:

Ела да си направиш едно състезание с тях де. Щот с мен няма да можеш и според теб няма и да е показателно. Нали си по състезанията и предизвикателствата.

Аз предизвикателство на всички отправих още преди 2 години - 20 км колело, Фран и 5К бягане, който стигне първи на финала, само Котиджа каза че ще го приеме, ама така и не го направи досега. Ти каза че си забравил да караш колело.

Аз не съм казал че съм най-якия или издръжливия, но с удоволствие ще си премеря силите с всеки, да видя хаотичните ми и измислени тренировки какво дават и колко всъщност съм по-зле от някой който тренира правилно 🙂 Мен не ме е страх да загубя, случва се. Ама там е работата че ако аз дет съм без плочките и със смешните тренировки ако победя някой дето ми говори с поучителен тон а не съм го виждал даже и на картинка, тогава ще му се получи доста конфузно 🙂

03.04.19
13:47

казано от Деян на 03.04.19, 12:43:

Има и един друг момент, с който следва да се съобразя, а той е късогледството, не толкова кръвното. Риска за отлепване на ретината там е по-висок. За целта следва да се избягват движения с навеждане и издърпване от земя, както и валсалвата, тъй като тогава се покачва и вътреочното налягане. Следователно тежък клек и тяга със задържане на дъха, са противопоказни и рискови. .

Да, противопоказни са, но тежестта в случая е относително понятие. Налягането ще се увеличи и при серия от 8 бройки и при серия от 2, като при първата ще е през по-дълъг период от време.
Късогледството само по себе си не е най-големият фактор  за отлепване на ретината. По-често се отлепва стъкловидното тяло. Ако следиш налягането поне веднъж на 2-3 месеца и си преглеждаш очните дъна и всичко обстойно поне 1-2 пъти годишно, ако нямаш диагностицирана глаукома, рискът не е чак толкова висок.
А без задържане на дъха изобщо не може да вдигнеш нищо тежко, което изисква стабилизация на гръбнака- тоест повече от 3-4-5 кг., дори срането в тоалетната е резултат от валсава маневра. Така че правилната техника според мен е особено важна.

03.04.19
13:47

казано от Димо на 03.04.19, 13:31:

Кръстьо не го познавам, само съм чувал за него  в контекста на “кво прай зобта”. Ама не искам да говоря за неща дето само съм ги чувал и за хора, дето не ги познавам.

Интересно е от кой си го чул...Щот ако е този, за който се сещам аз, е хубаво точно той да си мълчи за “кво прай зобта”.

Аз предизвикателство на всички отправих още преди 2 години - 20 км колело, Фран и 5К бягане, който стигне първи на финала, само Котиджа каза че ще го приеме, ама така и не го направи досега. Ти каза че си забравил да караш колело.

Не само съм забравил, ами и нямам. Вчера се пробвах за малко и щях да се забия в четири спрели коли 😄
Но мога да ти предложа съвсем прости комплекси, съвсем изпълними и много показателни за физическите възможности на човек.

Аз не съм казал че съм най-якия или издръжливия, но с удоволствие ще си премеря силите с всеки, да видя хаотичните ми и измислени тренировки какво дават и колко всъщност съм по-зле от някой който тренира правилно 🙂 Мен не ме е страх да загубя, случва се. Ама там е работата че ако аз дет съм без плочките и със смешните тренировки ако победя някой дето ми говори с поучителен тон а не съм го виждал даже и на картинка, тогава ще му се получи доста конфузно 🙂

По-лошото е ако някой от тия, които тренират сумарно 2 месеца в годината, вземе да те победи, че те и те са без плочки.

Аз предизвикателство на всички отправих още преди 2 години - 20 км колело, Фран и 5К бягане, който стигне първи на финала, само Котиджа каза че ще го приеме, ама така и не го направи досега.

Ааа, Димо, тоя твой комплекс има един много голям подводен камък 🙂 Най-дълго време ще отнемат
1. колоезденето
2. бягането
3. Фран

Т.е. времето на Фран, спрямо останалите е пренебрежимо малко.

От тук натам много зависи кой с какво колело ще кара - мойто примерно е с премахнати скорости. Ако твойто е някакъв як пистак, после на Фран и да се насера, не мога да ти стигна времето 🙂

Мнението беше редактирано от Alexander Krastev на 03.04.19 14:28.

03.04.19
14:34

казано от James Hinks на 03.04.19, 13:47:

Интересно е от кой си го чул...Щот ако е този, за който се сещам аз, е хубаво точно той да си мълчи за “кво прай зобта”.

Ахаха, накрая ше излезе че Васко беше прав че 90% са на стромба. Кво изобщо говорим...

Не само съм забравил, ами и нямам. Вчера се пробвах за малко и щях да се забия в четири спрели коли 😄

Еми ето - аз например карам колело с децата и семейството, да дърпам 200 тяга с тях не мога.

По-лошото е ако някой от тия, които тренират сумарно 2 месеца в годината, вземе да те победи, че те и те са без плочки.

Еми айди де, чакам, чакам, ама още никой не се е престрашил. И закво ше ми пращаш някви дето тренират 2 месеца, прати някви дето е целогодишен. Има един лаф (той по повод на изневерите, ама мисля е приложим) - “ако ще разваляш постите, нека е с вратни пържоли, не с извара” 😄

Ама както казах, нека са някои от форума дето ми обясняват, че то малко заприлича на децата като се карат и някой каже: ама моя баща може да набие твоя” То е ясно че по-яки и по-издръжливи могат да се намерят от всеки. Освен от Чък Норис 😄 Или на един френд, чичо му е първа дружка с Бьорнсон - заедно тренират и обикалят по баровете. Да го извикам аз него да мерите тягите 😄

03.04.19
14:35

казано от Alexander Krastev на 03.04.19, 14:27:

Ако твойто е някакъв як пистак, после на Фран и да се насера, не мога да ти стигна времето 🙂

Неее бе човек, женско градско колело карам. Е то за да е справедливо ще гледаме да намерим 2 подобни колелета. Или 2 МТБ-та или 2 ситита подобни.

Кат мойто колело няма да намериш второ 😄

Един стар Балкан (има-няма 15 годишен), който тежи сигурно 20 кила, с премахнати скорости, шот съм дебел и 2 пъти му чупих задната ос и накрая ми писна и му турих една контра 😄

03.04.19
14:54

казано от Димо на 03.04.19, 14:34:

Ахаха, накрая ше излезе че Васко беше прав че 90% са на стромба. Кво изобщо говорим...

Ти принципно си наивен и много неща приемаш за чиста монета, ама то е почти така - много хора, даже и жени, зобят, като си мислят, че е е тайно. При мен, който взима го знаят всички, защото нито си мълчи, нито се крие, а и аз му намирам препаратите. Не казвам че е масово или че всички са на химия, но имам и такива, които са взимали.

Еми ето - аз например карам колело с децата и семейството, да дърпам 200 тяга с тях не мога.

Ем ей за тва сега ще ходя да гледам едно колело и за тва вчера щях да събера колите - малкия иска да караме заедно по пътеките.

И закво ше ми пращаш някви дето тренират 2 месеца, прати някви дето е целогодишен.

Щото целогодишните не им се занимава с такива неща, тия които биха се навили са мързеливите 😄

Или на един френд, чичо му е първа дружка с Бьорнсон - заедно тренират и обикалят по баровете. Да го извикам аз него да мерите тягите 😄

Тягите не, но бих му дал шанс в три рунда по 5 минути.

03.04.19
15:05

Точно липсата ми на наивност и неприемането на някакви общоприети постулати и твърдения за чиста монета мисля ме отличават най-силно в случая.

03.04.19
15:14

Всъщност е точно обратното, ама няма как да го обясня, че да го разбереш. На теб не ти стигат познанията, на мен думите.

03.04.19
15:17

Еее, ще си останем засега с разликата в мненията.

Извинение от мен на Дидо че му наспамихме 2 страници от дневника.

Отивам да покарам колелце.

Предизвикателството си остава отворено.

Мнението беше редактирано от Димо на 03.04.19 15:33.

казано от Димо на 03.04.19, 15:17:

Извинение от мен на Кръстев че му наспамихме 2 страници от дневника.

Това не е моя дневник 😄

03.04.19
15:30

казано от Alexander Krastev на 03.04.19, 15:27:

казано от Димо на 03.04.19, 15:17:

Извинение от мен на Кръстев че му наспамихме 2 страници от дневника.

Това не е моя дневник 😄

Няма значение къде, важното е спам да има. 😄

03.04.19
15:47

Той моят дневник, освен за описване на заниманията ми, си е и за тролене. В самото заглавие си е написано. Какво остава да се изразяват мнения, които са някак си свързани със започнатата тема, подтема, тема произлязла от подтемата и т.н. ;-)

казано от Деян на 02.04.19, 23:08:

казано от Brown Bomber на 02.04.19, 22:53:

Оправдания бол.

Ами не е оправдание. Много по-голям тонаж отнасям, дори и на дневна база, тренирайки в по-високи с повече повторения, сравнено с ниски за две-три движения на тренировка. Гледам си все пак от моите възможности. Тренирането в ниски с по-тежко не ме натоварва повече от другото. Даже все едно не съм тренирал.

Големият тонаж сам по себе си нищо не значи, такъв можеш да направиш и само с лоста. Това което има значение е интензивността (колко % от 1ПМ вдигаш), брой на серии и повторения, както и да има прогресивно претоварване (progressive overload). Няма как целогодишно да вдигаш едни и същи килограми и да очакваш резултати, мускула расте като става по-силен.

06.04.19
12:04

Съгласен съм с написаното, Иване 😎 Не е казано, че мускула за да расте трябва задължително да прогресираш само в ниски, може и да прогресираш в 6-ци, 8-ци и т.н., а може и в двете.
Но трябват и други фактори, един от които е например тоя /милия, не може да завре лъжицата....пък и как го издокарват за някои хранения/ Но инак папа здравословни макроси 😃
Бълк

Мнението беше редактирано от Деян на 06.04.19 12:11.

06.04.19
14:44

06.04.2019 г. - гърди и бицепси.

Вело - 5 мин;
Лег-5х60, 5х70, 4х90, 4х6х85;
Горен лег-5х50, 4х6х75;
Кофи СТ- 2х10;
Сгъване за бицепс с крив лост раменен хват-4х8х40;
Чуково-3х6х20 на ръка;
Пътечка-15 мин. при скорост 5.5.

Жената не е в БГ и съм сам с децата, та го давах по-леко. Почивките между сериите гледах да са около 1,20 мин. Напоследък почивам по-малко, т.е. увеличих плътността на заниманията и съм си ок. Макс пулс-90 удара някъде.

Храната не е много ок, поради повечето въглени, ама така дойде.

Хохо, най си обичам да се снимам в горна част, че надолу не е много за показване. Но вие си ме знаете де, та нищо ново няма.

07.04.19
14:29

07.04.2019 г.-крака

Клек-5х40, 5х70, 5х3х80;
Румънска без оставяне на земята-8х40, 6х60, 6х70, 3х6х90;
Лег преса с прогресия в тежестта-20, 15, 12, 12;
Кростренажор-3 мин.

08.04.19
08:48

казано от Иван Благов на 05.04.19, 19:47:

Няма как целогодишно да вдигаш едни и същи килограми и да очакваш резултати, мускула расте като става по-силен.

Всъщност има. 🙂 С още доста параметри на тренировката можеш да си играеш, освен с интензивността, така че да имаш силов прогрес.

08.04.19
09:27

казано от Boby_ на 08.04.19, 08:48:

казано от Иван Благов на 05.04.19, 19:47:

Няма как целогодишно да вдигаш едни и същи килограми и да очакваш резултати, мускула расте като става по-силен.

Всъщност има. 🙂 С още доста параметри на тренировката можеш да си играеш, освен с интензивността, така че да имаш силов прогрес.

Че това направих последно време-увеличих плътността, както написах. Не знам на какъв прогрес се отразява това-силов, издръжливост и т.н., но пак е нещо. После пък ще увелича сериите, след това ще вдигна например килата и т.н. и т.н.

08.04.19
21:35

.
Нещо не се получи. За триенйе.

Мнението беше редактирано от Деян на 08.04.19 21:36.

10.04.19
20:52

10.04.2019 г.

Пътека-6 мин.;
Клек-5х40, 5х60, 5х70, 3х3х80;
Лег-5х50, 5х70, 5х80, 3х3х95;
Гребане с дъмбел-6х20, 6х30, 2х6х40 на ръка;
Разгъване на скрипец за трицепс-15, 12, 10 с прогресия.

Днес хич не ми се тренираше, ама два дни почивах, та викам ще ида. Да не говорим, че както по план имах да правя рамене, трапец и трицепс, и като си помислих какви изолирани разтваряния и разгъвания ме чакат, хептен щях да дам заден. Заложих на горепосочените движения, та да се отчета все пак. На гребането имам доста аванс за още бройки, а и тежест, но там така ги играя. Клека не вървеше щото в неделята кляках, правих румънска, бутах лег преса и така.
Една набелязана програма не мога да изкарам както трябва. То затова и нивото ми е такова. Но поне се чувствам добре и не се залежавам. Явно ще трябва просто да си въртя две три тренировки с по две три основни движения, да се наслаждавам на живота и да не го мисля, че ще пропусна някой ден и ще отиде плана.
Миналия понеделник бях 101.5 кг., викам аха още малко и ще ида на под 100 кг. Днес 105 кг, но обиколките не са мръднали.
Продължаваме!

10.04.19
20:57

казано от Деян на 10.04.19, 20:52:

10.04.2019 г.

Явно ще трябва просто да си въртя две три тренировки с по две три основни движения, да се наслаждавам на живота и да не го мисля, че ще пропусна някой ден и ще отиде плана

Тука се припознах 😄

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1