Малко щанги на средна възраст

Темата е заключена.
Прескочи до:

29.05.19
15:47

Благодаря, Мария :-)

29.05.19
20:36

29.05.2019 г.

Горен лег-2х6х75, 1х8х75;
Кофи СТ-3х10;
Пек дек-3х15;
Разгъване за трицепс на скрипец с /\ ръкохватка-3х12;
Разгъване прав с въже зад глава-2х12;
Раменни ротации с гирички.

Нещо напоследък имам леки болки в китки, предмишници и др. Та малко ще го давам по-леко. Сигурно не загрявам добре, т.е. аз кажи речи не загрявам, а чета, че такива чичовци като мен трябвало да разгряват хубаво едно 15 мин. 😎  Е, като цяло съм ок, но има тук там някой дискомфорт, та да не подценявам ситуацията.

Добавки: аминота.
Храна до тук: 200 мл. прясно мляко, плескавица, шопска и катък. Предстои някакво пилешко към 200-250 гр. с таратор. И това ще е май от към хранане днес.

29.05.19
20:48

Ти сега добави една годинка и почна да скатаваш))))15 мин загрявка...
Ай жив и здрав и яко напъване)))!

29.05.19
21:08

казано от nervak на 29.05.19, 20:48:

Ти сега добави една годинка и почна да скатаваш))))15 мин загрявка...
Ай жив и здрав и яко напъване)))!

Е, така уж препоръчват, ама кой ти спазва. Все се сещам за хищниците, които не разгряват преди да започнат да гонят плячката, та и аз така 😄 Истината е, че ме мързи и до сега не съм имал проблеми. Даже и не разтягам след трен. Някъде обаче усещам, че сила има за осезаемо повече, ама след това разни стави и сухожилия напомнят за себе си. Мускулна треска почти нямам никога, ама какво от това.
В тия моите зали около вкъщи е много вероятно да не можеш да си изпълниш плана. Ако имаш например клек, а стойката е заета и чакащи хора има много, отиде плана в ряката. Няма кой да ги чака 1 час, а понякога да се редуваме на уреда е невъзможно. Та подобни схеми, като например лег и клек в едната, и раменна с тяга в другата тренировка, много пъти пропадат заради заетата стойка. Т.е. може да ти пропаднат 2 поредни тренировки, така както са замислени.  И накрая правя нещо, каквото мога. Просто напоследък залите са фуул и много народ започна клекове и раменни преси. А до ходя на по-отдалечени места не ми е ок.

Мнението беше редактирано от Деян на 29.05.19 21:36.

31.05.19
20:56

31.05.2019 г.

Хоризонтална машина за гръб-3х8х130;
Вертикален скрипец с тесен подхват-2х8х80, 1х6х90;
Гребане с дъмбел-1х8х35 на ръка;
Сгъване за бицепс с крив лост-3х8;
Чуково-1х12.

Добавки: аминокиселини.

01.06.19
09:49

Разбира се ,че трябва да вработваш.
Хищниците не стоят в офиси пред екрани и не се возят в коли.
Лично аз все по бавно вработвам и често си оставам само с него без сериозна тренировка.
Примерно след 17 км крос пресечено си бягам 1 км за 3.20 примерно.Но ако слезна от колата и тръгна уж с темпо 5 мин със зор го докарвам.
Както и след цял ден физическа работа става пълноценна силова ,а не след “почивка ” на масата и дивана...Поздрави

01.06.19
10:20

казано от doni dimitrov на 01.06.19, 09:49:

?
Както и след цял ден физическа работа става пълноценна силова ,а не след “почивка ” на масата и дивана...

Лично съм се убедил в това. Най-добрите силови тренировки съм правил след цял ден физическа работа. Вработвам с по 2, макс 3 серии и работните летят.

01.06.19
10:36

Ами то аз не след физическа работа, а на бюро, ама все пак има някакво “изцеждане” на тялото за 8 ч. работен ден. Но вечер си ми е ок, само уикенда ходя обикновено в ранния следобяд, тъй като има по-малко хора, стойките са свободни, а и имам време и да си изчакам, ако са заети, като правя нещо друго.
Иначе и аз имам някакви 2-4 серии преди основните, но зависи от движението, т.е. дали не е сходно с предходното и вече да си позагрят. Например ако си правил лег или горен лег и следва военна, вработваш с една серия и слагаш работната.
Пф, днес уж трябваше да почивам, заради заниманието вчера, ама имам енергия и се чудя дали да не ида привечер и да поклякам, раменна и около тези движения. Да, може да не се припокриват групите, ама нали уж тялото като цяло си иска възстановяване. Но пък щом се усещаш, че си ок.

01.06.19
10:36

Най-добрите силови тренировки съм правил след цял ден физическа работа. Вработвам с по 2, макс 3 серии и работните летят.

Зависи какво работиш, защото ако е хамалска работа, поне при мен силовите тренировки не стават. А даже се връщам назад.

01.06.19
11:29

казано от Боян на 01.06.19, 10:20:

Лично съм се убедил в това. Най-добрите силови тренировки съм правил след цял ден физическа работа. Вработвам с по 2, макс 3 серии и работните летят.

Инцидентно може и да става, системно няма начин да се получи.

Carbohydrate

01.06.19
16:20

казано от Metsan на 01.06.19, 10:36:

Най-добрите силови тренировки съм правил след цял ден физическа работа. .

аз пък след нея яко пукане и секс)))

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 01.06.19 16:20.

02.06.19
10:01

Пфф, я да питам за мнение разбирачите от бокс, защото разни версии има за загубата на Джошуа, с оглед коефициента при залозите. Та реално ли според вас Руис си го отупа.

02.06.19
12:07

Да, от това което видях

02.06.19
14:27

02.06.2019 г.

Клек-5х30, 40, 50, 60, 2х70, 2х80, 2х90, 10х50;
Раменна-5х20, 30, 40, 3х50, 2х55, 2х1х60, 1х65 (бая пуш дойде тази);
Румъня-до 8х80;
Разтваряне за рамо встрани с дъмбели-15х10.

Добавки-амино и магнезий.

02.06.19
20:22

Днес бях на маса с боксьор от 70те...над 110 тогава сега 130 на 190см..Шампион на Московския и Ленинградски(тогава)университет:
За  мача каза само-като му видиш скоростта  краката на “деБелака” трябва да  се замислиш,какво има в ръцете!
Същия е професор математик!))))

02.06.19
21:35

Ако не го беше нокаутирал, Джошуа щеше да спечели или най-много мачът да бъде обявен за равен. Сам прецени кое е нагласено, съдииските карти ги има в интернет.

02.06.19
22:20

Руската школа, визирам Поветкин, беше прегазена от Джошуа. Мога да коментирам мача чак след като го гледам, но познавам играта на Руиз и ги чувам нещата 🙂 без да съм шампион на Ленинградския университет.

Четох, че Руиз е водил на две от съдийските карти, а и мача се игра в щатите, така че не разбирам как щяха да му го дадат, ако се беше стигнало до съдийско решение.

Руиз е добър боксьор, който реално би Паркър, но там съдиите го нагласиха. Прави отлични комбинации от няколкоуудара и не се страхува да поеме един, за да вкара два свои и да наложи волята си, като върви напред. Най-голямата грешка срещу такъв боксьор е да влизаш в размени. Срещу него трябва да играеш на далечна дистанция, да го заливаш с джаб и да движиш, да го пълниш в трупа докато се умори, защото е дебел и отпуснат, а след такава игра в 7-8 рунда, вече ще е стационарна мишена. Проблемите на Джошуа за този мач са комплексни. Прекалено надъхан да се докаже пред публиката в първия си мач в Америка, което означава че ще търси нокаут, вместо да играе интелигентно. Смениха противника му, а после подцени новия, разглези се с чисто нова боксова зала в ненормално луксозната къща в Маями, частен самолет на Under Armor. На кантара молеше Руиз да направи силна игра срещу него и му даде коланите си да ги пробва?!? WTF!?!

Залагам на победа с КО за Джошуа в късните рундове на реванша, който е гарантиран според договора.

02.06.19
22:35

Ей ги Картите

02.06.19
22:49

Е да де, значи правилно съм прочел. Руиз води в две от картите, и след още 10 на 7 в този рунд след двата нокдауна (ако съдията не беше прекратил мача) и разликата вече ставаше нестопяема за Джошуа.

03.06.19
01:12

Не са ли равни в две Пт картите и в едната Джошуа да води ? Аз си признавам, че изобщо не ме бива в точкуването и може да съм объркал

03.06.19
08:37

Не.

Като гледам, дори няма рунд 10:8 за Джошуа, а уж е направил един нокдаун, явно са дали и този рунд за Руиз, което изключва теориите за корумпирано съдийство.
Средната карта е на дъщерята на известния съдия и боксов анализатор от HBO - Х. Ледърман, който почина миналия месец.

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 03.06.19 08:51.

03.06.19
09:40

Цялата работа е за пари и за интерес, на най-големия и богат пазар.

Carbohydrate

03.06.19
10:25

аз имам друга теория....която ще се разкрие на другия мач)))

03.06.19
10:55

казано от Brown Bomber на 03.06.19, 08:37:

Не.

Като гледам, дори няма рунд 10:8 за Джошуа, а уж е направил един нокдаун, явно са дали и този рунд за Руиз, което изключва теориите за корумпирано съдийство.
Средната карта е на дъщерята на известния съдия и боксов анализатор от HBO - Х. Ледърман, който почина миналия месец.

Тогава съм в грешка, извинявам се 😄
Едит: Джошуа направи нокдаун, но получи два в същият рунд и беше спасен от камбаната.

Мнението беше редактирано от CottageCheese на 03.06.19 11:18.

05.06.19
10:21

Дано се възстанови психически и да се върне като шампион след половин година, защото колкото и симпатичен да ми е Руиз, не го виждам като абсолютен световен шампион в тежка.

05.06.19
10:51

Добре, бре .......... за да не цапам други дневници, в които все пак е засегната темата, но да си питам тук:
Значи ли, че тренировката с тежести не е фективна и не носи ползи/или пък носи вреди, ако не вдигаш пулса на коментираните 120-130-140 и т.н. Аз лично избягвам високата пулсова честота, но дори и да правя серии през минута, минута и половина, където последното повторение ми е почти до отказ, пак не вдигам пулс повече от 100. А пък за протоколи от по 3 повторения с 2-3 минути почивка, си стои на около 80 удара. За да докарам пулс до 130-140, сигурно или трябва да бримча в трисети с тежко и повече бройки, някакъв клек сигурно в повече бройки или комплекс на КФ. Чета разни статии, дето видите ли, докарайте си пулса до около 140, за да сте подготвили тялото за работа. Ами то аз и да го докарам до толкова, като си започна сериите пак ще си отиде и спадне на пряко сили 100 удара. За чий ми е да “подготвям” тялото така с такъв пулс. Нито по-силовото, нито пък по билдърското трениране с минута минута и половина почивка между сериите /ако не са някакви СС, както казах трисети или гигантски серии и т.н., каквито даже не съм и пробвал как ще се отразят/  и напъване в движението ми докарва пулса над 100.

05.06.19
10:54

Дидо, ти от спортна гледна точка не тренираш, така че прави си каквото искаш и както искаш, защото важното е да имаш някакво движение.
Иначе да, 120 е пулс за загрявка.

05.06.19
11:14

Ами пробвай билдърските бройки на клек и тяга, ама не с леко както си правиш, а с тежест, която те кара да раздишваш по 5-10 сек за да се събереш за следващото повторение и тогава казвай, че не вдигат пулса 😄 😄 Или като говориш за силово вдигане- давай на абсолютния отказ, в който главата ти бучи, а очите ти стават като на несебърски бос 😄

05.06.19
11:27

Любо, ясно е за тез методики, дето може да се вдигне.............пулса :-) Говоря обаче дори за популярни програми, които ако спазвам точно предписаното, не ми скача. Да кажем 5х5 с 3 до 5 мин. почивка между сериите. Лягам например на лежанката, като подбирам тежест, с която наистина със зор да направя 5 те серии с 5 повторения и дори не почивам 3 минути, а две. Пулса при такъв протокол си ми е 90 макс. Или например метода на Хепбърн 8х3 с две минути м/у сериите, с тежест за около макс. 5-ца. Дали на клек, дали на лег, раменна или тяга-пак същата реакция на пулса.....т.е. под 100. Най-много ми скача, ако например направя клек с 10 повторения или повече. Ама пак не знам колко стига. Искам да кажа, че явно ако тренирам по подобни програми, няма да има никакъв смисъл да “подготвям тялото” по предписания начин, тъй като въобще не стигам до такива нива на пулса.

Carbohydrate

05.06.19
11:28

За да има мускулен ръстеж, например, то трябва да се синтезират водородни йони, млечна киселина, ако искаш, а това не става с аеробни движения, защото няма да се задейства механизъма. Но, имайки предвид, че правиш изолирани упражнения, то мускула се натоварва и без да имаш много висок пулс продължително време, ...така, че не го мисли, защото в твоя случай всичко си работи, макар и не толкова ефектимно 🙂

05.06.19
11:30

Дидо, какво значи да направиш петте серии със зор? Това твърдение е толкова разтегливо, че си нямаш идея колко скатаване може да се “скрие” в него. 🙂

Карбо, ускореният пулс не е непременно следствие от аеробна дейност.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 05.06.19 11:31.

05.06.19
11:31

казано от Carbohydrate на 05.06.19, 11:28:

Но, имайки предвид, че правиш изолирани упражнения, то мускула се натоварва и без да имаш много висок пулс продължително време, ...така, че не го мисли, защото в твоя случай всичко си работи, макар и не толкова ефектимно 🙂

М/у другото точно при някои от изолираните упражнения в по-високи бройки пулса най-много мърда. Например при раменни разтваряния и сгъвания за бицепс в 10-12-15 бройки скача повече, от колкото максимална петица например на лежанката.....та даже и максимална 8 ца, т.е. да не мога да направя още едно повторение.

Боби, скатавам на две движения- на клека и тягата :-) Веднъж така си клякам, викам няма да мога повече, обаче хоп още едно, хоп още едно, хоп още едно и силата същата, а има аванс за още. Не знам, въпреки предпазителите, някак имам “страх” от напъване на тези движения. То е очевидно де, с оглед работните кила.

Мнението беше редактирано от Деян на 05.06.19 11:33.

Carbohydrate

05.06.19
11:32

казано от Деян на 05.06.19, 11:31:

казано от Carbohydrate на 05.06.19, 11:28:

Но, имайки предвид, че правиш изолирани упражнения, то мускула се натоварва и без да имаш много висок пулс продължително време, ...така, че не го мисли, защото в твоя случай всичко си работи, макар и не толкова ефектимно 🙂

М/у другото точно при някои от изолираните упражнения в по-високи бройки пулса най-много мърда. Например при раменни разтваряния и сгъвания за бицепс в 10-12-15 бройки скача повече, от колкото максимална петица например на лежанката.....та даже и максимална 8 ца.

ами, нормално е, като правиш повече бройки, напрежението е по-голямо))

05.06.19
11:35

Боби, скатавам на две движения- на клека и тягата :-) Веднъж така си клякам, викам няма да мога повече, обаче хоп още едно, хоп още едно, хоп още едно и силата същата, а има аванс за още. Не знам, въпреки предпазителите, някак имам “страх” от напъване на тези движения. То е очевидно де, с оглед работните кила.

Пропускаш нещо - не е задължително скатаването да е съзнателно. 🙂

05.06.19
11:39

А как решаваш “няма да мога повече”? Основният ориентир е времето, което ти коства движението, ако вдигаш тежестта за секунда е ясно, че можеш повече 🙂

05.06.19
11:42

казано от Деян на 05.06.19, 11:27:

Да кажем 5х5 с 3 до 5 мин. почивка между сериите.
Или например метода на Хепбърн 8х3 с две минути м/у сериите, с тежест за около макс. 5-ца.

скатавам на две движения- на клека и тягата :-)

Въобще защо питаш за пулс при това положение и такива почивки 😄

05.06.19
11:44

казано от James Hinks на 05.06.19, 11:42:

казано от Деян на 05.06.19, 11:27:

Да кажем 5х5 с 3 до 5 мин. почивка между сериите.
Или например метода на Хепбърн 8х3 с две минути м/у сериите, с тежест за около макс. 5-ца.

скатавам на две движения- на клека и тягата :-)

Въобще защо питаш за пулс при това положение и такива почивки 😄

Предполагам, че можем да добавим към това и бета-блокер, за да е пълна картинката. 🙂

05.06.19
12:11

Ами, Джеймс, просто програмите са такива, аз к,во съм виновен :-) Идеята ми бе, че препоръката за вдигане на пулса за подготвяне на тялото едва ли не си е общовалидна, независимо от програмата. Да, ама очевидно има програми, които поради малкото време под напрежение и дългите почивки между сериите, на всеки биха се отразили така, т.е. сърдечната честота да не се увеличава.

Боби, пия такова, ама сутрин в 6-6.30 ч., а тренирам чак вечер около 19.00 ч., не знам дали това още влияе на организма. И се чудя, въобще защо ми го дадоха преди време, след като аз като цяло не съм имал проблеми с пулса и другите там симптоми, при които се предписва и бета блокер. Лекарите си знаят. Сутрин като стана от сън ми е под 80, т.е. преди да съм пил каквито и да е лекарства и са минали 24 часа от последния прием. Но сигурно оказва влияние, знам ли.

05.06.19
12:51

казано от Деян на 05.06.19, 12:11:

Идеята ми бе, че препоръката за вдигане на пулса за подготвяне на тялото едва ли не си е общовалидна ...

Интересно, значи аз го правя грешно, защото нищичко не подготвям. Моя пулс в покой е 60-65, отивам в залата, дърпам си интервала на тяга за около 3 минути и след това пулса ми е 165-170 🙂

05.06.19
12:54

казано от Splash на 05.06.19, 12:51:

казано от Деян на 05.06.19, 12:11:

Идеята ми бе, че препоръката за вдигане на пулса за подготвяне на тялото едва ли не си е общовалидна ...

Интересно, значи аз го правя грешно, защото нищичко не подготвям. Моя пулс в покой е 60-65, отивам в залата, дърпам си интервала на тяга за около 3 минути и след това пулса ми е 165-170 🙂

Аз моя след интервал с двойки на тяга не смея да го премеря. 🙂

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1